Προς το περιεχόμενο

Witcher (Netflix, 2019)


Wayward

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Συγκρατημενα  αισιοδοξος για την συνεχεια , μου αρεσε αρκετα αυτο που ειδα ( Συνεχιζει ωστοσο να δειχνει την Γενιφερ τον πιο σημαντικο χαρακτηρα ) .Παρα πολλες επιρροες απο τα παιχνιδια παντως , που το θεωρω καλο προσωπικα

Δυστυχώς αυτό είναι πρόβλημα γιατί αμφιβάλλω αυτοί που γραφουν για την σειρά (τουλάχιστον την πρώτη) να γραφουν καλύτερα από Sapkowski και από την στιγμή που έχουν ελάχιστο υλικό να πατήσουν λογικά θα την φάμε στην μάπα μέχρι και άμα νιώσουν ότι καλύτερα να αφοσιωθούν Geralt/Ciri.

Θα βάλω να ξανά δω την πρώτη μπας και μου κάτσει καλύτερη η δεύτερη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άκυρο αυτό που είπα τελικά, τελειώνοντας το τρίτο επεισόδιο κατάλαβα ότι όσο είναι αυτή Lauren στην σειρά δεν υπάρχει ελπίδα.  

Το μόνο που την ενδιαφέρει είναι να δείξει το "woman power" πέρα από ότι είναι άσχετη γενικά ειδικά για σειρα τέτοιου βεληνεκούς 

Επεξ/σία από noFEARgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Άκυρο αυτό που είπα τελικά, τελειώνοντας το τρίτο επεισόδιο κατάλαβα ότι όσο είναι αυτή Lauren στην σειρά δεν υπάρχει ελπίδα.  

Το μόνο που την ενδιαφέρει είναι να δείξει το "woman power" πέρα από ότι είναι άσχετη γενικά ειδικά για σειρα τέτοιου βεληνεκούς 

here-we-go-again-oh-fuck.gif

Εντωμεταξύ στο imdb το rating είναι ήδη στον θεό. Ίσως είναι καλύτερα να μην την δω τελικά, τζάμπα θα εκνευριστώ μου φαίνεται.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, KilliK είπε

αρα οι φημες οτι ο superman θα εχει ακομη λιγοτερη παρουσια στην δευτερη σεζον βγηκαν ορθες.

μεχρι το 4ο που ειδα, οχι σε καμια περιπτωση δεν ισχυει αυτο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα 3 εμειναν, θα τα εβλεπα αλλα πρεπει να σηκωθω νωρις και κριμα να το παρω σερι. 

Αρκετα πιο καλο από το 1o γιατι ακολουθεί τα κυρια βιβλία οπότε εχουν συνοχή τα επεισόδια. Από οσο θυμαμαι παιρνει πραγματα απο το 1ο κ το 2ο, λογικα με αυτους τους ρυθμούς θα παει για αλλες 2 σεζόν.

Εξαιρετικό καστ η Σιρι, απλά αψογη στο ρόλο της. Ωραιος και ο Dijkstra.

Gwent δεν παιζουν; Why?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Chrisxxx είπε

αλλα 3 εμειναν, θα τα εβλεπα αλλα πρεπει να σηκωθω νωρις και κριμα να το παρω σερι. 

Αρκετα πιο καλο από το 1o γιατι ακολουθεί τα κυρια βιβλία οπότε εχουν συνοχή τα επεισόδια. Από οσο θυμαμαι παιρνει πραγματα απο το 1ο κ το 2ο, λογικα με αυτους τους ρυθμούς θα παει για αλλες 2 σεζόν.

Εξαιρετικό καστ η Σιρι, απλά αψογη στο ρόλο της. Ωραιος και ο Dijkstra.

Gwent δεν παιζουν; Why?

δε θα ηταν λιγο περιεργο να παιζουν καρτες με τις φατσες τους στα τραπουλοχαρτα?😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, KilliK είπε

αρα οι φημες οτι ο superman θα εχει ακομη λιγοτερη παρουσια στην δευτερη σεζον βγηκαν ορθες.

Παρουσία  έχει και όμως μοιάζει σαν κομπάρσος. 

Σε τεχνικά θέματα έχει βελτιωθεί η σειρά (cgi, ρουχισμός κτλπ) 

Ε σε αφήγηση και διαλογους απλά δεν το έχουν στην παραγωγή. Οι διάλογοι είναι τελείως απλοϊκοι και  και οι καταστασεις συνήθως ασπρο-μαυρο κάτι τελείως αντίθετο με τα βιβλία αλλά και με τα παιχνίδια.  

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι κομπαρσος ρε συ? με τη γενιφερ να εχει μικροτερο ρολο σε αυτη τη σεζον και τη σιρι να ειναι μαζι του στις περισοτερες σκηνες, φουλ πρωταγωνιστης ειναι.

για τους διαλογους, ιδιως αυτους του γκεραλτ συμφωνω και εγω οτι δε πειθουν. Θα προτιμουσα να μουγκριζει...

Γενικα παντως αυτη τη σεζον την ειδα πιο ευχαριστα απο την 1η και ας μην εψηνε τοσο το κονσεπτ με τη μαγισσα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, xavier είπε

γιατι κομπαρσος ρε συ? με τη γενιφερ να εχει μικροτερο ρολο σε αυτη τη σεζον και τη σιρι να ειναι μαζι του στις περισοτερες σκηνες, φουλ πρωταγωνιστης ειναι.

για τους διαλογους, ιδιως αυτους του γκεραλτ συμφωνω και εγω οτι δε πειθουν. Θα προτιμουσα να μουγκριζει...

Γενικα παντως αυτη τη σεζον την ειδα πιο ευχαριστα απο την 1η και ας μην εψηνε τοσο το κονσεπτ με τη μαγισσα.

Την τελείωσες; 

Το 4ο ήταν καλύτερο που τελείωσα. 

Γενικά δεν είναι σταθερά τα επεισόδια.  1-4 τα βρήκα αρκετά καλά με το 2ο να είναι το χειρότερο μέχρι στιγμής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα μου αρεσαν περισοτερο τα επεισοδια που ασχολουνται με τις δολοπλοκιες στα βασιλεια παρα αυτα με το monster hunting οπως το 2ο ή αυτα με τη μαγισσα. 

Παντως στο action κομματι , προσπαθησαν παρα πολυ να παραμεινουν πιστοι στο παιχνιδι που ισως και να μην ειναι τοσο θετικο.

Απλα σαν γενικη εικονα μου αφησε μια καλυτερη αισθηση απο την 1η σεζον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...