Προς το περιεχόμενο

Metro Exodus [PC]


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Athanasios2104 είπε

Μέσω του Xbox Game Pass μπορείς να παίξεις και τα δυο dlc, ή μόνο το base game; 

Βλέπω gold edition (base game + dlc) στο epic store, εξ ου η ερώτηση.

Μονο το base game.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 20/12/2019 στις 12:36 ΜΜ, new_order είπε

Έχει κανείς προβλήματα με το παιχνίδι μέσω του Game Pass?

Είναι η δεύτερη φορά που το κάνω εγκατάσταση και μου ξανάκανε ακριβώς το ίδιο:

Πάγωμα -> Desktop -> Αρνείται πεισματικά να ξαναφορτώσει ότι και να δοκίμασα! (Μετά τα 2 πρώτα Logos και το εισαγωγικό video, τίποτα, μαυρίλα σκέτη, μένει εκεί!)

Το pc μου είναι

Ryzen 7 1700, 16gb ram/2400, Msi x370 carbon, rtx 2060 super, 2x m.2 nvme, 1xssd, Coolermaster 600w 80+ bronze

(το παιχνίδι εγκατεστημένο σε m.2 nvme)

όλα stock, δεν ασχολούμαι καθόλου με overclocking

Ευχαριστώ

Για την ιστορία, το αγόρασα στο epic store και δεν μου ξανάκανε τίποτα!

Άβυσσος..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Το τελείωσα πρόσφατα, περίπου 20 ώρες μου πήρε.

Μου άρεσε πολύ, το καλύτερο της σειράς για μένα.

ΘΕΤΙΚΑ

Εξαιρετικά γραφικά-ήχος-μουσική και γενικά ατμόσφαιρα που σε μεταφέρει απόλυτα

Μου άρεσε η εξέλιξη της ιστορίας και το πως παρουσιάζονται-εξελίσσονται οι χαρακτήρες

Πετυχημένη η μετάβαση σε sandbox περιοχές, η εναλλαγή ελεύθερα σε μέρα-νύχτα και γενικά η εξερεύνηση

Καλή ποικιλία όπλων-εξοπλισμού με έμφαση στο ρεαλισμό και ωραίο το crafting-customization

ΑΡΝΗΤΙΚΑ

Ανεπίτρεπτη η απουσία voice του Artyom από τη στιγμή μάλιστα που μιλάει στο loading screens! Γίνεται χαμός, σου μιλάνε όλοι, σε κράζει και η γυναίκα και ο τύπος μούγκα.

Για να δεις το good ending δεν υπάρχει εύκολος δείκτης για το πως το επιτυγχάνεις

Οι αντίπαλοι είναι αρκετά χαζοί ώρες ώρες τουλάχιστον στο normal που το έπαιξα

Λίγα side quest στις περιοχές, άνετα έπαιρνε και περισσότερα.

 

Συνοψίζοντας, είναι από τα καλύτερα FPS των τελευταίων ετών και πιστεύω πως όλοι πρέπει να το παίξουν.

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Despotas είπε

Για να δεις το good ending δεν υπάρχει εύκολος δείκτης για το πως το επιτυγχάνεις

Με το καλό τερματισμό το τελείωσα. Θα σας πω πώς να το κάνετε σε επόμενο ποστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Με το καλό τερματισμό το τελείωσα. Θα σας πω πώς να το κάνετε σε επόμενο ποστ

Να βαλεις σποιλερ γιατι εγω και φανταζομαι ορισμενοι σαν εμενα που το ηθελαν στο steam δεν το εχουν παιξει ακομη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το ξανατελείωσα με HDR και εννοείται με extreme settings RTX ultra DLSS.......4K......απλά εκπληκτικό δεν μεταφέρεται η ποιότητα της εικόνας και ούτε φυσικά από video στο youtube, αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι γιατί δεν κάνει capture το Geforce experience με HDR on

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To έχω ξεκινήσει και εγώ στο hard επίπεδο δυσκολίας και είμαι στην περιοχή Volga...δυστυχώς πήγα στην εκκλησία και ξεπάστρεψα κόσμο πρωτού διαβάσω σχετικά...έχω ελπίδες για το καλό τέλος;  Μπορείς/πρέπει να βγάζεις knock out  οτι ανθρωπινο υπάρχει ; και σκοτώνεις μόνο τα τέρατα;  Στο επίπεδο αυτό τα πράγματα ειναι πολύ δύσκολα ως προς τα resources ...ετσι μου φαίνεται 

είμαι στην αποστολή με το πλοίο που πρέπει να φθάσω ως τον καπετάνιο stealth … Δύσκολο την μέρα...Να το ξεκινήσω απ΄την αρχή; 

 

Επεξ/σία από sstav
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω ειναι αναλυτικα ο οδηγος για ολα τα achievement του παιχνιδιου(εκτος του dlc)οπως και τι πρεπει να κανεις και για ολα αυτα και για το Good/Bad Ending.

http://www.powerpyx.com/metro-exodus-trophy-guide-roadmap/

Στο πρωτο playthrough υποχρεωτικα ολοι χωρις οδηγο το Bad ending θα δουν,αλλα δεν ειναι υποχρεωτικα κακο αυτο.

Μπορεις να ξαναπαιξεις το παιχνιδι μετα απο την αρχη με οδηγο αυτη την φορα για να βγαλεις το Good ending ή φυσικα να το δεις απο youtube.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Εδω ειναι αναλυτικα ο οδηγος για ολα τα achievement του παιχνιδιου(εκτος του dlc)οπως και τι πρεπει να κανεις και για ολα αυτα και για το Good/Bad Ending.

http://www.powerpyx.com/metro-exodus-trophy-guide-roadmap/

Στο πρωτο playthrough υποχρεωτικα ολοι χωρις οδηγο το Bad ending θα δουν,αλλα δεν ειναι υποχρεωτικα κακο αυτο.

Μπορεις να ξαναπαιξεις το παιχνιδι μετα απο την αρχη με οδηγο αυτη την φορα για να βγαλεις το Good ending ή φυσικα να το δεις απο youtube.

To καλό ending είχα στο πρώτο και μοναδικό playthrough χωρίς οδηγό, ιτς ε μιρακλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, NoiSy MaN είπε

To καλό ending είχα στο πρώτο και μοναδικό playthrough χωρίς οδηγό, ιτς ε μιρακλ.

Δεδομενου του ποσο ευκολο ειναι να χασεις το ending αν παιζεις στα τυφλα,οντως ησουν πολυ τυχερος :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμάς που θα το ξεκινήσουμε στο άμεσο μέλλον για να έχουμε το καλό τέλος (χρόνος για δεύτερο playthrough σε τέτοια παιχνίδια δεν υπάρχει πλέον) αν ανοίξουμε τα link πχ του Fulgore ή ψάξουμε στο reddit θα φάμε στην μάπα major spoiler ή κάτι σχετικά ασήμαντο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα ξεκινησω ενα δευτερο playthrough στο δυσκολοτερο επιπεδο πλεον γιατι το παιχνιδι το λατρεψα.. Ειναι μια πολυ ομορφη SP εμπειρια που ολοι οι τομεις ενος παιχνιδιου δενουν μεταξυ τους. Μονο μελανο σημειο το AI που μπορει να γινει απαραδεκτο ειδικα σε χαμηλο επιπεδο δυσκολιας αλλα γενικα προκειται για ενα πολυ καλο συνολικο αποτελεσμα κατα την προσωπικη μου γνωμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δείτε και εδώ, έχει 3 link μέσα στη παράγραφο:

https://guides.gamepressure.com/metro-exodus/#NH3_5

Υπάρχουν minor spoilers αλλά δε γίνεται και αλλιώς

Επεξ/σία από Despotas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...