Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Talking simulator το W3, μάλιστα..Το directional arrow με ξενερώνει πολύ στο Origins, χαλάει πολύ το immersion.

 

Εννοεις αυτο που καθως πηδας σε slow motion μπορεις να ριξεις ή αυτο που το ελεγχεις στον αερα; 

Αυτα ειναι 2 abilities που περνεις στο skill tree (enhanced predator bow και elite ranger) δεν χρησιμοποιει το τοξο παντα ετσι ριχνει κανονικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο χρυσο αλλά αντε επιτέλους να βγει κάνα patch γιατι μέχρι και στα medium-high έχουνε πονέσει τα ματια μου απ το stuttering :'(

 

Πιο unoptimized πεθαινεις, εταιρεία που δίνει μαθηματα στο un-optimization λεμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο χρυσο αλλά αντε επιτέλους να βγει κάνα patch γιατι μέχρι και στα medium-high έχουνε πονέσει τα ματια μου απ το stuttering :'(

 

Πιο unoptimized πεθαινεις, εταιρεία που δίνει μαθηματα στο un-optimization λεμε :P

Νομίζω οτι το συγκεκριμένο είχε σχετικά ομαλό launch σε σχέση με άλλα της ίδιας της σειράς αλλά και σε σχέση με άλλα παιχνίδια με ακραίο παράδειγμα το arkham knight

 

πς προφανώς μακάρι να βγει κάνα patch να βελτιωθεί βέβεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω οτι το συγκεκριμένο είχε σχετικά ομαλό launch σε σχέση με άλλα της ίδιας της σειράς αλλά και σε σχέση με άλλα παιχνίδια με ακραίο παράδειγμα το arkham knight

 

πς προφανώς μακάρι να βγει κάνα patch να βελτιωθεί βέβεα

Σιγουρα απο κατι αλλα σαφως καλυτερα αλλα οπως και να το κανεις δεν το λες και smooth.

 

Edit: το fast sync μου την έκανε τη ζημιά τελικα, άλλαξα σε adaptive vsync απο control panel και παει βούτυρο σε σχέση με πριν 60αρι ακατεβατο, shadows ultra και τα παντα ολα, α ρε nvidia με τους drivers σου! Παει και το fast sync.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα απο κατι αλλα σαφως καλυτερα αλλα οπως και να το κανεις δεν το λες και smooth.

 

Edit: το fast sync μου την έκανε τη ζημιά τελικα, άλλαξα σε adaptive vsync απο control panel και παει βούτυρο σε σχέση με πριν 60αρι ακατεβατο, shadows ultra και τα παντα ολα, α ρε nvidia με τους drivers σου! Παει και το fast sync.

 

πιάνεις γενικά παραπάνω fps από ότι είναι το refresh rate της οθόνης σου..? αν όχι γιατί είχες εξαρχής το fast s ON ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει απιστευτο draw distance.

 

s7Whsm9.jpg

TW7KKML.jpg

 

 

 

πιάνεις γενικά παραπάνω fps από ότι είναι το refresh rate της οθόνης σου..? αν όχι γιατί είχες εξαρχής το fast s ON ?

 

Ναι πιανω περισσοτερα fps παντα απ το refresh rate της οθονης, εδω και καιρο δε μου εχει δημιουργησει σε αλλα games  ιδιαιτερα προβληματα το fast sync πλην ελαχιστων περιπτωσεων, απλα οι τελευταιοι drivers της nvidia ειναι σπασμενοι και το εχουν δυαλισει, εχουν παραπονεθει και αλλοι στο site της nvidia, δεν ηξερα ομως οτι αν πιανω παραπανω fps απ το refresh rate του μονιτορ δε πρεπει να βαζω fast sync.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεβαζω μερικες φωτο απο τους ομορφους χαρτες του. Εχω εξερευνησει κοντα στο 80% (κοντα στις 50 ωρες μεχρι στιγμης αλλα το free roaming τωρα ξεκιναει) απλα εχει ενα bug καποιες φορες και δεν συνδεεται internet και αν πας να τραβηξεις σε photo mode εκεινη την στιγμη δεν την σωζει για καποιο λογο..Χαθηκαν μερικες καταπληκτικες ετσι που ειχα τραβηξει.

post-286547-0-93251100-1510534955_thumb.jpg

post-286547-0-59429900-1510534966_thumb.jpg

post-286547-0-52319700-1510534979_thumb.jpg

post-286547-0-00552200-1510534994_thumb.jpg

post-286547-0-24789300-1510535003_thumb.jpg

post-286547-0-86027800-1510535018_thumb.jpg

post-286547-0-37995600-1510535030_thumb.jpg

post-286547-0-50793900-1510535041_thumb.jpg

post-286547-0-88525900-1510535051_thumb.jpg

post-286547-0-11281200-1510535064_thumb.jpg

post-286547-0-42164000-1510535071_thumb.jpg

post-286547-0-08016200-1510535079_thumb.jpg

post-286547-0-43441800-1510535098_thumb.jpg

post-286547-0-39492100-1510535107_thumb.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεβαζω μερικες φωτο απο τους ομορφους χαρτες του. Εχω εξερευνησει κοντα στο 80% (κοντα στις 50 ωρες μεχρι στιγμης αλλα το free roaming τωρα ξεκιναει) απλα εχει ενα bug καποιες φορες και δεν συνδεεται internet και αν πας να τραβηξεις σε photo mode εκεινη την στιγμη δεν την σωζει για καποιο λογο..Χαθηκαν μερικες καταπληκτικες ετσι που ειχα τραβηξει.

Τις σώζει κανονικα ;) Εγω όσες εχω βγαλει ειμουνα offline, δεν εχω ανεβάσει ποτε photo στο server τηε ubi αλλά μου τις αποθηκεύει παντα μεσα στο φακελο my documents/assassins creed origins/photos, δεν ειναι υποχρεωτικό να εισαι online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις σώζει κανονικα ;) Εγω όσες εχω βγαλει ειμουνα offline, δεν εχω ανεβάσει ποτε photo στο server τηε ubi αλλά μου τις αποθηκεύει παντα μεσα στο φακελο my documents/assassins creed origins/photos, δεν ειναι υποχρεωτικό να εισαι online.

 

Μαλλον επειδη ησουν offiline.. Επειδη σωζει cloud αν εισαι online δεν.. Για αυτο ειπα για bug κανονικα θα επρεπε να τις εσωζε.. Το κανει και με τους servers καμια φορα οταν μπαινεις στο παιχνιδι δεν ανοιγουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Ναι πιανω περισσοτερα fps παντα απ το refresh rate της οθονης, εδω και καιρο δε μου εχει δημιουργησει σε αλλα games  ιδιαιτερα προβληματα το fast sync πλην ελαχιστων περιπτωσεων, απλα οι τελευταιοι drivers της nvidia ειναι σπασμενοι και το εχουν δυαλισει, εχουν παραπονεθει και αλλοι στο site της nvidia, δεν ηξερα ομως οτι αν πιανω παραπανω fps απ το refresh rate του μονιτορ δε πρεπει να βαζω fast sync.

 

 

 

 

όχι σόρρυ αν σε μπέρδεψα, το fast sync θέλει να έχεις έστω και 1 fps πάνω από το refresh rate του monitor για να δουλεύει σωστά (back buffer). αν πχ για την πρώτη οθόνη σου είσαι συνεχώς πάνω από 61 fps τότε -θεωρητικά @Nvidia- το fast s. είναι must και συνεπώς δεν πρέπει να έχεις ούτε input lag - ούτε tearing. αλλά να σου πω δεν έχω πραγματικά ασχοληθεί με το f sync κι ούτε πρόκειται (λόγω g sync)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

όχι σόρρυ αν σε μπέρδεψα, το fast sync θέλει να έχεις έστω και 1 fps πάνω από το refresh rate του monitor για να δουλεύει σωστά (back buffer). αν πχ για την πρώτη οθόνη σου είσαι συνεχώς πάνω από 61 fps τότε -θεωρητικά @Nvidia- το fast s. είναι must και συνεπώς δεν πρέπει να έχεις ούτε input lag - ούτε tearing. αλλά να σου πω δεν έχω πραγματικά ασχοληθεί με το f sync κι ούτε πρόκειται (λόγω g sync)

 

Κι ομως απ τα 20 παιχνιδια στα 10 εχω τρελα προβληματα με το fast sync λογω οτι ειναι σπασμενο οπως και οι drivers της nvidia, ελπιζω να μη χαλασουν και το vsync και τρεχουμε για g sync monitor αν και καποια στιγμη θα παρω ενα για να σωθω μια και καλη απ' το tearing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...