Προς το περιεχόμενο

Xbox One χειριστήριο / controller στο PC


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 254
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Α του 360 το reciever κανει και για το One? Καλο. Αλλά αν θες να τα αγορασεις και τα 2 αυτή τη στιγμή βγαίνει πολύ ακριβά με τόσο ψηλά που είναι η τιμή του one. Παίρνει και μπαταρίες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω δεί πουθενά να αναφέρεται ότι το ΧΒΟΧ One controller δουλεύει ασύρματα στο PC, ούτε από την ίδια την Microsoft, ούτε από οποιοδήποτε site στο ίντερνετ.

 

Ούτε με ψάξιμο στο google προκύπτει το οτιδήποτε, πέρα από αυτό που ξέρουμε ήδη, ότι το XBOX One gamepad μπορεί να συνδεθεί με στο σύρμα στο PC.

 

Μήπως ο φίλος παραπάνω τα μπερδεψε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτό παίζω... ανταπτοράκι δέκτη wireless θέλει

 

Έχει δοκιμάσει κανείς το Xbox One Controller στο PC? Ασύρματα πως το συνδέουμε?

 

Δηλαδή? Έχεις κάποιο link να το δω?

 

 

Α του 360 το reciever κανει και για το One? Καλο. Αλλά αν θες να τα αγορασεις και τα 2 αυτή τη στιγμή βγαίνει πολύ ακριβά με τόσο ψηλά που είναι η τιμή του one. Παίρνει και μπαταρίες?

 

....αυτό είναι πολύ ευχαριστο νέο που τελικα το Xbox One controller δουλευει ασυρματα με τον δεκτη του Xbox 360.....ειχες καποιο πρόβλημα στην συνδεση??Το αναγνωρησε αμεσως??Και τελος αν υπαρχει κανενα θεμα ασυμβατότητας με τα παιχνίδια....

 

Δεν έχω δεί πουθενά να αναφέρεται ότι το ΧΒΟΧ One controller δουλεύει ασύρματα στο PC, ούτε από την ίδια την Microsoft, ούτε από οποιοδήποτε site στο ίντερνετ.

 

Ούτε με ψάξιμο στο google προκύπτει το οτιδήποτε, πέρα από αυτό που ξέρουμε ήδη, ότι το XBOX One gamepad μπορεί να συνδεθεί με στο σύρμα στο PC.

 

Μήπως ο φίλος παραπάνω τα μπερδεψε?

Παιδιά τί λέτε;;;;;

 

Simply download the drivers, connect your Xbox One controller to your computer through a micro USB cable and you’ll be gaming in no time. 

http://news.xbox.com/2014/06/xbox-one-pc-drivers-for-xbox-one-controller

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Παιδιά τί λέτε;;;;;

 

Simply download the drivers, connect your Xbox One controller to your computer through a micro USB cable and you’ll be gaming in no time. 

http://news.xbox.com/2014/06/xbox-one-pc-drivers-for-xbox-one-controller

 

 

 

Παρέλειψες κάποιες λέξεις όπως «ασύρματα», «receiver» κλπ που αναφέρονται καμιά δεκαριά φορές από τους φίλους παραπάνω.

 

 

Ωστόσο, το ψήνω να σκοτώσω το wireless X360 gamepad μου μαζί με κάποια εξτραδάκια που έχω για αυτό και να τσιμπήσω το XBOX ONE controller. Αξίζει η μετάβαση, έστω και wired για την ώρα; Είναι διορθωμένο το dead zone στο XBONE gamepad;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλειψες κάποιες λέξεις όπως «ασύρματα», «receiver» κλπ που αναφέρονται καμιά δεκαριά φορές από τους φίλους παραπάνω.

 

 

Ωστόσο, το ψήνω να σκοτώσω το wireless X360 gamepad μου μαζί με κάποια εξτραδάκια που έχω για αυτό και να τσιμπήσω το XBOX ONE controller. Αξίζει η μετάβαση, έστω και wired για την ώρα; Είναι διορθωμένο το dead zone στο XBONE gamepad;

ναι γιαυτό  είπα τί λέτε!Δεν δουλεύει αυτό το πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδια μηπως γνωριζετε ποτε θα βγει στην αγορα το χειρηστηριο του xbox one for PC??? ειδα οτι βγαλανε καποιους drivers αλλα ειναι μονο για συνδεση usb και οχι για wirelles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να αγοράσεις το χειριστήριο του xbox one από e-shop,πλαίσιο κλπ  60 ευρώ κοστίζει

μπορείς να αγοράσεις το χειριστήριο του xbox one από e-shop,πλαίσιο κλπ  60 ευρώ κοστίζει
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...