Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Volta, GV100


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

43 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Εγώ προσωπικά δίνω προτεραιότητα πρώτα στην ανάλυση. 2160p και από εκεί και πέρα θέλω 60fps και πανω. 

Να ξέρεις όλη τη διαφορά την κάνει η διαγώνιος με την απόσταση που είσαι. 

 

Εδώ τα δείχνει ωραία 

03_rasstoanie.jpg

 

49 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Η αληθεια ειναι οτι αν κατσουμε να το φιλοσοφησουμε το pc gaming βολευει τους παντες να παει μονο προς την κατευθυνση hi fps, ηταν καποτε 60, τωρα παμε στα 144 κτλ.

1)Να πουλαμε cpu που τρεχουν οσο το δυνατον περισσοτερα MHz

2)Να πουλαει το καρτελ των κατασκευαστων panel, tn panels/σαπια ips με overdrive, για χρυσαφι και να τσεπωνει η nvidia και τα δικαιωματα για το gsync.

3)Να πουλαει το καρτελ των vram, τις μνημες πανω απο 3000cl14, σχεδον με 100% καπελο, γιατι ετσι.

4)Να μην κουραζονται οι devs που βγαζουν ΑΑΑ τιτλους με σαπακια μηχανες γραφικων 5ετιας και παρολα αυτα καταφερνουν μονιμα τα παιχνιδια τους να σερνονται με καινοτομιες τυπου double drm.

5)Να αλλαζουμε τις καρτες γραφικων, γιατι τα 60fps ειναι μονο για τις κονσολες πλεον.

Στο μονο που παραδεχομαι την nvidia ειναι οτι προωθει το ray tracing, οχι οτι θα δουμε τιποτα περισσοτερο απο gimmick στην επομενη γενια, αλλα τουλαχιστον θα βγουνε και 1-2 τιτλοι που θα παρουσιασουν και κατι εντυπωσιακο, το πως θα τρεχει ειναι αλλο θεμα.

Όλα γίνονται για να περνουν τα χρήματα του κόσμου. Πάντα έτσι γινόταν. Από εκεί και πέρα είναι απόφαση του πελάτη αν θα δώσει τα χρήματα του ή όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Heybro είπε

Να ξέρεις όλη τη διαφορά την κάνει η διαγώνιος με την απόσταση που είσαι. 

Εδώ τα δείχνει ωραία 

03_rasstoanie.jpg

 

Οι περισσότεροι που παίζουμε στα pc στο γραφείο βρισκόμαστε κάπου εδώ που δείχνω. Η ανάλυση όντως παίζει μεγάλο ρόλο και είναι το πρώτο που μετράει για την οπτική ευχαρίστηση. Το πρώτο που κάνει "μπαμ" . 

Ειδικά για casual gamers νομίζω οτι με 2k-4k/60fps ,είναι ευχαρίστηση . Το πρώτο είναι εφικτό πλέον χωρίς να γίνεις δότης νεφρού.

imageproxy.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mcrae13 είπε

Οι περισσότεροι που παίζουμε στα pc στο γραφείο βρισκόμαστε κάπου εδώ που δείχνω. Η ανάλυση όντως παίζει μεγάλο ρόλο και είναι το πρώτο που μετράει για την οπτική ευχαρίστηση. Το πρώτο που κάνει "μπαμ" . 

Ειδικά για casual gamers νομίζω οτι με 2k-4k/60fps ,είναι ευχαρίστηση . Το πρώτο είναι εφικτό πλέον χωρίς να γίνεις δότης νεφρού.

imageproxy.jpg

Ναι εκεί ακριβώς είμαστε οι περισσότεροι. Το 2k είναι εφικτό με 1070 και πάνω για 60fps αυτή τη στιγμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως το καλύτερο πράγμα που έκανα πότε και δεν το έχω μετανιώσει λεπτό είναι η μετάβαση σε 1440p/144hz. Πλέον χωρίς υπερβολή, to 1080p μου φαίνεται όπως όταν έκανα την μετάβαση από 720p. Απλά δεν μπορώ να το βλέπω. Ο συνδυασμός επίσης με τα 144 δεν υπάρχει...

Επεξ/σία από petranthe
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο απ'ολα είναι να πας σε ps4 πάνω σε 2Κ/4Κ pc monitor που κάθεσαι στα 50cm. Πραγματική μαγεία.

Όσο για τα god of war, horizon zero dawn και πολλά ακόμα, είναι κρίμα να αναγκάζονται να τρέχουν σε τέτοια σαπακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Έπαιζα τις προάλλες BF1 στο PC και πήγα λίγο αργότερα να παίξω God of War στο PS4 και μου 'ρθε κάπως με τα 30άρια..

Και εγώ από το far cry 5 2160p/60fps φοβάμαι να αγοράσω το god of war... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Να δεις τι παθαίνεις όταν πας από το 1440P/144 στο PS4 με τα 30FPS :D

Δεν πας βασικα. Αρκετα χρονια ημουν στο ps3 στα 720p σε 55αρα στα 30fps στα 1.5 2 μετρα. Παντα ευχαριστιομουν να παιζω. Προφανως δεν ειδα τα καλυτερα ομως και τωρα ουτε στα 60 δεν μπορω να παω. Μαθαινει ο εγκεφαλος πολυ γρηγορα και οτιδηποτε χειροτερο μετα του φαινεται χαλια. Το θεμα ειναι για 2k και πανω ειδικα 144hz θες καθε 2 χρονια σιγουρα την καρτα των 800 900 και τοσα χρηματα δεν μπορω να διαθεσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/20/2017 στις 3:58 ΜΜ, thor777 είπε

Από ότι κατάλαβα ο καθένας έχει και διαφορετική άποψη. Άλλος λέει για άνοιξη του 18 , άλλος για Σεπτέμβριο του 17 , άλλος για Σεπτέμβριο του 18 , άλλος τις περιμένει αύριο. Η δική μου άποψη είναι για Q4 του 17.

Από θέμα επιδόσεων περιμένω ότι θα έχουμε μικρότερη αύξηση σε σχέση με αυτή που είχαμε από Maxwell σε Pascal.

https://wccftech.com/873853-2/

Τώρα πιστεύω λύθηκαν οι απορίες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/5/2018 στις 9:33 ΠΜ, Psycho_Warhead είπε

Έπαιζα τις προάλλες BF1 στο PC και πήγα λίγο αργότερα να παίξω God of War στο PS4 και μου 'ρθε κάπως με τα 30άρια..

Εγώ από την άλλη μετά το gow στο απλό ps4 κιόλας, έβαλα το witcher 3 από περιέργεια (1440p όλα ultra εκτός από hairworks/bloom/motion blur και frame limiter στα 74.96 με vsync on για εντελώς flat frametimes). Νσι μεν ήταν πολύ πιο smooth επειδή δεν είχε καθόλου stuttering και drops, αλλά σαν game φαινόταν και πάλι last gen σε σχέση με το gow. Από αυτό φαίνεται και πόσο απίστευτη δουλειά έκανε η SM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/10/2018 στις 9:28 ΜΜ, Fulgore είπε

Συγνωμη αλλα με την δικη σου λογικη 1 χρονο τι θα παιζω με την καρτα που εχω χρυσοπληρωσει?Counter strike και Hearthstone?

Θα παει δηλαδη καποιος να αγορασει τωρα την νεα καρτα να την χρυσοπληρωσει για να παιζει τι ακριβως?Παιχνιδια του 2016 και 2017?Δεν παει ετσι.

Γιαυτο ριχνουμε κανενα φιλτρο και καμια ρυθμιση για να ειναι η κατασταση οσο πιο smooth γινεται.

Μόνο κανά φίλτρο; Κάπως έτσι έπαιξα Planetside 2 ...GTX 285...GTX 295...GTX 680...GTX 970...GTX 1070. Τελικά η τελευταία τα κατάφερε..οριακά ULTRA settings 45 - 85 FPS se 1080p. Δηλαδή άλλαξα πρακτικά 5 κάρτες για να το ευχαριστηθώ μετά από 6 χρόνια, καλό ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...