Προς το περιεχόμενο

ΕΕΤΤ: Μόλις το 7,6% των ευρυζωνικών συνδέσεων με ταχύτητες πάνω από 30 Mbps


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΣΟΒΑΡΑ???? ποια εταιρια? και τι σου ελεγε? Ενα καλο ειχαμε στην ελλαδα το ελευθερο ιντερνετ και παει και αυτο. Οχι ρε φιλε

η αληθεια ειναι οτι του χα αλλαξει τα φωτα,ζω μονιμα εξωτερικο και ηρθα με μεγαλη αδεια και κατεβαζα κανα 50gb καθε μερα για μεγαλο διαστημα.οτι και καλα μπαινω σε σελιδες με παρανομη δραστηριοτιτα.φαντζομαι οτι απλα επειδη δεν ειχα vpn φαινετε η κινιση του δυκτιου.αλλα οχι τπτ του τυπου προστιμο η θα σου κοψουμε τη συνδεση!προσοχη στο τι κατεβαζεις μονο οχι τσοντες εκει πρεπει να την πατησα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Και ομως οχι γιατι ειναι καινουρια μονοκατοικια και η ταχυτητα στο κουτι εξω εξω ειναι ουσιαστικα ιδια με αυτη που κλειδωνω. Εχει ερθει τρεις φορες τεχνικος και τελικα κατεληξαν να μου πουν α ξερεις τελικα σ δινουμε απο αλλη καμπινα στα 500 μετρα και εχει εξασθενιση. VDSL εξασθενιση....Τελος παντων βαρεθηκα να ασχολουμαι μαζι τους.

 

Και πάλι 500 έπρεπε να πιάνεις αρκετά πιο πάνω από 16Mbps, λογικά δίνουν από το Α/Κ και λένε ψέματα...

 

 

Μήπως εννοείς 30 ευρώ το μήνα;Πού έχει τέτοια προσφορά;

 

Εννοει +5 euro από το adsl πάγιό του...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικα η VDSL θα επρεπε να αντικαθιστα την ADSL οπου ειναι διαθέσιμη για το ιδιο κόστος κιολας. Εδω οι παροχοι εχουν βρει πεδιον δοξης λαμπρο χρυσωνοντας το χάπι για το αργο VDSL οταν ολος ο κοσμος τρεχει πλεον στις οπτικες.

 

Οποτε ναι... δεν εκπλησομαι που σερνομαστε τοσο ασχημα σε ταχυτητες. Καλα για το upload που δινουν στην χωρα μας... αστεια πράγματα. Θα πρεπε να ντρεπονται λιγακι.

 

Μονοι ελπιδα οι εναλλακτικοι τυπου Inalan... αλλα και αυτοι παλι αναφέρονται σε ελάχιστες περιοχές της επικράτειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ξέρω, έχω γίνει κουραστικός... ΔΕΝ έχουμε VDSL στο ΠΑΓΚΡΆΤΙ. ΤΚ Αθήνας κέντρο πώς το λένε.

 

https://www.adslgr.com/forum/threads/996732-%CE%91%CE%BD%CE%AC%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%B7-%CF%83%CF%84%CE%B9%CF%82-Vodafone-%CE%A0%CE%AC%CE%BD%CE%B1%CF%86%CE%BF%CE%BD-%CE%91%CE%95-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-WIND-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CF%82-%CE%A4%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%91-%CE%95-%CE%92-%CE%95-%CF%83%CF%85%CE%B3%CE%BA%CE%B5%CE%BA%CF%81%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CF%89%CE%BD-%CE%91%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CE%9A%CE%AD%CE%BD%CF%84%CF%81%CF%89%CE%BD-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-NGA

 

To ανέλαβε η Vodafone.

 

 

Κανονικα η VDSL θα επρεπε να αντικαθιστα την ADSL οπου ειναι διαθέσιμη για το ιδιο κόστος κιολας. 

 

Δεν είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τρελαινεστε παιδες,,,με οπτικες 100/100 (= 95/95) εδω και η διαφορα σε καθημερινη χρηση ειναι μικρη σε σχεση με 24αρα. (= 10αρα)

 

Σε 4k video youtube ειναι αναμενομενο να παιζει gg, στα downloads πολλα GB και upload + αν κανεις streaming.

 

Σε αυτα αξιζει να εχεις οπτικες, οπως και οι μηδαμινες αποσυνδεσεις. Για καθημερινες σε normal πλαισια χρησεις ειναι υπερβολη.

Η δική σου καθημερινή χρήση δε σημαίνει ότι είναι ίδια με του άλλου, εγώ που μπορεί ανά πάσα στιγμή να θέλω να κατεβάσω 40GB ή και παραπάνω παιχνίδι με καίει και με παρακαιει να έχω γρήγορη ταχύτητα και μπορεί να είμαι από τους τυχερούς με 50αρι vdsl που δουλεύει καλά (και δεν κάνει αποσυνδέσεις) αλλά και ακόμα παραπάνω αν είχα θα το χρησιμοποιούσα
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η περίπτωση μου με το VDSL είναι σαν το ανέκδοτο με τον Εβραίο "γύρω γύρω Σάββατο, εκεί που πηδάω Κυριακή"

 

Που σημαίνει ότι οι γύρω γύρω περιοχές έχουν όλες εκτός από την δική μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική σου καθημερινή χρήση δε σημαίνει ότι είναι ίδια με του άλλου, εγώ που μπορεί ανά πάσα στιγμή να θέλω να κατεβάσω 40GB ή και παραπάνω παιχνίδι με καίει και με παρακαιει να έχω γρήγορη ταχύτητα και μπορεί να είμαι από τους τυχερούς με 50αρι vdsl που δουλεύει καλά (και δεν κάνει αποσυνδέσεις) αλλά και ακόμα παραπάνω αν είχα θα το χρησιμοποιούσα

50gb σε 3 ώρες κατεβάζω με 50αρα. Θυμάμαι εποχές που είχα 1mb περίμενα 2 ώρες να κατέβει μια ταινία avi axxo rip και μετά κάψιμο στο DVD με DVD x converter. Τώρα κατεβάζεις 200gb σε 80 λεπτά τα πετάς στον σκληρό usb 3 και τέλος. Άλλες εποχές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54,9 down και 33.53 up. Όλοι είπανε να μην πω και γω? :D

ναι μια χαρα αλλα γραψε και που ειναι αυτο....γιατι Ελλαδα δεν ειναι  Η μονη περιπτωση ελλαδα να εχεις upload πανω απο 5 ειναι να εχεις inalan. Mην τα γραφετε ετσι σκετα και τρελαινονται μερικοι !!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...