Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η νέα Titan(Collector's Edition) 1200$ θα έχει και δεν διαφέρει από την τωρινή Titan XP σε επιδόσεις. Κατά τα άλλα εγώ βλέπω ένα βίντεο τώρα με έναν [email protected] που βαράνε και οι 4 πυρήνες 100% αλλά δεν βλέπω stuttering. Έχει χαμηλά FPS λόγω GTX960 απλά. Και εμένα ο [email protected] χτυπάει 100% σε όλους τους πυρήνες στο BF1 αλλά το παιχνίδι τρέχει νερό, για το Origins δεν ξέρω καθώς δεν το έχω αγοράσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 . Δηλαδη αυτη που εχουν μια συμβατικη καρτα των 200-300 € και cpu των 200€ και εχουν μαθει να παιζουν στα 30 fps κολημενα σε αλλα παιχνιδια τι πρεπει να κανουν με το origins χαρακιρι.

 

 

με 200€ cpu και 300€ κάρτα δεν παίζεις στα 30fps σε 1080 και αν το κάνεις μιλάμε για προβληματικό παιχνίδι 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τρελαινεσαι απλα να διαβαζεις καλυτερα. Αλλο το διασκεδαζω οσο το witcher 3 και αλλο το συγκρινα.. 

Τρελαίνομαι από την άποψη ότι είναι τόσο καλό και δεν μπορώ να το παίξω... όχι επειδή έκανες την σύγκριση! Μακάρι να είναι και καλύτερο!  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισω ρε παιδια καλα κραζετε ενα παιχνιδι γιατι σε καποια σημεια πεφτεουν τα fps και κανει χρηση cpu 99%. Μηπως εχετε χασει λιγο τη μπαλα. Τι νομιζετε οτι εναι τα παιχνιδια καμια κωλοεφαρμογη android που εχει δυο task και ολα κομπλε.

Αν ειναι να κρινετε, κρινετε overall το παιχνιδι, τι κατιφια ειναι αυτη δηλαδη επειδη καποιος εχει ενα pc τουμπανου και εχει σκασει 3000€ να το φτιαξει πρεπει ντε και καλα ολα να τρεχουν 60fps αψεγαδιαστα. ΕΛΕος με αυτη τη γκρινια.

Εσυ giorgosmcmc το εκθιαζες το παιχνιδι καποια post πιο πισω και τωρα το κραζεις για fps. Δηλαδη αυτη που εχουν μια συμβατικη καρτα των 200-300 € και cpu των 200€ και εχουν μαθει να παιζουν στα 30 fps κολημενα σε αλλα παιχνιδια τι πρεπει να κανουν με το origins χαρακιρι.

 

Για ανασυγκροτηστε τη σκεψη σας, και τελος αν πραγματικα θελει καποιος ενα παιχνιδι του 2017 να του τρεχει αψεγαδιαστα τοτε ας παει να σκασει τοσα φραγκα ωστε να παρει τεχνολογια hardware του 2017. Τωρα βγαινει η καινουργια nvidia  Titanx θα κανει κανα 2000€ τραβατε και παρτε τη να παιζετε origins στα 120 fps.

 

Πολυς κοσμος ερχομενος απο κονσολες ή οχι αλλα νεος στον κοσμο του pc νομιζει οτι αγοραζοντας μια high end καρτα και ενα καλο pc θα τρεχει τα παντα νερο για 5 χρονια ή οτι ακομη και οταν την αγοραζει δεν θα υπαρχει κανενα παιχνιδι που να του δημιουργει προβληματα.

Εγραψα πριν η ιστορια επαναλαμβανεται και οτι ολοι με την εμπειρια και τον καιρο μαθαινουν.. Αν μετραγα ποσες φορες εχω φαει την φετα απο καταβολης 3D gaming chipset μεχρι σημερα με high end καρτες θα γελαγα 2 ωρες μονος μου.. Ποσα παιχνιδια με τις εκαστοτε απαιτητικες μηχανες τους, τα υπερβολικα ή προηγμενα ή κακιστα ports ή αλογιστης χρησης χαρακτηριστικα τους γονατιζαν τις καλυτερες για την εποχη καρτες και τα καλυτερα συστηματα στις εκαστοτε αναλυσεις που παιζαμε τοτε..

Ποσες φορες εχουν γραφτει γενικως αυτα τα λογια σε fora και ποσες εχουμε ακουσει την απογοητευση.. 

Μεχρι να καταλαβουμε οτι αυτο συνεβαινε και θα συμβαινει παντα. Αρκει να μην συμβαινει για τους λαθος λογους..

Εν παση περιπτωσει στο θεμα μας.. 

 

Level 32 πλεον και εχω μπει στο τελευταιο τριτο του main story. 

 

Moυ αρεσει που δεν εχει χρειαστει να κανω αλογιστο grinding για leveling, παροτι μιλαμε για basic skilltree κλασσικα. Βασικα πρεπει να βγαζεις side missions σε καθε περιοχη για να εισαι λιγο μπροστα παντα απο το requirement του main quest  που εχεις.. 

Αλλιως δυσκολευει και το ολο θεματακι με το exploration και γενικα αν οι NPCs ειναι 3-4 level παραπανω απο εσενα σε διαλυουν για χαβαλε με δυο χτυπηματα. Υπαρχουν ομως παρα πολλα side quests ή απλα missions για να μην χρειαστει να ανησυχεις. Ο χαρτης ειναι πραγματικα τεραστιος. Ειμαι κοντα στο 55% του παιχνιδιου και κοιταω το χαρτη και αν ισχυουν αυτα που βλεπω υπαρχουν ακομη αλλα τοσα "districts" περιπου να κανω explore! Τεραστιος πραγματικα και εχει ΠΟΛΥ exploration ακομη και οταν ανοιγεις τα viewpoints υπαρχουν σημεια στα οποια αν δεν περασεις απο εκει δεν τα ανακαλυπτεις. Λογικα για 100% θα χρειαστει ενα 80ωρο στο χαλαρο με βλεψεις για κανα 20ωρο παραπανω αν θες να δεις τα παντα.

Επισης βρισκω το main story αρκετα engaging συγκρινοντας το παντα με το genre του (για να προλαβω μερικους) το οποιο για τα 40 ευρω που εδωσα το θεωρω πολυ τιμιο.

Τρελαίνομαι από την άποψη ότι είναι τόσο καλό και δεν μπορώ να το παίξω... όχι επειδή έκανες την σύγκριση! Μακάρι να είναι και καλύτερο!  

 

Σορρυ τοτε λαθος καταλαβα εγω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόκειται να διορθώσουν τίποτα το ιδιαίτερο. Αν όντως το VM Protect είναι ο λόγος που το παιχνίδι τερματίζει τους επεξεργαστές, εμείς με 7700Κ και κάτω δεν θα δούμε καμμία απολύτως βελτίωση. Εγώ δεν έχω πολύ μεγάλο πρόβλημα . 2-3 φορές παρατήρησα απότομο framedrop (ίσως να ήταν και θέμα σκληρού διότι έκανε read εκείνη τη στιγμή). Γενικά με όλα Ultra σε 1070 και 1080p με O/Ced 6700K 4.5Ghz παίζει καλά αν και τερματίζει ο επεξεργαστής. Και κάτι μου λέει πως όλα τα μελλοντικά παιχνίδια θα έχουν παρόμοια θέματα λόγω του νέου κλειδώματος. Κρίμα όμως γιατί δε μιλάμε για φθηνιάρικα συστήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόκειται να διορθώσουν τίποτα το ιδιαίτερο. Αν όντως το VM Protect είναι ο λόγος που το παιχνίδι τερματίζει τους επεξεργαστές, εμείς με 7700Κ και κάτω δεν θα δούμε καμμία απολύτως βελτίωση. Εγώ δεν έχω πολύ μεγάλο πρόβλημα . 2-3 φορές παρατήρησα απότομο framedrop (ίσως να ήταν και θέμα σκληρού διότι έκανε read εκείνη τη στιγμή). Γενικά με όλα Ultra σε 1070 και 1080p με O/Ced 6700K 4.5Ghz παίζει καλά αν και τερματίζει ο επεξεργαστής. Και κάτι μου λέει πως όλα τα μελλοντικά παιχνίδια θα έχουν παρόμοια θέματα λόγω του νέου κλειδώματος. Κρίμα όμως γιατί δε μιλάμε για φθηνιάρικα συστήματα.

Κι εγω 2-3 φορες διαπιστωσα framedrop αλλα οπως και να το κανουμε δε μπορω να δεχτω οτι εχω δωσει τοσα λεφτα και να συμβαινουν τετοια πραγματα, ειναι αδιανοητο αν και πιστευω οτι συμβαινει και για το γνωστο λογο, να πουλησουν hardware θελουνε μη γελιομαστε, παντα ετσι ηταν στα pc, αν ειναι οπως λες και στο μελλον ολα τα game τρεχουν ετσι, το καλο το παλικαρι ξερει και αλλα μονοπατια, κονσολα και παλι κονσολα, με τρια τεσσερα εκατοσταρικακια καθαρισες και τωρα με xbox one x που θα παιζεις και 60αρια & 4κ με (πεντε) εκατοσταρικα που τοσα θες για καρτα γραφικων σκετη στο pc, τζαμπα πραμα και ποιοτητα ισαξια υπολογιστη χωρις settings και πολλα πολλα.

Πλεον το εχουν παει αλλου οι κονσολες δεν ειναι οπως παλια.

 

 

EDIT: Για να καταλαβετε μερικοι για τη καταντια μιλαω, στην αρχη στην αποστολη ''oasis'' μεσα στο χωριο, ενω γενικα τρεχει ''μια χαρα'' καθε φορα μα καθε φορα που περναω απο καποια συγκεκριμενα σημεια 20 fps κατω λες και το κανει επιτιδες οταν περνας ειδικα απο κει, κανει μπαμ το framedrop και χωρις να βλεπετε το osd. Kαι το τραγικοτερο ολων ειναι οτι δοκιμασα και με κλειστο το sync, κλειστα osd & rivatuner, με very low και μαντεψτε... ξανα 20 fps κατω!!!

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...