Προς το περιεχόμενο

Witcher (Netflix, 2019)


Wayward

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Mpiftekis είπε

Το παγκόσμιο κράξιμο θα δείξει τι θέλει ο κόσμος να δει ή τι να μην δει. Αν οι εταιρείες παραγωγής αγνοήσουν το κράξιμο, τότε δεν ξέρω πως θα βγάλουν λεφτά από εμάς.

Πάντως δεν έχω ακούσει κάποιο παγκόσμιο κράξιμο για το Witcher. Μπορεί από τους φαν των παιχνιδιών/βιβλίων αλλά από το σύνολο των θεατών σίγουρα όχι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, liakinen είπε

Για τους φαν των παιχνιδιών & βιβλίων σειρά Witcher απλά δεν υπάρχει. 

Indeed, αν και ως generic fantasy show να το δεις πάλι έχει τρελα θέματα και φαίνεται από την πρώτη σελίδα των user reviews στο imdb που ελάχιστα είναι άνω του 6/10. Έτσι πάει όταν αδιάφοροι συγγραφείς προσπαθούν να αλλάξουν την ιστορία ενός καλού συγγραφέα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, liakinen είπε

Για τους φαν των παιχνιδιών & βιβλίων σειρά Witcher απλά δεν υπάρχει. 

Μπορεί να ισχύει αυτό, αλλα αυτό που έλεγα είναι ότι πέραν απο αυτούς, η σειρά έχει καλές κριτικές. Άρα η γκρίνια από τους υπόλοιπους δεν νομίζω να έχει κάποια επιρροή.

Επίσης, είτε την παρακολουθούν (και άρα υπάρχει) ή δεν υπάρχει (και άρα διαλέγουν να μην την βλέπουν). Δεν μπορούν να ισχύουν και τα 2!

Επεξ/σία από Kasrith
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και αυτοί που την είδαν και θέλουν να την βγάλουν από το μυαλό τους.

Καθαρά αντικειμενικά εγώ δεν μπορώ να την κρίνω όταν έχω περάσει από τις καλύτερες ώρες στην gaming ζωή μου με τα τρία παιχνίδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, liakinen είπε

Καθαρά αντικειμενικά εγώ δεν μπορώ να την κρίνω όταν έχω περάσει από τις καλύτερες ώρες στην gaming ζωή μου με τα τρία παιχνίδια.

Έλα τώρα τι να λέμε, είχαν την επιλογή να διαλέξουν από άπειρο υλικό βιβλίων και games τα καλύτερα κομμάτια και ακόμα και σε αυτό fucking failed.

Τελειωμένα βιβλία, τελειωμένα games και αυτοί έκαναν δικό τους universe περνώντας ελάχιστα πράγματα από το source material. Που να γράφαν καλύτερα από Sapkowski η CDPR πάει και έρχεται, αλλα μιλάμε για fucking hack writers που γραφουν με τα πόδια.

Η βλακεία τους ξεπέρασε κάθε υπάρχον όρια, τουλάχιστον μέχρι που βγήκε το Rings of Power.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Lotof είπε

Το βλέπετε ακόμα το σκουπίδι ; 

 

Κρίμα, αλλά να πω ότι δεν φαίνεται, δυστυχώς φαίνεται. Πάντα έχω την περιέργεια όμως ρε γμτ τι σκέφτονται και πως συζητάνε μεταξύ τους κάτι τέτοιοι και αποφασίζουν ότι η δική τους κοτσάνα είναι καλύτερη από το source material. Φυσικά καμιά φορά γράφεται και κάτι που παρεκκλίνει από το source material και είναι καλό, αλλά συνήθως τύποι με τέτοια στάση δεν είναι αυτοί που το καταφέρνουν.

Προσωπικά πιστεύω ότι απλά σε κάποια φάση θα ξενερώσει και ο ίδιος ο Cavill και κάπου εκεί θα τελειώσει η όλη ιστορία.

Επεξ/σία από Gilmaru
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, Lotof said:

Το βλέπετε ακόμα το σκουπίδι ; 

 

Όχι σταμάτησα και δεν πρόκειται να συνεχίσω ακόμα και αν δεν έχει τίποτα άλλο να δω σε σειρά ή ταινία. Τον υπέροχο κόσμο του Witcher στο οποίο πέρασα ώρες και ώρες που θα θυμάμαι όταν και αν γεράσω δεν θα μου τον χαλάσουν κάποια βλήματα με θέματα στον ψυχισμό τους. Η λύση είναι απλή ούτε πολλά να γράφουμε ούτε να λέμε, απλά γυρίζουμε την πλάτη και τους γράφουμε. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/10/2022 στις 1:16 ΜΜ, panagiotis54 είπε

Είμαι σε φάση που πλέον ελπίζω να ξενερώσει ο καβιλ....

Εγώ στη θέση σου θα έπαιζα ένα Τζόκερ για αύριο 

11 λεπτά πριν, Thresh είπε

Liam Hemsworth Joins The Witcher Season 4 as Geralt - Netflix Tudum

Πάει ότι ελπίδα υπήρχε για την σειρά...

Φαντάσου για να ξενέρωσε και ο Καβιλ τι διάβασαν τα μάτια του όταν πήρε το script... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, DeareN said:

Φαντάσου για να ξενέρωσε και ο Καβιλ τι διάβασαν τα μάτια του όταν πήρε το script... 

Εντάξει, υπάρχουν 3 περιπτώσεις μαζί με αυτή.

Να μην θέλουν να πληρώνουν τόσο γι' αυτόν 

Να μην έχει χρόνο επειδή γυρνάει σαν Sups.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Thresh είπε

Εντάξει, υπάρχουν 3 περιπτώσεις μαζί με αυτή.

Να μην θέλουν να πληρώνουν τόσο γι' αυτόν 

Να μην έχει χρόνο επειδή γυρνάει σαν Sups.

Σε αυτό το επίπεδο δε πιστεύω ότι τίθεται θέμα χρημάτων. Το πιο πιθανό είναι ένας συνδυασμός ότι βαρέθηκε και παράλληλα είχε να ασχοληθεί με πιο ενδιαφέροντα για αυτόν projects

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, DeareN είπε

Εγώ στη θέση σου θα έπαιζα ένα Τζόκερ για αύριο

τι τζοκερ ειμαι με covid και 38 πυρετο σε ξενοδοχειο!! 😛 αστα να πανε

παντως...δεν νομιζω να βαρεθηκε!
ο cavil ειναι ενας απο μας, nerd to the bone...πραγματικα θεωρω πως καταλαβε πως δεν γουσταρουν να βγαλουν προς τα εξω witcher αλλα κατι αλλο και δεν αντεξε αλλο το αισθημα του

Επεξ/σία από panagiotis54
  • Like 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...