Προς το περιεχόμενο

Witcher (Netflix, 2019)


Wayward

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βάση του cast παίζει να το τρέξουν πολύ σε αυτή την season. Χαλαρά τελειώνουν και το τέταρτο βιβλίο, οποτε δεν το βλέπω να πηγαίνει παραπάνω από 3, άντε 4 seasons, εάν φυσικά δεν είναι τραγική η δεύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σιγουρα θα βαλουν μεσα το A Grain of Truth απο the last wish και  νομιζω και το a little sacrifice( μεσα στις 3 καλυτερες small stories για μενα ) απο το sword of destiny. Στα υπολοιπα 6  επεισοδια πως θα χωρεσουν το blood of the elves και το time of contempt ; 

Επεξ/σία από noFEARgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Στα υπολοιπα 6  επεισοδια πως θα χωρεσουν το blood of the elves και το time of contempt ; 

Μπορεί να είναι περισσότερα τα επεισόδια αυτή την φορα η να γράψουν ότι τους κατεβει. Η Francesca δεν έχει ύπαρξη μέχρι το Thanedd coup στα βιβλία και για αυτό φτάνω σε αυτή την υπόθεση. Το ίδιο περίπου ισχύει και για την Lydia, αν και αναφέρεται για λίγο στα πρώτα βιβλία, άμα θυμάμαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είδα το πρώτο επεισόδιο απ' τη σειρά αλλά δε μου τράβηξε το ενδιαφέρον. Προσπαθούσα να βρω ποιο είναι το hook του, και ποιο είναι το κεντρικό του θέμα, αλλά δε το βρήκα. Κατά τα άλλα ήταν τίγκα στα κλισέ και στα cheesy, αλλά χωρίς ουσία. Ναι μεν ωραίες σκηνές οπτικά, αλλά δεν βλέπω σειρά ή ταινία για τα εφέ, θέλω ένα δυνατό hook να με κρατήσει, συν του ότι ένιωσα ότι την είχα ξαναδεί.

Ο Γκέραλτ είχε παρουσίαση τύπου Superman, πολύ αψεγάδιαστος για να έχει ενδιαφέρον μια μάχη του.

Δεν είμαι σίγουρος αν θα καταφέρω να ολοκληρώσω τη σεζόν. Πάντως η παλιά σειρά Witcher που είχε βγει από Πολωνικό κανάλι μου άρεσε καλύτερα, αν και με χειρότερα εφέ, τα επεισοδιάκια ήταν ξεκάθαρα.

Μπορεί αργότερα να φτιάχνει, αλλά σα πρώτη γεύση δεν... Θα προσπαθήσω να δω το δεύτερο επεισόδιο αύριο, και ελπίζω να είναι καλύτερο.

Επεξ/σία από Stavros Delta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/3/2020 στις 11:02 ΜΜ, noFEARgr είπε

 a little sacrifice( μεσα στις 3 καλυτερες small stories για μενα ) απο το sword of destiny.

Συμφωνώ απόλυτα. Απίστευτα δυνατή ιστορία. Και πολύ συγκινητική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φήμες λένε πως ο Dickinson θα αντικαταστήσει τον Cavil ως Γεράλδο στη 2η σεζόν

ΥΓ: Janick Gers στον ρόλο της Roach 

Επεξ/σία από red1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η σειρά για μένα είναι απλώς απάλευτη. Σαν να μην έχει υπόθεση; Σαν να μην έχουν οι χαρακτήρες προσωπικότητα; Μόνο ο witcher λέει κάτι.. γενικά δεν δεν δεν.. απλά έχω δωρεάν δοκιμή νετφλιξ και το είδα. Δεν λέει τίποτα. Αν ξαναβρεθούμε σε καραντίνα θα το προτείνω σε κάποιον. Κατα τ'αλλα, κάποιος που δεν το ξίνει όλη μερα μη χάσει τον καιρό του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

στο παιχνιδι παντως ο witcher ειναι πιο λεπτος και γυμνασμενος.ο καβιλ εχει κανει ενα σωμα στη σειρα λες και ειναι ο σουπερμαν.τετραγωνος με τεραστια μπουτια και δικεφαλα.γνωμη μου θα ταιριαζε στη σειρα ενας λιγοτερο ογκωδης και πιο λεπτος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...