Προς το περιεχόμενο

Anthem [2019]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου αρέσει αυτό που βλέπω μέχρι στιγμής.

Το μόνο που μου χαλάει και ξέρω ότι το ψειρίζω, είναι το μέγεθος της μεγάλης στολής σε σχέση με το ανθρώπινο σώμα που είναι μέσα της. Ανατομικά δεν συνάδει.

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα

το παρακανες οντως...

Υποθετω μιλας για τον μεγαλο τυπο τον Colossus Η όπως λεγεται...Αυτό εχει εξηγησει διοτι εχει πιο βαρυα οπλα και είναι το tank της ομαδας ας πουμε αρα εχει πιο πολύ θωρακιση κτλπ...Οι αλλοι μου φαινονται μια χαρα οι στολες τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η κύρια στολή του gameplay presentation (που δείχνει που μπαίνεις μέσα της) δεν συνάδει με την ανατομία του ανθρώπινου σώματος και μου χτύπησε άσχημα από την αρχή. H άλλη δεξιά είναι spot-on.

Όπως είπα, το ψειρίζω 😜

Anthem_zps9yxqpzjp.jpg

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βγαλτε τον εξω τον κυριο πανθερ παρακαλω .. :P

3 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

 

μονο αυτο με ανησυχει, πως θα πηγαινει στα απλα pc

Επεξ/σία από nipoa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πανθερ μην ξεχνας οτι ειναι meta-humans ( οι freelancers ) οποτε η ανατομια τους δεν ειναι οπως η δικια μας, μπορουν και μπαινουν στις στολες λογω της δυνατοτητας μετατοπισης αρθρωσεων που εχει το σωμα τους, θα τα μαθεις ολα στο επομενο επεισοδιο

 

ξερουμε ο κοσμος θα ειναι ανοιχτος? θα μπορουμε να εξερευνουμε χωρις να μας νοιαζουν οι αποστολες?

 

παραλιγο να ηταν το ΜΟΝΑΔΙΚΟ παιχνιδι που θα εκανα pre-order αλλα ειναι 80 ευρω (ΛΟΛ) και τα εδωσα σημερα να αλλαξω πηνιο στο μηχανακι

 

μην ξεχναμε οτι το παιχνιδακι θα ειναι και στο Origin Access Premier (15 το μηνα)

Επεξ/σία από nipoa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nipoa είπε

πανθερ μην ξεχνας οτι ειναι meta-humans ( οι freelancers ) οποτε η ανατομια τους δεν ειναι οπως η δικια μας, μπορουν και μπαινουν στις στολες λογω της δυνατοτητας μετατοπισης αρθρωσεων που εχει το σωμα τους, θα τα μαθεις ολα στο επομενο επεισοδιο

ξερουμε ο κοσμος θα ειναι ανοιχτος? θα μπορουμε να εξερευνουμε χωρις να μας νοιαζουν οι αποστολες?

παραλιγο να ηταν το ΜΟΝΑΔΙΚΟ παιχνιδι που θα εκανα pre-order αλλα ειναι 80 ευρω (ΛΟΛ) και τα εδωσα σημερα να αλλαξω πηνιο στο μηχανακι

μην ξεχναμε οτι το παιχνιδακι θα ειναι και στο Origin Access Premier (15 το μηνα)

Wtf?! Σοβαρά? Lmao :D Btw απορώ που ξέρεις τέτοια λεπτομέρεια και δεν ξέρεις ότι θα είναι open-world το οποιο έχει ειπωθεί στο πρώτο κιόλας announcement...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

LEL ε ρε συ προφανως αστειευομαι :P για να δειξω οτι οκ , δεν υπαρχει νοημα στο να ασχοληθω με ανατομια ανθρωπου και ρομποτικων στολων :P

το πηγα καλα ε ομως .. θα ηταν ενδιαφερον κατι τετοιο :P

 

Επεξ/σία από nipoa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λοιπον παρακολουθω το θεμα μονο και μονο επειδη η εταιρεια πισω απο αυτο το παιχνιδι ειναι η bioware...και ειπα πριν καποιες σελιδες πως το παιχνιδι ειναι μια απο τα ιδια...
και οσο το βλεπω τοσο πιο πολυ δυστυχως πειθομαι πως ειναι μια απο τα ιδια...ειναι μια παραλλαγη με πιο ωραια γραφικα του evolve....ειναι ενα παιχνιδι για να παρεις αλλους 2 φιλους και να περασετε μερικες πιθανοτατα πολλες ωρες grinding...
αισθανεστε απο αυτα που βλεπετε πως θα ειναι ενα βαρυμετρο για να θυμομαστε χρονια απο σημερα την υπαρξη του? ή μηπως θα ειναι οπως το evolve ή το destiny?

μην ξεχναμε πως ειναι ενα παιχνιδι για το οποιο (σιγουρα δεν ειναι ο μονος λογος προφανως αλλα σιγουρα επαιξε μεγαλο ρολο) κατστραφηκε σχεδον ολοκληρωτικα ενα απο τα καλυτερα franchise στην βιομηχανια, το mass effect.
Ειναι ενα παιχνιδι που θα φερει τρελα λεφτα στην εταιρεια? σιγουρα ναι....οπως εφερε και το destiny....ειναι ομως ενα ποιοτικο παιχνιδι?? προσωπικα δεν το βλεπω

βεβαια ισως απλα δεν μου ταιριαζουν πλεον τετοιου ειδους παιχνιδια...αλλα εγω θελω να λενε κατι εκτος απο 80/80/80/80/80/80/80/80/80......1080 damage το λεπτο
περιμενω περισσοτερα απο την bioware....που εχει απο πισω της dragon age,mass effect,Knights of the Old Republic,neverwinter nights και baldurs gate
και τεσπα περιμενω απο αυτους να ανταγωνιστουν παιχνιδια οπως witcher 3 οχι παιχνιδια οπως evolve και destiny
αλλα οπως ειπα.... ισως εχω μεγαλωσει who knows

Επεξ/σία από panagiotis54
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dude όλα γίνονται για τα φράγκα, το sp rpg δεν θα φέρει τα ίδια φράγκα ενός online που μπορούν να αρμέγουν για χρονια. Όλες οι μεγάλες εταιρίες θέλουν να το γυρίσουν σε online services, it is what it is, από εκεί και πέρα ας βγει μια και μετά κρίνουμε σοβαρά. ;) Btw εσύ περιμένεις περισσότερα από την Bioware αλλα ποσα άτομα πιστεύεις είναι ακόμα στην Bioware που έχουν δουλέψει στα παλιά rpg?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

αισθανεστε απο αυτα που βλεπετε πως θα ειναι ενα βαρυμετρο για να θυμομαστε χρονια απο σημερα την υπαρξη του?

Από ποτε ο ορισμος του παιχνιδιού είναι το παραπανω που γραφεις γιατι θα τρελαθούμε?

Σαφως υπαρχουν παιχνίδια που το κανουν όμως δεν είναι αυτος ο σκοπος ενός παιχνιδιού. Το θεμα είναι να το παιζεις και να το ευχαριστιεσαι. Αν θες να θυμασαι πραγματα για 30 χρονια μετα και να τα αφηγείσαι στα εγγονια σου πανε γινε γιατρος χωρις σύνορα -.-  Εκει να δεις τι θα εχεις να θυμασαι μετα...

Από το πακμαν τι θυμασαι?Απο το τετρις? Από τα πρωτα πρωτα ποκεμον? Από 1εκ αλλα παιχνίδια που εχουμε λιωσει και καταευχαριστηθει? Ναι γουστάρουμε να εχουν ιστορια όμως δεν είναι ο λογος που τα παιζεις...Αν ηθελες μονο ιστορια θα διαβαζεις πολλα πολλα βιβλια... ΑΛλα όχι εμεις θελουμε να ΠΑΙΞΟΥΜΕ και να ευχαριστηθούμε. Και μπονους αν θα εχει καλη ιστορια και σεναριο...Δεν ξεκινάς να παιξεις με το πρισμα ότι πω πω τι σεναριο θα δω παλι και τι Mindfuck θα φαω...Εκτος αν ξεκινάς παιχνιδι του Kojima...και μερικων αλλων...αλλα και παλι είναι εξαιρέσεις. Όχι ο κανονας.

Το βασικο ενός παιχνιδιού είναι να περνας καλα...Εκει φυσικα μπαινει το προσωπικο γουστο του καθενα, και εσενα ας πουμε μπορει να μην σου αρεσει αυτό το στυλ παιχνιδιων...σε αλλους αρεσει τι να κανουμε...Όχι όμως να λεμε παπατες του στυλ αν θα παιξουμε ένα παιχνιδι αξιολογοντας το 1 χρονο πριν για το αν θα το θυμομαστε μετα από δεν ξερω ποσα χρονια ότι το παιξαμε...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα καλα ποιος ειπε πως εγω ορισα τι ειναι παιχνιδι??? για ποιον λογο να τρελαθεις??? διαβασε σωστα τι γραφω

Ο σκοπος του παιχνιδιου ειναι να περασεις καλα.....υπαρχουν παιχνιδια fast food μυρια εκει εξω, οπως μου μοιαζει εμενα τουλαχιστον με αυτα που εχω δει εως τωρα να ειναι και αυτο εδω και υπαρχουν και παιχνιδια διαμαντια...οπως ολα τα προηγουμενα της ιδιας εταιρειας που ανεφερα! επισης συμπεριλαμβανω το γεγονος πως για να δημιουργηθει το φαστφουνταδικο που θεωρω εγω με βαση την δικη μου λογικη και με βαση το τι εχω δει εως τωρα (μπορει αυριο να δω κατι αλλο που να θεωρω πιο αξιολογο), χασαμε το διαμαντι που ηταν το μαςς εφφεκτ ή το οποιο επομενο mass effect που θα μπορουσε δυνητικα να βγαλει η bio

τωρα με το τι εχει λιωσει ο καθενας νταξει δεν λεει και πολλα...αλλοι λιωνουν ακομα στο lineage...περι ορεξεως κολοκυθοπιτα προφανως
αλλα ανεξαρτητα με το ποσες ωρες λιωνουν καποιοι με κατι...υπαρχουν παιχνιδια που αντικειμενικα απο το community κρινονται ως κορυφη και συζηταμε για αυτα χρονια....

ως εκ τουτου εχουμε εδω ενα παιχνιδι απο την μεγαλυτερη εταιρεια την ΕΑ, εναν ΑΑΑ τιτλο με λεφτα με RND μια εταιρεια bioware που φημιζεται για τα παιχνιδια με διαδραστικο στορυ απο πισω με πληθος ουσιαστικων επιλογων κτλ κτλ (οχι βιβλια ή ταινιες δηλ)...και ειπανε...να τι θελει ο κοσμος...ας φτιαξουμε κλονο αυτων των 2

Καταγραφή.PNG
Καταγραφή1.PNG

το οτι θα πορωθει απειρος κοσμος μαζι του θα πορωθει...εδω με τον τοσο ντορο κακη διαφημιση και απειρος κοσμο παιζει star wars...

τεσπα δεν το συνεχιζω αλλο αλλωστε δεν ειναι πως εχει βγει το παιχνιδι...μπορει τοτε να με εκπληξει ευχαριστα....απλα τωρα δεν εχω ενθουσιαστει thats all και αισθανομαι πως η ΕΑ θα μπορουσε να αξιοποιησει την bioware πολυ καλυτερα ακομα και εαν οι παλιοι της dev εχουν φυγει...η φιλοσοφια της εταιρειας ειναι εκει θεωρητικα και αμφιβαλλω πως δεν υπαρχουν ταλεντα τα οποια μπορουν να βρεθουν

τα περι γιατρων χωρις συνορα ειναι εντελως ατοπα δεν τα σχολιαζω καν

 

Επεξ/σία από panagiotis54
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...