Προς το περιεχόμενο

Ξεκίνησε η διανομή του Windows 10 Mobile Creators Update


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H Microsoft ανακοίνωσε την διάθεση του Windows 10 Mobile Creators Update (γνωστού και ως Windows 10 Mobile Redstone 2).

Σύμφωνα με την Αμερικάνικη εταιρεία, όλοι τώρα θα μπορούν “να δημιουργούν, να μοιράζονται και να απολαμβάνουν την εμπειρία του 3D και της mixed reality, καθώς και να συνδέονται με άλλους ταχύτερα… ενώ επιπλέον δίνουν τη δυνατότητα σε κάθε gamer να μεταδίδει ζωντανά το παιχνίδι τους. Με την αναβάθμιση Creators Update, ο Microsoft Edge θα είναι ο πρώτος browser που φέρνει το 3D στον ιστό”.

 

Έχουν πραγματοποιηθεί διάφορες αλλαγές σε χαρακτηριστικά και εφαρμογές του λειτουργικού συστήματος της Microsoft. Για παράδειγμα ο Microsoft Edge διαθέτει τώρα μία επιλογή “Snooze”, που σας υπενθυμίζει ότι έχετε μία ανοιχτή καρτέλα που δεν έχετε διαβάσει για μεγάλο χρονικό διάστημα και η Cortana θα σας το πει με σχετική ειδοποίηση στο Κέντρο Ενεργειών (Action Center).

 

Αν είστε από τους χρήστες που διαβάζουν βιβλία στο smartphone τους, και όχι σε κάποιον κλασικό e-book reader, θα εκτιμήσετε την υποστήριξη EPUB απευθείας από τον browser Edge. Αν θέλετε να αγοράσετε e-books, μπορείτε να το κάνετε μέσω του Windows Store, αν και η συγκεκριμένη δυνατότητα είναι διαθέσιμη μόνο στην αγορά των Η.Π.Α.

 

Πολλά χαρακτηριστικά έχουν επίσης μεταφερθεί από την έκδοση desktop του Creators Update όπως για παράδειγμα η δυνατότητα να ενεργοποιείτε ή να απενεργοποιείτε τη σύνδεση WiFi σε συγκεκριμένη ώρα που θα έχετε ορίσει. Ένα ακόμη ωραίο χαρακτηριστικό, είναι η δυνατότητα επαναφοράς κάποιου app στην αρχική του κατάσταση, αντί να οδηγείστε αναγκαστικά στην απεγκατάσταση και στην επανεγκατάσταση του αν κριθεί αναγκαίο.

 

Σημαντικές βελτιώσεις έχουν γίνει και στην Cortana με το Creators Update, που τώρα μπορεί και διαχειρίζεται τη αναπαραγωγή και την ένταση του ήχου και μπορείτε να τη ρωτήσετε “What’s Playing” για να μάθετε το τραγούδι που ακούγεται από το FM radio. Επίσης, οι εφαρμογές-ξυπνητήρια τρίτων μπορούν να σας ξυπνούν ακόμα και όταν οι Quiet Hours στην Cortana είναι ενεργοποιημένες.

 

Οι συσκευές που θα ενημερωθούν με το Windows 10 Mobile Creators Update είναι λίγες, και είναι οι HP Elite x3, Microsoft Lumia 550, Microsoft Lumia 640/640XL, Microsoft Lumia 650, Microsoft Lumia 950/950 XL, Alcatel IDOL 4S, Alcatel OneTouch Fierce XL, SoftBank 503LV, VAIO Phone Biz, MouseComputer MADOSMA Q601 και Τrinity NuAns NEO.

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθάνατο Lumia 640!!! Με 100€ που έδωσα κάποτε ακόμα είμαι στην αιχμή της τεχνολογίας. Και ας μην σε χρησιμοποίησα ποτέ λόγω του άθλιου λειτουργικού σου (ας είναι καλά η Lenovo και το Android)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι υποστηρίζουν τουλάχιστο τις συσκευές τους με αναβαθμισεις είναι θετικό. Προσωπικά θα ήμουν ευχαριστημένος αν ήμουν κάτοχος του 640. Με 100€ συσκευή και παίρνει αναβαθμισεις ακόμα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθάνατο Lumia 640!!! Με 100€ που έδωσα κάποτε ακόμα είμαι στην αιχμή της τεχνολογίας. Και ας μην σε χρησιμοποίησα ποτέ λόγω του άθλιου λειτουργικού σου (ας είναι καλά η Lenovo και το Android)...

 

Απάτη κινητό, το είχα πληρώσει 150€ καλύτερα να τα πέταγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 950XL είναι τρομερή συσκευή, πολύ under-rated και ιδανική για επαγγελματίες λόγο του dock και σύνδεση μέσω continuum. Ενώ η 20MP κάμερα απλά δεν συγκρίνεται.

Τρομερή συσκευή.

 

 

Και το έχω από πέρυσι (δωρεάν) με 2 χρόνια συμβόλαιο που  στοιχίζει £27 το μήνα, για unlimited calls, sms & 4G internet στην Βρετανία & Ιρλανδία.  Eνώ έχω roaming 1000 ώρες το μήνα κλήσεις, unlimited sms και 8GB internet (4G) στην Ευρώπη, ΗΠΑ, Καναδα & Κίνα.
 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 950XL είναι τρομερή συσκευή, πολύ under-rated και ιδανική για επαγγελματίες λόγο του dock και σύνδεση μέσω continuum. Ενώ η 20MP κάμερα απλά δεν συγκρίνεται.

 

Τρομερή συσκευή.

 

 

Και το έχω από πέρυσι (δωρεάν) με 2 χρόνια συμβόλαιο που  στοιχίζει £27 το μήνα, για unlimited calls, sms & 4G internet στην Βρετανία & Ιρλανδία.  Eνώ έχω roaming 1000 ώρες το μήνα κλήσεις, unlimited sms και 8GB internet (4G) στην Ευρώπη, ΗΠΑ, Καναδα & Κίνα.

 

And the troll winning award goes to....

 

Σορρυ κιολας φιλε μου, δεν εχω τιποτα μαζι σου, αλλα...

Τι σχεση εχουν αυτα που λες?

 

-Τα windows mobile creators update ειναι γεγονος!!!

-Ναι αλλα το δικο μου toyota μπορει να κουβαλησει μεχρι και 68,5 λιτρα γαλα αμα θελω!

-???

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με το 920 και παίζουν ικανοποιητικά. Εκεί που είχαν χαλάσει όλα με την 14κάτι  και έκανα μόνο κλήσεις τώρα με την νέα αναβάθμιση διορθώθηκαν όλα και παίζει μια χαρά. Δεν πετάει όπως με τα win 8 που φορούσε αλλά την δουλειά σου την κάνεις.Δεν έχω κα πολλές απαιτήσεις. Ομιλία, sms, email, λίγο σερφάρισμα όποτε χρειάζεται, gps αυτά.Ήδη μετά την αναβάθμιση έχει κατεβάσει δυο ενημερώσεις. 4 χρόνια το έχω και δεν έχει πάθει τίποτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι υποστηρίζουν τουλάχιστο τις συσκευές τους με αναβαθμισεις είναι θετικό. Προσωπικά θα ήμουν ευχαριστημένος αν ήμουν κάτοχος του 640. Με 100€ συσκευή και παίρνει αναβαθμισεις ακόμα.

οχι ολες εμς με τα 930 μας πεταξαν εξω και απο το insinder αν και απο εκει εχω την creators αλλα μεχρι εκει και φυσικα οχι επισημη μαυρο λοιπον στην ms 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...