Προς το περιεχόμενο

Witcher (Netflix, 2019)


Wayward

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για να φτιαχτει κατι αντιστοιχο των προσδοκιων που εχουμε οσοι κουβαλαμε το hype απο το παιχνιδι οριακα φτανει το μπατζετ του game of thrones ξερωγω και αν δεν υπηρχε αυτο το hype η σειρα τουλαχιστον η πρωτη σεζον που προσπαθησα να δω θα ηταν στα αζητητα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, KilliK είπε

διοτι θα επρεπε να πληρωσουν αδεια στην CDPR.

 

Τα έχουν ήδη σκάσει στην CDPR dude, απλά προτιμάνε κατά πλείστον να γραφουν τις δικιές τους μούφες και τα φτιάχνουν τα δικά τους visuals. Η showrunner είναι απλά στόκος και μισεί το series.

11 ώρες πριν, Chrisxxx είπε

Gwent δεν παιζουν; Why?

Δεν υπάρχει Gwent στα βιβλία αλλα και ούτε κάτι παρόμοιο από ότι θυμάμαι. Δεν θα με χαλούσε καθόλου πάντως. :D

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, xavier είπε

δε θα ηταν λιγο περιεργο να παιζουν καρτες με τις φατσες τους στα τραπουλοχαρτα?😂

Ελα μωρε και στο παιχνίδι ετσι επαιζαν😄

Spoiler

witcher-3-gwent-memes-wanna-play-gwent.j

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
13 hours ago, Chrisxxx said:

Ωραιος και ο Dijkstra.

O McTavish μετά το Outlander και το Hobbit (Dwalin), "χώνεται" παντού.

Θα είναι στο House of the Dragon (GoT prequel), ήταν στο animated Witcher, ήταν ο Dracula στο Castlevania, ήταν στο Lucifer, στο Preacher και σε πόσα άλλα. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Δεν υπάρχει Gwent στα βιβλία αλλα και ούτε κάτι παρόμοιο από ότι θυμάμαι. Δεν θα με χαλούσε καθόλου πάντως. :D

Ό,τι θέλουν κάνουν με το franchise, το Gwent θα τους χάλαγε; :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GhostRiderLSOV είπε

Ό,τι θέλουν κάνουν με το franchise, το Gwent θα τους χάλαγε; :P

Είμαι ήδη εκνευρισμένος από την πρώτη που ξανά έβαλα να δω πριν πιάσω την δεύτερη και επειδή ήδη έφαγα ένα spoiler μην μαμισω, λέω να μην ανοίξω άλλο γιατί θα εκνευριστώ τέρμα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, {TDi}Dj2k..infc είπε

Είμαι ήδη εκνευρισμένος από την πρώτη που ξανά έβαλα να δω πριν πιάσω την δεύτερη και επειδή ήδη έφαγα ένα spoiler μην μαμισω, λέω να μην ανοίξω άλλο γιατί θα εκνευριστώ τέρμα. :P

Δεν έχει καμία σχέση η σειρά, όπως είχα πει  και παλιότερα η Lauren μισεί τα βιβλία και θέλει να αλλάξει τα πάντα. 

Το πρόβλημα είναι ακόμα και αυτοτελής να το δεις, χωρίς να πάρεις υπόψιν καθόλου τα βιβλία, η δουλειά παραμένει από μετρια στην καλύτερη έως κακή.  

Και η ηθοποιοί αν εξαιρέσουμε τα γνωστά ονόματα και την Freya που μπορώ να την δω σαν Ciri, οι υπόλοιποι δεν έχουν ταλέντο δυστυχώς.  

Τελειώνοντας και το 6ο επεισόδιο μπορώ να πω ότι δεν έχω κάποια ελπίδα πλέον για την σειρά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
27 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Είμαι ήδη εκνευρισμένος από την πρώτη που ξανά έβαλα να δω πριν πιάσω την δεύτερη και επειδή ήδη έφαγα ένα spoiler μην μαμισω, λέω να μην ανοίξω άλλο γιατί θα εκνευριστώ τέρμα. :P

Ελπίζω να μην ήταν από το link μου, γιατί έχει spoiler warning μέσα... :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GhostRiderLSOV είπε

Ελπίζω να μην ήταν από το link μου, γιατί έχει spoiler warning μέσα... :(

Όχι από το 9gag ήταν no worries. ;)

2 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Τελειώνοντας και το 6ο επεισόδιο μπορώ να πω ότι δεν έχω κάποια ελπίδα πλέον για την σειρά.

Θα τα δω όλα ώστε να έχω τελική γνώμη και μετά θα έρθω να κράξουμε παρέα! :D :(

Τουλάχιστον έχουμε το fight scene στο Blaviken!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να το ξεκινήσω σήμερα, αλλά κάνοντας λίγη "προετοιμασία" (είδα το 15λεπτο recap, και τα μικρά επ που έχουν για bestiary και elves/witchers κλπ.) συμπέρανα πόσο ελάχιστα την θυμάμαι την σειρά. Ίσως φταίει που δεν έχω διαβάσει τα βιβλία (αν και θέλω πάρα πολύ, δεν ξέρω πόσα είναι βέβαια) και δεν έχω παίξει τα παιχνίδια (κάαααποια στιγμή θα ξεκινήσω το 2 και βλέπουμε, το πρώτο, λίγο που το έβαλα μου έριχνε bsod στο προηγούμενό μου λάπτοπ 😄) και, εν τέλει, δεν "συνδέθηκα" πολύ με το lore και τους χαρακτήρες, οι περισσότεροι εκ των οποίων μου άφησαν κακή εντύπωση.

Να ρίξω μια ματιά στην animated ταινία ή να πάω κατευθείαν S2;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, kosmsamo είπε

Να ρίξω μια ματιά στην animated ταινία ή να πάω κατευθείαν S2

Εφόσον δεν έχεις ιδέα από βιβλία/games, τότε το anime υποθέτω ότι βλέπετε, ειδικά άμα σου άρεσε το Castlevania.

Για μένα ήταν εμετικό, αλλα φυσικά έχω το Witcher στο top 3 μου από franchises/series (games/books).

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Εφόσον δεν έχεις ιδέα από βιβλία/games, τότε το anime υποθέτω ότι βλέπετε, ειδικά άμα σου άρεσε το Castlevania.

Για μένα ήταν εμετικό, αλλα φυσικά έχω το Witcher στο top 3 μου από franchises/series (games/books).

Castlevania δεν έχω δει (ούτε με αυτό το franchise έχω επαφή σε κάποιο μέσο). Τουλάχιστον με το Witcher έχω μέσω του Gwent και αναγνωρίζω κάποιους χαρακτήρες, τέρατα, factions κλπ. Έψαξα πάντως για τα βιβλία, βλέπω εφτά (και το πρώτο που δεν υπάρχει πλέον και δεν έχει μεταφραστεί;). Ίσως τα τσιμπήσω για τα Χριστούγεννα! 😀

Είναι origin ιστορία το anime, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kosmsamo είπε

Castlevania δεν έχω δει (ούτε με αυτό το franchise έχω επαφή σε κάποιο μέσο). Τουλάχιστον με το Witcher έχω μέσω του Gwent και αναγνωρίζω κάποιους χαρακτήρες, τέρατα, factions κλπ. Έψαξα πάντως για τα βιβλία, βλέπω εφτά (και το πρώτο που δεν υπάρχει πλέον και δεν έχει μεταφραστεί;). Ίσως τα τσιμπήσω για τα Χριστούγεννα! 😀

Είναι origin ιστορία το anime, έτσι;

Όλα τα βιβλία υπάρχουν και είναι οχτώ, απλά είναι επανέκδοση με art από το TV series. Όλα εννοείτε υπάρχουν μεταφρασμένα απλά θα σου πρότεινα να τα πάρεις στα αγγλικά άμα μπορείς.

Το anime δεν είναι origin από τίποτα, κακό fan fiction είναι που δείχνει ένα story του Vesemir όταν ήταν πιο νέος, καμια σχέση με βιβλία, games. Βασικά δεν έχει και καμια σχέση με την σειρά, τουλάχιστον την πρώτη season. Ο τύπος που το έγραψε ζήτημα να έχει γράψει τρία πράγματα. Απορώ που τους βρίσκουν.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...