Προς το περιεχόμενο

Κλιματιστικό 12000btu A++ 259€


aneral

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν γνωρίζω που κατασκευάζονται τα τμήματά τους, όπως και των αντίστοιχων αμερικάνικων. Η αξιοπιστία συνήθως καθορίζεται από ποιος τα σχεδιάζει και κάνει το quality control. Και οκ σίγουρα μπορει να πάρεις ένα φθηνό και να σου βγει καλό, αλλά απ' όσο κατάλαβα, συνήθως δεν αξίζει για μια οικονομία της τάξης του 20-25% στην αγορά, να πάρεις μια συσκευή που κατά μεγάλη πιθανότητα δε θα βγάλει ούτε δεκαετία. Άμα ψάξετε συζητήσεις σε forum για εμπειρίες από κλιματιστικά, γενικά είναι μια φρίκη.

 

Και αυτό κυρίως γιατί δεν είναι κινητό τηλέφωνο, που το πετας καθε χρόνο, αλλά συσκευή που θέλει πέρασμα, τρύπες κλπ, οπότε είναι ημι-μόνιμη στο σπίτι...

 

Πολλή προσοχή και στο θόρυβο! Στα +3db διπλασιάζεται η ισχύς του θορύβου, στα +6db διπλασιάζεται η ένταση.

 

Οκ μερικοί θα με κράξετε γι αυτά που γράφω - ούτως η αλλως σταματώ εδώ να σπαμάρω - απλά θέλω να δώσω μια προειδοποιητική άποψη για να μην πάνε βουρ στο ψητο όλοι, να το ψάξουν και λίγο.

 

Άδικο δεν έχεις.

 

53db για εσωτερικό χώρο τα βρίσκω πολλά.

 

Είναι σαν φανάκι από server se 5Κ RPM. δεν είναι καθόλου χαμηλός ο θόρυβος. Ειδικά για Inverter κλιματιστικό.

 

Γνώμη μου πάντα, μπορεί να είναι και αποδεκτό για ορισμένους ή σε σχέση με τυπικά standards.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 216
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω τσιμπισα το Fujitsu 9000btu απο Κοτσωβολο στα 399. Πριν την προσφορα ολοι το ειχαν 470+ . Επισης εβγαλε καταλογο και εχει το fujitsu 12000 στα 499 που το θεωρω φοβερη τιμη.

 

http://cdn.kotsovolos.gr/site/datafiles/filladia/filladio-12.06.2017/html5/index.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτες μέρες χρήσης και ειμαι αρκετά ικανοποιημένος.

 

Για τον θόρυβο δεν εχω κανένα πρόβλημα μια και το παλιό μου έκανε πολύ περισσότερο. Πήρα το 12άρι για το σαλόνι και το λειτουργώ με την φουλ σκάλα ανεμιστήρα και πάλι μου φαίνετε σχεδόν αθόρυβο.

 

Επίσης για κάποιον που ρώτησε έχει λειτουργία sleep που ανεβάζει κατά ένα βαθμό την θερμοκρασία για τις επόμενες 2 ώρες και κλείνει στις 7 ώρες.

 

Ο ψυκτικός που μου το έβαλε μου είπε ότι είναι πολύ καλό μηχάνημα και το προτέινει γενικά και πριν την προσφορά καθώς λέει παράγεται στο εργοστάσιο της inventor σαν low cost και τα περισσότερα ανταλακτικά είναι ίδια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Gree και Inventor από τις καλύτερες μάρκες και με 10 χρόνια εγγύηση... ρωτήστε όποιον ψυκτικό θέλετε. ..

Μέσα στις πόσες καλύτερες μάρκες δλδ? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...