Προς το περιεχόμενο

The Walking Dead Season 8 (Spoilers allowed up to Season 7)


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 655
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χαλια το επ. Απο αυτα (και ειναι πολλα τελευταία ) που δε χανεις τιποτα και να μη το δεις. Ο τιτλος του "the king the widow and Rick" τα λεει ολα νομίζω.

ταινία του Σειρηνάκη θυμίζει ο τίτλος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που μου άρεσε φέτος είναι το ξύλο που έφαγε ο Ρικ από τον Ντάρυλ, το άξιζε με τόσα λάθη που έχει κάνει. Αλλιώς τίποτα, αναπολώ τον πρώτο κύκλο και μετά τον Governor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το hype που ειχαμε για αυτη τη σειρα πηγε στα σκουπιδια αληθεια, απογοητευση μονο ειδικα για εμας που εχουμε τρελα με τα ζομπι. Τα ιδια και τα ιδια αν εξαιρεσεις τις αρχικες σεζον. Η σειρα απο τοτε που χαθηκανε μεταξυ τους μετα την φυλακη μεχρι τωρα, με εξαιρεση τα 3 πρωτα επεισοδια της 8ης σεζον ειναι για τα σκουπιδια. Κριμα τιποτα αλλο. Ενας κακος-πως θα τον φαμε συνεχεια. Εχω ξενερωσει τη ζωη μου, αν δεν ειχα την αγαπη μου για τα ζομπι θα το ειχα παρατησει απο τη φυλακη και μετα.. ξενερα μονο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χουμε ξαναπει οτι δυστηχως η σειρα ειναι αυτη και ειτε πεφτει η μπαρα των απαιτησεων και εξακολουθεις να την παρακολουθεις(γενικα μιλωντας),ειτε την αφηνεις αφου πλεον βλεπεις/ξερεις που εχει φτασει και πως θα συνεχιστει.

 

Βεβαια αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα κανουμε και τα οποια παραπονα οσοι συνεχιζουμε να την παρακολουθουμε οπως το να βλεπουμε την Carol να κανει τον rambo με καθε πρωτη ευκαιρια και να γαζωνει τους παντες ή σε καποιες σεναριακες χαζομαρες οπως την προσφατη περιπτωση των σκουπιδιαρο ανθρωπων στο τελευταιο επεισοδιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα fulgore η σειρα δίνει την εντύπωση οτι δεν έχει συγκεκριμένο σενάριο, ούτε καν κάτι που ακολουθεί σαν σχέδιο, εδώ και αρκετές σεζόν νομίζω ότι το γράφουν τώρα... Και γενικά μπαζει αρκετά σκηνοθετικά και ως προς λεπτομέρειες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι η σειρα ειναι σε πτωτικη πορεια ειναι γεγονος.Και οι χαμηλες βαθμολογιες το λενε αυτο και η χαμηλη τηλεθεαση πλεον της σειρας.

 

Πιο παλια σχεδον σε καθε αρχη και τελος της season διαβαζαμε κιολας συνεχεια για την παρα πολυ μεγαλη τηλεθεαση που εκανε η σειρα,πλεον τα νουμερα εχουν πεσει αν και ειναι ακομα δημοφιλης προφανως.

 

Το οτι η season αυτη θα πηγαινε ετσι ηταν πανω κατω δεδομενο απο την στιγμη που ο Negan θα ειναι μεχρι το τελος της.Και αυτο ειναι το μεγαλυτερο λαθος της σειρας τον τελευταιο καιρο.

 

Ναι ωραια η επιλογη του ηθοποιου που κανει το negan και αντε πες ενδιαφερον και ο Negan,αλλα θα τον φαμε συνολικα στην μαπα σχεδον 3 season(απο την 6η season ξεκινησε το ολο με τους saviors).

Πως να μην βαρεθει ο κοσμος?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς και οχι μόνο αυτό, είναι ένα μοτίβο το οποίο έχουμε ξαναδεί με τον κυβερνήτη. Μπορεί να είναι σαφώς καλύτερος σαν κακος και γενικά να προσφέρει περισσότερα σαν ηθοποιός αλλά και παλι βλέπουμε το ίδιο. Τώρα όσο αφορά τις τηλεθεασεις προφανώς και έχουν πτωτική πορεία, όταν το ένα στα 5-6 επεισόδια είναι καλό και στα άλλα μιλανε και περπατανε τι να κάτσει να δει ο άλλος. Συν ότι παίζουν ακόμα άλλες τόσες σειρές που είναι αρκετά καλές. Εγώ όπως είπα και πριν ο μόνος λόγος που το βλέπω είναι ότι μου αρέσουν πάρα πολύ τα ζόμπι και όλη αυτή η φάση της επιβίωσης, έχω δει σχεδόν όλες τις ταινίες και βιντεοπαιχνίδια με αυτό το θεμα, αλλά και το γεγονός ότι θέλω να δω το θα γίνει στο τέλος. Αν είναι ένα κλασσικό τέλος όπου απλά βρίσκουν κάποιους επιστημονες που έχουν βρει τη θεραπεία και το αφήσουν έτσι θα είναι άνετα η χειρότερη σειρά για μένα, αν έχουν σκεφτεί κάτι εναλλακτικό (που δε νομίζω αφού είμαι σίγουρος ότι το γράφουν το επεισόδιο Παρασκευή και Κυριακή βγαίνει) θα ήθελα να το δω. Απλά περιμένω το τελος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...