Προς το περιεχόμενο

Μαλτεζ-γιορκσαιρ


Βασουλαα24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας παρακαλω υπαρχει κανεις που να δινει κανενα μαλτεζ ή γιορκσαιρ? Το θελω για τον γιο μου ειναι 5 ετων και σε λιγες μερες εχει γενεθλια...ολη μερα μου λεει ποτε θα παρουμε σκυλακι..δυστυχως δεν εχω την δυνατοτητα να του παρω ενα γιατι ειμαι ανεργη..αν μπορει καποιος ας βοηθησει παρακαλω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Να υιοθετήσετε ένα αδέσποτο που σας έχει περισσότερο ανάγκη από οποιοδήποτε άλλο.

 

Κατά τα άλλα καλή προσφορά, πήρα 6 κομμάτια για να έχω κλπ.

  • Like 28
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο γιος σου το θέλει, εσύ έχεις όρεξη να το βγάζεις βόλτα, να το ταΐζεις, να του μαζεύεις τα σκατά-κάτουρα από το σπίτι κτλπ? 

Και γιατί μαλτεζ-γιορκσαιρ? έχεις διαβάσει χαρακτήρα?

 

Συμφωνώ για τα αδέσποτα. Πάρ το το παιδάκι από το χεράκι και πάνε σε φιλοζωική. Ποιο πολύ θα χαρεί να το διαλέξει μόνος του παρά να το φέρετε έτοιμο. 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον πηγα στην ημερα αδεσποτων που διοργανωσε η φιλοζωικη δεν ηθελε κανενα...ειχε δει πριν καιρο μια κοπελα στην παραλια με ενα μαλτεζ και απο εκεινη την στιγμη εχει κολλησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απειρες σελιδες στο fb χαριζουν σκυλακια που θελουν καποιον να τα υοθετησει.Δες εκει καλυτερα.

 

γραψε στην μπαρα αναζητησης χαριζεται μαλτεζ και θα βγαλει ενα σωρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υιοθετήσετε ένα αδέσποτο που σας έχει περισσότερο ανάγκη από οποιοδήποτε άλλο.

 

Κατά τα άλλα καλή προσφορά, πήρα 6 κομμάτια για να έχω κλπ.

θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας παρακαλω υπαρχει κανεις που να δινει κανενα μαλτεζ ή γιορκσαιρ? Το θελω για τον γιο μου ειναι 5 ετων και σε λιγες μερες εχει γενεθλια...ολη μερα μου λεει ποτε θα παρουμε σκυλακι..δυστυχως δεν εχω την δυνατοτητα να του παρω ενα γιατι ειμαι ανεργη..αν μπορει καποιος ας βοηθησει παρακαλω

 

Δεν το λυπάσαι το κακόμοιρο το σκυλάκι?

 

Τα μικρόσωμα σκυλιά υποφέρουν στα χέρια τόσο μικρών παιδιών. Το βλέπουν σα παιχνίδι και του φέρονται ανάλογα, θα το κυνηγάνε συνέχεια και θα το πιάνουν άγαρμπα με κίνδυνο να το τραυματίσουν, θα του πετάνε πράγματα κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κακο με πολλα παιδια επισης ειναι οτι τα βαριουνται... και ετσι καταληγουν οι γονεις να τα πετανε στον δρομο...

το σκυλι δεν ειναι παιχνιδι ουτε για να περναμε τον χρονο μας, ειναι (σχεδον) ισαξιο μελλος της οικογενειας.

τελος το σκυλι εχει και εξοδα, απο τα απλα πχ κρεβατακι παιχνιδια και μπολ μεχρι φαγητο και εμβολια (η φαρμακα και εξετασεις αν παθει κατι) αλλα και check-up ανα διαστηματα (θα σας ενημερωσει ο κτηνιατρος).


γιαυτο θελω να σε παρακαλεσω να μην κανεις μια βιαστικη κινηση (επειδη επιμενει το παιδι) αλλα μια ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΗ επιλογη (αφου εσυ θα το φροντιζεις) μιας και θα εισαι με αυτο το πλασμα για περιπου 15 χρονια, απο μωρο μεχρι γέρος.

  • Like 29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως, το παιδι μπορει σε 1-2-3 χρονια να μην το θελει το σκυλι, οι γονεις δεν παιζει να το φροντιζουν απλα για να υπαρχει και στο τελος θα βρεθει και αυτο στον δρομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κοπέλα γράφει πως είναι άνεργη, εννοώντας πως δεν έχει την οικονομική ευχέρεια, δυστυχώς ένας σκύλος σε πολλές περιπτώσεις έχει περισσότερα μηνιαία έξοδα από ένα παιδί, οπότε δεν νομίζω πως έλαβε στα υπόψην της αυτή τη σημαντικότατη παράμετρο.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κοπέλα γράφει πως είναι άνεργη, εννοώντας πως δεν έχει την οικονομική ευχέρεια, δυστυχώς ένας σκύλος σε πολλές περιπτώσεις έχει περισσότερα μηνιαία έξοδα από ένα παιδί, οπότε δεν νομίζω πως έλαβε στα υπόψην της αυτή τη σημαντικότατη παράμετρο.

αμυαλη ειναι για να μην πω τιποτε χειροτερο και παρεκτραπω...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...