Προς το περιεχόμενο

Metro Exodus [PC]


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, Coppermine είπε

Εννοείται ακόμα και το bf5 πριν από 10 μήνες δεν το έχω δοκιμάσεi ποτέ χωρις rtx

Για αυτο και οι εξαιρετικοι φωτισμοι. Στο BF5 πανω στον χαμο στις μαχες καταλαβαινες τις αντανακλασεις απο το RT? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι στο bf5 τα γραφικά και οι αντανακλάσεις είναι υπέροχες απλά το πρόβλημα βρίσκεται ότι επειδή μαζεύει κόσμο και έχει ψωμί η υπόθεση πρέπει να βρουν δουλειά και οι παντογνώστες youtubers και να γράφουν για vaseline look textures και ότι *** θα κάνει τον κόσμο να πατήσει Like

Αυτά εγώ δεν τα έχω δει και να σου πώ οτι είναι από τους ελάχιστους τίτλους που το hdr δουλεύει σωστά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Coppermine είπε

Χωρίς τίτλο.jpg

25ευρω κοστιζει το season pass οπως λεει και το link που εβαλες. Το Dlc The Two Colonels κοστιζει 8ευρω και οχι 25 που εγραψες πιο πισω.....

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, 

 χθες το κατέβασα (από το xbox game pass στο PC) και το εγκατέστησα και δεν έχω πολύ-προλάβει να ασχοληθώ αλλά παρατήρησα τα εξής:

Τελειώνει το download+install, το τρέχω πρώτη φορά φορτώνει (full screen), δείχνει εισαγωγή, μπαίνω main menu, κοιτάζω τα Settings και βγαίνω. ΔΕΝ άλλαξα κάτι. Βγαίνω από το παιχνίδι, σβήνω το PC.

Ανοίγω το PC, τρέχω το Μετρο. Φορτώνει σε windowed mode εκτός οθόνης, μετά τους τίτλους αρχίζει "Apply New Settings" για κανά δίλεπτο (έχω SSD). Αφού τελειώσει το φόρτωμα, αλλάζω κάτι settings, apply Και πάλι "Apply New Settings" για κανά δίλεπτο, τελειώνει οκ και κάνω exit το παιχνίδι.

Ξανα-φορτώνω το παιχνίδι, δείχνει πάλι τίτλους και μετά πάλι "Applying  New Settings" για κανά δίλεπτο.

 

Εν κατακλείδι , κάθε φορά που φορτώνει το παιχνίδι κάνει "Apply New settings" ασχέτως αν έχει γίνει αλλαγή ή όχι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, panosp1 είπε

Καλησπέρα, 

 χθες το κατέβασα (από το xbox game pass στο PC) και το εγκατέστησα και δεν έχω πολύ-προλάβει να ασχοληθώ αλλά παρατήρησα τα εξής:

Τελειώνει το download+install, το τρέχω πρώτη φορά φορτώνει (full screen), δείχνει εισαγωγή, μπαίνω main menu, κοιτάζω τα Settings και βγαίνω. ΔΕΝ άλλαξα κάτι. Βγαίνω από το παιχνίδι, σβήνω το PC.

Ανοίγω το PC, τρέχω το Μετρο. Φορτώνει σε windowed mode εκτός οθόνης, μετά τους τίτλους αρχίζει "Apply New Settings" για κανά δίλεπτο (έχω SSD). Αφού τελειώσει το φόρτωμα, αλλάζω κάτι settings, apply Και πάλι "Apply New Settings" για κανά δίλεπτο, τελειώνει οκ και κάνω exit το παιχνίδι.

Ξανα-φορτώνω το παιχνίδι, δείχνει πάλι τίτλους και μετά πάλι "Applying  New Settings" για κανά δίλεπτο.

Εν κατακλείδι , κάθε φορά που φορτώνει το παιχνίδι κάνει "Apply New settings" ασχέτως αν έχει γίνει αλλαγή ή όχι ;

 

 

Ναι κάθε φορά το κάνει αυτό. Το παιχνίδι για Windows Store έχει σημαντικά προβλήματα. Ίσως θα ήταν καλύτερο να το παίξεις μέσω του Epic Store ή να περιμένεις να κυκλοφορήσει στο Steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, panosp1 είπε

Καλησπέρα, 

 χθες το κατέβασα (από το xbox game pass στο PC) και το εγκατέστησα και δεν έχω πολύ-προλάβει να ασχοληθώ αλλά παρατήρησα τα εξής:

Τελειώνει το download+install, το τρέχω πρώτη φορά φορτώνει (full screen), δείχνει εισαγωγή, μπαίνω main menu, κοιτάζω τα Settings και βγαίνω. ΔΕΝ άλλαξα κάτι. Βγαίνω από το παιχνίδι, σβήνω το PC.

Ανοίγω το PC, τρέχω το Μετρο. Φορτώνει σε windowed mode εκτός οθόνης, μετά τους τίτλους αρχίζει "Apply New Settings" για κανά δίλεπτο (έχω SSD). Αφού τελειώσει το φόρτωμα, αλλάζω κάτι settings, apply Και πάλι "Apply New Settings" για κανά δίλεπτο, τελειώνει οκ και κάνω exit το παιχνίδι.

Ξανα-φορτώνω το παιχνίδι, δείχνει πάλι τίτλους και μετά πάλι "Applying  New Settings" για κανά δίλεπτο.

Εν κατακλείδι , κάθε φορά που φορτώνει το παιχνίδι κάνει "Apply New settings" ασχέτως αν έχει γίνει αλλαγή ή όχι ;

Όχι εμένα δε μου συμβαίνει αυτό. Μπες και μέσα στο game και μετά βγες, μη βγαίνεις αμέσως μετά την αλλαγή των ρυθμίσεων στο μενού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στις 4/10/2019 στις 10:14 ΜΜ, _Theo_ είπε

Ναι κάθε φορά το κάνει αυτό. Το παιχνίδι για Windows Store έχει σημαντικά προβλήματα. Ίσως θα ήταν καλύτερο να το παίξεις μέσω του Epic Store ή να περιμένεις να κυκλοφορήσει στο Steam.

 

Στις 5/10/2019 στις 1:51 ΠΜ, NoiSy MaN είπε

Όχι εμένα δε μου συμβαίνει αυτό. Μπες και μέσα στο game και μετά βγες, μη βγαίνεις αμέσως μετά την αλλαγή των ρυθμίσεων στο μενού. 

Συνέχιζε και το έκανε και χωρίς να έχω αλλάξει οτιδήποτε...

Τις προάλλες άλλαξα δίσκους και το ξανα-κατέβασα, τώρα δεν ξεκινάει καν το παιχνίδι. Δεν κρασάρει, δεν βγάζει κάποιο λάθος, τίποτα... απλά δεν φορτώνει όπως και να το τρέξω (είτε μέσα απο το Xbox app είτε μέσα απο στο Start menu είτε μέσα απο το windows store), εμφανίζεται το process στο task manager ότι τρέχει και μέχρι εκεί. 

Χθες το βράδυ το έκανα Uninstall και το άφησα ολονυχτία να κατεβάζει. Τώρα το πρωί πριν φύγω για δουλεία το πάτησα για να δω μήπως ξεκινήσει αλλά πάλι τα ίδια... Όπως είπε και ο Theo, σε γρήγορο googleρισμα, αναφέρουν διάφορα κουλά....

Θα αφιερώσω 20 λεπτά το απόγευμα όταν γυρίσω και αυτό είναι... Δεν πρόκειται να ασχοληθώ άλλο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, panosp1 είπε

Συνέχιζε και το έκανε και χωρίς να έχω αλλάξει οτιδήποτε...

Τις προάλλες άλλαξα δίσκους και το ξανα-κατέβασα, τώρα δεν ξεκινάει καν το παιχνίδι. Δεν κρασάρει, δεν βγάζει κάποιο λάθος, τίποτα... απλά δεν φορτώνει όπως και να το τρέξω (είτε μέσα απο το Xbox app είτε μέσα απο στο Start menu είτε μέσα απο το windows store), εμφανίζεται το process στο task manager ότι τρέχει και μέχρι εκεί. 

Χθες το βράδυ το έκανα Uninstall και το άφησα ολονυχτία να κατεβάζει. Τώρα το πρωί πριν φύγω για δουλεία το πάτησα για να δω μήπως ξεκινήσει αλλά πάλι τα ίδια... Όπως είπε και ο Theo, σε γρήγορο googleρισμα, αναφέρουν διάφορα κουλά....

Θα αφιερώσω 20 λεπτά το απόγευμα όταν γυρίσω και αυτό είναι... Δεν πρόκειται να ασχοληθώ άλλο....

Σε πολλούς για μήνες υπήρχε θέμα με τα games που ήθελαν administrator approval στα οποία δεν ξεκινούσε το κατέβασμα  ή σε κάποιες αναλαμπές κατέβαινε και μετά "εξαφανιζόταν". Ένα από αυτά ήταν και το metro. Σε εμένα αυτό λύθηκε εκεί κοντά στην κυκλοφορία του gears 5 κι από τότε ποτέ δεν αντιμετώπισα κάποιου είδους θέμα. Τυχαίνει κιόλας να παίζω κι εγώ το metro για πρώτη φορά εδώ και καμιά βδομάδα.

Επεξ/σία από NoiSy MaN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, panosp1 είπε

Τζίφος... Δοκίμασα διάφορα, δεν λέει να φορτώσει....  Uninstall και άντε γεία....

Κρίμα πάντως γιατί είναι πολύ ωραίο και εντυπωσιακο παιχνίδι (ειδικά αν έχεις και το ανάλογο setup για ray tracing, hdr κτλ). Προσπάθησε ξανά μετά από μερικά windows updates.

Επεξ/σία από NoiSy MaN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...