Προς το περιεχόμενο

Xbox One χειριστήριο / controller στο PC


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 hours ago, Cyberdemon87 said:

Όχι, ψάχνω μόνο για ασύρματο, έχεις κάποιο ποιοτικό υπόψιν; 

Οχι δεν μπορω την διαρκει φορτιση των ασυρματων, μιας και εχουν και γελειες μπαταριες, και βλακωδη τεχνολογια για να τις αλλαξεις.

Εαν και εφοσων θα σε ενδιεφερε να δεις κατι ενσυρματο, δες τις τελευταιες προτασεις της Hori, πχ το Hori Pad Pro.

Προτασεις οπως του Elite κτλ, για εμενα ειναι αδικα χρηματα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 254
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για μπαταρία έχω το παρακάτω και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Φορτίζει με micro-USB και η συσκευσία περιλαμβάνει 2 μπαταρίες και καλώδιο φόρτισης.

https://www.amazon.co.uk/Play-Charge-Kit-Plus-Officially/dp/B01D8E1F8U/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1538571085&sr=8-1&keywords=powera+play+and+charge

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, therock είπε

41U6nP-LGkL._AC_SY400_.jpg

Ωραιο λοοκ. Γιατι δε το καναν να φορτιζει απο την ηδη υπαρχουσα

Γιατί αν δεν είναι το επίσημο battery pack κάτω δεν φορτίζει

 

Πιθανώς για να μην γίνει κάνα πυροτέχνημα αν βάλεις απλές μπαταρίες και όχι επαναφορτιζόμενες

 

Αλλά ακούστε με που σας λέω, πάρτε eneloop που τις έχω πάνω από 10 χρόνια μερικές και δεν καταλαβαίνουν τίποτα..

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γεια σας παιδια. Σκεφτομαι να παρω δυο xbox one wireless χειρηστηρια κ τον ανταπτορα ωστε να μπορω να τα συνδεω στο pc με windows 10. Εχω δυο ερωτησεις και θα θελα τη γνωμη σας.

1. Οταν συνδεω το χειριστηριο με καλωδιο οι μπαταριες που εχει μεσα φορτιζονται; Αν οχι ποια μεθοδο προτεινεται φορτισης για να μην ειμαι συνεχεια βαλε βγαλε μπαταριες. Ειδα κ το play and charge kit που εχει κανα 30αρι οποτε για δυο χειριστηρια παμε στα 60. 

Ειδα στο youtube αλλες αφτερ μαρκετ λυσεις κ μπορω να πω μου αρεσε η λυση της powera αν την εχετε δει που συνδεονται πανω ταυτοχρονα κ τα δυο χειριστηρια κ δειχνει καπακια ειδικα αναλογα με το χρωμα που εχουμε επιλεξει. Τα συγκεκριμενα ομως δε τα βρισκω Ελλαδα παρα μονο απεξω...

 

2. Η επιλογη χρωματος. Σιγουρα ειναι γουστα αυτα αλλα εμενα προσωπικα μαρεσουν τα ασπρα χειριστηρια. Αυτο που με δισταζει ειναι με τον χρονο αν αρχιζουν κ κιτρινιζουν για παραδειγμα. Κ αν ναι, αν υπαρχει κανας τροπος καθαρισματος να φευγει η κιτρινιλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του S και του Χ συνδέονται με bluetooth ο αντάπτορας είναι μόνο για την πρώτη γενιά των χειριστηρίων. Δηλαδή δεν το χρειάζεσαι γιατί θα είσουν θύμα να έπαιρνες ένα πρώτη γενιάς καθώς δεν έχουν ούτε audio jack για ακουστικά.

Το play and charge kit είναι τσιμπημένο αλλά οι μπαταρίες φορτίζουν μέσω του καλωδίου που δίνεται με το κιτ. Δεν χρειάζεσαι εξωτερικό φορτιστή όπως με το να αγόραζες επαναφορτιζόμενες και να αγόραζες και ένα 20άρι φορτιστή για αυτές.

Φυσικά κάνεις ότι θες. Νομίζω φορτίζουν και με dock τώρα αν αξίζουν δεν έχω εμπειρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο υπολογιστης που εχω δεν εχει bluetooth... 

Αναφερομουν σε αυτον τον ανταπτορα τον καινουριο που ειναι κ πολυ μικροτερος σε μεγεθος απ τον παλιο.

Δε συνδεεται με το xbox one s?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και γιατί δεν παίρνεις έναν Bluetooth adapter  για τον υπολογιστή σου; Ποιο φθηνό θα σου βγει και θα μπορείς να συνδέσεις και άλλες συσκευές. 

Για παράδειγμα:

https://www.skroutz.gr/s/13482599/Logitech-USB-Unifying-Receiver.html

Επεξ/σία από EvilEyes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, EvilEyes είπε

Και γιατί δεν παίρνεις έναν Bluetooth adapter  για τον υπολογιστή σου; Ποιο φθηνό θα σου βγει και θα μπορείς να συνδέσεις και άλλες συσκευές. 

Για παράδειγμα:

https://www.skroutz.gr/s/13482599/Logitech-USB-Unifying-Receiver.html

Με μεταφορικα κλπ δεν εχει τρελη διαφορα στα χρηματα. Επισης καπου ειχα διαβασει οτι τα χειριστηρια αυτα μιας κ εχουν θυρα για ακουστικα, μεσω adapter υποστηριζεται δυο συκευες αρα κ τα δυο χειριστηρια. Ενω αν το συνδεσω με bluetooth υποστηριζει μονο ενα χειριστηριο για ηχο. Δε ξερω αν ισχυει αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να παρω wireless adapter αλλα ειναι πανακριβος ρε γμτ. Κοιταζω παλι μηπως απο την αλλη παρω αυτο το bundle που στην ουσια αν σκεφτει οτι 27 εχει ο ανταπτορας σου βγαινει αλλα 27 το χειριστηριο.

https://www.skroutz.gr/s/14446685/Microsoft-Xbox-ONE-Wireless-Controller-for-Windows-2018.html

Αλλα τα πιο φθηνα ειναι κατοπιν παραγγελιας πολλων ημερων 10+ μερες και κοστος μεταφορικα γιατι ειναι απομαρυσμενα. Επισης δεν μπορω να πω οτι χρειαζομαι δευτερο χειριστηριο

Οποτε για πειτε καμμια ιδεα να μου ρθει σε λογικη τιμη αυτο το σκατουλακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

ρε παιδια πηρα το ασυρματο χειριστηριο xbox και εχω μια ερωτηση.συνδεεται ενσυρματα χωρις bluetouth(στα windows);γιατι παταω να ανοιξει και κλεινει μετα απο λιγα δευτερα.η θυρα διπλα απο την εισοδο των ακουστικων τι ειναι;εχω windows 8.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...