Προς το περιεχόμενο

Metro Exodus [PC]


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφέρον πειραματισμός από την ομάδα ανάπτυξης. 

Για μένα εξακολουθεί αγαπημένο μου να είναι το ' Last Light ', για αρκετούς λόγους, αλλά αγαπώ και το Exodus και τις εναλλαγές σκηνικών του. Γενικά όλη η σειρά μαρεσει. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Αυτό! Ίσως το πιο αδύναμο της σειράς.

Βασικά είπαν: "θα το κάνουμε open world αλλά όχι τόσο μωρέ."

Πρόσθεσαν στοιχεία που αλλάζει το παιχνίδι. Εμένα δε μου άρεσε καθόλου αυτή η αλλαγή, δε γίνεται να είναι όλα τα παιχνίδια open world. Γι'αυτό και το έβαλα και το είδα για το rtx κάνα 4ωρο και το έβγαλα.

Πιστεύω ότι πολλοί θα βγαίνανε να πούνε ότι βγάζει ξαναζεσταμένο φαγητό. Και εγώ τα δύο πρώτα τα έχω πάρα πολύ ψηλά ως παιχνίδια αλλά μου άρεσε που τόλμησαν κάτι διαφορετικό και δώσανε και άλλα στοιχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά τι τόλμησαν, με την μόδα πήγαν κι' αυτοί και το έκαναν semi open-world. Να μείνουν linear πρέπει, έχει κουράσει το open-world γενικά.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Σιγά τι τόλμησαν, με την μόδα πήγαν κι' αυτοί και το έκαναν semi open-world. Να μείνουν linear πρέπει, έχει κουράσει το open-world γενικά.

Εκτος φυσικά άμα νιώθεις και βγάζεις open-world σαν το Elden Ring. Συμφωνώ ότι είναι το κατώτερο τις τριλογίας, αν και το gameplay είναι το πιο refined (λογικό), αλλα το καλο είναι ότι το game δεν σε υποχρεώνει να κανεις sides και exploration.

Νομίζω βάλαν και δυσκολία που σκοτώνεις τα πάντα με μια σφαίρα οποτε ναι σίγουρα είναι το πιο προσβάσιμο.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 μήνες μετά...
  • 3 μήνες μετά...

Ερώτηση: Θέματα με το Metro Exodus Enhanced Edition έχετε με στιγμιαία κολλήματα; Σε συγκεκριμένα ίδια σημεία, όποτε φορτώσω το παιχνίδι, όσες φορές και να το φορτώσω στο ίδιο σημείο θα μου κάνει τα ίδια πράγματα. Πχ όταν ανάβω τον αναπτήρα πρώτη φορά για να κάψω τους ιστούς ή όταν φορτώνει μηνύματα σχετικά με το τι πρέπει να κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Armoral είπε

Ερώτηση: Θέματα με το Metro Exodus Enhanced Edition έχετε με στιγμιαία κολλήματα; Σε συγκεκριμένα ίδια σημεία, όποτε φορτώσω το παιχνίδι, όσες φορές και να το φορτώσω στο ίδιο σημείο θα μου κάνει τα ίδια πράγματα. Πχ όταν ανάβω τον αναπτήρα πρώτη φορά για να κάψω τους ιστούς ή όταν φορτώνει μηνύματα σχετικά με το τι πρέπει να κάνω.

 

Δεν είχα συναντήσει κάτι τέτοιο όταν το έπαιζα. Αν έχεις ενεργοποιήσει το Advanced PhysX ίσως για αυτό να συμβαίνει, ανεβάζει κατακόρυφα τις απαιτήσεις χωρίς να προσφέρει κάτι το ιδιαίτερο. 

Πάντως πρόσεχε γιατί το παιχνίδι δεν έχει cloud saves. Το είχα φτάσει μέχρι την πίστα όπου είσαι στο δάσος, αναγκάστηκα όμως να κάνω φορμάτ και έχασα όλα τα saves, οπότε και το παράτησα.

Βέβαια είχα τερματίσει το κανονικό παιχνίδι αλλά και πάλι είναι κρίμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

το ξαναπιασα το παιχνιδι μιας και το χα αφησει παλιοτερα στην 1η ωρα λογω οτι ειχα κολλησει...

υπαρχει κανενα reshade που να βαλουμε στο παιχνιδι και να χει πιο ωραια χρωματα; εχετε να προτεινετε κατι; - να μην επηρεαζει στα frame drops...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Ήρθε η σειρά του τώρα με την 4070 Ti και αφού τελείωσα άλλη μια φορά τα δύο (εξαιρετικά) προηγούμενα.

Σε 1440P τι προτείνετε σε ρυθμίσεις;

Dlss ανοίγουμε ή όχι; Διαβάζω ότι είναι καλύτερο από Native στο Quality Setting.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 minutes ago, liakinen said:

Ήρθε η σειρά του τώρα με την 4070 Ti και αφού τελείωσα άλλη μια φορά τα δύο (εξαιρετικά) προηγούμενα.

Σε 1440P τι προτείνετε σε ρυθμίσεις;

Dlss ανοίγουμε ή όχι; Διαβάζω ότι είναι καλύτερο από Native στο Quality Setting.

Όλα full βρε μανιτσα μου, εκπτώσεις θα κανεις; 4κ + dlss. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...