Προς το περιεχόμενο

Xbox One χειριστήριο / controller στο PC


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έγινε, σας ευχαριστώ!

7 ώρες πριν, WizNick είπε

1. Ακριβως τα ιδια ειναι.

2. Αν το BT adapter εχει BT version 4.0 και ανω θα δουλευει. Αλλα επειδη λογω του ονοματος το σκεφτηκα, με ενα search ειδα οτι ειναι 2.1 εκδοση και οχι δεν θα δουλεψει, ειχα και εγω ενα παρομοιο και δεν δουλευε. Μπορεις να βρεις με κανα 5αρι ευρω παντως καινουριο που να παιζει μια χαρα. Δεν χρειαζεται να το παρεις σετ με το κοντρολερ δηλαδη. Απλα αν αγορασεις το ακριβουτσικο adapter (δεν ειναι ΒΤ) της Microsoft, νομιζω μπορεις να συνδεσεις και 2ο κοντρολερ.

Βασικά λέω να πάρω το "απλό" και όχι την PC version τότε, θα μπορούσες να μου προτείνεις κάποιο bluetooth adapter που γνωρίζεις πως σίγουρα παίζει;

Ένα OEM των 5 ευρώ που είδα στο skroutz έχει mixed reviews.

Επεξ/σία από Cyberdemon87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 254
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω αυτό και είναι μια χαρά:

https://www.mediamarkt.gr/el/product/_trust-bluetooth-4-0-adapter-18187-1157486.html

Μη πάρεις OEM. Δε λέω πως η Trust είναι καμιά μάρκα αλλά τουλάχιστον έχεις μια εγγύηση ποιότητας παραπάνω.

Επεξ/σία από Despotas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Cyberdemon87 είπε

Έγινε, σας ευχαριστώ!

Βασικά λέω να πάρω το "απλό" και όχι την PC version τότε, θα μπορούσες να μου προτείνεις κάποιο bluetooth adapter που γνωρίζεις πως σίγουρα παίζει;

Ένα OEM των 5 ευρώ που είδα στο skroutz έχει mixed reviews.

Η διαφορα της PC version ειναι οτι η συσκευασια περιεχει το usb καλωδιο για να το συνδεσεις...δηλαδη ενα καλωδιο των 2 ευρω που λογικα ηδη εχεις απο αλλη συσκευη (κινητο,κτλ).

Για BT δεν εχω να προτεινω κατι συγκεκριμενο γιατι δεν μενω Ελλαδα για να ξερω τι μπορεις να βρεις εκει.

Επεξ/σία από WizNick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Cyberdemon87 είπε

Ωχ, τι εννοείς; 

Με usb καλώδιο στο pc δεν φορτίζει δηλαδή; 

Και στην κονσόλα πως φορτίζει; 

Ισχύει το ίδιο και για τα xbox 360 controllers; 

φορτιζει απλα θα πρεπει να εχεις το kit !! Το μοχλο αμα το παρεις σκετο θα πρεπει να βαλεις εσυ απλες μπαταριες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Cyberdemon87 είπε

Επειδή είμαι λίγο άσχετος, δεν έχει ενσωματωμένη μπαταρία δηλαδή όπως του playstation που φορτίζει με απλό usb καλώδιο;

Οχι φιλε αυτο ειναι το κακο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Cyberdemon87 είπε

Η PC version έχει και τον official bluetooth αντάπτορα λογικά όμως.

Οχι δεν υπαρχει καν official bluetooth adaptor. Το official adaptor ΔΕΝ ειναι bluetooth και το αγοραζεις ειτε ξεχωριστα, ειτε σε αλλο πακετο που το λεει οτι εχει και adapter. Η εκδοση 'For Windows' απλα εχει το usb καλωδιο. Και οπως ηδη σου ειπαν, δεν φορτιζει απο το καλωδιο. Βαζεις ΑΑ επαναφορτιζομενες που τις φορτιζεις ειτε με ενα οποιοδηποτε φορτιστη ειτε με εξτρα (παλι) charge kit...Αν εχεις φορτιστη+μπαταριες ηδη, που νομιζω οι περισοτεροι εχουν, τοτε λιγο σε νοιαζει αυτο. Αν οχι...ναι ειναι εξτρα κοστος.

Επεξ/σία από WizNick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δυστυχώς δεν έχω γιατί δεν είχε χρειαστεί ως τώρα, απλά δεν γνώριζα καν πως παίρνει μπαταρίες, νόμιζα είχε ενσωματωμένη.

Γνωρίζεις ποια είναι τα πλεονεκτήματα του official adapter; Έχει μεγαλύτερη εμβέλεια και μπορείς να συνδέσεις 2ο controller ή γίνεται και με bluetooth 4.0 αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, PolonosJ είπε

Οχι φιλε αυτο ειναι το κακο

Αυτό βασικά είναι καλό, η μπαταρία του PS4 είναι για γέλια

 

Οι επαναφορτιζόμενες μπαταρίες που έχω εδώ και χίλια χρόνια όχι.

και ούτε θα έχω ποτέ φόβο ότι θα ψοφήσει η ενσωματωμένη και το χειριστήριο θα είναι σχεδόν άχρηστο

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Cyberdemon87 said:

Καλά, με βλέπω να μένω με το PS3 controller μου, αν θέλει extra περιφερειακά για να "δουλέψει" σωστά/ € - άρμεγμα M$.

Σε ενδιαφερουν σοβαρες και ποιοτικες ενσυρματες προτασεις, η κοιτας αυστηρα και μονο για ασυρματα χειριστηρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...