Προς το περιεχόμενο

ΕΕΤΤ: Μόλις το 7,6% των ευρυζωνικών συνδέσεων με ταχύτητες πάνω από 30 Mbps


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σφαιρα πας... εμεις στα 6 κανουμε παρτυ...

9 χρονια είχα 4αρι κι ας πληρωνα 20 παραπάνω. Πήγα ΟΤΕ πριν 2 χρονια με 6Mbps και στο χρονο εφερε τα νεα ρουτερ που πιασανε 2 Μbps παραπάνω, χωρις καμια αλλαγη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

VDSL στη Δράμα.

50άρα πληρώνουμε, 24 κάτω 1.2 πάνω (Mbps) έχουμε...

κακως φιλε.......αν εχεις 50αρα πρεπει να ειναι 50αρα. Τι σκατα οπτικη ινα ειναι αυτη. Κατι δεν ειναι σωστο. Στη θεση σου θα τους ειχα μαμησει. Η μονη περιπτωση ειναι να μην παιρνεις απο καμπινα και να παιρνεις απο το κεντρο αλλα και παλι δεν μπορει να χανει τοσο οσο μακρυα και να ειναι. Μην δεχεστε οτι σας λενε. Κυνηγηστε το. Πληρωνεται δεν το δινουν τσαμπα!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα...

 

Οποτε σε καθε νεα εκδοχη της τεχνολογιας θα πρεπει να θεωρειται φυσιολογικο το price hike, με συνεπεια να φτασουμε να πληρωνουμε 100αρικα καθε μηνα για ιντερνετ?

 

Να ξαναθυμησω επισης πως το vdsl ειναι old news ηδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω, έχω γίνει κουραστικός... ΔΕΝ έχουμε VDSL στο ΠΑΓΚΡΆΤΙ. ΤΚ Αθήνας κέντρο πώς το λένε.

Γιατί κουραστικός φίλε; Πρέπει να λέγονται αυτά.

 

Δεν είμαστε εμείς οι γκρινιάριδες που στο 2017 (το οποίο τελειώνει και φως δεν βλέπουμε) και είμαστε με 10mbps 

 

Όπως είπε και ένας φίλος ας δώσουν και έβαλα χθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική σου καθημερινή χρήση δε σημαίνει ότι είναι ίδια με του άλλου, εγώ που μπορεί ανά πάσα στιγμή να θέλω να κατεβάσω 40GB ή και παραπάνω παιχνίδι με καίει και με παρακαιει να έχω γρήγορη ταχύτητα και μπορεί να είμαι από τους τυχερούς με 50αρι vdsl που δουλεύει καλά (και δεν κάνει αποσυνδέσεις) αλλά και ακόμα παραπάνω αν είχα θα το χρησιμοποιούσα

Τώρα που είπες παιχνίδια, αγοράζω με ένα φιλαράκι ένα παιχνίδι για το Ps4 για να παίξουμε, αυτός το κατεβάζει από το Internet (Σουηδία 100αρα γραμμή, το κατεβάζει digital και σε 1.5 ώρα είναι έτοιμο) και εγώ το αγοράζω, πάω να το βάλω να παίξει και μου χτυπάει 17gb Update 5 ώρες :)

 

Το τι έχωνα πάλι στον ΟΤΕ δεν λέγεται. Όπως είπες ο καθένας έχει άλλες ανάγκες. Όποιος ασχολείται αρκετά με Games το vdsl είναι μονόδρομος και αν δεν έχεις είναι θάνατος κανονικά. Εσύ που έχεις μην το πεις ούτε του Παπά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον ειμαι στους πολυ τυχερους που κλειδωνουν 49.999 down και 4999 up. Η γραμμη ειναι τερμα σταθερη και δεν πεφτει με τιποτα. Γυρω στα 55 ping στο lol
Και εχω και τουμπανο PC. 
Γκομενα δεν εχω βεβαια αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

125/Mbps Download 6/Mbps Upload Αλλα τα τορρεντ τα εχω ξεχάσει γιατι σου έρχεται χαρτακι στο σπίτι (Γερμανία)

 Μεσω VPN γιατι δεν μπαινεις?

Θεωρητικα ΔΕΝ μπορουν να δουν τι κατεβαζεις και 'θεωρητικα' παντα δεν θαχεις προβλημα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεος κοσμος wind πληρωνα 50ρα.Το πρωτο 9μηνο ειχα κλειδωμενα 33down/4.5up.μετα δεν ειχα υπηρεσιες (καθε 5 λεπτα κοβοταν το ιντερνετ).Αλλαξα καλωδια απο το κουτι στην πολυκατοικια μεχρι το διαμερισμα γιατι ο τεχνικος τους μετρησε 3.3volt διαφορα και μου κοστισε 150 ευρω.Με την αλλαγη των καλωδιων το προβλημα συνεχισε γιατι λεει ημουν στα 1004 μετρα απο το καφαο και δεν υποστηριζεται vdsl και πηγα σε cyta οποτε εχω απλη γραμμη 24ρα κλειδωμενη 11-12down/1-1.4 ☝

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συνέχεια του φίλου παραπάνω.....ΠΑΤΑΤΕΣ. Γράφετε ορισμένοι 16download, 30download, 50download και αγγούρια, για συγκεκριμένες περιοχές και πάντα στο καρακέντρο της εκάστοτε πόλης. Βρίσκομαι 1,5km από το κέντρο της Λάρισας με cosmote ADSL και κουμπομένο router στα 8Mbps σε 24αρα γραμμή. Τον τελευταίο μήνα ο ΟΤΕ έχει κατασκάψει την πόλη βάζοντας τα καινούργια καφάο και οπτικές ίνες. Πριν από 10 χρόνια στην Καλαμαριά Θεσσαλονίκης είχα 14Mbps!! Μόνο σε αυτήν την χώρα πηγαίνουμε ολοταχώς με την όπισθεν!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι 500 έπρεπε να πιάνεις αρκετά πιο πάνω από 16Mbps, λογικά δίνουν από το Α/Κ και λένε ψέματα...

 

 

 

Εννοει +5 euro από το adsl πάγιό του...

Αυτό με τα 5 ευρώ που λέει η nova δεν ισχύει γιατί είναι 6,50 ευρό απάνω. Σου λένε το πακέτο τόσο έχει αλλιώς αν θέλεις το σκέτο vdsl είναι στα 29 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οποτε σε καθε νεα εκδοχη της τεχνολογιας θα πρεπει να θεωρειται φυσιολογικο το price hike, με συνεπεια να φτασουμε να πληρωνουμε 100αρικα καθε μηνα για ιντερνετ?

 

Να ξαναθυμησω επισης πως το vdsl ειναι old news ηδη?

Όταν γίνονται επενδύσεις κάπως πρέπει να αποσβεστούν και σε λογικό χρόνο όχι όποτε να 'ναι και μετά να βγάλουν λεφτά, αλλιώς ποιος ο λόγος να ξανακάνουν...

 

Αυτό με τα 5 ευρώ που λέει η nova δεν ισχύει γιατί είναι 6,50 ευρό απάνω. Σου λένε το πακέτο τόσο έχει αλλιώς αν θέλεις το σκέτο vdsl είναι στα 29 ευρώ.

http://www.insomnia.gr/topic/647891-nova-vdsl-%CE%B1%CE%BE%CE%B9%CE%B6%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%B1-5-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%89-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B1/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τρέχω τζιτζι πειραιά με 35/3 που κλειδώνει 34999/2999 all day long. δεν έχω ούτε μία αποσύνδεση κάτι μήνες τώρα (τουλάχιστον μια δεν έχω παρει χαμπάρι) και σε κάνα 20ήμερο θα την κάνω αναβάθμιση σε 50/10 να γιάνω λίγο με το cloud γιατι νίωθω ότι με την 3ρα αργεί.

 

Attainable βγάζει 9366/55852 kbps οπότε κομπλε θα είναι και εκεί πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...