Προς το περιεχόμενο

ΕΕΤΤ: Μόλις το 7,6% των ευρυζωνικών συνδέσεων με ταχύτητες πάνω από 30 Mbps


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν γίνονται επενδύσεις κάπως πρέπει να αποσβεστούν και σε λογικό χρόνο όχι όποτε να 'ναι και μετά να βγάλουν λεφτά, αλλιώς ποιος ο λόγος να ξανακάνουν...

 

 

http://www.insomnia.gr/topic/647891-nova-vdsl-%CE%B1%CE%BE%CE%B9%CE%B6%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%B1-5-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%89-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B1/

Καλήμερα φίλε μου :) την τρίτη το πρωί που μίλησα μαζί τους (όπως και το πασχα) το ίδιο μου είπαν. Και μάλιστα τους είπα παιδιά να βγάλουμε τα κινητά για να πέσει η τιμή άλλα κ επειδή δεν μου χρειάζεται όλο το πακέτο άλλα αυτοί επέμεναν στα δικά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ ίδια νούμερα έχω σε κτίριο του ΄81, δεν καταλαβαίνω πώς κάποιοι έχουν πρόβλημα σε νέες οικοδομές 

Άμα η καλωδίωση είναι κακής ποιότητας η είναι μέσα στην υγρασία και στην σαπίλα τότε χαλάει απάνω στον χρόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 24 να έχουμε Μ.Ο 10/1 Down/Up γιατί να μην πληρώνουμε από π.χ 28€ στα 15€-18€ έτσι θα ήταν καλύτερα και αν τους αρέσει.. Inalan πάντως έχω δει πως έχουν 100/100 Down/Up 27€. Αλλά δεν έχει επεκταθεί ακόμη :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλαιο Φαληρο cosmote vdsl πραγματικη ταχυτητα 47/4,7 down-up μια χαρα. Περιμενω vectoring για 100/10 (ή παραπανω upload ποσο θα δωσουν δεν ξερω) ή να ερθει η inalan στα νοτια προαστια (χλωμο)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Άμα δεν μπορούν να μου προσφέρουν τα 24Mbps που πληρώνω τώρα με συνεχείς διακοπές και πιάνω 7 θα μου έχουν 50Mbps με VDSL;

 

Ναι, γιατί για  VDSL έχουν γίνει επιπλέον έργα κι υπάρχει επιπλέον εξοπλισμός πιο κοντά στα σπίτια μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε σε 100 χρόνια δεν θα γίνουμε άνθρωποι...

2mb χελωνα, 4 mb γαιδουρι, 6mb νεαντερταλ ,12mb χομοσαπιεν, 24mb χομοκαταναλοτικους.... μετα δεν εχει, εισαι ζομπι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παγκράτι 30/7 (50/10 είναι το πακέτο, έχω και 650μ απόσταση από το Α/Κ) και πάλι μού φαίνεται απαράδεκτο εν έτη 2017.

 

Πάλι καλά να λες που είσαι πάνω από 500-550 μέτρα και όταν μπουν τα καινούρια KV θα παίρνεις από αυτά. Αν ήσουν πιο κάτω θα είχες κολλήσει σε αυτό τον συγχρονισμό ο οποίος με τον καιρό θα έπεφτε κιόλας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το θεωρώ κάτι τραγικό ή πολύ σοβαρό. Δε νομίζω ότι οι περισσότεροι χρειαζόμαστε μεγαλύτερες ταχύτητες! Ας έρθουν δηλαδή αλλά δεν θα πεθάνουμε κιόλας μέχρι τότε! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι καλά να λες που είσαι πάνω από 500-550 μέτρα και όταν μπουν τα καινούρια KV θα παίρνεις από αυτά. Αν ήσουν πιο κάτω θα είχες κολλήσει σε αυτό τον συγχρονισμό ο οποίος με τον καιρό θα έπεφτε κιόλας...

 

Και ομως δεν θελω να γινει αυτο. Την τελευταια φορα που τσεκαρα ο παροχος μου ειχε διαφορετικα πακετα αναλογα αν δινει απο KV ή απο AK και ενω τωρα παιρνω 50/10 με μεγιστα 30/7 αν γυρισω σε KV θα παει 50/5. Πιθανον να ανεβουν τα μεγιστα μου στο Down απο 30 σε κατι παραπανω αλλλα θα χασω στο up το οποιο ειναι και αυτο που με ενδιαφερει.  Μπορει βεβαια αυτο να εχει αλλαξει αλλα δεν το βλεπω μιας και οι παροχοι τεινουν να γινονται ολο και πιο τσιγκουνηδες με το Up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...