Προς το περιεχόμενο

Intel Coffee Lake και Z370 chipset


Whitefanged

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άντε να το πούμε αλλιώς για να μην θίγεται κανένας...ούτε με intel βλέπει κάποιος 5ghz που δεν έχει ιδιαίτερες γνώσεις oc και σταθερό χέρι και χωρίς να σπάσει την εγγύηση της cpu. Αλλιώς η ίδια η intel θα έδινε turbo στα 5ghz...δεν είναι ο μέσος όρος των chip, αντίθετα είναι διαλεγμένα και delidιασμένα άρα δεν γενικεύουμε....επεξεργαστάρες για games οι intel αλλά μην λέμε ότι θέμε...ερώτηση στο θέμα τώρα...ο i3 ξέρουμε max συχνότητες all cores και single core; Έχει τίποτα leaks; Γιατί καθαρά για games θα είναι μια χαρά αν ισχύει η τιμή...

 

Τα review samples των 8600/8700K φτάνουν 5Ghz+ με καλές ψύκτρες, απλά βαράνε 90C. Στον Intel με delid(Δεν το κάνει ο οποιοσδήποτε ναι, αλλά ούτε θα δώσει 400 ευρώ για CPU ο οποιοσδήποτε, ούτε ασχολείται με O/C ο οποιοσδήποτε συνεπώς μιλάμε για λίγους) θα δεις 4.8-5Ghz με καλά temps. Ο 1600X δεν φτάνει με καμία ψύκτρα ούτε καν 4.5Ghz..Αυτή είναι η διαφορά που την ξέρετε απλά θέλετε να πείτε κάτι..3 μερούλες έμειναν για τα επίσημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα review samples των 8600/8700K φτάνουν 5Ghz+ με καλές ψύκτρες, απλά βαράνε 90C. Στον Intel με delid(Δεν το κάνει ο οποιοσδήποτε ναι, αλλά ούτε θα δώσει 400 ευρώ για CPU ο οποιοσδήποτε, ούτε ασχολείται με O/C ο οποιοσδήποτε συνεπώς μιλάμε για λίγους) θα δεις 4.8-5Ghz με καλά temps. Ο 1600X δεν φτάνει με καμία ψύκτρα ούτε καν 4.5Ghz..Αυτή είναι η διαφορά που την ξέρετε απλά θέλετε να πείτε κάτι..3 μερούλες έμειναν για τα επίσημα.

Όταν θα ξεκολλήσεις το μυαλό σου από το ότι εμείς είμαστε οι κακοί που θέλουμε να πούμε κάτι που δεν ισχύει για το "πολύτιμό σου" τότε θα χαρείς πολύ περισσότερο την όποια συζήτηση εδώ μέσα και κυρίως την μελλοντική αγορά σου. Σταμάτα επιτέλους να είσαι εριστικός με οποιονδήποτε λέει κάτι που θεωρείς ότι θίγει το καμάρι σου. Δεν σε τιμά αυτού του είδους η συμπεριφορά...δεν θα ήθελα να είμαι κοντά σου, όταν χάνεις στα games που παίζεις όπως μας έχεις πει πολλάκις...άντε καλές αγορές και μην νοιάζεσαι για το τι θέλουμε να πούμε εμείς ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς οι κακοί :(

Συγνώμη αλλά έχω παίξει ακόμη και με custom μέχρι Haswell βέβαια αλλά την θερμοκρασία δεν την έκανες καλά με τίποτα.

Πριν βάλεις ταμπέλες σε άλλους κάνε μία απλή ερώτηση σε άτομα που είναι εδώ γνωστά και δες τι και πως.

Αυτό που κάνεις απλά προκαλείς τον άλλον και τίποτα παραπάνω.

Όσο για τα AMD έχω γράψει ότι ένας λόγος που δεν ψήθηκα να πάρω είναι αυτό το άθλιο oc που έχουν, όχι τίποτα άλλο αλλά έτσι για το ψυχολογικό θα ήθελα έστω ένα 4500.

Το έχω γράψει μάλιστα ουκ ολίγες φορές στα παιδιά που προσπαθούν να κάνουν oc ότι το θεωρώ για γέλια να προσπαθώ από 3925 να φτάσω 3975..

Έλεος.

Παρόλα αυτά με βαπτισες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα λέει ο κόσμος δεν σου έθιξε κανείς την ομάδα.

Τελικά ότι και να πει κανείς η μπλε ή κόκκινος.

Ή μάλλον το δικό μου είναι καλύτερο!!!

Τέλος πάντων άντε πιάσε τα 4000 από 3900 με μισή ΔΕΗ πάνω σε core voltage.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω στο εξωτερικό τι γίνεται,πάντως ο Έλληνας το έχει μέσα του. Όπως στα αυτοκίνητα. Αν ρωτήσεις κάποιον στο φανάρι,αν του έχει βγει καλό το κάρο του,θα σου πει με ευκολία πως είναι και γάμω τις αγορές και ας τρέχει κάθε τρεις και λίγο στα συνεργεία.

Το ίδιο και χειρότερο στα προϊόντα τεχνολογίας.

Χαλαρώστε λίγο και βοηθήστε και τους υπόλοιπους να επιλέξουν σωστότερα από τις εμπειρίες σας.

Δεν είναι ντροπή. Εγώ με ευκολία λέω πως ο 6700K είναι θερμαστρα,και τον εσφαξα για να κερδίσω 200mhz daily :P

 

Προσωπική εκτίμηση πάντως είναι πως δεν βλέπω ο 8700K να τρέχει με ψηλότερα Ρολόγια από τον 7700K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έναν 8700k και κάποια μητρική στα 200 ευρώ z370 και ram στα 3200 με μια 1080 κάρτα φτιάχνετε πύργος μέχρι τα 1800 ευρώ? Όπως και να το κάνουμε καλοί χρυσοί οι Ryzen αλλά για Gaming δεν τραβάνε όπως τραβάει ένας 7700k πόσο μάλλον ένας 8700k. Θα υπάρχουν μητρικές z370 στα 200 με 250 ευρώ?

 

Επίσης πότε θα κυκλοφορήσουν Ελλάδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έναν 8700k και κάποια μητρική στα 200 ευρώ z370 και ram στα 3200 με μια 1080 κάρτα φτιάχνετε πύργος μέχρι τα 1800 ευρώ? Όπως και να το κάνουμε καλοί χρυσοί οι Ryzen αλλά για Gaming δεν τραβάνε όπως τραβάει ένας 7700k πόσο μάλλον ένας 8700k. Θα υπάρχουν μητρικές z370 στα 200 με 250 ευρώ?

 

Επίσης πότε θα κυκλοφορήσουν Ελλάδα?

Θες απάντηση ή οι ερωτήσεις μπήκαν σάλτσα μαζί με το θάψιμο προς τους ryzen?
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν πιστεύω ότι ενδιαφέρεται άντε ας το ρίξω

http://www.insomnia.gr/topic/522368-προτάσεις-σύνθεσης-και-αναβάθμισης-ηυ-για-gaming/#entry53061944

 

Το πρωί με τον καφέ είμαι καλός ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θάψιμο στο ποστ του είναι ότι οι Ryzen αποδίδουν χειρότερα από έναν 7700K σε παιχνίδια ; 


Όταν θα ξεκολλήσεις το μυαλό σου από το ότι εμείς είμαστε οι κακοί που θέλουμε να πούμε κάτι που δεν ισχύει για το "πολύτιμό σου" τότε θα χαρείς πολύ περισσότερο την όποια συζήτηση εδώ μέσα και κυρίως την μελλοντική αγορά σου. Σταμάτα επιτέλους να είσαι εριστικός με οποιονδήποτε λέει κάτι που θεωρείς ότι θίγει το καμάρι σου. Δεν σε τιμά αυτού του είδους η συμπεριφορά...δεν θα ήθελα να είμαι κοντά σου, όταν χάνεις στα games που παίζεις όπως μας έχεις πει πολλάκις...άντε καλές αγορές και μην νοιάζεσαι για το τι θέλουμε να πούμε εμείς ή όχι.

 

Δεν με ενδιαφέρει τι θα πεις για έναν CPU ρε μαν..Το θέμα είναι να μην κάνουμε τους χαζούς λέγοντας πράγματα απλά για να πούμε, όπως το να συγκρίνουμε ένα delid με την χρήση του LN2..


Τέλος πάντων άντε πιάσε τα 4000 από 3900 με μισή ΔΕΗ πάνω σε core voltage.

 

Πολλοί θέλουν να παίρνουν το 100% από το HW τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θάψιμο στο ποστ του είναι ότι οι Ryzen αποδίδουν χειρότερα από έναν 7700K σε παιχνίδια ;

Έλα ρε σαικο τώρα.Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια είναι ο τύπος.Μπηκε να ρωτήσει αν φτιάχνεται συστημα 8700κ με 1800 γιουρια;; Λες και αν είναι 2000 θα δυσκολευτεί όποιος διαθέτει τέτοιο ποσό. Και λέει "οι ryzen δεν τραβάνε στα games".

Τεκμηριωμένη άποψη,τι να σου πω.

Ασχέτως με την σύγκριση ο τύπος μπήκε ξεκάθαρα για να πει την π@π@ρια του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες απάντηση ή οι ερωτήσεις μπήκαν σάλτσα μαζί με το θάψιμο προς τους ryzen?

Οχι θέλω πραγματικά απάντηση έχω ανοίξει και νέο θέμα για αγορά υπολογιστή.

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

 

http://www.insomnia.gr/topic/656506-gaming-pc-1800-ευρώ-max/#entry55991628

Έλα ρε σαικο τώρα.Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια είναι ο τύπος.Μπηκε να ρωτήσει αν φτιάχνεται συστημα 8700κ με 1800 γιουρια;; Λες και αν είναι 2000 θα δυσκολευτεί όποιος διαθέτει τέτοιο ποσό. Και λέει "οι ryzen δεν τραβάνε στα games".

Τεκμηριωμένη άποψη,τι να σου πω.

Ασχέτως με την σύγκριση ο τύπος μπήκε ξεκάθαρα για να πει την π@π@ρια του

Κανένα τρολλαρισμα μερικές συμβουλές θέλω. Και το budget είναι αυστηρά 1800 ευρώ για πύργο για αυτό ρώτησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι θέλω πραγματικά απάντηση έχω ανοίξει και νέο θέμα για αγορά υπολογιστή.

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

 

http://www.insomnia.gr/topic/656506-gaming-pc-1800-ευρώ-max/#entry55991628

 

Κανένα τρολλαρισμα μερικές συμβουλές θέλω. Και το budget είναι αυστηρά 1800 ευρώ για πύργο για αυτό ρώτησα.

Καλά έκανες και άνοιξες θέμα. Θα σου απαντήσουν εκεί τότε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...