Προς το περιεχόμενο

Ιταλία: Δικαστική απόφαση συνδέει τον καρκίνο του εγκεφάλου με τη χρήση κινητού


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

και ο αναδρομος ερμης επισης

 

Ωραία τεκμηριωμένη απάντηση, συνέχισε έτσι θα πας μπροστά ;)  γιατί όπως είναι γνωστό η Vodafone για παράδειγμα έχει το ίδιο σήμα με  κάποια άλλη εταιρία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι πώς το δικαστήριο μπόρεσε να δεχθεί ότι αποδείχθηκε με βεβαιότητα αιτιωδώς η δημιουργία αυτού του όγκου από την πολύωρη χρήση του κινητού. Ακόμα και να ισχύει αυτό που λέει ο αμπλαούμπλας παραπάνω και να μη δέχθηκε τις σχετικές έρευνες, που είχαν χρηματοδοτηθεί από την εταιρεία κινητής. Πολύ μου κινεί την περιέργεια η όλη φάση.Οκ δεν έχουμε πρόσβαση σε στοιχεία της δικογραφίας, αλλά με βάση τα ελληνικά τουλάχιστον δεδομένα, δε μπορείς να οδηγηθείς σε τέτοιο διατακτικό εύκολα.

Απο το αρχικο αρθρο ειναι, δεν το σκεφτηκα μονος μου. Επισης θα γινει γνωστο το πως αποφανθηκε το δικαστηριο, αλλα μελλοντικα. Προφανως ειναι θεμα νομικο, οχι ιατρικο.

Εξυπνα σκεπτομενος δεν μηνυσε την εταιρια ως αυτουργο στην δημιουργια του καρκινου του, αλλα το ιταλικο ΙΚΑ για το οτι δεν τον προειδοποιησε καταλληλα για τους πιθανους κινδυνους του κινητου.

 

Εικαζω δηλαδη οτι αντι να αποδειξει πως το κινητο του προκαλεσε καρκινο, εβαλε τον εισαγγελεα να αποδειξει οτι το κινητο δεν προκαλει καρκινο, οτι δεν ειναι ελεφαντας δηλαδη.

 

Educated guess αυτο, εδω θα μαστε να τα δουμε και να τα διαβασουμε!

Ωραία τεκμηριωμένη απάντηση, συνέχισε έτσι θα πας μπροστά ;)  γιατί όπως είναι γνωστό η Vodafone για παράδειγμα έχει το ίδιο σήμα με  κάποια άλλη εταιρία. 

Ρε φιλαρακι ασε καναν αλλο που εχει μια τεχνικη καταρτιση πανω απο το πως δουλευει το καινουριο iphone να μιλησει για τεχνικα ζητηματα.. οταν ειναι να παρω iphone θα σε ρωτησω να μου πεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ωραία τεκμηριωμένη απάντηση, συνέχισε έτσι θα πας μπροστά ;)  γιατί όπως είναι γνωστό η Vodafone για παράδειγμα έχει το ίδιο σήμα με  κάποια άλλη εταιρία.

Τέτοιου είδους μέτρηση/σύγκριση γίνεται με ίδιες ακριβώς συνθήκες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κ μαλλον το εννοει σαρκαστικα, να σου θυμισω οτι υπηρχαν εποχες που ο αμιαντος ηταν παντου, οι γιατροι συνταγογραφουσαν τσιγαρα κ lsd, κ τα ινστιτουτα ομορφιας χρησιμοποιουσαν xrays.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συχνότητα της ακτινοβολίας είναι χαμηλή. Άποψη μου είναι ότι δεν προκαλεί προβλήματα αν σκεφτεί κανείς ότι κοντά στα 4ghz συχνότητα μικροκυμάτων χρειάζεται για να αρχίζουν να ανεβάζουν θερμοκρασία τα μόρια του νερού. Βέβαια γιατρός δεν ειμαι για να μιλάω με σιγουριά.

Χαμηλη συχνοτητα τα 2.2Ghz που φτανει το LTE :huh: ?4Ghz αρχιζει να ζεσταινεται το νερο :shock: ? Νταξει το γραψες οτι δεν εισαι γιατρος και ειναι αποψεις αυτα τουλαχιστον  :-D

Στα 2.5 Ghz δουλευει ο φουρνος μικροκυματων σου btw. 

Ειπαμε τραγικοι αυτοι που λενε για πονοκεφαλους απο το ρουτερ του γειτονα αλλα εσυ το πηγες στο αλλο ακρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συχνότητα της ακτινοβολίας είναι χαμηλή. Άποψη μου είναι ότι δεν προκαλεί προβλήματα αν σκεφτεί κανείς ότι κοντά στα 4ghz συχνότητα μικροκυμάτων χρειάζεται για να αρχίζουν να ανεβάζουν θερμοκρασία τα μόρια του νερού. Βέβαια γιατρός δεν ειμαι για να μιλάω με σιγουριά.

Είσαι της άποψης οτι αν δέν χρειάζεται υδραυλικός τότε είναι χαμηλή η συχνότητα? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χρειάζεται να γίνεις γιατρός για να ξέρεις ότι είναι πολύ πιο πιθανό να μολύνθηκε από κάποιο καρκινογόνο ιό εξαιτίας της διαρκούς χρήσης και επαφής χεριών/συσκευών/αυτιού παρά να παθε τον καρκίνο από την ακτινοβολία του κινητού (που είναι από χλωμό έως αστείο)

σίγουρα ισχύει ότι δεν θα το πάθαινε εάν δεν ήταν η δουλειά του αυτή βέβαια αλλά είναι αφελές να το συνδέουμε με την ακτινοβολία του κινητού

 

Τότε ο κάθε επαγγελματίας τηλεφωνητής, θα έπρεπε να βγάζει όγκο στο αυτί, όπως επίσης και αυτοί που κάνουν δουλειά γραφείου και μιλούν πολύ στο τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πότε τα δικαστήρια είναι αρμόδια επί ιατρικών θεμάτων;

 

Μήπως είναι σαν τα δικά μας εδώ που αναγνώρισαν ότι ο Σώρρας έχει τρισεκατομμύρια;

 

Τα δικαστήρια είναι αρμόδια για όλα τα θέματα, ιατρικά και μη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...