Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Volta, GV100


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Heybro είπε

 

Chrysostomos

Μπορεις να τρεξεις ενα timespy να μου πεις ποσο εβγαλες να δω που παιζω περιπου και αν μπορεις γραψε και θερμοκρασιες?

Φυσικά,αλλά μου αραδιάζεις και ένα σωρό πράγματα που ουδέποτε σε ρώτησα.Xωρίς παρεξήγηση,αλλά με καταλαβαίνεις πιστεύω.

 

 

Spoiler

με 70 βαθμούς η κάρτα.

Screenshot_2.png

 

Επεξ/σία από Chrysostomos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Chrysostomos είπε

Φυσικά,αλλά μου αραδιάζεις και ένα σωρό πράγματα που ουδέποτε σε ρώτησα.Xωρίς παρεξήγηση,αλλά με καταλαβαίνεις πιστεύω.

Screenshot_2.png

Εδω παιζω εγω φιλε μου στα 2152. Σορρυ για το πολυ μπλα μπλα το εχω χουι καποιες φορες θελω να πω πολλα. Εχω την 1070ti strix 2152 και 4300memory. Παει μεχρι 4500 memory. Eιναι κοντα τελικα οπως εγραψα πριν?

 

Screenshot_1.png

 

Επεξ/σία από Heybro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Chrysostomos είπε

στα bench μπορεί.Στα παιχνίδια όσο ανεβαίνει η ανάλυση,όχι και τόσο.

Εκει δεν γνωριζω να σου πω. Σε 1080p ειναι κανα 2 3fps διαφορα στα 100 και πολλα λεω. Εισαι στα 2152? Γιατι στα 2152 που παιζω θα ειχες μεγαλυτερο score σιγουρα. Σκεψου οτι η διαφορα των 2 ειναι 124cores ενω η 1070 εχει 1920. Βγηκε βασικα για να κοντραρει vega 56 και τελικα κοντραρει και 64 σε ορισμενα παιχνιδια. Μπορεις να κανεις κατι τελευταιο?

Στο 80% power limit ποση ταχυτητα core σου δινει? Θελω να δω το efficiency της 1080. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Ούτε με σφαίρες. Δεν έγινε ως τώρα ποτέ.

Η 1070 με την 980ti ήταν περίπου έτσι. 

15 λεπτά πριν, Heybro είπε

Εδω παιζω εγω φιλε μου στα 2152. Σορρυ για το πολυ μπλα μπλα το εχω χουι καποιες φορες θελω να πω πολλα. Εχω την 1070ti strix 2152 και 4300memory. Παει μεχρι 4500 memory. Eιναι κοντα τελικα οπως εγραψα πριν?

Screenshot_1.png

Αν κάνει και η 1080 oc; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Acmilangr2 είπε

Η 1070 με την 980ti ήταν περίπου έτσι. 

Γιατι βλεπω οτι ειναι αρκετα καλυτερη η 1070? Δεν γραφουν και σε τι συχνοτητα ειναι 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Heybro είπε

Γιατι βλεπω οτι ειναι αρκετα καλυτερη η 1070? Δεν γραφουν και σε τι συχνοτητα ειναι 

Είναι περίπου 10% πιο γρήγορη 

Εγω προεβλεψα να επαναληφθεί αυτό κατά 15% στην επόμενη γενιά 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Acmilangr2 είπε

Η 1070 με την 980ti ήταν περίπου έτσι. 

Αν κάνει και η 1080 oc; 

Στο 2.5 λεπτο. Σε 2k 2fps διαφορα overclocked και οι 2 το ιδιο. Εγραψα αν παιζω στα 2152 και στα 2000 η 1080 ειναι ιδιες και με καλυτερο efficiency λογω ddr5(για mining βγηκε). Στα 2152 και οι 2 δεν ξερω ακριβες διαφορες ειναι δυσκολο να βρεις καρτα να πηγαινει ανετα 2152.

 

 

 

Μόλις τώρα, Acmilangr2 είπε

Είναι περίπου 10%

Ναι καπου εκει ειναι υπερ της 1070.

5 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Είναι περίπου 10% πιο γρήγορη 

Εγω προεβλεψα να επαναληφθεί αυτό κατά 15% στην επόμενη γενιά 

Απολυτα εφικτο ειναι αρκει να παρουσιασουν καποια στιγμη τετοια νεκρα στις gpu τοσο καιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Heybro στο mining που έχει καλύτερο efficiency ? Εκτός από το etherium σε όλα τα άλλα τρώει σκόνη

Και η gtx 1080 που έχω μπορείς να το κλοκαρεις στα 2100ghz με 100% powerlimit

Μια άλλη διαφορά είναι ο τύπος μνήμης της gtx 1080 που είναι πολυ πιο γρήγορη gddr5x 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, nikos5800 είπε

Heybro στο mining που έχει καλύτερο efficiency ? Εκτός από το etherium σε όλα τα άλλα τρώει σκόνη

Και η gtx 1080 που έχω μπορείς να το κλοκαρεις στα 2100ghz με 100% powerlimit

Μια άλλη διαφορά είναι ο τύπος μνήμης της gtx 1080 που είναι πολυ πιο γρήγορη gddr5x 

Σε ολα βρε συ. Το efficiency δεν υπαρχει των 1070ti για αυτο βγηκαν. Στο 80% εχω 2100mhz εχεις 20% πανω καταναλωση δεν ειναι λιγο. Εδω θα δεις το efficiency καθε καρτας σε πολλους γνωστους αλγοριθμους

 

http://yiimp.eu/bench

 

Η 1070ti με 60% power limit βγαζει οτι βγαζει η 1080 με 70% και πανω. Η 1080 ειναι καρτα του 2016 λογικο ειναι να βελτιωσαν το efficiency. Με 90% κραταω 2152 στα παιχνιδια.

Επεξ/σία από Heybro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως και δεν ισχυει αυτο που αναφερει ο heybro,δεν βγηκε η 1070ti για mining αλλα λογω διαφορας μεταξυ vega56 και vega64.

Βγηκε για mining μια καρτα η οποια χρηματικα και απο πλευρας αποδοσης βγαινει πολυ κοντα στην 1080?Δεν υπαρχει λογικη σε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Προφανως και δεν ισχυει αυτο που αναφερει ο heybro,δεν βγηκε η 1070ti για mining αλλα λογω διαφορας μεταξυ vega56 και vega64.

Βγηκε για mining μια καρτα η οποια χρηματικα και απο πλευρας αποδοσης βγαινει πολυ κοντα στην 1080?Δεν υπαρχει λογικη σε αυτο.

Αποδειχθηκε καλη στο mining μπορεις να το πεις. Δεν το περιμενα και εγω 4 μηνες τωρα με εχει βγαλει ασπροπροσωπο με 85watt καταναλωση και πολυ καλες ταχυτητες σε mining σε οτι αλγοριθμο εβαλα. Mining king ειναι βασικα στο efficiency παντα και στο gaming εχει επιδοσεις 1080 με 100 ευρω λιγοτερα. Δεν ειναι και ασχημα. 679 ειχε η 1080strix και 579 η 1070ti. Ευτυχως επεσα σε καλο binned chip και την πηγα ακομα και 2164 με τερμα voltage.

 

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2377787.0

Επεξ/σία από Heybro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι λέει ο psycho δεν υπάρχει επαφή στις επιδόσεις το oc potential της 980Τι είναι τεράστιο δεν υπάρχει σοβαρός άνθρωπος που θα έπαιζε με 980Tι stock

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...