Προς το περιεχόμενο

Witcher (Netflix, 2019)


Wayward

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, imitheos είπε

Το "πανίσχυρος μεγιστάνας των νίντζα" πιο μεγάλο budget παίζει να είχε.

Σε τσόντες έχω δει μεγαλύτερο effort 

Υπάρχει επικίνδυνα πλέον έλειψη ταλέντου στο Hollywood 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Σε τσόντες έχω δει μεγαλύτερο effort 

Υπάρχει επικίνδυνα πλέον έλειψη ταλέντου στο Hollywood 

 

Άραγε τα άλογα είναι δύο ή είναι το ίδιο και το έβαψαν καφέ στη δεύτερη περίπτωση; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, noFEARgr είπε

Σε τσόντες έχω δει μεγαλύτερο effort 

Υπάρχει επικίνδυνα πλέον έλειψη ταλέντου στο Hollywood 

 

Στην αρχη ηθελα να κανω παρομοιωση χ ταινιας που ειναι να βγει κινηματογραφους και τσοντας που συνηθως βρισκεις στον θειο λιγες μερες πριν με παρομοιο τιτλο 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/9/2022 στις 1:51 ΠΜ, {TDi}Dj2k..infc είπε

Φαίνεται και γαμώ τις παραγωγές. :P

MV5BOTE2ZTcxMTEtMDVjNS00NmQ4LTlmZGYtZTIz

Βασικα θυμιζει ανεκδοτο που ξεκιναει με "ενας Ελληνας,ενα Ιταλος και ενα Ποντιος μπαινουν σε ενα μπαρ"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλυτερη η 2η σεζον απ'τη πρωτη ,γιατι ηταν πιο στρωτη η ιστορια,ειχε περισοτερο Γκεραλτ και σε πιο κεντρικη θεση καθως ειχε να φυλαξει ολοκληρη Σιρι,επισης ειχε πολλες δολοπλοκιες (οπου επρεπε βεβαια να κρατας σκορ ποιος ειναι με ποιον)  και ειχε καλυτερη παραγωγη.

Απο 'κει και περα για το θεμα της ιστοριας που λενε  οσοι εχουν ασχοληθει με τα βιβλια και τα games  πιστευω οτι η Λορεν Σμιτ   ειπε στον Καβιλ οτι η αποδοση θα ειναι οσο το δυνατον πιο πιστη και τελικα τον "κερατωσε".

Υ.Γ.

Τη Mισελ Γεο εδω επρεπε να την εχουν ως Φριντζιλα που της ταιριαζε ο ρολος κουτι αλλα που να το σκεφτουν...

 

 

Επεξ/σία από johny f
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρά ήξερε ο Henry αφού έπιασε το σενάριο στα χερια του. Δεν νομίζω ότι είναι τυχαίο που έκατσε ο ίδιος και έγραψε την σκηνή με την Cirilla που κάθονται στην φωτιά.

Την πρώτη season την θεωρώ ανώτερη στα πάντα, πέρα από ότι έπεσε παραπάνω χρήμα. Η ιστορία ήταν κοντά στο source material, η δεύτερη, πέρα του πρώτου επεισοδίου, δεν έχει καμια σχέση άμα εξαιρέσεις τις τοποθεσίες και τα ονόματα.

Oι αλλαγές είναι ριζικές, από χαρακτήρες μέχρι κεντρική πλοκή. Με λίγα λόγια είναι bad fan fiction Netflix style.

Η σειρά είναι τελειωμένη, εκτος άμα γίνει θαύμα και δώσουν το showrunning στο Cavill. Που και πάλι δεν σώζεται το story πια μετά την δεύτερη season, αλλα τουλάχιστον θα βλέπαμε κάνα καλο fight.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Μια χαρά ήξερε ο Henry αφού έπιασε το σενάριο στα χερια του. Δεν νομίζω ότι είναι τυχαίο που έκατσε ο ίδιος και έγραψε την σκηνή με την Cirilla που κάθονται στην φωτιά.

Βρε οκ αυτο ειναι αυτονοητο,αυτο που λεω εχει ενα σκωπτικο στυλ γιατι,υποθετω οτι στις αρχες του προτζεκτ μιλησανε και ειπαν αυτο κι αυτο,αλλα μετα αφου ειχε δεσμευτει με συμβολαιο ο Καβιλ τα γυρισε η Λορεν ειδικα για η 2η σεζον που αναφερετε.

Για την 1η ετσι οπως παρουσιασαν το σκηνικο ηταν δυσκολο για εναν casual θεατη να καταλαβει ποτε γινεται το καθετι,ασε που απ'οτι θυμαμαι ειχαν το Γκεραλτ να γυρναει σαν την αδικη καταρα σε ησονες αποστολες ως επι το πλειστον.

Επεξ/σία από johny f
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Την πρώτη season την θεωρώ ανώτερη στα πάντα, πέρα από ότι έπεσε παραπάνω χρήμα. Η ιστορία ήταν κοντά στο source material, η δεύτερη, πέρα του πρώτου επεισοδίου, δεν έχει καμια σχέση άμα εξαιρέσεις τις τοποθεσίες και τα ονόματα.

Oι αλλαγές είναι ριζικές, από χαρακτήρες μέχρι κεντρική πλοκή.

Το ξέρω ότι με έχεις σε mute/block/τιδιάολο, αλλα σου υπόσχομαι πως εαν σταματήσεις να παίζεις τον ντετεκτιβ και να ψάχνεις τις αλλαγές, θα περνάς πολύ πιο ευχάριστα με σειρές και ταινίες...

Επεξ/σία από Kasrith
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Kasrith είπε

Το ξέρω ότι με έχεις σε mute/block/τιδιάολο, αλλα σου υπόσχομαι πως εαν σταματήσεις να παίζεις τον ντετεκτιβ και να ψάχνεις τις αλλαγές, θα περνάς πολύ πιο ευχάριστα με σειρές και ταινίες...

Με αυτή τη λογική ας αλλάζανε το όνομα της σειράς και να φτιάχνανε ότι θέλανε... Ή μήπως πρέπει εμείς να βάλουμε τον εγκέφαλο μας σε sleep mode και να δεχόμαστε ότι μας πασάρουν;

 

Ας το πάω και λίγο παραπέρα... το ghostbusters με τις κύριες το είδες και σου άρεσε;

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, johny f είπε

Καλυτερη η 2η σεζον απ'τη πρωτη ,γιατι ηταν πιο στρωτη η ιστορια,ειχε περισοτερο Γκεραλτ και σε πιο κεντρικη θεση καθως ειχε να φυλαξει ολοκληρη Σιρι,επισης ειχε πολλες δολοπλοκιες (οπου επρεπε βεβαια να κρατας σκορ ποιος ειναι με ποιον)  και ειχε καλυτερη παραγωγη.

14 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Την πρώτη season την θεωρώ ανώτερη στα πάντα, πέρα από ότι έπεσε παραπάνω χρήμα. Η ιστορία ήταν κοντά στο source material, η δεύτερη, πέρα του πρώτου επεισοδίου, δεν έχει καμια σχέση άμα εξαιρέσεις τις τοποθεσίες και τα ονόματα.

Μην με ψαρώνετε γμτ :P Διαβάζοντας τα bold, σε συνδυασμό με το ότι τέλη σεπτεμβρίου - αρχές οκτωβρίου ξεκινούν σειρές, νόμισα ότι ξεκίνησε η 2η σεζόν αυτές τις ημέρες και πήγα imdb να δω πόσα επεισόδια βγήκαν. Βλέπω λοιπόν ότι βγήκε δεκέμβριος 2021 και διαβάζοντας τις περιλήψεις των επεισοδίων κατάλαβα ότι την έχω δει. Η 3η είναι αυτή που περιμένουμε να βγει.

Τόσο εντύπωση που μου έκανε στο μυαλό η σειρά που ξέχασα ότι την είδα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Mpiftekis είπε

Με αυτή τη λογική ας αλλάζανε το όνομα της σειράς και να φτιάχνανε ότι θέλανε... Ή μήπως πρέπει εμείς να βάλουμε τον εγκέφαλο μας σε sleep mode και να δεχόμαστε ότι μας πασάρουν;

 

Ας το πάω και λίγο παραπέρα... το ghostbusters με τις κύριες το είδες και σου άρεσε;

Δεν το είδα το ghostbusters με τις κυρίες γιατί μπορώ και καταλαβαίνω ότι όταν δεν πρόκειται να μου αρέσει κάτι απλά δεν ασχολούμαι. Σας το προτείνω!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Kasrith είπε

Δεν το είδα το ghostbusters με τις κυρίες γιατί μπορώ και καταλαβαίνω ότι όταν δεν πρόκειται να μου αρέσει κάτι απλά δεν ασχολούμαι. Σας το προτείνω!

Και πολύ καλά κάνεις. Αλλά αν είναι να μην ασχολούμαστε (aka κράξιμο), τότε θα πάνε όλα κατά διαόλου και δε θα έχουμε τίποτα να δούμε στο τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Mpiftekis είπε

Και πολύ καλά κάνεις. Αλλά αν είναι να μην ασχολούμαστε (aka κράξιμο), τότε θα πάνε όλα κατά διαόλου και δε θα έχουμε τίποτα να δούμε στο τέλος.

Ενώ τώρα πιστεύεις ότι έχετε κάποια δύναμη να αλλάξετε την πορεία των πραγμάτων ξερωγω; Δηλαδή το κράξιμο θα "σώσει" το είδος και θα έχετε να βλέπετε μετά; Ειλικρινά ρωτάω και χωρίς ειρωνεία. Γιατί πολύ αμφιβάλλω πως ισχύει κάτι τέτοιο. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Kasrith είπε

Ενώ τώρα πιστεύεις ότι έχετε κάποια δύναμη να αλλάξετε την πορεία των πραγμάτων ξερωγω; Δηλαδή το κράξιμο θα "σώσει" το είδος και θα έχετε να βλέπετε μετά; Ειλικρινά ρωτάω και χωρίς ειρωνεία. Γιατί πολύ αμφιβάλλω πως ισχύει κάτι τέτοιο. 

Το παγκόσμιο κράξιμο θα δείξει τι θέλει ο κόσμος να δει ή τι να μην δει. Αν οι εταιρείες παραγωγής αγνοήσουν το κράξιμο, τότε δεν ξέρω πως θα βγάλουν λεφτά από εμάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...