Προς το περιεχόμενο

Xbox One χειριστήριο / controller στο PC


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη δε παιζω αυτο το καιρο για να δω την μπαταρια πως πεφτει, μπορεις να μου πεις αν εχει ενδιαμεσα σταδια και αν το γραφημα πεφτει αναλογικα. Η εχει μονο full και low ενδειξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 254
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τόσο μπλα μπλα για "κάποια" μπαταρία που θα βάλει κανείς στο gamepad και πόσο θα του κρατήσει..αγνοώντας πλήρως εαν θα παίζει με δόνηση ή όχι ή και αν το κλείνει το gamepad μόλις παίξει αυτός βγάζοντας τις μπαταρίες ή το αφήνει να σβήσει μόνο του.
Δηλαδή εντάξει, αλλά κάπου ώπα ρε σεις. Αγοράστε πολλά mah μπαταρία να είστε ήσυχοι. Όταν θα θέλει αλλάγη/φόρτιση θα εμφανίσει μήνυμα που θα το λέει, πέρα ότι θα αναβοσβήσει γρήγορα το home button και δεν θα ανάψει ξανά όταν εξαντληθεί η μπαταρία. Αλλιώς να τρέχετε το xbox accessories να βλέπετε την ζωή των μπαταριών.
Επιστήμη θα το κάνουμε :P .

υπάρχει θέμα για το gamepad όμως

 

image.png.de1c4c7ff1ba4d3f6c98a768b6234803.png

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε συ απλα εχω το play and charge kit για να μπορω να το φορτιζω με usb, μη καθομαι τωρα να βαζω βγαζω επαναφορτιζομενες 2Α. απλα επειδη δε παιζω συχνα και καθεται πιο πολυ το χειρηστηριο θελω απλα να χω το νου μου μη μενει παρατημενο σε πολυ χαμηλα επιπεδα  γιατι δε κανει καλο και νεκρωσει η μπαταρια και παει ετσι χαμενο ενα 20ρικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Σε χειριστήριο xbox one, ενσύρματο, χρήση σε pc, χάλασε το καλώδιο. 

Ψάχνω να βρω κάποιο για αλλαγή, αλλά τζίφος. Ένα που πήρα type c, δεν κάνει...

Καμιά βοήθεια ? Ευχαριστώ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
7 ώρες πριν, hitman 21 original είπε

Σκεφτομαι να αγορασω το Microsoft Xbox Elite Series 2 αλλα βλεπω οτι εχει θεματα.Το εχει καποιος απο δω να περιγραψει εμπειριες?

Δε το χρειάζεσαι. Ούτε αυτοί που το πήραν το χρειάζονται. Μη πέφτετε θύματα του καπιταλισμού. Πάρε το απλό κανονικό gamepad του Xbox.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Δε το χρειάζεσαι. Ούτε αυτοί που το πήραν το χρειάζονται. Μη πέφτετε θύματα του καπιταλισμού. Πάρε το απλό κανονικό gamepad του Xbox.

Ειχα παρει 2 απλα gampads φιλε μου κ σπασανε τα κουμπια LB οταν επαιζα φιφα κ απ οτι τσεκαρα στο ιντερνετ εχουν πολλοι το ιδιο προβλημα κ ετσι ηθελα να παω σε κατι πιο στιβαρο κ ποιοτικο γι αυτο κ ψαχνω να δω τι παιζει με τον ελιτ.Παιζω σε PC  κ γλυκοκοιταζω επισης κ τα gamepads του PS5 λογο του οτι ειναι πιο ποιοτικα απ της MS.Γενικα κ παλι αν καποιος εχει εμπειρια οπως ανεφερα κ πιο πανω με τον Ελιτ ας μας πει,ευχαριστω!

Screenshot_6.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, hitman 21 original είπε

Ειχα παρει 2 απλα gampads φιλε μου κ σπασανε τα κουμπια LB οταν επαιζα φιφα κ απ οτι τσεκαρα στο ιντερνετ εχουν πολλοι το ιδιο προβλημα κ ετσι ηθελα να παω σε κατι πιο στιβαρο κ ποιοτικο γι αυτο κ ψαχνω να δω τι παιζει με τον ελιτ.Παιζω σε PC  κ γλυκοκοιταζω επισης κ τα gamepads του PS5 λογο του οτι ειναι πιο ποιοτικα απ της MS.Γενικα κ παλι αν καποιος εχει εμπειρια οπως ανεφερα κ πιο πανω με τον Ελιτ ας μας πει,ευχαριστω!

Screenshot_6.png

Έτσι από περιέργεια και μόνο , πως τους συμπεριφέρεσαι; Γιατί νομίζω το να σπάσει ένα χειριστήριο από μόνο του και να βγει ολόκληρο κουμπί λίγο δύσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Έτσι από περιέργεια και μόνο , πως τους συμπεριφέρεσαι; Γιατί νομίζω το να σπάσει ένα χειριστήριο από μόνο του και να βγει ολόκληρο κουμπί λίγο δύσκολο.

Φιλε μου  μεγαλος ανθρωπος ειμαι δεν ειμαι πιτσιρικας να μην υπολογιζω τα πραγματα μου.Εκει που επαιζα ξαφνικα μου εμεινε στο χερι ετσι απλα δεν  εβαλα μεγαλη πιεση αλλα το χω ψαξει κ πολλοι ειχαν το ιδιο προβλημα,τσεκαρε μια στο γκουγκλ κ θα δεις πολλα περιστατικα.

5 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Πάρε του ps5 τότε αν και αυτό θα το σπάσεις.

Εχω παιξει με ps5 gamepad  κ μου φανηκε πιο στιβαρο τωρα τι να πω αν τυχων γινει κατι τετοιο θα σου στειλω φωτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/4/2022 στις 5:32 ΜΜ, Brandtobrand είπε

Σε χειριστήριο xbox one, ενσύρματο, χρήση σε pc, χάλασε το καλώδιο. 

Ψάχνω να βρω κάποιο για αλλαγή, αλλά τζίφος. Ένα που πήρα type c, δεν κάνει...

Καμιά βοήθεια ? Ευχαριστώ !

Τα προηγούμενης γενιάς xbox one controllers έχουν micro Usb υποδοχή, αυτή δηλαδή που είχαν και τα παλιότερα ακουστικά ή τα κινητά για να τα φορτίσεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 12/05/2022 at 08:30, hitman 21 original said:

Ειχα παρει 2 απλα gampads φιλε μου κ σπασανε τα κουμπια LB οταν επαιζα φιφα κ απ οτι τσεκαρα στο ιντερνετ εχουν πολλοι το ιδιο προβλημα κ ετσι ηθελα να παω σε κατι πιο στιβαρο κ ποιοτικο γι αυτο κ ψαχνω να δω τι παιζει με τον ελιτ.Παιζω σε PC  κ γλυκοκοιταζω επισης κ τα gamepads του PS5 λογο του οτι ειναι πιο ποιοτικα απ της MS.Γενικα κ παλι αν καποιος εχει εμπειρια οπως ανεφερα κ πιο πανω με τον Ελιτ ας μας πει,ευχαριστω!

Screenshot_6.png

εγω που εχω του xbox360 το ασπρο κοντρολλερ απο το 2008!! και δεν το χω σπασει; ασχετως αν παιζω κ εγω φιφα και ειμαι στα προθυρα οχι μονο το κοντρολλερ να σπασω αλλα και τν ιδια την τηλεοραση 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...