Προς το περιεχόμενο

Σχολη Πλοιαρχων ή Επιστημη των Υλικων?


ΓιωργοςΧ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας! Φετος δινω πανελληνιες (fuck). Αν παω ΣΠ τοτε λογικα θα βρω εταιρεια. Αν παω ΕΤΥ θα βρω καποια εταιρεια στο εξωτερικο ή δεν παιζει? Εχω ακουσει οτι ειναι ωραια σχολη και αρκετα ενδιαφερουσα παντως. Τι προτεινετε?

Ρωταω γιατι εχουν τα ιδια μορια πανω κατω και ενδιαφερομαι και για τις δυο.

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συγκρινονται.

 

Πλοιαρχων εχει πολυ καλα λεφτα, εξαιρετικες δυσκολιες και κινδυνους.

 

Επιστημης υλικων πολυ ενδιαφερουσα σχολη με επαγγελματικη αποκατασταση μονο εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το παμε ετσι, και ΕΜΠ να περασεις παλι εξω πρεπει να πας αν θες να βρεις δουλεια...

Οποτε καλυτερα πλοιαρχων αν το αντεχεις?

Εχω ακουσει ομως οτι θα συναναστρεφεσαι με χαζους ανθρωπους και θα εισαι μακρυα (και κυριολεκτικα!) απο την επιστημονικη κοινοτητα. Ποσο κακο ειναι αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ακουσει ομως οτι θα συναναστρεφεσαι με χαζους ανθρωπους και θα εισαι μακρυα (και κυριολεκτικα!) απο την επιστημονικη κοινοτητα. Ποσο κακο ειναι αυτο?

 

 

Πολυ καλο, θα βρισκεσαι διπλα σε ανθρωπους του επιπεδου σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας! Φετος δινω πανελληνιες (fuck). Αν παω ΣΠ τοτε λογικα θα βρω εταιρεια. Αν παω ΕΤΥ θα βρω καποια εταιρεια στο εξωτερικο ή δεν παιζει? Εχω ακουσει οτι ειναι ωραια σχολη και αρκετα ενδιαφερουσα παντως. Τι προτεινετε?

Ρωταω γιατι εχουν τα ιδια μορια πανω κατω και ενδιαφερομαι και για τις δυο.

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Η επιστήμη των υλικών με την σχολή πλοιάρχων έχουν τόση σχέση όση και ο πλανήτης Άρης με την Γη.

 

Αποφάσισε τι θέλεις και τι σου αρέσει και μετά ξαναποστάρεις. Η φυγή στο εξωτερικό είναι μονόδρομος για την συντριπτική πλειοψηφία όλων των απφοίτων από τις σχολές που υπάρχουν.

 

Αν δεν θες να φύγεις εξωτερικό και κοιτάς να πας ΣΠ ή ψάχνεις κάποια σχολή που σχετίζεται με στρατό για αυτόν τον λόγο τότε έχεις αποφασίσει ήδη τι θες και άσκοπα ρωτάς εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα για Μηχανικος Εμπορικου Ναυτικου και ''συνδιαζεις'' κατα καποιον τροπο και τα δυο συν οτι θα εχεις πιο ευκολη επαγγελματικη αποκατασταση απο τους πλοιαρχους μιας και οι μηχανικοι εχουν μεγαλυτερη ζητηση στα καραβια και εγω σε αυτην την σχολη ειμαι, κανουμε και μαθημα που λεγετε τεχνολογια υλικων και διαφορα αλλα σχετικα με χημεια φυσικη μηχανολογικα ηλεκτρικα ηλεκτρονικα υπολγιστες κ.α. αν θες λεπτομερεις σχετικα με το επαγγελμα πες μου, οτι και να επιλεξεις εξωτερικο θα εισαι και μακρια απο το σπιτι σου δυστηχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το παμε ετσι, και ΕΜΠ να περασεις παλι εξω πρεπει να πας αν θες να βρεις δουλεια...

Οποτε καλυτερα πλοιαρχων αν το αντεχεις?

Εχω ακουσει ομως οτι θα συναναστρεφεσαι με χαζους ανθρωπους και θα εισαι μακρυα (και κυριολεκτικα!) απο την επιστημονικη κοινοτητα. Ποσο κακο ειναι αυτο?

 

Damn, what the fuck. Τι λογικη ειναι αυτη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη φιλε δε θα βρεις δουλεια ακομα και αν εισαι καλος πλοιαρχος?

Εχω ακουσει οτι ειναι παλουκι η μηχανη και πολλες φορες δουλευεις 24ωρα υπο αθλιες συνθηκες. Ισχυει αυτο? Επισης ισχυει οτι οι πλοιαρχοι παιρνουν πιο πολλα φραγκα ενω μπορει να μην κανουν και τιποτα ολη μερα? Δεν ειναι αδικο αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δηλαδη φιλε δε θα βρεις δουλεια ακομα και αν εισαι καλος πλοιαρχος?

Εχω ακουσει οτι ειναι παλουκι η μηχανη και πολλες φορες δουλευεις 24ωρα υπο αθλιες συνθηκες. Ισχυει αυτο? Επισης ισχυει οτι οι πλοιαρχοι παιρνουν πιο πολλα φραγκα ενω μπορει να μην κανουν και τιποτα ολη μερα? Δεν ειναι αδικο αυτο?

 

Κανείς δεν πρόκειται να σου δώσει πλοίο με το που βγεις απ' τη σχολή. Το "οι πλοίαρχοι μπορεί και να μην κάνουν τίποτα όλη μέρα" είναι σχετικό. Πιο πολλά λεφτά παίρνει ένας πλοίαρχος από έναν μηχανικό, όπως πιο πολλά λεφτά παίρνει κι ένας διευθυντής από έναν εργάτη. Ο διευθυντής μπορεί να είναι όλη μέρα στη γραφειάρα του και να "κάθεται", αλλά άμα η επιχείρηση πάει για φούντο δε θα ζητήσουν τα ρέστα απ' τον εργάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο καπετανιος του πλοιου κ ο πρωτος μηχανικος παιρνουν σχεδον τα ιδια λεφτα

ο πλοιαρχος δεν καθετε ολη μερα , εχει ευθύνη για ολο το πλοιο

αν εισαι σε εμπορικο κ κανεις μεγαλα ταξιδια,αμερικη πχ.πρεπει να εχεις κ εντερα γερα

οσα κ να παιρνεις δεν φτανουν ,δεν πληρωνετε αυτη η δουλεια κ σιγουρα δεν μπορει να την κανει ο οποιοσδήποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Τι δε φτανουν ρε κουμπαρε? 10.000€ το μηνα δε σου φτανουν? Τοσα νομιζω παιρνουν, ισως και λιγο λιγοτερα αλλα και παλι δεν τα βρισκεις αλλου αυτα τα χρηματα.

- Οταν λες οτι θες αντερα τι εννοεις? Ναυτια κλπ? Οι καραμελες κανουν δουλεια?

- Τελικα ρε παιδια τι ειναι καλυτερο? Πλοιαρχος ή μηχανικος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...