Προς το περιεχόμενο

Accenture: Τα PC είναι η αιτία για τη “βουτιά” από το 52% στο 23% όσων παρακολουθούν σειρές στην TV


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στεναχωρηθηκα τωρα, η τηλεοραση (η ελληνικη τουλαχιστον) εχει δυο επιλογες: Ή να αλλαξει ή να ψοφησει, φαινεται πως κλινει προς το δευτερο και να τα αποτελεσματα.

 

Θα αναγκαστει να αλλαξει, οταν πεθανουν αυτοι που τη βλεπουν τωρα. Κατα κυριο λογο παππουδες. Οι αυριανοι παππουδες (σημερα 45-55) μπαινουν στο ιντερνετ, βλεπουν αμερικανικες σειρες και δεν περιμενουν ουτε να δουν κουτσομπολιστικα ουτε να δουν τουρκικο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Θα αναγκαστει να αλλαξει, οταν πεθανουν αυτοι που τη βλεπουν τωρα. Κατα κυριο λογο παππουδες. Οι αυριανοι παππουδες (σημερα 45-55) μπαινουν στο ιντερνετ, βλεπουν αμερικανικες σειρες και δεν περιμενουν ουτε να δουν κουτσομπολιστικα ουτε να δουν τουρκικο.

Εκεί να δεις πόσες "ειδησεις" κι αφιερώματα θα δούμε στα κανάλια για τον εθισμό στο internet κτλπ κτλπ... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ταινίες και σειρές που βλέπεις, στην 24 ιντσών οθονουλα του pc ενώ κάθεσαι στην καρέκλα;

 

Αλλά είμαι σίγουρος ότι τις απολαμβάνεις περισσότερο από κάποιον άλλον στην 65αρα τηλεόραση απο την καναπεδαρα του...

ταινίες και σειρές σπάνια βλέπω (σε φάση μια ταινία τον μήνα), η 27 ιντσών οθόνη που έχω μου καλυπτή όλο το οπτικό πεδίο, σε αντίθεσε με μια 65αρα που μπορεί να απέχει 3-4 μετρά, και η "καρέκλα" που έχω είναι πολύ αναπαυτική, και  έχω και ένα μεγάλο σκαμπό κάτω από το γραφείο άμα θελήσω να βάλω τα ποδιά μου επάνω, βασικά τα τελευταία 12 χρόνια η τηλεόραση δεν έχει καμιά θέση στην ζωή μου, οπότε μονό PC χρησιμοποιώ για δουλιά και gameing, και κάνα youtube.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί να δεις πόσες "ειδησεις" κι αφιερώματα θα δούμε στα κανάλια για τον εθισμό στο internet κτλπ κτλπ... :P

 

Μα τι βλεπετε πια σ'αυτα τα, τα, τα ιντερνετ; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφυγα εδώ και χρόνια στο εξωτερικό και είμαι καλά.

Μόνο όταν μπαίνω σε Ελληνικά sites & forums βλέπω τέτοια συμπεριφορά και χαίρομαι γιατί μου θυμίζει τους λόγους που έγινα μετανάστης.

Το άρθρο γράφει για στατιστικά από 26 χώρες (δεν αναφέρει πουθενά την Ελλάδα). Τι μας νοιάζει εμάς ρε, αυτοί ήταν στα δέντρα όταν φτιάχναμε τον Παρθενώνα!

Το άρθρο λέει για χρήση κινητών και παρακολούθηση σειρών (όχι ταινιών) στο μετρό, στο τραμ, στο λεωφορείο. Χεστήκαμε ρε, εμείς βλέπουμε πειρατικές ταινίες.

Το άρθρο λέει ότι αρκετός κόσμος βλέπει στο PC τις σειρές, γιατί ίσως οι τηλεοράσεις τους δεν υποστηρίζουν Netflix ή παρόμοιες υπηρεσίες. Στα παπάκια μας, εμείς δεν έχουμε υπότιτλους στο Netflix και δε μας νοιάζει.

 

Παροπίδα ο Έλληνας, μόνο αυτός υπάρχει στον κόσμο. Οι άλλοι είναι στα δέντρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφυγα εδώ και χρόνια στο εξωτερικό και είμαι καλά.

Μόνο όταν μπαίνω σε Ελληνικά sites & forums βλέπω τέτοια συμπεριφορά και χαίρομαι γιατί μου θυμίζει τους λόγους που έγινα μετανάστης.

Το άρθρο γράφει για στατιστικά από 26 χώρες (δεν αναφέρει πουθενά την Ελλάδα). Τι μας νοιάζει εμάς ρε, αυτοί ήταν στα δέντρα όταν φτιάχναμε τον Παρθενώνα!

Το άρθρο λέει για χρήση κινητών και παρακολούθηση σειρών (όχι ταινιών) στο μετρό, στο τραμ, στο λεωφορείο. Χεστήκαμε ρε, εμείς βλέπουμε πειρατικές ταινίες.

Το άρθρο λέει ότι αρκετός κόσμος βλέπει στο PC τις σειρές, γιατί ίσως οι τηλεοράσεις τους δεν υποστηρίζουν Netflix ή παρόμοιες υπηρεσίες. Στα παπάκια μας, εμείς δεν έχουμε υπότιτλους στο Netflix και δε μας νοιάζει.

 

Παροπίδα ο Έλληνας, μόνο αυτός υπάρχει στον κόσμο. Οι άλλοι είναι στα δέντρα.

Ρε φίλε σε Ελληνικό φόρουμ είσαι, τι περιμένεις δηλαδή να σχολιάσουμε την τηλεόραση στην Γαλλία η στην Αυστραλία η στο Πακιστάν μήπως; Έλληνες είμαστε, οι περισσότεροι στην Ελλάδα...

 

Τι σχέση έχει ο Παρθενώνας με το άρθρο και με την τηλεόραση στην Ελλάδα;

Αφού μισείς τόσο πολύ τους Έλληνες, κάτσε στο εξωτερικό άλλαξε το διαβατήριο σου και μην ξαναασχοληθείς με την Ελλάδα και όσους μιλούν Ελληνικά αφού εσύ είσαι τόσο υπεράνω...

 

Α και μπες σε κανένα ξένο φόρουμ να σχολιάσεις καλύτερα, εδώ συχνάζουν πολλοί Έλληνες και θα σου χαλάσουν την διάθεση...

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφυγα εδώ και χρόνια στο εξωτερικό και είμαι καλά.

Μόνο όταν μπαίνω σε Ελληνικά sites & forums βλέπω τέτοια συμπεριφορά και χαίρομαι γιατί μου θυμίζει τους λόγους που έγινα μετανάστης.

 

μας δίνεις ελπίδα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει και Netflix, αλλά όπως είναι γνωστό εδώ και καιρό, οι φωστήρες του insomnia θεωρείτε την πειρατεία αναυθαίρετο δικαίωμα σας

Τί έγινε μεγάλε, χάνεις έσοδα από τις μετοχές σου στο holywood και στο netflix. Άντε βρε γατάκι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ειρηνη υμιν ξεκολλατε.. Η πειρατεια δεν εχει την ιδια βαρυτητα/ηθικη συνεπεια εδω σε σχεση με την αμερικη. Εγω πχ βλεπω την καινουργια σειρα the son του amc. Αμα δεν την κατεβασω πειρατικα, δεν θα την δω. Period. Οχι σαν τον αμερικανο που εχει επιλογη να δωσει κατιτις για να την δει. Το ιδιο και για το cinema, ταινιες που ξερω οτι θα γουσταρω θα παω να τις δω(οσο εχω φοιτιτικες προσφορες τουλαχιστον) τις αλλες θα τις κατεβασω πειρατικα γιατι αλλιως δεν θα τις εβλεπα καν, γιατι δεν το σηκωνει η τσεπη μου. Θελω να πιστευω ολοι καπως ετσι σκεφτομαστε, αφου ολοι θελουμε η αγαπημενη μας σειρα να εχει καλα rating και η αγαπημενη μας ταινια sequel!

Τα αλλα τα εθνικα ζητηματα ακαιρα και ακυρα νομιζω.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα χάρη στις ελληνικές συνδέσεις υπάρχουν τα torrent, με το 1 Mbps upload μοιράζουμε υλικό σε όλο το πλανήτη  :blink:  

 

αν δεν είχαν εμάς δε θα πήγαιναν πουθενά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε σε Ελληνικό φόρουμ είσαι, τι περιμένεις δηλαδή να σχολιάσουμε την τηλεόραση στην Γαλλία η στην Αυστραλία η στο Πακιστάν μήπως; Έλληνες είμαστε, οι περισσότεροι στην Ελλάδα...

 

Τι σχέση έχει ο Παρθενώνας με το άρθρο και με την τηλεόραση στην Ελλάδα;

Αφού μισείς τόσο πολύ τους Έλληνες, κάτσε στο εξωτερικό άλλαξε το διαβατήριο σου και μην ξαναασχοληθείς με την Ελλάδα και όσους μιλούν Ελληνικά αφού εσύ είσαι τόσο υπεράνω...

 

Α και μπες σε κανένα ξένο φόρουμ να σχολιάσεις καλύτερα, εδώ συχνάζουν πολλοί Έλληνες και θα σου χαλάσουν την διάθεση...

Δεν περίμενα να καταλάβεις τι έγραψα...

 

Να στο κάνω λιανά...

 

Έγραψα ότι ο Ελληνάρας δε διάβασε καν το άρθρο. Άρχισε να γράφει τις παπαριές του, αυτές που έχει στο κεφάλι του, που περιορίζονται στη καθημερινότητά του και μόνο.

Το άρθρο μιλάει για μια παγκόσμια τάση κι ο άλλος γράφει ότι κατεβάζει πειρατικά.

Ότι να'ναι...

 

Δε χρειάζεται να τα γράφω εγώ, η κατάσταση στη χώρα είναι η απόδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχετε καταλάβει ότι μιλάμε για σειρές που κάποιοι επένδυσαν και κάποιοι πλήρωσαν... Το να τις βλέπω τζάμπα και να πετάω το μακρύ και το κοντό μου, εις βάρος των άλλων... πως λέγεται?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περίμενα να καταλάβεις τι έγραψα...

 

Να στο κάνω λιανά...

 

Έγραψα ότι ο Ελληνάρας δε διάβασε καν το άρθρο. Άρχισε να γράφει τις παπαριές του, αυτές που έχει στο κεφάλι του, που περιορίζονται στη καθημερινότητά του και μόνο.

Το άρθρο μιλάει για μια παγκόσμια τάση κι ο άλλος γράφει ότι κατεβάζει πειρατικά.

Ότι να'ναι...

 

Δε χρειάζεται να τα γράφω εγώ, η κατάσταση στη χώρα είναι η απόδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά.

Καταλάβαμε καθαρά τι έγραψες - εννοούσες και η απάντηση που δέχθηκες ήταν επόμενο της ειρωνεία σου.  Όπως λοιπόν σου απάντησε και ο "Avatar_GR", account στο insomnia.de και άσε μας στην ησυχία μας.

 

Υ.Γ. χαιρόμαστε και εμείς που έφυγες στα ξένα και θα χαρούμε να αλλάξεις υπηκοότητα και να μας κατακρίνεις με τους νέους "πολιτισμένους" ηλεκτρονικούς φίλους σου. 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρίσκω πολύ λυπηρό να βλέπω Έλληνες να κοροϊδεύουν Έλληνες και τον Ελληνικό λαό με τόση ευκολία. Και όλα αυτά επειδή δεν σας αρέσει το σχόλιο που έκανε κάποιος/κάποια....

 

Δεν φταίει δηλαδή ο Μήτσος/Κίτσος για το σχόλιο που έκανε, αλλά ο Ελληνικός λαός!

 

Κρίμα, πραγματικά λυπάμαι.

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...