Προς το περιεχόμενο

Υποστήριξη αναγνώρισης προσώπου και “tap-to-wake” έρχονται πιθανότατα στο νέο iPhone


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το διπλο ταπ ταπ το εχει το g2 από το 2013.Αλλα καλο ειναι που επιτελους μπαινει σε περισσότερες συσκευες. Θυρα υπερυθρων ραδιοφωνο και μπλε δοντι να συνεργάζεται με ολα τα κινητα κλπ θα εχει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι εντυπωσιαστικα..... ας βαλει μια ανθρωπινη τιμη και ναι τοτε θα εντυπωσιαστω σαν ανθρωπος και οχι σαν γιδι που τρεχει να αγορασει κατι που ειναι λιγο καλητερο απο αυτο που ειχα πριν....

Τι εννοείς φίλε μου; $50 με $199 θα έχει όπως κάθε χρόνο. Α τι; Είσαι Ελλάδα; παίρνεις 400€ και θες κινητό με 1000€;

Δικό σου πρόβλημα. Δεν νομίζω η apple να ασχοληθεί μαζί σου. Το κοινό της αγοράζει γιατί τα έχει.

 

Όχι μόνο της apple. Από εποχές που ακόμα και στην Ελλάδα αγοράζατε Νοκια με 700€ και φωνάζατε στον ιδιωτικό υπάλληλο κοίτα το δικό μου τρέχει και τζάβα.

 

(Αχ 6600 αγάπη)

 

Ξεκολλάτε με το αστείο της τιμής. Επειδή είναι ακριβό για εσένα δεν είναι ακριβό για όλους. Και αυτό δεν ισχύει μόνο για τα πρόβατα της apple αλλά για όλους και για όλα.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διπλο ταπ ταπ το εχει το g2 από το 2013.Αλλα καλο ειναι που επιτελους μπαινει σε περισσότερες συσκευες. Θυρα υπερυθρων ραδιοφωνο και μπλε δοντι να συνεργάζεται με ολα τα κινητα κλπ θα εχει;

απ το iphone 18s αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθεστε και τρωγεστε.... θελεται να κανεται κατι για αυτο; σταματιστε να χαλατε τα λεφτα σας στα καπιταλοζωα οχι ενας αλλα πολοι...μολοις το κανετε αυτο θα αρχιζουν να ξυπνανε...

 

μολις γινει αυτο καντε το αναλογο για αυτη την χωρα για το μονο που μας νοιαζει ειναι το κινιτο μας το τσιγαρο μας και ο καφες μας.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι.. αναφέρθηκε πουθενά ότι η Apple παρουσιάζει το Tap to Wake ως δική τους εφεύρεση και παίρνετε φωτιά εδώ και 9 σελίδες; Απλά αναφέρθηκε ότι θα το υλοποιήσουν μιας και δεν θα υπάρχει άλλο το Home Button. Απλά τα πράγματα πουθενά δεν αναφέρθηκε η λέξη Innovation, Invention κλπ. Ένα Feature θα βάλουν που είχαν κινητά δίχως Home Button εδώ και κάποια χρόνια, απλά τα πράγματα. Το εντυπωσιακό του θέματος είναι ότι σύμφωνα με τα Leaks η αναγνώριση προσώπου θα εντοπίζει τον χρήστη από διαφορετικές γωνίες αφού θα του σκανάρει το πρόσωπο, πολύ καλύτερο από το Iris Scanner κατά την γνώμη μου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι.. αναφέρθηκε πουθενά ότι η Apple παρουσιάζει το Tap to Wake ως δική τους εφεύρεση και παίρνετε φωτιά εδώ και 9 σελίδες; Απλά αναφέρθηκε ότι θα το υλοποιήσουν μιας και δεν θα υπάρχει άλλο το Home Button. Απλά τα πράγματα πουθενά δεν αναφέρθηκε η λέξη Innovation, Invention κλπ. Ένα Feature θα βάλουν που είχαν κινητά δίχως Home Button εδώ και κάποια χρόνια, απλά τα πράγματα. Το εντυπωσιακό του θέματος είναι ότι σύμφωνα με τα Leaks η αναγνώριση προσώπου θα εντοπίζει τον χρήστη από διαφορετικές γωνίες αφού θα του σκανάρει το πρόσωπο, πολύ καλύτερο από το Iris Scanner κατά την γνώμη μου.

 

Θα το πει πλάγιος, είναι βέβαιο ότι στην παρουσίαση θα ακουστούν οι λέξεις και φτάσεις “new, so cool, so fun, for the first time….., amazing new way…. κτλπ”. Και τα ευήκοα ώτα μετά θα το πάρουν γαϊτανάκι και θα πλακώσει το innovation.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το πει πλάγιος, είναι βέβαιο ότι στην παρουσίαση θα ακουστούν οι λέξεις και φτάσεις “new, so cool, so fun, for the first time….., amazing new way…. κτλπ”. Και τα ευήκοα ώτα μετά θα το πάρουν γαϊτανάκι και θα πλακώσει το innovation.

Το ότι θα είναι New ή For the first time ναι θα είναι, αλλά για το iPhone. Δεν είπαν ποτέ For the first time on a smartphone, όπως και με το Raise to wake, δεν είπαν For the first time on a smartphone ή κάτι παρόμοιο. Απλά υιοθέτησαν την παραπάνω λειτουργία. Όσο για το αν είναι Cool, είναι και εμένα με βόλευε όταν είχα Android Smartphone δίχως κουμπί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι θα είναι New ή For the first time ναι θα είναι, αλλά για το iPhone. Δεν είπαν ποτέ For the first time on a smartphone, όπως και με το Raise to wake, δεν είπαν For the first time on a smartphone ή κάτι παρόμοιο. Απλά υιοθέτησαν την παραπάνω λειτουργία. Όσο για το αν είναι Cool, είναι και εμένα με βόλευε όταν είχα Android Smartphone δίχως κουμπί.

 

Δεν είναι έτσι, υπάρχει προϊστορία, πάνε και κράζουν πρώτα το Android ή “τον ανταγωνισμό” και μετά αντιγράφουν τις λειτουργίες του και τις παρουσιάζουν σαν κάτι Νέο γενικά, έχει ξανά γίνει, θα γίνει και θα γίνετε.

 

Back to the future - Sep. 2017 - Εδώ θα είμαστε το ίδιο θα γίνει

gallery_184578_845_97704.jpg

 

Και αν αστειευόμενος πω τώρα ότι θα προχωρήσουν και σε μηνύσεις εναντίων της Nokia, LG και δεν ξέρω εγώ ποιον άλλο είχε αυτή την τεχνολογία στο παρελθόν, δεν είναι λίγοι αυτοί που θα διαβάσουν το αστείο αλλά στο βάθος του μυαλού τους θα υπάρχει η υποψία ότι μπορεί κάτι τέτοιο να μην απέχει πολύ από μια μελλοντική πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι έτσι, υπάρχει προϊστορία, πάνε και κράζουν πρώτα το Android ή “τον ανταγωνισμό” και μετά αντιγράφουν τις λειτουργίες του και τις παρουσιάζουν σαν κάτι Νέο γενικά, έχει ξανά γίνει, θα γίνει και θα γίνετε.

 

Back to the future - Sep. 2017 - Εδώ θα είμαστε το ίδιο θα γίνει

gallery_184578_845_97704.jpg

Κράζουν το Android για τις αργές ενημερώσεις, τα κενά ασφαλείας και πάει λέγοντας. Δεν θυμάμαι να έκραξαν πρόσφατα "Features" του Android. Αν κάνω λάθος δώσε μου Link από Keynote που να το έκαναν. Επίσης ο MKBHD είναι γνωστός στο να ρίχνει λάδι στη φωτιά δίχως λόγο. Όπως είπα δώσε μου στιγμή από πρόσφατη Keynote που να κράζουν το Android για κάποια Features. Τέλος είμαι της ίδιας άποψης ότι η Apple αργεί να υιοθετήσει κάποια Features και τα βάζει πολύ αργότερα από τον ανταγωνισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...