Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Volta, GV100


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ελπίζω να έχετε σκοπό να τα στάξετε χοντρά όσοι περιμένετε τις νέες έτσι..

Αν ισχυει το,οτι πληρωνεις παιρνεις ναι.

Αν ειναι rebrand των τωρινων οχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν γίνεται να 'ναι rebrand, το RTX απαιτεί νέα αρχιτεκτονική.

Ναι αλλα δεν βγαινει μονο 1 καρτα στην αγορα.Μπορει πχ η μεγαλυτερη -80 ή και -70 να μην ειναι και η -60 πχ να ειναι,οτι δηλαδη ειδαμε και στην σειρα 7 μεχρι και την 770.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ελπίζω να έχετε σκοπό να τα στάξετε χοντρά όσοι περιμένετε τις νέες έτσι..

 

37 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν γίνεται να 'ναι rebrand, το RTX απαιτεί νέα αρχιτεκτονική.

Αν η αύξηση στην απόδοση είναι σεβαστή και ανάλογη, ΟΚ.

Αν δεν, θα πάρουν το γνωστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Ελπίζω να έχετε σκοπό να τα στάξετε χοντρά όσοι περιμένετε τις νέες έτσι..

Για gtx 1180 και ένα +25% από την gtx 1080ti εννοείται ότι διαθέτεις την 800ρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν θα με χάλαγε να ήταν μόνο οι xx70, xx80, xx80 Ti νέα αρχιτεκτονική και οι άλλες rebrand. Μια 1150 στα 6gb vram (1060 rebrand) ή μια 1160 8gb (1070 rebrand) στις σωστές τιμές θα ήταν ΟΚ και χωρίς RTX. Μέχρι low-midrange όμως, τα mid-high end και πάνω πρέπει να είναι καινούργια και για RTX αλλά και για τις νέες οθόνες που έρχονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Παίρνεις την 1180 και μετά απο λίγο καιρό ξενερώνεις που θα βγεί η 1180ti στην ίδια τιμή

Όσοι είναι με 1070 και πάνω μόνο αν έρθει η 1180 στα 700 αξίζει να πάνε εκεί. Στην 1180ti οι επιδόσεις θα είναι διπλάσιες και παραπάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Παίρνεις την 1180 και μετά απο λίγο καιρό ξενερώνεις που θα βγεί η 1180ti στην ίδια τιμή

Αν μπορεις να κατσεις να περιμενεις μεχρι τοτε δεν χανεις τιποτα.Αλλα για να το κανεις αυτο θα πρεπει να εχεις κυριως 1180ti προς το παρον ή ξερω γω sli 1070.Αντε στην χειροτερη αν παιζεις σε 1080p 144hz monitor καμια 1080.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αν μπορεις να κατσεις να περιμενεις μεχρι τοτε δεν χανεις τιποτα.Αλλα για να το κανεις αυτο θα πρεπει να εχεις κυριως 1180ti προς το παρον ή ξερω γω sli 1070.Αντε στην χειροτερη αν παιζεις σε 1080p 144hz monitor καμια 1080.

Αυτό έχω, και αυτόν τον σκοπό έχω. Αλλά σίγουρα θα έχει χάσει μεγάλη αξία και τότε η 1080ti

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Αυτό έχω, και αυτόν τον σκοπό έχω. Αλλά σίγουρα θα έχει χάσει μεγάλη αξία και τότε η 1080ti

Το point μου ειναι οτι οι περισσοτεροι δεν εχουν ομως 1080ti για να πεις οτι μπορουν να περιμενουν για 1180ti(μιας και γενικα μιλαμε).

Αν ειχε ο περισσοτερος κοσμος 1080ti δεν θα ασχολιοταν καν με την νεα σειρα(ποτε ή και αν θα βγει) οπως βλεπεις κυριως απο σχολια του psycho ή δικα μου.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αν μπορεις να κατσεις να περιμενεις μεχρι τοτε δεν χανεις τιποτα.Αλλα για να το κανεις αυτο θα πρεπει να εχεις κυριως 1180ti προς το παρον ή ξερω γω sli 1070.Αντε στην χειροτερη αν παιζεις σε 1080p 144hz monitor καμια 1080.

Έτσι ακριβώς όλη η δουλειά είναι στη διάθεσή ανάλυση. Αν παίζεις στα 144hz δεν επαρκεί η 1080 στα νέα παιχνιδια ουτε για πλάκα. Ούτε και σε 1080p. Θα περιμένουμε και Navi με freesync εκεί θα έδινα 800 900 και θα την κράταγα για 3 4 χρόνια άνετα στην ανάλυση και hertz που παίζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέτος ίσως "επενδύσω" σε οθόνη 4K/144hz και μάλλον όχι σε GPU. Θα το αφήσω για του χρόνου. 

Φοβάμαι όμως μην η AMD κάνει κανενα τρελό άλμα και δυστυχώς δεν θα μπορέσω να μεταβώ στους κόκκινους αφού θα είμαι με G-SYNC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...