Προς το περιεχόμενο

ΕΕΤΤ: Μόλις το 7,6% των ευρυζωνικών συνδέσεων με ταχύτητες πάνω από 30 Mbps


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Η πουστια δε που παιζει ο οτε που στην vdsl 30 κλειδωνει 17 και οταν ζητας να στο ριξει στο 24αρι που ειναι πιο κοντα στο κατεβαζει στο 11αρι.

Καμία πουστιά, διαφορετικές συχνότητες το ADSL από το VDSL. Δεν συγχρονίζουν τα ίδια ακόμα κι αν είσαι τόσο μακρυά.

 

το καλύτερό μου test: και σίγουρα δεν έχω fastpath, με 49999 kbps τόσο βγάζεις δεν πάει παραπάνω

Με κάτω από 10ms latency σε ελληνικό server δεν παίζει να μην είσαι fastpath...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα με τις νεες καμπινες σημαινει οτι θα πεταχθουν παλια καφαο και ολου θα κουμπωσουμε εκει ή μονος οποιος ζητησει πακετο vdsl;Στον δρομο μου μου δεν ειναι ουτε 200 μετρα εχουν βαλει ηδη δυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

λες να μου το έκαναν χωρίς να με ρωτήσουν; αυτό δεν το ζητάς εσύ;

Συνήθως ναι, αλλά αλλιώς δεν εξηγείται τέτοιο νούμερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αμα εφερναν και VDSL στο ΚΕΝΤΡΟ του Γαλατσιου θα αυξανονταν τα ποσοστα! Ουτε στη Μαγουλα να μεναμε ελεος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον οι VDSL συνδέσεις αυξάνονται το λογικό δεν είναι οι ταχύτητες στο ADSL να αυξάνονται επίσης?

 

Και εννοώ.. είχα ADSL και πήγα σε VDSL άρα ελευθέρωσα μια γραμμη ADSL.

 

Παρόλα αυτά ακομα και στις περιοχες που έχει μπει VDSL και ο περισσοτερος κόσμος περνάει εκεί όσοι μένουν με ADSL δεν βλέπουν καμία βελτίωση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εφόσον οι VDSL συνδέσεις αυξάνονται το λογικό δεν είναι οι ταχύτητες στο ADSL να αυξάνονται επίσης?

 

Και εννοώ.. είχα ADSL και πήγα σε VDSL άρα ελευθέρωσα μια γραμμη ADSL.

 

Παρόλα αυτά ακομα και στις περιοχες που έχει μπει VDSL και ο περισσοτερος κόσμος περνάει εκεί όσοι μένουν με ADSL δεν βλέπουν καμία βελτίωση....

Όχι δεν είναι λογικό. Γιατί παρεμβολές συνεχίζουν να δημιουργούνται και συνήθως χειροτερεύει ο συγχρονισμός των ADSL στις περιοχές που αυξάνονται οι VDSL.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εταιρία που δουλεύω, 7 down, 0.7 up. Για 15 άτομα. Με ένα κάρο συνδέσεις με πελάτες. Το 2017 αυτά. Ακόμα περιμένουμε το VDSL στην περιοχή (Αθήνα)...

 

Κατά τα άλλα, οι νύν, πρώην και παραπρώην υπόσχονται ότι η ανάπτυξη έρχεται... Νάτη, πετιέται απ' τη γωνία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να περιμεναμε αλλο.Αφου εγω με vdsl ote 30αρι 3 μερες εχω 30αρι και τις αλλες 4 μερες αν φτανει 18αρι κατι κανουμε.Να μου πεις ολοι τα ιδια δεν ειναι ειτε βονταφον,ειτε γουιντ κτλ.

Ονομαστικά 30ρι εμένα 20μ το κουτί του ΟΤΕ 23 από τα 30 συγχρονίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...