Προς το περιεχόμενο

belvedere


rambo1992

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχετε τρελαθει τελειως?θα πειτε σε εμενα κ σε οπονδηποτε αλλον το πως θα ζησει?δινετε κ συμβουλες


ποιοι ειστε κ με πιο δικαιωμα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

...ΒΟΤΚΑ που είναι το πιο άγευστο ποτό;...

 

Σε κάποια από τα υπόλοιπα σημεία τού post σου, συμφωνώ, σε κάποια άλλα όχι, αλλά μ' αυτό το αντιαεροπορικό, μού έβγαλες το μάτι αδερφάκι μου! Άλλο το να μη σ' αρέσει ένα ποτό κι άλλο το να πετάς ένα «άγευστο», επειδή η εμπειρία σου από το είδος σταματάει σε ...paint removers τύπου absolut.  

 

Μόνο εγώ έψαξα τι ειναι το belvedere ; :D

 

Εγώ την ξέρω αλλά, μπροστά στο νέκταρ που έχω δοκιμάσει εδώ, δε μου λέει κάτι.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποια από τα υπόλοιπα σημεία τού post σου, συμφωνώ, σε κάποια άλλα όχι, αλλά μ' αυτό το αντιαεροπορικό, μού έβγαλες το μάτι αδερφάκι μου! Άλλο το να μη σ' αρέσει ένα ποτό κι άλλο το να πετάς ένα «άγευστο», επειδή η εμπειρία σου από το είδος σταματάει σε ...paint removers τύπου absolut.

 

 

Εγώ την ξέρω αλλά, μπροστά στο νέκταρ που έχω δοκιμάσει εδώ, δε μου λέει κάτι.

Ελπίζω με το νέκταρ να μην εννοείς τσάτσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε τετοιο ποστ στο ινσομνια εχει ιδια καταληξη... Τους κοινωνιολογους-οικονομολογους που θεωρουν πως ξερουν την τσεπη του καθενος και τι ειναι ικανος να εχει.

Κι οχι μονο αυτο αλλα κρινουν κιολας με βαση τα δικα τους οικονομικα-ή τις δικες τους προτεραιοτητες- ποσα χρηματα αξιζει να ξοδεψει καποιος.

 

Τα ιδια ποστς γινονται σε θεματα για ειδη τεχνολογιας, για διακοπες, για ρουχα , για υποδηματα κλπ κλπ.

 

Ο ανθρωπος ρωτησε ποσο παει το μπουκαλι. Τωρα το που θα χαλασει τα λεφτα του ειναι δικο του θεμα. Δε σας ρωτησε κι ουτε θα το κανει.

 

On topic λοιπον η φιαλη παει 100+ αναλογα το μαγαζι βεβαια.

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μισο ρε γκαηζ γιατι κατι δεν πιανω.

 

Θελω να αγορασω κατι. Οτιδηποτε, ενα αντικειμενο Χ. Δεν πρεπει να ξερω ποσο κοστιζει το ρημαδι Χ? 

Φαση, παει κανεις απο εσας σε ενα μαγαζι, ανοιγει πορτοφολι και λεει "Παρε λεφτα, δωσε μου προιον και ρεστα"? Οχι. Αν θελετε να παρετε κινητο, κοιτατε Σκρουτζ/γουατεβα, θελετε να παρετε μπλουζακι, πατε στα μαγαζια και γυρνατε το ταμπελακι να δειτε ποσο κανει.

 

Ο αλλος θελει μπουκαλι σε ενα μπαροκλαμπο. Τι πρεπει να κανει δηλαδη, ονυχομαντεια για το ποσο μπορει να κοστισει αυτο που θελει να καταναλωσει? (Μην πειτε να παρει τηλεφωνο, προφανως ειναι ενδεδειγμενη λυση, αλλα τι να κανουμε τωρα, γι'αυτο ειναι το ιντερνετ). 

 

Γιατι δηλαδη πρεπει να αναγουμε σε κοινωνικο προβληματισμο το πως διαθετει καποιος τα χρηματα του ξερωγω?

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Θα το ξεκαθαρίσουμε εδώ, θα το ξεκαθαρίσουμε και σε άλλα θέματα: σε όσους δεν αρέσει το θέμα, δεν απαντάνε, δεν σας υποχρεώνει κανείς. 

 

Μηνύματα που επιτίθενται λεκτικά στον topic starter ή κάνουν τις γνωστές επικλήσεις περί μνημονίων, Σόιμπλε, Μέρκελ κλπ για να δείξετε την απαξίωσή σας σχετικά με το θέμα, θα διαγράφονται ΜΑΖΙ με τα μέλη που τα δημοσιεύουν. Το ίδιο ακριβώς θα γίνεται και για μηνύματα που κάνουν μνεία "Παρασκευιάτικων θεμάτων". 

 

Τελείωσε η "καταστροφή" των θεμάτων από συγκεκριμένα μέλη, γνωστά και μη εξαιρετέα. 

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες,σιγα σιγα πρεπει να αρχισουμε να καταλαβαινουμε οτι τετοιες <<πολυτελειες>> θα πρεπει να περιοριστουν σιγα σιγα.

Καθε φορα που βλεπω τα χαιλικια των ελληνων στα nightstories/nightlife του fb,με φωτο ανοιγοντας μπουκαλια και σαμπανιες πραγματικα δε μπορω να διανοηθω πως συνεχιζουν να τα κανουν.

Σοβαρευτειτε,γινεται λιγο πιο ταπεινοι και ξεκινηστε αποταμιευση,ερχονται ασχημα χρονια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εκανα αποταμιευση στα καλα χρονια,εχτισα  3 κτηρια  που τωρα τα πληρωνω,δεν πηγα διακοπες ποτε,εβγαινα και την εβγαζα με 1 ποτο......τι καταλαβα???????εσυ τι καταλαβες απο αυτο που εγραψα??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παιδες,σιγα σιγα πρεπει να αρχισουμε να καταλαβαινουμε οτι τετοιες <<πολυτελειες>> θα πρεπει να περιοριστουν σιγα σιγα.

Καθε φορα που βλεπω τα χαιλικια των ελληνων στα nightstories/nightlife του fb,με φωτο ανοιγοντας μπουκαλια και σαμπανιες πραγματικα δε μπορω να διανοηθω πως συνεχιζουν να τα κανουν.

Σοβαρευτειτε,γινεται λιγο πιο ταπεινοι και ξεκινηστε αποταμιευση,ερχονται ασχημα χρονια..

 

 

Γιατί πρέπει να δίνεις συμβουλές πώς θα ξοδέψει κάποιος άλλος τα χρήματά του;

 

Για σένα μπορεί να είναι πολυτέλεια, για κάποιον άλλο όχι. 

Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την απάντηση την ξέρεις Paredwse.

κρίνουν όλοι με βάση τον εαυτό τους.

επειδή αυτοί ψωμολυσάνε νομίζουν ότι όλοι είναι στην ίδια κατάσταση.

 

όσο για το φίλο που αναρωτιέται πως το κάνουν...

είναι απλό: δε πεινάμε όλοι ρε φίλε.

και στα μπουζούκια θα πηγαίνουμε λοιπόν και στη μύκονο και το iphone θα αγοράσουμε.

 

 

εμένα με είχε κράξει κάποτε άτομο επειδή είχα δώσει ένα μεγάλο ποσό για αγορά αυτοκινήτου. είχα και έχω την άνεση όμως για τέτοιο αυτοκίνητο.

και το αστείο ξέρετε ποιο είναι;

ότι αυτό το άτομο δε κοιτούσε τα χάλια του που το σπίτι του κόντευε να πέσει από την υγρασία και ξόδευε ένα μέρος του μισθού του σε τσιγάρα, την έλεγε σε εμένα.

 

κοινώς, κοιτάξτε τα χάλια σας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες,σιγα σιγα πρεπει να αρχισουμε να καταλαβαινουμε οτι τετοιες <<πολυτελειες>> θα πρεπει να περιοριστουν σιγα σιγα.

Καθε φορα που βλεπω τα χαιλικια των ελληνων στα nightstories/nightlife του fb,με φωτο ανοιγοντας μπουκαλια και σαμπανιες πραγματικα δε μπορω να διανοηθω πως συνεχιζουν να τα κανουν.

Σοβαρευτειτε,γινεται λιγο πιο ταπεινοι και ξεκινηστε αποταμιευση,ερχονται ασχημα χρονια..

δεν θα ακολουθησω την συμβουλη σου,καποια μερα ολοι θα πεθανουμε,μεχρι τοτε θα ζησει ο καθενας οπως θελει,αλλοι ελευθεροι κ αλλοι σε κλουβια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναρωτιεμαι που βρισκετε λεφτα φιλε,ουτε και με απασχολει.

Ουτε ψωμολυσσαω,απλα τα χρηματα μου τα ξοδευω σε πραματα που πιανουν τοπο,οχι σε ξυδια.

Εγω δινω συμβουλη,γινετε λιγο πιο ταπεινοι γτ ερχονται πολυ γρηγορα δυσκολα χρονια.

Και μονο που ανεφερες μυκονο και iphone καταλαβα οτι δεν εχει νοημα καν να προσπαθω να βοηθησω.

θα ελεγα οτι ειναι δικη σας η κηδεια,αλλα με αυτη τη νοοτροπια χαντακωνετε και εμας.

καλη συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...