Προς το περιεχόμενο

belvedere


rambo1992

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

κοινώς, κοιτάξτε τα χάλια σας

και αυτό σχετικό ειναι , άλλος δεν έχει λεφτά , άλλος δεν έχει χαρακτήρα και παιδεία 

καλός η κακός τα ράσα δεν κάνουν τον παπά 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

και αυτό σχετικό ειναι , άλλος δεν έχει λεφτά , άλλος δεν έχει χαρακτήρα και παιδεία 

καλός η κακός τα ράσα δεν κάνουν τον παπά 

αυτο ακριβως φιλε μου,αλλα αμα αρχισουμε να απανταμε στον καθενα που μιλαει ετσι δε μας φτανει το βραδυ.

κατα τα αλλα σβησαν τα δικα μας σχολια παραπανω.

ελλαδα τα χαλια σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν αναρωτιεμαι που βρισκετε λεφτα φιλε,ουτε και με απασχολει.

Ουτε ψωμολυσσαω,απλα τα χρηματα μου τα ξοδευω σε πραματα που πιανουν τοπο,οχι σε ξυδια.

Εγω δινω συμβουλη,γινετε λιγο πιο ταπεινοι γτ ερχονται πολυ γρηγορα δυσκολα χρονια.

Και μονο που ανεφερες μυκονο και iphone καταλαβα οτι δεν εχει νοημα καν να προσπαθω να βοηθησω.

θα ελεγα οτι ειναι δικη σας η κηδεια,αλλα με αυτη τη νοοτροπια χαντακωνετε και εμας.

καλη συνεχεια.

 

 

Δυστυχώς έχεις την πεπλανημένη εντύπωση ότι σου ζήτησε κάποιος να βοηθήσεις. Κάνεις λάθος, κανείς δεν ζήτησε τη βοήθειά σου

 

Επαναλαμβάνω, ο καθένας ξοδεύει τα χρήματά του όπως γουστάρει. Το γράφεις κι εσύ, ξοδεύεις τα χρήματά σου σε πράματα που πιάνουν τόπο. Για σένα. Γιατί μπορεί τα πράγματα στα οποία ξοδεύεις τα χρήματά σου εγώ (ή οποιοσδήποτε άλλος) να τα θεωρεί ανούσια ή και χαζά.

 

Το σκέφτηκες ποτέ αυτό; Όχι γιατί κανείς δεν είχε το θράσος να πεταχτεί να σε επιτιμήσει για τις επιλογές σου. Μην το κάνεις ούτε εσύ.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν την γνωρίζω.Είναι επειδή δεν έχω fb?Είναι τόσο καλή?Καλύτερη από τις γνωστές?

 

Η Smirnoff Black Label τής ρίχνει άνετα. Αλλά δεν έχει ...μπιχλιμπιδάτο όνομα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(...)ο καθένας ξοδεύει τα χρήματά του όπως γουστάρει. Το γράφεις κι εσύ, ξοδεύεις τα χρήματά σου σε πράματα που πιάνουν τόπο. Για σένα. Γιατί μπορεί τα πράγματα στα οποία ξοδεύεις τα χρήματά σου εγώ (ή οποιοσδήποτε άλλος) να τα θεωρεί ανούσια ή και χαζά.

 

Το σκέφτηκες ποτέ αυτό; Όχι γιατί κανείς δεν είχε το θράσος να πεταχτεί να σε επιτιμήσει για τις επιλογές σου. Μην το κάνεις ούτε εσύ.

Παραθέτω για έμφαση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σας βάζω στοίχημα όλους σας ότι με κλειστά μάτια (ή βασικά με σκέτο ποτίρι χωρίς τα μπουκάλια κοντα)  να σας βάζανε 5 διαφορετικές βότκες (και σε κάποιους 5 απο την ίδια μάρκα όλες) θα λέγατε ότι ναναι και οι δύο ομάδες απλά η πρώτη ομάδα με την ποικιλία ίσως πετύχαινε 1,2 στην τύχη :P

τι διαφορά μπορεί να έχει μια ΒΟΤΚΑ απο μια άλλη; νερό με οινόπνευμα ειναι...

μόνο ίσως αν πιεις πολλές την άλλη μέρα μπορεί να εισαι πιο χάλια με τις φθηνές αλλά και πάλι ΙΣΩΣ ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα πλαίσια ενός μπατσελορ προσφάτως, ήπια για πρωτη φορά τη βότκα αυτή. Εγώ προσωπικά, δεν βρήκα καμμια διαφορά. Για να γίνεται όμως τόσο χαμούλης, απ'τους γνώστες, προφανώς θα υπάρχει κάποια διαφορά που ορισμένοι εντοπίζουν.

Γενικά δεν πίνω βοτκα, παρά μόνο μπέρμπον, χειμώνα καλοκαίρι και κάποια single malt.

Ακόμη όμως και στα "ουίσκι" (για να τα βάλουμε ολα σ'ενα καζάνι) πραγματικά χαίρομαι αυτούς τους υπερ-γευσιγνώστες που καταλαβαίνουν τις διαφορές...

Δηλ οκ, μεταξύ των καπνιστών πχ καταλαβαινεις διαφορές, οσο αδαής και να σαι, αλλα αν αν σου δωσουν να δοκιμάσεις παρεμφερή single malt κρυβοντας σου την ετικέτα, θα κατανοήσεις τη διαφορα ενός των 50ε το μπουκάλι με των 150;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα πλαίσια ενός μπατσελορ προσφάτως, ήπια για πρωτη φορά τη βότκα αυτή. Εγώ προσωπικά, δεν βρήκα καμμια διαφορά. Για να γίνεται όμως τόσο χαμούλης, απ'τους γνώστες, προφανώς θα υπάρχει κάποια διαφορά που ορισμένοι εντοπίζουν.

Γενικά δεν πίνω βοτκα, παρά μόνο μπέρμπον, χειμώνα καλοκαίρι και κάποια single malt.

Ακόμη όμως και στα "ουίσκι" (για να τα βάλουμε ολα σ'ενα καζάνι) πραγματικά χαίρομαι αυτούς τους υπερ-γευσιγνώστες που καταλαβαίνουν τις διαφορές...

Δηλ οκ, μεταξύ των καπνιστών πχ καταλαβαινεις διαφορές, οσο αδαής και να σαι, αλλα αν αν σου δωσουν να δοκιμάσεις παρεμφερή single malt κρυβοντας σου την ετικέτα, θα κατανοήσεις τη διαφορα ενός των 50ε το μπουκάλι με των 150;

Αν το πλακώσεις στο νερό με χλώριο και στα παγάκια όχι. Αν τα δοκιμάσεις σωστά ναι.

 

Και η τιμή δεν είναι πάντα χαρακτηριστικό του καλού. Ίσως μια ένδειξη αλλά ως εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ρωσια γεννηθηκε η Βοτκα. Αλλα ολες οι βοτκες που γραφετε, δεν τις πινουν εκει αλλα τις πουλανε στους αλλους.

 

Στα συνορα duty free καμια φορα βρισκεις αυθεντικες Ρωσικες βοτκες σε νορμαλ τιμες. Pyccnn standard μια ασπρη, καπως ετσι την λεγαν. Russian standard σε μεταφραση https://en.m.wikipedia.org/wiki/Russian_Standard_(vodka). Εβγαινε και σε 3-4 ποιοτητες σε αλλες τιμες.

Δεν ειμαι fun, δεν ξερω μαρκες. Αν επινα, θα χτυπουσα αυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι διαφορά μπορεί να έχει μια ΒΟΤΚΑ απο μια άλλη; νερό με οινόπνευμα ειναι...

Φαίνεσαι πότης καλός και δυνατός, με γνώση στο αντικείμενο και αξίζει σίγουρα να παίρνουμε σοβαρά τη γνώμη σου.

 

Θα μου τον σκοτώσετε τον deesnider καμιά μέρα μ' αυτά που γράφετε. Ευτυχώς που έχει σταματήσει να διαβάζει κι ο Lucifer.

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σας βάζω στοίχημα όλους σας ότι με κλειστά μάτια (ή βασικά με σκέτο ποτίρι χωρίς τα μπουκάλια κοντα)  να σας βάζανε 5 διαφορετικές βότκες (και σε κάποιους 5 απο την ίδια μάρκα όλες) θα λέγατε ότι ναναι και οι δύο ομάδες απλά η πρώτη ομάδα με την ποικιλία ίσως πετύχαινε 1,2 στην τύχη :P

 

τι διαφορά μπορεί να έχει μια ΒΟΤΚΑ απο μια άλλη; νερό με οινόπνευμα ειναι...

 

μόνο ίσως αν πιεις πολλές την άλλη μέρα μπορεί να εισαι πιο χάλια με τις φθηνές αλλά και πάλι ΙΣΩΣ ...

 

με ελάχιστες εξαιρέσεις, είσαι 100% σωστός. χθες μάλιστα κάναμε δοκιμή σπίτι μου με κάτι φίλους πάνω σε αυτήν την συζήτηση με περίπου 10 διαφορετικές βότκες (μέσα και belve και graygoose). με εξαίρεση την ciroc που είναι η μοναδική που φτιάχνεται διαφορετικά, ελάχιστες είναι οι διαφορές σε κάποιον που δεν ξέρει και σε αυτόν που ξέρει απλά παρακαλάς να μην είναι βόμβα εκεί που θα την πάρεις / πιεις. 

 

tl;dr: αξίζει θεωρητικά τα λεφτά της εάν θες να πιεις κάτι καλύτερο. για μόστρα, όχι. 1000 φορές πάρτε 2 μπουκάλια και να σας κεράσουν και κάτι άλλο. ίσως είναι και ποιο μεγάλη "μόστρα" από το να πάρεις πέλφε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...