Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδια σε κουτί ή μέσω download; Εσείς τι προτιμάτε;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδιά δεν μπορω να καταλάβω πως ενα κουτατο παιχνίδι θα σου μείνει και μετα απο αρκετά χρονια (επειδή πολλοί το αναφέρατε )απο την στιγμή που το κουτατο εχει cd εγκατάστασης και κωδικό,περνάς το κωδικό στην κάθε (steam)  όπως θα έκανες αν το εχεις κατεβάσει.πες πως μετα απο χρονια σου καταργεί των κωδικό αρα μένεις μονο με ενα άχρηστο cd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωτογραφία με τίτλους Saturn?? Χτύπησες στο ευαίσθητο σημείο Οcelote !!

Αν και πλέον βαριέμαι αφάνταστα να ασχολούμαι με πάσης φύσεως δισκάκια αν η τιμή/ευκολία αγοράς είναι στα ίδια επίπεδα κουτί με 1000.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν θέλω να το πάω δώρο ; Τι θα τους δώσω ένα s/n σε φάκελο ; Ειδικά αν είναι πιτσιρικάς ο εορτάζων, μπορεί να έχουμε και κλάματα ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται με το κουτί τα manual, χάρτες κλπ όπως παλιά. Άλλο πράγμα να το πιάνεις στο χέρι σου και να το χαίρεσαι, να ξέρεις ότι σου ανήκει και άλλο το άυλο πράγμα. Και κάποιος που δεν έχει γρήγορη σύνδεση πως θα κατεβάσει τα 40Gb αρχείου?

Άλλωστε δεν είδα και καμιά πτώση τιμής με την κατάργηση των κουτιών. Για να μην πω ότι αντίθετα οι τιμές αυξήθηκαν. Άρα και η πίτα ολόκληρη και ο σκύλος χορτάτος για τις εταιρείες? Κουτί και πάλι κουτί λοιπόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σίγουρο είναι ότι το ψηφιακό θα αντικαταστήσει το κουτί.

Ο λόγος προφανής. Η αμεσότητα που και αυτή φέρνει κέρδος. (για τη βιομηχανία και μόνο)...

Ετσι όμως θα χαθεί δια παντώς η οποιαδήποτε επαφή μεταξύ ανθρώπων (λέω εγώ τώρα μια πτυχή που μπορεί να μην έχει σχολιαστεί). πχ. πήρα το uncharted, last of us κλπ από αγγελία. Μου κόστισε αν θέλετε πολύ λιγότερο από το ψηφιακό download.... και η καταστασή τους? σαν καινούρια. Μακάρι να τα δώσω και εγώ στην ίδια κατάσταση. Ποιοι κέρδισαν από αυτό? Ολοι οι εμπλεκόμενοι. Εγώ γιατί το αγόρασα φθηνότερα, ο πωλήτής γιατί δεν του έμεινε στο ράφι και μείωσε τη "χασούρα" του, το.....insomnia διότι μεσολάβησε, το... Μετρό γιατί έβγαλε 1.40€.... και όλοι διότι μιλήσαμε και λίγο μεταξύ μας δια ζώσης. Αν γίνουν όλα ψηφιακά (που δυστυχώς θα γίνουν) όλοι θα βγούμε χαμένοι....

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαγκες μου φενετε δεν εχετε καταλαβει τιν διαφορα τογ κουτιου και τογ ψυφιακου, το κουτι ασχετα οτι το εχεις στα χερια σου δεν σε απασχολουν ιντερνετ και ψυφιακα δικαιοματα οποτε θελω δηλαδη με το κουτατο το βαζω και παιζω ενω το ψυφιακο θελει 5 ωρες κατεβασμα και μην πω για τιμες που ειναι τις περισσοτερες φορες πιο φθηνα τα κουτατα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κουτί για να υπάρχει και μεταπωλητική αξία και όχι παιχνίδια που παντρεύονται το account σου, πχ εχω 2 guild wars 2 και sims 3 και δεν μπορούσα να τα δώσω, ελεος. Όσα παιχνίδια τα τελειώνω τα δίνω μετά ως μετάχειρα. Σε ψηφιακή μορφή μόνο αμα βρω καμια άπαιχτη προσφορά που δεν υπάρχει πουθενά και το πάρω άμεσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...