Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Volta, GV100


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Πως ειναι μια 1050 αρκετη οταν δεν σηκωνει καν το Final Fantasy 15 σε 1080p ουτε καν σε low?

Ουτε βεβαια ολοι που εχουν gaming pc την βγαζουν με pubg και Fortnite.

Και η πλειοψηφια πριν απο αυτα επαιζε dota και lol τι παει να πει αυτο?Επισης το γεγονος οτι καποιος παιζει pubg και Fortnite σημαινει οτι αλλα παιχνιδια δεν θα παιξει?

Οι περισσότεροι που θα έχουν 300 400 ώρες στα παραπάνω παιχνίδια το πολύ να παίξουν κάνα gta η fifa pro κάτι άλλο δεν πρόκειται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Να γίνω και εγώ λίγο κακός και να πω ότι οι αμπελοφιλοσοφίες σας πέραν από offtopic, είναι και εντελώς ανούσιες;

Δικαίωμα του καθενός να παίζει με ότι κάρτα έχει, όποιο παιχνίδι θέλει, σε ότι ρυθμίσεις θέλει, τι ακριβώς να συζητήσουμε επί αυτού; Όσο για το ποιος είναι gamer και ποιος όχι, δεν κατάλαβα, αν κάποιος είναι φανατικός ενός παιχνιδιού, παύει να είναι gamer γιατί δεν τρέχει να αγοράσει κάθε latest AAA ή -Θεός φυλάξοι- τα παίζει σε medium/high; Το επόμενο βήμα ποιο είναι, πιστοποιητικό gamerοσύνης; :P

Back on topic, (και) εγώ σας τα 'λεγα και για το wc-tech και για την "αποκλειστική", ένας μύλος clickbait ήταν-είναι, όταν είμαστε κοντά στο release θα έχουμε και κάποια leaks σαν αυτά που είπε και ο @Qless.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω την 1080ti και προτίμησα 4k/60hz αντί για 1440p/144hz. 

Είμαι η καταστροφή του gaming; 

Ακολουθει λιθοβολισμός;

 

Επεξ/σία από Acmilangr2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Έχω την 1080ti και προτίμησα 4k/60hz αντί για 1440p/144hz. 

Είναι η καταστροφή του gaming; 

Ακολουθει λιθοβολισμός;

Οτι αγαπας φιλε. Εγω προτιμησα 1080ti - 3440x1440 - 100hz

Οτι γουσταρει ο καθένας και αστους να λενε

Επεξ/σία από firepc
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Έχω την 1080ti και προτίμησα 4k/60hz αντί για 1440p/144hz.

Φρουρά! Φρουρά! Μα που είναι αυτή η φρουρά;!

Όχι για την οθόνη, αλλά για την λάθος "πλευρά" στο Σαν Σίρο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Acmilangr2 said:

Έχω την 1080ti και προτίμησα 4k/60hz αντί για 1440p/144hz. 

Είμαι η καταστροφή του gaming; 

Ακολουθει λιθοβολισμός;

Αντίστοιχο είναι ουσιαστικά, αν και το 4K/60 ισοδυναμεί με 1440P/120 περίπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοια βλέπω και θα χτυπήσω μία 1080ti μου φαίνεται.....φαίνεται ότι θα αργήσουν αρκετά....ούτε ένα leak δεν έχει φανεί από κανένα 3d mark όπως γινόταν παλιά στις άλλες σειρές gpu.....Υπομονή μέχρι τέλος Αυγούστου και αν δεν , τότε μία Ζotac 1080ti amp extreme ή μία MSI 1080ti Gaming X θα τσιμπηθεί χαλαρά.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Zaknafein είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Όσο για το ποιος είναι gamer και ποιος όχι, δεν κατάλαβα, αν κάποιος είναι φανατικός ενός παιχνιδιού, παύει να είναι gamer γιατί δεν τρέχει να αγοράσει κάθε latest AAA ή -Θεός φυλάξοι- τα παίζει σε medium/high; Το επόμενο βήμα ποιο είναι, πιστοποιητικό gamerοσύνης; :P

 

Spoiler

Ετσι οπως εχουμε φτασει ομως τα τελευταια χρονια gamer θεωρειται και αυτος που παιζει μονο candy crush και αν ειναι να εξισωνουμε αυτον που παιζει Candy crush με αυτον που παιζει Pubg με αυτον που παιζει Witcher 3/last of us, τοτε παει να το αφησουμε το αθλημα....

Πιο παλια ηταν πιο ξεκαθαρα τα πραγματα σε αυτο το κομματι.


 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ετσι οπως εχουμε φτασει ομως τα τελευταια χρονια gamer θεωρειται και αυτος που παιζει μονο candy crush και αν ειναι να εξισωνουμε αυτον που παιζει Candy crush με αυτον που παιζει Pubg με αυτον που παιζει Witcher 3/last of us, τοτε παει να το αφησουμε το αθλημα....

Πιο παλια ηταν πιο ξεκαθαρα τα πραγματα σε αυτο το κομματι.

Ίσα και όμοια όλα. Ας πούμε gamer και αυτόν που παιζει Farmville στο Facebook ή να πούμε μουσικόφιλο αυτόν που ακούει Bieber και Swift η ταινιοφιλο αυτόν που βλέπει μόνο ταινίες με εφέ και σενάριο 0. 2018 κυριοι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή, για να καταλάβω, gamer είναι μόνο όποιος παίζει τα τελευταία ΑΑΑ σε Ultra ;

Γιατί κάπου με το ξεχείλωμα σε αυτό που είπα (που προφανέστατα δεν εννοούσα phone/FB games), με χάσατε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Zaknafein είπε

Δηλαδή, για να καταλάβω, gamer είναι μόνο όποιος παίζει τα τελευταία ΑΑΑ σε Ultra ;

Γιατί κάπου με το ξεχείλωμα σε αυτό που είπα (που προφανέστατα δεν εννοούσα phone/FB games), με χάσατε.

Spoiler

 

Δεν εγραψες εσυ συγκεκριμενα για facebook και phone games στο πιο πανω σχολιο οχι ,απλα ειναι κατι που πολλες φορες εχει οδηγησει πλεον μεχρι και εκει.

Γιατι δηλαδη και αυτος που παιζει mobile ή παιχνιδια στο facebook να μην θεωρηθει gamer αφου αυτα που παιζει ειναι ιδια με αυτα στο desktop οπως pubg,fortnite και hearthstone?

Αυτο που ηθελα να πω με το παραπανω ειναι οτι πλεον απο εκει που πιο παλια ηταν πιο ξεκαθαρο για τι ρολο βαραει ο gamer(ειτε αυτος που ειναι καμμενος σε esports και online γενικα παιχνιδια μιας και υπαρχουν πολλες κατηγοριες παιχνιδιων περαν των γνωστων 3ου προσωπου action ή 1ου προσωπου shooter,ειτε που παιζει προσφατα single player παιχνιδια,οπου οταν λεμε προσφατα δεν εννοουμε μονο παιχνιδια του τελευταιου μηνα)δεν εβλεπες πουθενα αυτη την ερωτηση δηλαδη ποια ειδη παιχνιδιων κρινουν τον gamer.

Αυτο που εγραψες περι ultra παντως δεν ξερω απο που προεκυψε μιας και δεν ειδα να το ανεφερε καποιος συγκεκριμενα.Μονο ο Heybro ειχε γραψει και πιο παλια οτι εδω και λιγους μηνες που εφτιαξε το pc του εχει καλομαθει να παιζει σχεδον ολα τα παιχνιδια σε ultra και του κακοφαινεται να ριχνει ρυθμισεις σε ορισμενα απο αυτα μεχρι και σε normal .

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, BabisTs είπε

Τέτοια βλέπω και θα χτυπήσω μία 1080ti μου φαίνεται.....φαίνεται ότι θα αργήσουν αρκετά....ούτε ένα leak δεν έχει φανεί από κανένα 3d mark όπως γινόταν παλιά στις άλλες σειρές gpu.....Υπομονή μέχρι τέλος Αυγούστου και αν δεν , τότε μία Ζotac 1080ti amp extreme ή μία MSI 1080ti Gaming X θα τσιμπηθεί χαλαρά.....

Φίλε μου η zotac είναι πολύ θερμή κάρτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...