Προς το περιεχόμενο

The Walking Dead Season 8 (Spoilers allowed up to Season 7)


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεχ έχω δει το σημερινό, πάντως μέχρι το 3, ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Υπάρχει κανείς που έκατσε, έτσι από περιέργεια να μετρήσει τις σφαίρες που χρησιμοποιήθηκαν;;;;; δεκαδες χιλι'αδεςςςςς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 655
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεχ έχω δει το σημερινό, πάντως μέχρι το 3, ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Υπάρχει κανείς που έκατσε, έτσι από περιέργεια να μετρήσει τις σφαίρες που χρησιμοποιήθηκαν;;;;; δεκαδες χιλι'αδεςςςςς

 

Ναι από το "πωπω τι τυχεροί που είμαστε που βρήκαμε τον Eugene να μας φτιάξει σφαίρες" (και ο Negan για τον ίδιο λόγο τον κράτησε ζωντανό), φτάσαμε στο "ας πυροβολήσουμε στο πουθενά, πάνω σε αυτοκίνητα, τοίχους, τζάμια, γιατί YOLO" (και εκεί που σκάσε οι χιλιάδες σφαίρες να έχει μόνο καμιά εικοσαριά τρύπες).

 

Δυστυχώς δεν ξέρω πως πήρε την κατιούσα τόσο η σειρά, κρίμα...

 

Αν και ήταν ελάχιστα καλύτερο το επεισόδιο νομίζω αλλά και πάλι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν καλό επεισόδιο αφιερωμένο στον Εζικιελ. Είδαμε αρκετές αναφορές easter eggs από το κομικ και ειδικά με τη Shiva η σκηνή έγινε ακριβώς όπως σε αυτό. Είχαμε πάλι αρκετές σεναριακές ευκολίες, και "χαζές" σκηνές αλλά δυστυχώς έτσι έχουν τα πράγματα μάγκες όποιος δεν αντέχει σταματάει αν δεν θέλει. Αν βάλουμε στην άκρη τις σεναριακές υπερβολές το επεισόδιο ήταν οκ, ένα διάλειμμα στην όλη "δράση". Το επόμενο αναμένεται να έχει Νιγκαν αρκετά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά τι θα γίνει με την σειρά ρε παιδιά; αναμένεται να έχουμε τέλος η θα φτάσουμε στις 15 σεζόν;

Μια καταγγελία σεξουαλικής παρενόχλησης θα μας σας σώσει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια καταγγελία σεξουαλικής παρενόχλησης θα μας σας σώσει.

 

Κάπως έτσι...

 

Πέρα της πλάκας εγώ θα δώσω στον εαυτό μου περιθώριο μέχρι το τέλος της σαιζόν καθώς έχω επενδύσει χρόνο and I hate leaving things στη μέση. Αν δε στρώσει μέχρι τότε και εφόσον νιώθω πως δε με σέβεται πια σα θεατή καθώς "με έχει πιάσει" εδώ και χρόνια, θα την αφήσω στην άκρη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξύνεις πληγές ρε.

Σου την είχε πέσει και εσένα ο Κέβιν;

Κάπως έτσι...

 

Πέρα της πλάκας εγώ θα δώσω στον εαυτό μου περιθώριο μέχρι το τέλος της σαιζόν καθώς έχω επενδύσει χρόνο and I hate leaving things στη μέση. Αν δε στρώσει μέχρι τότε και εφόσον νιώθω πως δε με σέβεται πια σα θεατή καθώς "με έχει πιάσει" εδώ και χρόνια, θα την αφήσω στην άκρη.

Πίστεψέ με, είναι πολύ εύκολο. Ξεκινάς να αφήνεις μερικά επεισόδια χωρίς να τα δεις, δεν τα κατεβάζεις καν. Στη συνέχεια, αφού μαζευτούν πολλά, βάζεις να δεις το πρώτο. Το βλέπεις, δεν την παλεύεις, αφήνεις τα υπόλοιπα. Περνούν οι μέρες, κατεβάζεις μερικά ακόμα, βλέπεις 1, σιχτιράς, κάνεις κάτι άλλο. Ούτε που θα καταλάβεις για πότε ξεκίνησε η επόμενη σεζόν και εσύ είσαι στη μέση της προηγούμενης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου την είχε πέσει και εσένα ο Κέβιν;

 

Πίστεψέ με, είναι πολύ εύκολο. Ξεκινάς να αφήνεις μερικά επεισόδια χωρίς να τα δεις, δεν τα κατεβάζεις καν. Στη συνέχεια, αφού μαζευτούν πολλά, βάζεις να δεις το πρώτο. Το βλέπεις, δεν την παλεύεις, αφήνεις τα υπόλοιπα. Περνούν οι μέρες, κατεβάζεις μερικά ακόμα, βλέπεις 1, σιχτιράς, κάνεις κάτι άλλο. Ούτε που θα καταλάβεις για πότε ξεκίνησε η επόμενη σεζόν και εσύ είσαι στη μέση της προηγούμενης.

Για που κόπηκε το house of cards λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πολύ καλό το 4ο. Μέχρι στιγμής η 8η σεζόν μου αρέσει.

 

 

 

Μετά απο αυτό το σχόλιο καταλαβαίνω οτι όσοι παρακολουθούν τη σειρά δεν πρέπει να έχουν μέτρο σύγκρισης.

 

 

 

1. Ο τύπος που απο το 1 χλμ σκότωσε το μισό Kingdom δεν μπορούσε να πετύχει στα 100 μέτρα τον Ρικ με το αμάξι

 

2. Βαρέθηκαν πλέον να δίνουν σημασία στο πως σκοτώνουν τα ζόμια, τελευταία σκηνή στις ράγες του τραίνου, ακούς το χαζό εφέ πίσω απο την κάμερα να κάνει "χλατς" οταν ακουμπάνε τα ζόμπια στα κεφάλια και πέφτουν κάτω, 0 effort πλεον 

 

3. Η γάτα είναι γαμάω ταω μερικά επεισόδια πρίν, τώρα βούτηξε και πέθανε for no fucking reason

 

4. Σφαίρες: ή που δεν θα έχουν και θα βαράνε headshot σε 3 ζόμπια με 1 σφαίρα ή που θα βρίσκουν το μαγικό σεντούκι με τις σφαίρες και θα βαράνε στον γάμο του καραγκιόζη. Κλασικό παράδειγμα η Κάρολ μέσα απο το συρματόπλεγμα γ@μησε μάνες, μόνο headshot σε όλα τα ζομπια.

 

 

 

Απίστευτη σειρά, μπράβο στον σεναριογράφο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πίστεψέ με, είναι πολύ εύκολο. Ξεκινάς να αφήνεις μερικά επεισόδια χωρίς να τα δεις, δεν τα κατεβάζεις καν. Στη συνέχεια, αφού μαζευτούν πολλά, βάζεις να δεις το πρώτο. Το βλέπεις, δεν την παλεύεις, αφήνεις τα υπόλοιπα. Περνούν οι μέρες, κατεβάζεις μερικά ακόμα, βλέπεις 1, σιχτιράς, κάνεις κάτι άλλο. Ούτε που θα καταλάβεις για πότε ξεκίνησε η επόμενη σεζόν και εσύ είσαι στη μέση της προηγούμενης.

 

Σε αυτην την φαση ειμαι. Δεν εχω ξεκινησει την σεζον και θα την αφησω ισως για τα Χριστουγεννα. Πολυ πιθανο τα επεισοδια να πανε fast forward 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

Μετά απο αυτό το σχόλιο καταλαβαίνω οτι όσοι παρακολουθούν τη σειρά δεν πρέπει να έχουν μέτρο σύγκρισης.

 

 

 

1. Ο τύπος που απο το 1 χλμ σκότωσε το μισό Kingdom δεν μπορούσε να πετύχει στα 100 μέτρα τον Ρικ με το αμάξι

 

2. Βαρέθηκαν πλέον να δίνουν σημασία στο πως σκοτώνουν τα ζόμια, τελευταία σκηνή στις ράγες του τραίνου, ακούς το χαζό εφέ πίσω απο την κάμερα να κάνει "χλατς" οταν ακουμπάνε τα ζόμπια στα κεφάλια και πέφτουν κάτω, 0 effort πλεον 

 

3. Η γάτα είναι γαμάω ταω μερικά επεισόδια πρίν, τώρα βούτηξε και πέθανε for no fucking reason

 

4. Σφαίρες: ή που δεν θα έχουν και θα βαράνε headshot σε 3 ζόμπια με 1 σφαίρα ή που θα βρίσκουν το μαγικό σεντούκι με τις σφαίρες και θα βαράνε στον γάμο του καραγκιόζη. Κλασικό παράδειγμα η Κάρολ μέσα απο το συρματόπλεγμα γ@μησε μάνες, μόνο headshot σε όλα τα ζομπια.

 

 

 

Απίστευτη σειρά, μπράβο στον σεναριογράφο!

 

 

Μετα από τόσα χρόνια, που η παραγωγή  μας σερβίρει τα ίδια και τα ίδια, απορώ με κάποιους που εξακολουθούν να έχουν υψηλές προσδοκίες απο την σειρά.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...