Προς το περιεχόμενο

Επικίνδυνες (και μη) περιοχές στη Θεσσαλονίκη


OMpampasMouEinaiAEKtzhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Johnkeppas είπε

Το ξέρω ότι στο τέλος ξέφυγα, απλά το έκανα σκόπιμα για να δείξω πόσο εύκολα έρχεται η πόλωση. Προφανώς δεν το χειρίστηκα σωστά, αν προσβλήθηκες συγνώμη. Απο εκεί και πέρα, αν πιστεύεις ότι όποιος αντιβαίνει στην δική σου φιλοσοφία είναι αμόρφωτος τότε θα με βρεις απέναντι σου. Κι εμένα δεν μ αρέσει το δήθεν ας πούμε, αλλά η απέχθεια μου εκφράζεται με αδιαφορία... Πιστεύω ότι ο κάθε άνθρωπος είναι ικανός να επιλέξει το πλαίσιο αξιών στο οποίο θα κινείται ως χαρακτήρας, οπότε το αυτό που προσφέρουν στη νεολαία δεν ισχύει. Εκτός αν θεωρεις ότι η μόστρα είναι κακό παράδειγμα, αλλά η παρουσία μικροπωλητων ναρκωτικών είναι καλό (κάτι ακόμα παράνομο στη χώρα μας). Το lifestyle που προβάλλεται αυτήν την εποχή δεν είναι το κατάλληλο για να αναπτύξει η νεολαία αξίες σωστές, αλλά το σωστες απ ότι φαίνεται αναδιαμορφωνεται από άνθρωπο σε άνθρωπο για τα παιδιά του(πχ εγώ θα προτιμούσα να προωθήσω το παιδί μου προς τα κει πάρα να το δω να καταστρέφει δημόσια περιουσία στα πλαίσια μιας κατευθυνομενης ψευτοεπαναστασης, ή να το δω να μην προσπαθεί στη ζωή του γιατί όλα είναι μάταια και τα λεφτά μας κυβερνά ε και δεν πρόκειται να ζήσεις ποτέ καλά)... Το ένα κομμάτι της μόρφωσης έρχεται απ το σχολείο, ένα απ την οικογένεια και ένα απ την παρέα. Αλλά όταν χαρακτηρίζεις ανθρώπους αμορφωτους καλό θα ήταν να δεχτείς και τις συνέπειες αυτού... 

ΥΓ. : το "σκέψου πριν μιλήσεις σε ποστ δικό μου" δεν το σχολιαζω  καν, το θεωρώ εκτός των ιδεών ενός ελεύθερου φόρουμ και του ίντερνετ γενικότερα. Εδώ ευτυχώς οποίος αποφασίζει να γράψει υπόκειται στην κριτική σκέψη των υπολοίπων. Δεν μπορεί κάποιος να ορίσει προϋποθέσεις για την απάντηση που θα λάβει... 

Πάλι καλά μιλάς αλλά το χαλάς. Πολύ απλά διαφωνώ μαζί σου στο τι είναι μόρφωση, τι οικογένεια, τι σχολείο και άλλα. Επίσης ξέχασες να μιλήσεις για πανεπιστήμιο. Πήγες ποτέ να σπουδάσεις; Και να ξεχάσεις τα μαγαζιά κτλπ που αυτοί κοιτάν μόνο το εμπόριο; αυτή είναι η δουλειά τους. Εχεις το ελεύθερο να επιλέξεις τι επάγγελμα θέλεις να κάνεις στην ζωή σου και να το κυνηγήσεις. Ενα το κρατούμενο.  Το άλλο οσο για το σχόλιο το δικό μου και το δικό σου να το πω με απλά λόγια εννοούσα οτι όταν θες να πεις την γνώμη σου, γραφτην χωρίς παράθεση και αντιπαράθεση.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, TriLoBiTe είπε

σαν την ομόνοια ένα πράμα

Δεν ξέρω τι παίζει σήμερα στην ομόνοια, έχω να περάσω χρόνια, πάντως σε μνημείο unesco το οποίο θα μπορούσε να είναι σήμα κατατεθέν της πόλης, αντί να σφίζει από ζωή, σφίζει από μπαφο και όχι μόνο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

άντε πάλι κόλησαν στην ομόνοια. Το θέμα η θεσ/νικη είναι. Δηλαδή εσύ δεν λογαριάζεις ούτε οτι 5,5 εκατομμύρια ζουν στην αθήνα, η μισή ελλάδα. Δεν λογαριάζεις ούτε ότι υπάρχουν και άστεγοι και κάπως πρεπει να ''βολευτουν''. Tι κάνουν όλοι πίνουν μπάφους και παίζουν pro στον καναπέ όπως εσύ. Τα δύο χιλιάδες μηνύματα που πόσταρες όλα ετσι μισόψυχα είναι;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Agraf είπε

Πάλι καλά μιλάς αλλά το χαλάς. Πολύ απλά διαφωνώ μαζί σου στο τι είναι μόρφωση, τι οικογένεια, τι σχολείο και άλλα. Επίσης ξέχασες να μιλήσεις για πανεπιστήμιο. Πήγες ποτέ να σπουδάσεις; Και να ξεχάσεις τα μαγαζιά κτλπ που αυτοί κοιτάν μόνο το εμπόριο; αυτή είναι η δουλειά τους. Εχεις το ελεύθερο να επιλέξεις τι επάγγελμα θέλεις να κάνεις στην ζωή σου και να το κυνηγήσεις. Ενα το κρατούμενο.  Το άλλο οσο για το σχόλιο το δικό μου και το δικό σου να το πω με απλά λόγια εννοούσα οτι όταν θες να πεις την γνώμη σου, γραφτην χωρίς παράθεση και αντιπαράθεση.

Πήγα να σπουδάσω αλλά δεν ξέχασα ούτε τα μαγαζιά που βλέπουν το κέρδος τους(βασική αρχή της επιχειρηματικότητας) ούτε σε τι οικονομία ζούμε αυτόν τον καιρό... Προφανώς και έχουμε άλλη φιλοσοφία, και δεν απαιτώ να ενστερνιστεις τη δική μου. Έχεις το ελεύθερο να επιλέξεις το ποσό, που και τι θα σπουδάσεις. Το επάγγελμα έπεται και δεν είναι αποτέλεσμα αποκλειστικά σπουδών, υπόκειται σε πολλές μεταβλητές. Το πανεπιστήμιο το ενέταξα στον όρο σχολείο, στα πλαίσια της εκπαίδευσης. Και έκανα παράθεση και μπήκα σε αντιπαράθεση γιατί διαφώνησα με τα δικά σου λεγόμενα συγκεκριμένα ενώ έτυχε να διαβάζω το συγκεκριμένο θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Agraf είπε

ρε φίλε εσύ χαχανίζεις γιατί δεν μπορείς να υποστηρίξεις την αλήθεια.. Και δεν είναι μόνο η τοποθεσία που ανέφερες απέναντι απ τα πανεπιστήμια 

Μέσα έπεσες, ελπίζω μετά κι απ' αυτό το ποστ να καταλάβεις λίγο γιατί χαχανίζω (μεγάλες προσδοκίες θα μου πεις d015.gif) Για δείξε μου το ποστ που ανέφερα την τοποθεσία που λες (άντε να δούμε ρε καρντάσια πόσες ώρες θα του πάρει να καταλάβει πως εγώ κι ο mylo είμαστε δύο διαφορετικά άτομα d015.gif )  Ρε κόψτε τους ρημαδομπάφους! σας χαλάν αφού! 

1 ώρα πριν, Agraf είπε

Απλά σου εξήγησα ότι είναι πολύ χειρότερα η ομόνοια 

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση, συγχαρητήρια. Ανακάλυψες την Αμερική d015.gif

Πάμε μία πάλι κι αν πάλι δεν το καταλάβεις θα είσαι ή ανίκητος ή πανμέγιστο τρολ. Εγώ σχολίασα την ομοιότητα των δύο περιοχών ως προς το μπαφοπωλητέςΜετά κάποιος πετάχτηκε και άρχισε να λέει πού είναι καλύτερα και πού χειρότερα

και μετά είπε κι αυτό

1 ώρα πριν, Agraf είπε

Κόντρα θα κάνουμε που είναι χειρότερα;!

:shock:

d015.gifd015.gifd015.gifd015.gif

Ελα δικό σου το αξίζεις! 

d015.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε αυτέ, κάνεις τα πάντα για να κάνεις σπάσιμο.. εχω καταλάβει που το πας και οτι είστε δυο διαφορετικοί τρολάδες. Αλλάζεις και γραμματοσειρές κτλπ, μπράβο ρε, σου δίνω πτυχίο insomnia!  Μην σχολιάζεις κομματάκια από τις φράσεις που γράφω αλλά ως σύνολο. Πάνε πες τα σε ψυχολόγο/ψυχίατρο τις φοβίες σου προς τους μπαφοπωλειτές κτλπ. Ευτυχώς που υπάρχουν και οι φοιτητές από ολη την ελλάδα και το κόσμο, αυτη η πόλη αλλιώς θα ταν μία φυλακή..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...