Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Volta, GV100


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Qless είπε

Οτι λέει ο psycho δεν υπάρχει επαφή στις επιδόσεις το oc potential της 980Τι είναι τεράστιο δεν υπάρχει σοβαρός άνθρωπος που θα έπαιζε με 980Tι stock

Ναι αυτο ειναι πολυ σωστο θα ηθελα να δω 1070 στα 2152 και 980ti επισης τερμα overclocked

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν φτάνει ρε man, οι 980Ti βαράνε 1450-1500+Mhz..Εδώ OC'ed 1080 και βγαίνει με το ζόρι ένα 10% μπροστά..

Ναι βρε δεν ειπα οτι φτανει. Δεν εχω ιδεα απο maxwell και 980ti ποσο παει OC. 

 

Στο 3.27

 

 

Δεν το ειδα απλα το εβαλα γιατι ειναι το benchmark που θελουμε.

Επεξ/σία από Heybro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει νόημα να συζητάμε για σαπάκια τώρα, θέλουμε νέα GTX..Οι τωρινές τα έβγαλαν τα ψωμιά τους, μόνο η 1080Ti βαστάει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Δεν έχει νόημα να συζητάμε για σαπάκια τώρα, θέλουμε νέα GTX..Οι τωρινές τα έβγαλαν τα ψωμιά τους, μόνο η 1080Ti βαστάει..

Εχεις την τουμπανο οθονη και δεν κρατιεσαι. Ετοιμο το 1000αρικο η θα συμβιβαστεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Qless είπε

Οτι λέει ο psycho δεν υπάρχει επαφή στις επιδόσεις το oc potential της 980Τι είναι τεράστιο δεν υπάρχει σοβαρός άνθρωπος που θα έπαιζε με 980Tι stock

stock δεν παιζει κανεις ουτως ή αλλως αφου οι καρτες των 3ων εταιρειων εχουν απο μονες τους εργοστασιακο oc.

Επισης εγω προσωπικα δεν εχω κανει ως τωρα oc σε καρτα γραφικων,οχι γιατι ειναι αχρηστο(που δεν ειναι)αλλα γιατι ποτε δεν μου χρειαστηκαν τα παραπανω 4-6fps που θα κερδιζα,ειδικα οταν εχεις παιχνιδια τα οποια ειναι αρκετες φορες σε κλειδωμενες αναλυσεις/frames.

Ειδικα οταν αλλαζεις καρτες(οποιοι το κανουν)καθε 2χρονια ε εκει τις επιδοσεις τις παιρνεις μια και καλη απο τις νεες καρτες.

Ασε που δεν εχουν ολες οι καρτες το ιδιο καλο oc potential,ειδικα οι τελευταιες απο nvidia.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Heybro said:

Εχεις την τουμπανο οθονη και δεν κρατιεσαι. Ετοιμο το 1000αρικο η θα συμβιβαστεις? 

Την οθόνη περιμένω να την αλλάξω με τις νέες HDR που θα βγουν..Αλλά για αρχή θέλω νέα GPU.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

stock δεν παιζει κανεις ουτως ή αλλως αφου οι καρτες των 3ων εταιρειων εχουν απο μονες τους εργοστασιακο oc.

Επισης εγω προσωπικα δεν εχω κανει ως τωρα oc σε καρτα γραφικων,οχι γιατι ειναι αχρηστο(που δεν ειναι)αλλα γιατι ποτε δεν μου χρειαστηκαν τα παραπανω 4-6fps που θα κερδιζα,ειδικα οταν εχεις παιχνιδια τα οποια ειναι αρκετες φορες σε κλειδωμενες αναλυσεις/frames.

Ειδικα οταν αλλαζεις καρτες(οποιοι το κανουν)καθε 2χρονια ε εκει τις επιδοσεις τις παιρνεις μια και καλη απο τις νεες καρτες.

Ασε που δεν εχουν ολες οι καρτες το ιδιο καλο oc potential,ειδικα οι τελευταιες απο nvidia.

Στα ποσα την ετρεχες την 1070? Λογικα θα ηταν overclocked απο την εταιρια? Το τελευταιο ισχυει εχω δει 1080 να μην παει ουτε 2000. Τα 6 7fps θα σε σωσουν αν εισαι οριακα στα min πχ παιζεις στα 60 βλεπεις κανα 59αρι που και που κανεις λιγο oc παει 60 συνεχεια. Βλεπουμε θερμοκρασιες παντα προφανως.

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Την οθόνη περιμένω να την αλλάξω με τις νέες HDR που θα βγουν..Αλλά για αρχή θέλω νέα GPU.

Λυσσαξες βρε :P . Μην πεις για 4k144hz hdr γιατι μετα θα λες σαπακια και τις νεες που θα βγουν.

Επεξ/σία από Heybro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Heybro είπε

Στα ποσα την ετρεχες την 1070? Λογικα θα ηταν overclocked απο την εταιρια? Το τελευταιο ισχυει εχω δει 1080 να μην παει ουτε 2000. Τα 6 7fps θα σε σωσουν αν εισαι οριακα στα min πχ παιζεις στα 60 βλεπεις κανα 59αρι που και που κανεις λιγο oc παει 60 συνεχεια. Βλεπουμε θερμοκρασιες παντα προφανως.

Δεν σε σωζουν αγαπητε γιατι αν το παιχνιδι εχει θεμα οταν πρωτοκυκλοφορει,τοτε δεν μπορεις να κανεις κατι.Γιαυτο και αρκετες φορες με ορισμενους δεν θελω καν να απανταω γιατι δεν ασχολουνται με τα παιχνιδια και δεν ξερουν τι παιζει.

Μην κοιτας εσυ που μου παιζεις τα παιχνιδια που εχουν κυκλοφορησει πριν χρονια και εχουν καμποσα patch,στο tomb raider οταν ειχε κυκλοφορησει το 2016 επεφτε κλαμα με frame drops ακομα και την κορυφαια τοτε gtx 980 να ειχες σε 1080p.

Το ιδιο ισχυει και για τα αλλα παιχνιδια που μου αναφερεις.Μεχρι και το origins σε λιγο καιρο θα ειναι παιχνιδι 1ετους,στα καινουργια day one παιχνιδια ειναι που πεφτει το κλαμα.

https://steamcommunity.com/app/589360/discussions/0/1697168437865494069/

i5 6600k here and stutter... Runs smoothly 120hz 4k dsr maxed (tried different resolutions aswell) but randomly stutters like you say when it seems its loading at points going down to 20fps around there then back up again... 2nd Monitor disabled... Frustrating... Installed on SSD that OS is installed on... 1080ti

Και αυτα στο νεο ni no kuni που ειναι πιο ελαφρυ σε απαιτησεις απο το Origins πχ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Δεν σε σωζουν αγαπητε γιατι αν το παιχνιδι εχει θεμα οταν πρωτοκυκλοφορει,τοτε δεν μπορεις να κανεις κατι.Γιαυτο και αρκετες φορες με ορισμενους δεν θελω καν να απανταω γιατι δεν ασχολουνται με τα παιχνιδια και δεν ξερουν τι παιζει.

Μην κοιτας εσυ που μου παιζεις τα παιχνιδια που εχουν κυκλοφορησει πριν χρονια και εχουν καμποσα patch,στο tomb raider οταν ειχε κυκλοφορησει το 2016 επεφτε κλαμα με frame drops ακομα και την κορυφαια τοτε gtx 980 να ειχες σε 1080p.

Το ιδιο ισχυει και για τα αλλα παιχνιδια που μου αναφερεις.Μεχρι και το origins σε λιγο καιρο θα ειναι παιχνιδι 1ετους,στα καινουργια day one παιχνιδια ειναι που πεφτει το κλαμα.

https://steamcommunity.com/app/589360/discussions/0/1697168437865494069/

i5 6600k here and stutter... Runs smoothly 120hz 4k dsr maxed (tried different resolutions aswell) but randomly stutters like you say when it seems its loading at points going down to 20fps around there then back up again... 2nd Monitor disabled... Frustrating... Installed on SSD that OS is installed on... 1080ti

Και αυτα στο νεο ni no kuni που ειναι πιο ελαφρυ σε απαιτησεις απο το Origins πχ.

Day one παιχνιδια για αυτο δεν πιανω ποτε. Ειπες πολυ μεγαλη κουβεντα. Το σωστο ειναι να περιμενεις να ωριμάσει το παιχνιδι και να το παιξεις. Αν το εκαναν ολοι αυτο δεν θα ειχαμε το release παιχνιδιων για να γινουν patch free 1 χρονο μετα. Παιζω οντως 1 2 χρονων παιχνιδια και δεν εχω θεματα. Στο payback origins ως καινουργια ειχα stuttering απο το πουθενα σε στιγμες που καθοταν η καρτα. Με patch φτιαχτηκαν προφανως αλλα τοτε ηταν αργα τα ειχα τελειωσει.

 

Διαβαζα για το wildlands οταν ειχε βγει κοσμο με 1080ti κορυφαιο υπολογιστη και ειχε drops στα 20fps συνεχεια ακομα και σε low γραφικα. Ε 1.5 χρονο μετα εγινε παιχνιδι με τα patch που πηρε. Οι κονσολες εδω ειναι που υπερισχυουν. Ξερεις οτι αυτο που θα παρεις θα ειναι optimized απο την αρχη και δεν θα σε βγαλει την πιστη με stutter κτλ. 

 

Για αυτο παντα γραφω.Μην περνετε day one παιχνιδια. Περιμενετε δειτε πως πανε στα benchmarks και κανετε την κινηση.Με την αγορα day one ειναι σαν να λεμε στις εταιριες κυριοι devs δεν πειραζει βγαλτε το παιχνιδι σαν beta και το φτιαχνετε μεσα στο χρονο. Ε δεν ειναι δουλεια αυτη. Ειδικα οταν περνεις παιχνιδι στα 60 δεν μπορεις να το παιξεις λογω bugs stutter και 1 χρονο μετα που επιτελους μετα τα 10 patch εγινε lag bug free και θα το παιξεις θα εχει κατω απο 30 ευρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Heybro είπε

Μην περνετε day one παιχνιδια. Περιμενετε δειτε πως πανε στα benchmarks και κανετε την κινηση.Με την αγορα day one ειναι σαν να λεμε στις εταιριες κυριοι devs δεν πειραζει βγαλτε το παιχνιδι σαν beta και το φτιαχνετε μεσα στο χρονο. Ε δεν ειναι δουλεια αυτη. Ειδικα οταν περνεις παιχνιδι στα 60 δεν μπορεις να το παιξεις λογω bugs stutter και 1 χρονο μετα που επιτελους μετα τα 10 patch εγινε lag bug free και θα το παιξεις θα εχει κατω απο 30 ευρω. 

Συγνωμη αλλα με την δικη σου λογικη 1 χρονο τι θα παιζω με την καρτα που εχω χρυσοπληρωσει?Counter strike και Hearthstone?

Θα παει δηλαδη καποιος να αγορασει τωρα την νεα καρτα να την χρυσοπληρωσει για να παιζει τι ακριβως?Παιχνιδια του 2016 και 2017?Δεν παει ετσι.

Γιαυτο ριχνουμε κανενα φιλτρο και καμια ρυθμιση για να ειναι η κατασταση οσο πιο smooth γινεται.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Συγνωμη αλλα με την δικη σου λογικη 1 χρονο τι θα παιζω με την καρτα που εχω χρυσοπληρωσει?Counter strike και Hearthstone?

Θα παει δηλαδη καποιος να αγορασει τωρα την νεα καρτα να την χρυσοπληρωσει για να παιζει τι ακριβως?Παιχνιδια του 2016 και 2017?Δεν παει ετσι.

Γιαυτο ριχνουμε κανενα φιλτρο και καμια ρυθμιση για να ειναι η κατασταση οσο πιο smooth γινεται.

Όχι δεν πάει έτσι και σίγουρα δεν είναι όλα τα παιχνίδια τόσο χάλια Day one. Όσα είναι θέλει υπομονή το ξέρω. Επειδή απείχα 3 χρονια από το gaming δεν το καταλαβαίνω έχω πολύ πράμα να ευχαριστηθώ από 2014 και μετά. Σε καταλαβαίνω απόλυτα όμως ειδικά όσοι έχετε παίξει τα περισσότερα παλιά παιχνίδια. 

Επεξ/σία από Heybro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Η 1070 είναι στα ίδια με την 980Ti αλλά αν κάνει OC η δεύτερη φεύγει αρκετά μπροστά πλησιάζοντας 1080 OC..

Μπερδεύεις αυτό που είπα. 

Ειπα ότι προβλέπω παρόμοια διαφορά να έχουμε στην νέα γενιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Patient gaming for the win, έχει και sub-reddit. Εγώ λιώνω συχνά όλα τα Mass Effect αλλά και άλλα παλιά παιχνίδια που σιγά σιγά δεν θα θέλουν πάνω από APU. Τώρα αναγκάστηκα να πάω σε GTX 970 λόγω Andromeda, αλλά δεν βλέπω να βγαίνει άλλο ΜΕ παιχνίδι, οπότε θα την πάω για πούλημα και θα πάρω volta 1150 ti όταν βγουν. Όταν πεθάνει το 1200p 60Hz monitor που μάλλον θα αλλάξω ανάλυση και refresh rate το ξαναβλέπω. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι αν κατσουμε να το φιλοσοφησουμε το pc gaming βολευει τους παντες να παει μονο προς την κατευθυνση hi fps, ηταν καποτε 60, τωρα παμε στα 144 κτλ.

1)Να πουλαμε cpu που τρεχουν οσο το δυνατον περισσοτερα MHz

2)Να πουλαει το καρτελ των κατασκευαστων panel, tn panels/σαπια ips με overdrive, για χρυσαφι και να τσεπωνει η nvidia και τα δικαιωματα για το gsync.

3)Να πουλαει το καρτελ των vram, τις μνημες πανω απο 3000cl14, σχεδον με 100% καπελο, γιατι ετσι.

4)Να μην κουραζονται οι devs που βγαζουν ΑΑΑ τιτλους με σαπακια μηχανες γραφικων 5ετιας και παρολα αυτα καταφερνουν μονιμα τα παιχνιδια τους να σερνονται με καινοτομιες τυπου double drm.

5)Να αλλαζουμε τις καρτες γραφικων, γιατι τα 60fps ειναι μονο για τις κονσολες πλεον.

 

Στο μονο που παραδεχομαι την nvidia ειναι οτι προωθει το ray tracing, οχι οτι θα δουμε τιποτα περισσοτερο απο gimmick στην επομενη γενια, αλλα τουλαχιστον θα βγουνε και 1-2 τιτλοι που θα παρουσιασουν και κατι εντυπωσιακο, το πως θα τρεχει ειναι αλλο θεμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...