Προς το περιεχόμενο

Xbox One χειριστήριο / controller στο PC


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 15/9/2020 στις 4:29 ΜΜ, johnmayson είπε

Ενδιαφερομαι για xbox controller.Το νεο θα βγει πριν τη κυκλοφορια της νεα κονσολας series x η μετα;;Επειδη θελω  ενσυρματο αν δε βρω το πακετο με το καλωδιο και παρω χωριστα χειριστηριο τι καλωδιο χρειαζεται;;Να περιμενω το νεο χειριστηριο series x η οχι;;

εγώ που είχα πάρει το ασύρματο είχε μέσα και καλώδιο μια χαρά. To μόνο που πήρα ξεχωριστά ήταν την επαναφορτιζόμενη μπαταρία της microsoft για να μην αλλάζω συνέχεια μπαταρίες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 254
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειχες παρει την εκδοση με το καλωδιο γ αυτο ειχε.Σε περιπτωση που δε βρει την εκδοση με το καλωδιο τι καλωδιο χρειαζεται;; Το καινουριο θα κυκλοφορησει πριν τη νεα κονσολα η μετα; Να παρει η να περιμενει το καινουριο;;

Θα πεσει και  η τιμη του λογω του νεου series x gamepad η οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πόση μπαταρία μένει στο Xbox One Χειριστήριο

Εχω Xbox one Controller που χρησιμοποιω στο PC. Πως μπορω να ξερω σε τι επιπεδα ειναι μπαταρια. Περα απο το xbox accesories app που σου δειχνει μονο αν ειναι full η critical δε βρισκω κατι αλλο. Το PS4 χειρηστηριο ας πουμε αναβοσβηνει καθως φορτιζει και μετα σταματαει. Εδω δε ξερεις καν ποσο εχει φορτιση ( εχω και την xbox μπαταρια για να μη φορτιζω 2A)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

Start -> Ρυθμίσεις -> Παιχνίδια -> Xbox game bar

και βγαίνει εύκολα πατώντας το "windows key"(ανάμεσα στο ctrl και το alt) + το "G"

Η μπάρα μπαταρίας είναι πάνω στην μέση δίπλα στο ρολόι και το controller θα πρέπει να είναι ενεργοποιημένο για να το δείχνει σε περίπτωση που το έχεις ασύρματο.

Επεξ/σία από psof
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ευχαριστω για το win + G , αλλα ακομα περισσοτερο που.μου εξηγησες οτι ειναι αναμεσα σε ctrl και alt ( αν δεν ηξερα και αυτο δε θα μου αξιζει να ξερω ποσο μπαταρια εχω)

Οπως ενας φιλος μου.που εξηγουσε στην αδερφη να κραραει το Shift για να ενεργοποιησει ειδικους χαρακτηρες και δε το βρισκες και τος ειπε αν δε γραφει shift το πληκτρολογιο θα το βρεις ως ανω βελακι!

Επεξ/σία από therock
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μαγκες για παμε μια παλι. Σορρυ γιατι δεν ειχα το χειρηστηριο μεχρι σημερα. Λοιπον καταρχας αυτο που φανταστηκα σαν Game Bar, ειναι πολυ διαφορετικο αναμεσα στο gaming laptop και το office laptop. Ισως επειδη στο office laptop εχω την 1909 και στο Gaming Μια παλιοτερη 1803 νομιζω. Περα απο Win +G βγαινει απλα παντως το κεντρικο κουμπι του χειστηριου (home button) αλλα οπως προσπαθουσα να καταλαβω και απο πριν, δε βλεπω εκει καμμια σταθμη επιπεδου μπαταριας. Λοιπον και δια του λογου το αληθες, πως βγαινει πρωτα στο laptop γραφειου και επειτα στο gaming

 

2020-10-03 22 01 30.jpg

Untitled.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να το,διπλα απο την ωρα. Δεν ξερω γιατι δεν φαινεται στο δικο σου. Ισως ειναι καποια επιλογη στις ρυθμισεις.

 

1156298887_Screenshot3_10_202011_40_59.png.747d0d6be2ab19ae548ecf0cb2f6dcac.png

Επεξ/σία από KNSM
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα δε φαινεται επειδη δεν εχω συνδεδεμενο το χειρηστηριο στο business laptop. Απλα εδειξα τις δυο εικονες για να δειξω ποσο διαφορετικο ειναι το xbox game bar σε καθε λεπτοπ. Στο gaming laptop βλεπετε ποσο κουτσουρεμενο ειναι το μενου και οτι δεν εχει καμμια επιλογη. Μηπως θελει καποια update καπως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ηθελε απλα αναβαθμιση το game bar απο το store. Τωρα μου το δειχνει. Αλλα λεει full οπως μου δειχνει και απο το accesories app. Δειχνει σταθμη οχ 90% 73% η απλα full και μετα low μολις πεσει.

Και σενα γεματο το βλεπω απο την εικονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...