Προς το περιεχόμενο

Επικίνδυνες (και μη) περιοχές στη Θεσσαλονίκη


OMpampasMouEinaiAEKtzhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικά διαβάζοντας νομίζω ότι πραγματικά οι μισοί δεν έχετε ιδέα για τι πράγμα μιλάτε.

 

Ο ένας κολλητός μου έμενε στη Γιαννιτσών, τον επισκεπτόμουν πολύ συχνά από βράδυ μέχρι πολύ βράδυ επί χρόνια. Ναι, πολλές φορές είχε πουτάνες στο δρόμο, καμιά φορά τραβεστί, καμιά φορά γενικά περίεργους τύπους. Τώρα πώς από αυτό καταλήγουμε στο "επικίνδυνη περιοχή", μόνο εσείς ξέρετε. Το χειρότερο που είδε ο κολλητός μου εκεί επί χρόνια σε βία εις βάρος ανθρώπου που δεν ήθελε να ανακατευτεί ήταν σπασμένα τζάμια αυτοκινήτου.

 

Το δικό μου σπίτι ήταν < 100 μέτρα από τη Ροτόντα, περνούσα απο κει πολλές φορές τη μέρα (και τη νύχτα). Έβγαζα και την κόρη μου το απόγευμα, υπήρχαν παιδιά γενικά. Κάποια στιγμή χάλασε πολύ το μέρος (περίεργες φάτσες και μπάφοι all day long) και τα παιδιά έφυγαν. Επικίνδυνη περιοχή; Δεν ξέρω τι πίνετε, αλλά είναι από τις πλέον πολυσύχναστες στην πόλη και ποτέ δεν έτυχε να ακούσω για περιστατικό. Ακόμα κι έτσι, η "περιοχή" για την οποία μιλάτε είναι η μισή πλατεία περιφερειακά της Ροτόντας (βόρεια και ανατολικά), από την οποία μπορείς απλά να μην περάσεις και να πας από τους άλλους παράπλευρους δρόμους.

 

Keep walking ε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε ναι μόνο εμπόριο ναρκωτικών γίνεται απο κάθε λογής λαθρό, δεν το λες και επικίνδυνο

Απλά μη περνάτε απο εκεί και όλα καλά παίδες, μη το κάνετε και θέμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα.

 

:shock: :shock: :shock:

 

Με αυτά τα νερά που έχει εκεί μάλλον είναι καλύτερο να σε μαχαιρώσουν...

Έτσι άκουσα δεν πήγα.. Αν πας εκεί μέσα νύχτα μπορεί και να μην ζήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να μυρίζει μπάφο μια περιοχή, δεν νομίζω την καθιστά επικίνδυνη.

το έγραψα ότι δεν είναι επικίνδυνη περιοχή. Απλά αναφέρω ότι είδα πολλούς να πίνουν μπαφο και αρκετούς να πουλάνε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι άκουσα δεν πήγα.. Αν πας εκεί μέσα νύχτα μπορεί και να μην ζήσεις.

Λογικα στις επικίνδυνες περιοχες της Αθηνας δεν θα κυκλοφορουσες ουτε με μπραβους παρεα εσυ  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η περιοχη γιαννιτσων (one salonica) το βραδυ και ο βαρδαρης παλι το βραδυ .

Δεν μπορω να πω για το πως είναι σήμερα η περιοχή αλλα μεχρι μια 5ετια πριν που βρισκόμουν συχνα εκεί (και νυχτα και μερα) εχω να πω οτι οσο κοιτούσες την δουλειά σου ήσουν αρκετά ασφαλής, καπου αναμεσα στους μπράβους και στις συνχες περιπολίες των αστυνομικών δεν φοβόμουν ιδιαίτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα στις επικίνδυνες περιοχες της Αθηνας δεν θα κυκλοφορουσες ουτε με μπραβους παρεα εσυ :-D

Εγώ Ναι, δεν είναι μαγκιά να δείρεις, μαγκιά είναι να την κάνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το φως της ημερας ολες οι περιοχες που γραφτηκαν ειναι νορμαλ (μεμονωμενα περιστατικα δεν αλλαζουν τη γενικη εικονα). Αλλιως οι μισοι κατοικοι του κεντρου και οι μισοι φοιτητες θα ειχαν δολοφονηθει, βιαστει ή ..... πνιγει (λολ ρε που τα διαβαζετε αυτα). Μετα τις 11-12 χαιρω πολυ αλλαζει η κατασταση αλλα οχι τοσο οσο περιγραφηκε. Καποια στιγμη νομιζα οτι η Θεσσαλονικη ειναι χειροτερη απο το Μπρονξ ξερωγω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι μόνο εμπόριο ναρκωτικών γίνεται απο κάθε λογής λαθρό, δεν το λες και επικίνδυνο

Απλά μη περνάτε απο εκεί και όλα καλά παίδες, μη το κάνετε και θέμα!

Ειδικα αυτοι που πουλανε δεν προκειται να στην πεσουν. Νομιζω συτονοητο το γιατι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι από εκεί, αλλά μία φορά που πήγα για δουλειά στο ΑΠΘ, ομολογώ ότι χρειάστηκε να λειτουργήσουν οι αισθήσεις μου στο max για αποφυγή κινδύνων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το φως της ημερας ολες οι περιοχες που γραφτηκαν ειναι νορμαλ (μεμονωμενα περιστατικα δεν αλλαζουν τη γενικη εικονα). Αλλιως οι μισοι κατοικοι του κεντρου και οι μισοι φοιτητες θα ειχαν δολοφονηθει, βιαστει ή ..... πνιγει (λολ ρε που τα διαβαζετε αυτα). Μετα τις 11-12 χαιρω πολυ αλλαζει η κατασταση αλλα οχι τοσο οσο περιγραφηκε. Καποια στιγμη νομιζα οτι η Θεσσαλονικη ειναι χειροτερη απο το Μπρονξ ξερωγω.

Πάμε μια σήμερα μετά τις 10 (μετά τις 6-7 τον χειμώνα) πλατεία Αστεροσκοπείου στο ΑΠΘ να δούμε πόσο καλύτερα από Bronx είναι.

 

Ή πάνω από την αρχαιολογική αγορά στα στενά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...