Προς το περιεχόμενο

The Walking Dead Season 8 (Spoilers allowed up to Season 7)


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποιος δεν το γνωρίζει η σειρά δεν πρόκειται ποτε να πάει "scientific". What you see is what you get. Τελευταία φορα που είχα δει έχουν ήδη υπογράψει μέχρι 11 seasons και όπως είπε ο φίλος παραπάνω όσο το comic συνεχίζει τόσο προφανώς και η σειρά. Οποτε όσοι περιμένουν τρελες αλλαγές better bail out now :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και αυτό έχει τη λογική του. Δεν θυμάμαι σε ποιό επεισόδιο κάνει αυτή την αναφορά, αλλά ουσιαστικα σου λέει ότι όποιος έχει επιβιώσει μέχρι τώρα, πλέον ξέρει πως να αντιμετωπίζει τα ζόμπι, ξέρει να φυλάγεται, δεν έχει ηθικές αναστολές ότι αυτός είναι άνθρωπος κτλ. άρα δεν είναι τόσο κίνδυνος.

Οπότε δεν θα δούμε θανάτους του τύπου "περπατάώ αμέριμνος στο εγκαταλελειμένο σπίτι και με δαγκώνει το ζόμπι" ή "πάω να δώ γιατί κοιμάται αυτός μέσα στο αυτοκίνητο :P".

 

Ναι συμφωνώ απλά αναφερόμουν πιο πολύ στο πως αν είναι να μας χαιρετήσει ο χαρακτήρας τα ζόμπι τον δαγκώνουν ανέτα, αν όχι μπορεί να παλεύει με τέσσερα και να μην τρέχει τίποτα

Οποιος δεν το γνωρίζει η σειρά δεν πρόκειται ποτε να πάει "scientific". What you see is what you get. Τελευταία φορα που είχα δει έχουν ήδη υπογράψει μέχρι 11 seasons και όπως είπε ο φίλος παραπάνω όσο το comic συνεχίζει τόσο προφανώς και η σειρά. Οποτε όσοι περιμένουν τρελες αλλαγές better bail out now :D

 

Εγώ είμαι τώρα δύο επεισόδια πίσω και δε με καίει να το δω... ίσως Χριστούγεννα που θα κάτσω λίγο παραπάνω από δουλειά δω δυο-τρια μαζεμένα (αν αντέξω)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και καλή στο τέλος, άμα είναι ένα-ένα μέχρι να περιμένεις το επόμενο ψειρίζεις αυτό που είδες έχω την εντύπωση όσο καλο και να είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια οτι εγω που τα βλεπω με το που βγαινουν επειδη εχω το cosmote tv και τα δειχνει στο fox, δεν αξιζε. Επειδη οπως εγραψα και πιο πριν το 1 στα 4-5 επεισοδια ειναι καλο, καλυτερα να αφηνεις να μαζευτουν στη συγκεκριμενη σειρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να βρω ουτε στην ακτή ουτε στο eztv το επεισοδιο αυτης της βδομαδας! τι φαση? και οι ιδιοι οι πειρατες βαρεθηκαν να "γραφουν" και να ανεβαζουν ? :P

[αν ειναι κατι που αντιβαινει κανονες πειτε μου σε πμ πλιζ]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπηθείτε τον εαυτό σας παιδιά. Υπάρχουν δεκάδες αξιόλογων σειρών εκεί έξω και ο ελεύθερος χρόνος είναι λιγοστός.

Δε μου παει να τη σταματησω τωρα που εχει εστω και λιγο ενδιαφερον. Εδω δεν τη παρατησαμε μετα τη φυλακη οταν χαθηκαν και κοιμομασταν ορθιοι μεχρι να τελειωσει το επεισοδιο, εδω θα σταματησουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσα επεισόδια και καμια αναφορά τι γίνεται στις μεγάλες πόλεις και στον υπόλοιπο κόσμο. Επίσης αντί να κοιτάξουν να παράγουν κάτι το μόνο που κάνουν ειναι να μαζεύουν σκουπίδια. Πόσα χρόνια υποτίθεται κρατάνε οι τροφές; Και αυτός ο Ρικ πόσους θα πάρει ακομα στον λαιμό του με τις κατά καιρούς ευαισθησίες του; Εντωμεταξύ έχουν περάσει δυο χρόνια από την αρχή αλλά όλοι έχουν γεράσει λες και εχει περάσει μια δεκαετία με μόνη εξαίρεση την έγκυο που ούτε καν εχει φουσκώσει η κοιλιά της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσα επεισόδια και καμια αναφορά τι γίνεται στις μεγάλες πόλεις και στον υπόλοιπο κόσμο. 

Πως ακριβως θα γινοταν αυτο? Δε μπορει ξαφνικα μετα απο τοτες σεζον να σου δειξει τι γινεται στην Ελλαδα π.χ Θα ηταν ακυρο και δεν θα ειχε νοημα. Επιπλεον οι χαρακτηρες δεν εχουν προσβαση σε κατι ωστε να μαθουν τι γινεται σε αλλες χωρες ή πολιτειες. Οποτε ακυρο το σχολιο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε να ερχόταν κάποιος από άλλο μέρος ή μέσω ασύρματου ή ραδιοφωνικής εκπομπής ή με ένα σωρό άλλους τρόπους,οποτε άκυρο το δικό σου σχόλιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εσυ αδερφε δεν ειπες να ερχοταν καποιος αλλος, ειπες να γινει αναφορα τι γινεται σε αλλες πολεις και χωρες. Αλλο το ενα αλλο το αλλο. Μιλα κανονικα να καταλαβαινουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα αστο, ας το αφησουμε εδω δεν εχει νοημα να μαλωνουμε για μια σειρα. Και μια χαρα σεβασμο εχω, δεν σου ειπα κατι. Το αφηνουμε εδω :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχως που υπαρχει ο Ευγενιος που δεν ειναι τοσο προβλεψιμος και βαρετος οσο οι περισσοτεροι αλλοι της σειρας και στην ουσια χαρη σε αυτον την βλεπω καπως καλυτερα την σειρα.

 

Το θεμα ειναι οτι υπαρχουν χοντρα θεματα οχι για την παρουσα season που ειναι αυτη που ειναι αλλα οπως αναφερθηκε για το μελλον της.

 

Μπορει στο comic να ειναι πιο ευκολο να κρυψεις καποια πραγματα οπως πχ η ηλικια,αλλα δεν ειναι το ιδιο ευκολο στην σειρα.

 

Επισης η ολη νοοτροπια του kirkman οτι στην σειρα θα δινεται βαση κυριως στο να επαναλαμβανονται σκηνικα τυπου negan και governor ειναι στην ουσια αρμεγμα(με την πολυ κακη εννοια).

 

Ειμαι σιγουρος οτι το γνωριζει και ο ιδιος οτι καποια στιγμη ο κοσμος θα κουραστει παρα πολλυ με αυτο το σκηνικο,και καποια στιγμη μαλλον θα την κοψει την σειρα(ισως στις επομενες 2-3season).Δεν γινεται να συνεχιζουν να βγαινουν απειρες season walking dead οταν δεν εχεις στην ουσια τιποτα καινουργιο να δειξεις.

 

Δεν εισαι supernatural που αν και εχει φτασει τις 13season και ειναι σε αρκετα πραγματα πλεον προβλεψιμο,παραμενει(εως ενα βαθμο παντα)ενδιαφερον και εχει κατι να σου δειξει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...