Προς το περιεχόμενο

Anthem [2019]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, BaggsR είπε

δεν παίζει σενάριο κλεισίματος της Bioware ούτε σε σειρά επιστημονικής φαντασίας τύπου Fringe.

Το ίδιο πιστεύανε και όλες οι άλλες εταιρίες πριν τις κλείσει η EA, που και αυτές επίσης δεν βγάζανε κακά games btw. Η EA έχει κερδίσει με διαφορα τον "zero trust" τίτλο. Ας βγει το game και άμα είναι όντως καλο τότε το συζητάμε. ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 817
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, BaggsR είπε

Κανένα "catch", αν όντως κάνουν τέτοια *** θα είμαι ο πρώτος που θα τους κράξει παγκοσμίως.

Επίσης πιστέψτε με, καθώς μιλάω καθημερινά με Bioware devs, δεν παίζει σενάριο κλεισίματος της Bioware ούτε σε σειρά επιστημονικής φαντασίας τύπου Fringe.

Έχουν στην πλάτη τους μέσο όρο 77/100 στα games τους, ακόμα και μετά το ME:A. Έχουν ήδη ξεκινήσει projects για νέο Mass Effect και Dragon Age, απλώς θέλουν να δοκιμάσουν κάτι νέο με το Anthem και προσωπικά πιστεύω ότι θα τους κάνει καλό, διότι δεν ενδιαφέρονται όλοι για deep rpg με romances κτλπ.

Έπαιξα το Anthem φέτος στο GamesCom, σαν EA Game Changer που είμαι και το game δεν έχει καμία σχέση με την πατάτα του στούντιο Bioware Montreal.

Το Anthem το φτιάχνουν η Bioware Edmonton, Bioware Austin και μια ομάδα Frostbite experts από την EA DICE.

Έχει smooth animations σε επίπεδο Blizzard και το gameplay με τα exosuits είναι όντως γαμάτο. Το flying mechanic είναι απλώς απίστευτο, ειδεικά στο συγκεκριμένο genre.

Μπορείτε να διαβάσετε το full review εδώ (english only)
https://www.antheminsider.com/2018/08/exclusive-hands-on-with-anthem-at.html

Χωρίς καμία διάθεση να σε προσβάλλω, το κείμενό σου μοιάζει με PR promotion από συνέντευξη στελέχους της εταιρείας. 

Όπως προείπε και ο ^ πρώτα θα δούμε το παιχνίδι και μετά τα ξαναλέμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Το ίδιο πιστεύανε και όλες οι άλλες εταιρίες πριν τις κλείσει η EA, που και αυτές επίσης δεν βγάζανε κακά games btw. Η EA έχει κερδίσει με διαφορα τον "zero trust" τίτλο. Ας βγει το game και άμα είναι όντως καλο τότε το συζητάμε. ;)

Νομίζω κρατάει ακόμα με το The Old Republic και ok, η BioWare είναι σχεδόν ατόφια ΕΑ, όπως και η DICE. Τους λέει να στήσουν κώλο και την ρωτάνε "πόσο βαθιά".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το Anthem δεν πιάσει τους στόχους της EA, ασχέτως του πόσο ρεαλιστικοί είναι, η Bioware στην καλύτερη περίπτωση θα πετσοκοφτεί και στην πιθανότερη περίπτωση θα διαλυθεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πετυχει το παιχνιδι πρεπει να συμβουν 2 τινα:

Πρωτον να χει τιμιο financial model. Μακαρι να ισχυουν ολα αυτα περι free story DLC,οχι lootboxes και cosmetic only microtransactions,αλλα πιστευω καποια πουστια κρυβεται απο πισω γιατι EA.

και δευτερον το παιχνιδι να ναι στην πραξη καλο. Προσωπικα,ενω το ολο concept μου φαινετε ενδιαφερον,φαινεται αρκετα "καζουαλια" στο gameplay και γενικα αρκετα watered down.  Η φαση Iron Man πολυ ωραια και καποια περιβαλλοντα ομορφα κλπ,αλλα το gameplay δεν μου εχει δειξει κατι αλλο "ουαου" που να μου χει τραβηξει την προσοχη. Υποτιθεται θα χει και εμφαση στο story,αλλα αντε να δουμε πως θα γινει αυτο σε παιχνιδι τυπου Destiny.

Τελος παντων,μακαρι να μας εκπληξει ευχαριστα οταν βγει

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να πω την γνωμη μου; απατο θα παει. θα κανει ενα μικρο μπαμ στην αρχη λογω hype, αλλα θα ξεφουσκωσει γρηγορα. κατι που θα εχει ασχημες επιπτωσεις για την Bioware.

Στις 9/10/2018 στις 5:14 ΜΜ, Tobajara είπε

Αν το Anthem δεν πιάσει τους στόχους της EA, ασχέτως του πόσο ρεαλιστικοί είναι, η Bioware στην καλύτερη περίπτωση θα πετσοκοφτεί και στην πιθανότερη περίπτωση θα διαλυθεί.

ακριβως. την Bioware Montreal την κλεισανε μετα την αποτυχια του ME:Andromeda.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά καλά τα είπε ο Mike. Κουτόχορτο από EA δεν μασάμε πια. Επίσης ψηφίζω το font στο edit να γίνει επί 100 :D

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κάποτε λέγαμε ότι οι εταιρείες κάτω από την ΕΑ δεν μιλάνε καθόλου και ότι θέλαμε παραπάνω communication, αλλά αυτό δεν είναι ακριβώς αυτό που θέλαμε...

Σε λίγο θα βάζουν "Σήμερα έχω μαύρη μπλούζα ενώ βάζω τα χρώματα στην Χ πανοπλία, ROFL!" οι devs... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...