Προς το περιεχόμενο

Accenture: Τα PC είναι η αιτία για τη “βουτιά” από το 52% στο 23% όσων παρακολουθούν σειρές στην TV


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν έχετε καταλάβει ότι μιλάμε για σειρές που κάποιοι επένδυσαν και κάποιοι πλήρωσαν... Το να τις βλέπω τζάμπα και να πετάω το μακρύ και το κοντό μου, εις βάρος των άλλων... πως λέγεται?

Λέγεται 580 ευρώ μισθός με 150 ευρώ ρεύμα 240 θέρμανση και 200 ενοίκιο.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε, ναι ο Ιταλος που βγαζει 1000€ το μηνα και στο τελος του μηνα του μενουν 1500€ πρεπει να τα αγοραζει. (αυτος δεν εχει μηνιαια εξοδα οπως εμεις) Ενω εμεις οι φτωχοι οι Ελληνες πρεπει να τα κλεβουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν για να τελειώνουμε και με το θέμα του "κατεβάσματος".

 

Το παράνομο κατέβασμα δεν είναι προνόμιο της Ελλάδας μόνο, ούτε ο "κακός ο Έλληνας" κατεβάζει ταινίες ενώ άλλοι λαοί τις πληρώνουν. 

Σε όλο τον κόσμο το ίδιο ισχύει, κάποιοι κατεβάζουν παράνομα ταινίες/λογισμικό και κάποιοι τα αγοράζουν.

 

Που το πάτε που το φέρνετε.... ο κακός ο Έλληνας και ο Ελληνικός λαός φταίει για όλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέγεται 580 ευρώ μισθός με 150 ευρώ ρεύμα 240 θέρμανση και 200 ενοίκιο.

Λοιπόν για να τελειώνουμε και με το θέμα του "κατεβάσματος".

 

Το παράνομο κατέβασμα δεν είναι προνόμιο της Ελλάδας μόνο, ούτε ο "κακός ο Έλληνας" κατεβάζει ταινίες ενώ άλλοι λαοί τις πληρώνουν. 

Σε όλο τον κόσμο το ίδιο ισχύει, κάποιοι κατεβάζουν παράνομα ταινίες/λογισμικό και κάποιοι τα αγοράζουν.

με λίγα λόγια δικαιολογείτε το κλέψιμο... αυτό μου λέτε???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με λίγα λόγια δικαιολογείτε το κλέψιμο... αυτό μου λέτε???

 

Το "κλέψιμο" είναι μια πολύ ευρεία έννοια. Την πειρατεία δικαιολογούν.

 

Με συγχωρείς τώρα, πάω να κατεβάσω δωρεάν τα πάντα. Σου εύχομαι καλά ξοδέματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "κλέψιμο" είναι μια πολύ ευρεία έννοια. Την πειρατεία δικαιολογούν.

 

όχι Γιάννης... Γιαννάκης...

 

Με συγχωρείς τώρα, πάω να κατεβάσω δωρεάν τα πάντα. Σου εύχομαι καλά ξοδέματα.

Από έμενα, τον Ελληνάρα, δεν φεύγει τίποτα από την τσέπη του... Όταν λόγο πειρατείας, κανένα κανάλι δεν θα ασχολείται με τις σειρές και θα περιοριστούν και αυτές οι λίγες καλές... να δω πως θα νιώθεις εξυπνότερος τον άλλων...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "κλέψιμο" είναι μια πολύ ευρεία έννοια. Την πειρατεία δικαιολογούν.

 

Με συγχωρείς τώρα, πάω να κατεβάσω δωρεάν τα πάντα. Σου εύχομαι καλά ξοδέματα.

Ε ναι φιλε @Avatar, τον βλεπεις τον Ελληνα σου? Πειρατευει και τον ποναει η καρδια πραγματικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι Γιάννης... Γιαννάκης...

 

 

Από έμενα, τον Ελληνάρα, δεν φεύγει τίποτα από την τσέπη του... Όταν λόγο πειρατείας, κανένα κανάλι δεν θα ασχολείται με τις σειρές και θα περιοριστούν και αυτές οι λίγες καλές... να δω πως θα νιώθεις εξυπνότερος τον άλλων...

 

Τι κανάλι;;; Δεν έχεις καταλάβει ότι κανένας μας δεν βλέπει τηλεόραση;

 

Ιντερνετικό κανάλι εννοείς;;; Τα τηλεοπτικά κανάλια θα εξαφανιστούν και θα γίνουν ιντερνετικά. Αλήθεια πιστεύεις ότι θα περιοριστούν παγκοσμίως οι σειρές λόγω πειρατείας; Τα ίδια λέγανε και για τη μουσική στα 90s και τελικά η πειρατεία τη βοήθησε να διαδοθεί.

 

Θα νιώθω εξυπνότερος όταν θα επενδύσω τα χρήματα που έσωσα - αυτά που άλλοι επιλέγουν να τα πετάξουν. ;)

 

Και μάλλον εσύ και οι άλλοι που τα πετάτε δεν έχετε καταλάβει ότι οι υπηρεσίες που πληρώνετε δεν σχεδιάστηκαν με την Ελλάδα στο μυαλό, αλλά για χώρες με πολύ καλύτερα πορτοφόλια. Παρ' όλα αυτά νιώθετε ακριβώς την ίδια υποχρέωση για αγορά. Καμία συναίσθηση και κριτική σκέψη, μονάχα νομιμοφροσύνη.

 

(φεύγουν αρκετά από την τσέπη του "Ελληνάρα" - αν δεν το ξέρεις, μάλλον ζεις αλλού)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Από έμενα, τον Ελληνάρα, δεν φεύγει τίποτα από την τσέπη του... Όταν λόγο πειρατείας, κανένα κανάλι δεν θα ασχολείται με τις σειρές και θα περιοριστούν και αυτές οι λίγες καλές... να δω πως θα νιώθεις εξυπνότερος τον άλλων...

Πόσο να υπολογίζουν τα Αμερικάνικα κανάλια (γιατί αυτών τις σειρές βλέπουμε συνήθως) τα "διαφυγόντα" κέρδη του εξωτερικού? Από ότι ξέρουμε το κόψιμο ή η συνέχεια σειρών γίνεται αποκλειστικά βάση των θεαματικοτήτων στις ΗΠΑ. Δεν παίζει ρόλο αν θα αγοράσω ένα τόνο DVD/BR μετά.

 

Το να πληρώσει κάποιος για να δει τη σειρά με DVD/BR αφού έχει τελειώσει ολόκληρη η season, sorry αλλά δεν προβλέπεται, για λόγους συλλογής ναι (αφού έχει πέσει κι η τιμή). :P

 

 

 

Για το Netflix να συμφωνήσω, ok δεν είναι και πολλά άσε που αν μοιράσεις το account βγαίνει πολύ χαμηλά...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για το Netflix να συμφωνήσω, ok δεν είναι και πολλά άσε που αν μοιράσεις το account βγαίνει πολύ χαμηλά...

netflix 3€ το μήνα, οτι πρέπει για τη φτωχή εργατιά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Randomcat και ThReSh
Δεν αναφέρομαι στο φαινόμενο μόνο για την Ελλάδα, είμαστε τόσο μικρο ποσοστό που πραγματικά δεν επηρεάζει... Με ενοχλεί όμως ο παρασιτισμός που υπάρχει σε οποιαδήποτε μορφή του... Με ενοχλεί που κάποιος δεν έχει να βγει για έναν καφέ αλλά θέλει να δει το τελευταίο επεισόδιο του GoT... με ενοχλεί που έρχονται κάθε μέρα στην δουλειά μου και με ρωτάνε πως θα κλέψουν σήμα από τον γείτονα για να σερφάρουν... με ενοχλεί που δεν έχουν πέντε ευρώ για να τους φτιάξεις το κινητό, αλλά παραπονιούνται που κολλάει το fb...

και εγώ με τον βασικό είμαι... δεν κοιτάζω το iphone ή την 4Κ smart για να νομίζω ότι είναι 2004...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...