Προς το περιεχόμενο

Υποστήριξη αναγνώρισης προσώπου και “tap-to-wake” έρχονται πιθανότατα στο νέο iPhone


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θέμα είναι ότι έχω απαντήσεις σε όλα όσα λες. Απλά δε μπορείς να αναγνωρίσεις την ανωτερότητα ενός iPhone σε ορισμένα πράγματα. Είσαι απλά hater και αυτό φαίνεται. Οπότε τα λεφτάκια σου και σε άλλη εταιρία. Μικρό το κακό. Ελπίζω με τα λεφτά που πλήρωσες να έχεις bluetooth για μεταφορά αρχείων. Άσε μας εμάς εδώ να τα κάνουμε με το ρημάδι το cloud μωρέ. Δεν είναι για όλους αυτά ;)

 

Ποιο cloud? 1TB cloud έχω με το Office 365 σε όλες μου τις συσκευές (+ 1TB για άλλους 4 χρήστες στην ίδια άδεια)! Ας μην μιλάμε για cloud. Αλλά είναι για όλες τις συσκευές (από iPhone μέχρι και ό,τι θες).  Είναι τελικά για όλους αυτά, απλά εμείς ό,τι πληρώνουμε, αυτό παίρνουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μίλησέ ο σχετικός σε τι είναι τοπ το iphone? σε κάμερα? σε οθόνη? σε μπαταρία? σε διαστάσεις? στο κλειστό λειτουργικό? μόνο γκλάμουρια πουλάει σε κάτι τσόκαρα 

Σου επιστρεφω τον χαρακτηρισμο.........η ελλειψη βασικης ευγενειας σε αυτο το φορουμ ειναι εντυπωσιακη............οχι εισαι εσυ ο σχeτικος και οχι τα 200ek που αγορασαν περσι iphone.

Σε ολα τα χαρακτηριστικα ειναι στην πρωτη γραμμη. Και κανεις το ιδιο απροβληματιστα την δουλεια σου ειτε την πρωτη μερα ειτε μετα απο 3 χρονια. Τωρα το αν εχει 2GB ram και οχι 12 για εσενα μπορει να ειναι βασικο γιατι την μεγαλη πλειοψηφια ειναι ψιλα γραμματα απο την στιγμη που η συσκευη δουλευει οπως πρεπει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου επιστρεφω τον χαρακτηρισμο.........η ελλειψη βασικης ευγενειας σε αυτο το φορουμ ειναι εντυπωσιακη............οχι εισαι εσυ ο σχeτικος και οχι τα 200ek που αγορασαν περσι iphone.

Σε ολα τα χαρακτηριστικα ειναι στην πρωτη γραμμη. Και κανεις το ιδιο απροβληματιστα την δουλεια σου ειτε την πρωτη μερα ειτε μετα απο 3 χρονια. Τωρα το αν εχει 2GB ram και οχι 12 για εσενα μπορει να ειναι βασικο γιατι την μεγαλη πλειοψηφια ειναι ψιλα γραμματα απο την στιγμη που η συσκευη δουλευει οπως πρεπει.

 

Ναι... η εμπρόσθια κάμερα 1,2 mp του iPhone 6 το 2014 ήταν χαρακτηριστικό πρώτης γραμμής... 

Να συνεχίσουμε με τα ανέκδοτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν τα 40 όλοι οι άνθρωποι (λογικά) είναι πραγματικά "αστείοι"... Μάλιστα.

 

Την φιλική συμβουλή που δίνεις μήπως καλύτερα να την ακολουθήσεις εσύ ο ίδιος? Αμερικανάκια, τυφλοί, θύματα, ηλικίες, μας ξέρεις όλους εδώ μέσα...

 

Αυτό κατάλαβες εσύ? Τελικά είστε και εντελώς αγράμματοι και δεν εννοώ τα πτυχία που έχεις μαζέψει αλλά παιδεία και μόρφωση.. που δεν την βρίσκεις  στα χαρτιά και στο λόγο.. Έχει να κάνει πως σε έχει μάθει η οικογένειά σου πως λειτουργεί το μυαλό σου, με τι αρχές έχεις μεγαλώσει.

 

Να στο κάνω ποιο λιανά. Ο τρόπος γραφής σου "ταιριάζει" στην ηλικία κάτω των 40 για το συγκεκριμένο θέμα συζήτησης. Και δεν είναι αστείοι όσοι είναι κάτω των 40 :D

 

Κρίμα... έλεγα ότι έχει φτάσει η Ελλάδα στο μαύρο χάλι... Με το ένα πόδι στον τάφο είναι.. πόσο κρίμα...μα για να ασχολούμαστε με τέτοια ζητήματα δεν είναι παρά πικρή διαπίστωση.. δεν υπάρχει κάτι άλλο να υποθέσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο cloud? 1TB cloud έχω με το Office 365 σε όλες μου τις συσκευές (+ 1TB για άλλους 4 χρήστες στην ίδια άδεια)! Ας μην μιλάμε για cloud. Αλλά είναι για όλες τις συσκευές (από iPhone μέχρι και ό,τι θες).  Είναι τελικά για όλους αυτά, απλά εμείς ό,τι πληρώνουμε, αυτό παίρνουμε!

Άρα τι γκρινιάζεις; Μια χαρά! Και μπράβο σου. Το αν το iPhone λοιπόν αξίζει τα λεφτά του ή όχι είναι άλλο στόρυ. Αλλά μη μου λες για το bluetooth και τα SMS.. Γιατί εντάξει. Αν ποτέ φύγω από Apple θα πάω σε OnePlus. Το μόνο Android που αξίζει. Άντε και κάτι λίγο τα Samsung s8-note 8 με custom rom όμως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα τι γκρινιάζεις; Μια χαρά! Και μπράβο σου. Το αν το iPhone λοιπόν αξίζει τα λεφτά του ή όχι είναι άλλο στόρυ. Αλλά μη μου λες για το bluetooth και τα SMS.. Γιατί εντάξει. Αν ποτέ φύγω από Apple θα πάω σε OnePlus. Το μόνο Android που αξίζει. Άντε και κάτι λίγο τα Samsung s8-note 8 με custom rom όμως. 

Μα αυτό είναι το story μου, το αν αξίζει το iPhone τα λεφτά του! Δεν είπα ποτέ ότι είναι κακό κινητό. Κι ούτε μπορεί κανείς να πει κάτι τέτοιο. Λέω πως είναι ακριβό γι'αυτά που σου δίνει και διευκρινίζω τα αδύνατα του σημεία που ΔΕΝ θα'πρεπε να υπάρχουν για την τιμή του! Για άλλους είναι δευτερεύοντα, για μένα όμως δεν είναι. Όταν δίνω τόσα πολλά λεφτά δεν θέλω να'χω κάτι ίσο ή λίγο καλύτερο από κάποιον άλλον, αλλά ΤΟ καλύτερο και ΠΟΛΥ ανώτερο σε σχέση με τον άλλον που βρίσκεται στην ίδια τιμή! Κι ο άλλος σε όλα όσα έχω αναφέρει... δεν σκοντάφτει. Ενώ η Apple σκοντάφτει!

*ο άλλος είναι ο ανταγωνισμός, όχι φυσικό πρόσωπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτό είναι το story μου, το αν αξίζει το iPhone τα λεφτά του! Δεν είπα ποτέ ότι είναι κακό κινητό. Κι ούτε μπορεί κανείς να πει κάτι τέτοιο. Λέω πως είναι ακριβό γι'αυτά που σου δίνει και διευκρινίζω τα αδύνατα του σημεία που ΔΕΝ θα'πρεπε να υπάρχουν για την τιμή του! Για άλλους είναι δευτερεύοντα, για μένα όμως δεν είναι. Όταν δίνω τόσα πολλά λεφτά δεν θέλω να'χω κάτι ίσο ή λίγο καλύτερο από κάποιον άλλον, αλλά ΤΟ καλύτερο και ΠΟΛΥ ανώτερο σε σχέση με τον άλλον που βρίσκεται στην ίδια τιμή! Κι ο άλλος σε όλα όσα έχω αναφέρει... δεν σκοντάφτει. Ενώ η Apple σκοντάφτει!

*ο άλλος είναι ο ανταγωνισμός, όχι φυσικό πρόσωπο

Και ο άλλος σκοντάφτει εκεί που η Apple δε σκοντάφτει. Μπορώ να το κάνω όλη μέρα αυτό! Και δεν έχει νοήμα! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα... έλεγα ότι έχει φτάσει η Ελλάδα στο μαύρο χάλι... Με το ένα πόδι στον τάφο είναι.. πόσο κρίμα...μα για να ασχολούμαστε με τέτοια ζητήματα δεν είναι παρά πικρή διαπίστωση.. δεν υπάρχει κάτι άλλο να υποθέσω.

Εντάξει, νομίζω ότι το έχεις ξεφτιλίσει εντελώς το θέμα. Δεν φταίμε εμείς για την ψυχολογική σου κατάσταση και μιζέρια.

 

Ευχαριστούμε πολύ για τη συμμετοχή σου...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου επιστρεφω τον χαρακτηρισμο.........η ελλειψη βασικης ευγενειας σε αυτο το φορουμ ειναι εντυπωσιακη............οχι εισαι εσυ ο σχeτικος και οχι τα 200ek που αγορασαν περσι iphone.

Σε ολα τα χαρακτηριστικα ειναι στην πρωτη γραμμη. Και κανεις το ιδιο απροβληματιστα την δουλεια σου ειτε την πρωτη μερα ειτε μετα απο 3 χρονια. Τωρα το αν εχει 2GB ram και οχι 12 για εσενα μπορει να ειναι βασικο γιατι την μεγαλη πλειοψηφια ειναι ψιλα γραμματα απο την στιγμη που η συσκευη δουλευει οπως πρεπει.

σου μίλησα για ραμ? τι δουλεία κάνεις απροβλημάτιστα? εδώ δεν έχουν νορμάλ χάρτες και αναγκάζεσαι να περάσεις τα google maps στο iphone των 1000€  χεχε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο άλλος σκοντάφτει εκεί που η Apple δε σκοντάφτει. Μπορώ να το κάνω όλη μέρα αυτό! Και δεν έχει νοήμα! 

ΟΚ. Οπότε μάλλον έχουμε διαφορετική οπτική γωνία των πραγμάτων.

Τέλος πάντων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

200ek που αγορασαν περσι iphone. 

 

 

Σε ολα τα χαρακτηριστικα ειναι στην πρωτη γραμμη. Και κανεις το ιδιο απροβληματιστα την δουλεια σου ειτε την πρωτη μερα ειτε μετα απο 3 χρονια. Τωρα το αν εχει 2GB ram και οχι 12 για εσενα μπορει να ειναι βασικο γιατι την μεγαλη πλειοψηφια ειναι ψιλα γραμματα απο την στιγμη που η συσκευη δουλευει οπως πρεπει.

 

200 εκατομμύρια αγόρασαν πέρυσι iphone. Και αυτός είναι λόγος που το κάνει πετυχημένη αγορά? Σκέψου ξανά.

 

Δεν είναι στην πρώτη γραμμή. Δεν κάνεις απροβλημάτιστα την δουλειά σου. Αυτό έχει να κάνει καθαρά με το τι ζητάς από μια συσκευή. Αν ζητάς να κάνεις απλά κλήσεις το κάνεις και με κινητό των 20 ευρώ. Αν ζητάς να κάνεις πολλά πράγματα μαζί (λέγε με smartphone) τότες αγοράζεις μια συσκευή smartphone. Υπάρχουν συσκευές smartphone Που κάνουν ΠΟΛΛΑ πράγματα και άλλες συσκευές που κάνουν λιγότερα. 

 

Οι iOs συσκευές κάνουν ΠΑΝΤΑ λιγότερα από τις Android συσκευές και εν έτος 2017 πλέον δεν τίθεται πλέον ούτε θέμα smooth menu ούτε θέμα ευκολίας στις Android συσκευές που είναι ΠΟΛΥ ποιο φιλικές και διασκεδαστικές. Το ίδιο ισχύει και στο μάρκετ της κάθε πλατφόρμας όπου πλέον και ο αριθμός και η ποιότητα υπερισχύει στα Android. Σιγά σιγά αυτό γίνεται ευρέως γνωστό στον καταναλωτή αφού όλο και περισσότεροι χρήστες χάρην της Samsung με την σειρά Galaxy κυρίως αλλά και άλλων  εταιριών φεύγουν από το iOs και μεταβαίνουν σε Android.

 

Στο θέμα μνήμης και hardware γενικά είναι ένα ζήτημα όπου θα πρέπει να ψάξεις λίγο περισσότερο και να καταλάβεις πως λειτουργεί ένας υπολογιστής από το να σου εξηγήσω εγώ. Ένα απλό μόνο παράδειγμα είναι όσο η συσκευή έιναι άδεια από δεδομένα εφαρμογές και αυτοματισμούς τόσο λειτουργεί άψογα και ομαλά. Όταν τα πράγματα βαρύνουν από εφαρμογές και δεδομένα τα 2Gb μνήμης είναι μεγάλος περιορισμός και εκεί αρχίζει η συσκευη και έχει το λεγόμενο λαγκ κλπ. 

 

Αυτό εσύ και γενικά οι χρήστες iOS δυστυχώς δεν μπορούν να το καταλάβουν διότι δεν μπορούν να εξαντλήσουν ούτε τα 2Gb μνήμης που έχει η συσκευή πόσο μάλλον τα 6 και 8 Gb μνήμης που έχουν οι σύγχρονες συσκευές Android και των δυνατοτήτων που έχουν που με μεγάλη άνεση εξαντλούν ακόμη και τα 8GB μνήμης ραμ.

 

Τώρα τι εννοώ με το εσύ και οι χρήστες iOS όσο περίεργο και να σου φαίνεται απλώς δεν έχετε μεγάλες απαιτήσεις. Είναι πολύ απλό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ. Οπότε μάλλον έχουμε διαφορετική οπτική γωνία των πραγμάτων.

Τέλος πάντων...

Μα δεν είναι προφανές; Αν είχαμε όλοι την ίδια οπτική γωνία θα επιλέγαμε όλοι μια εταιρία. Ένα app για social media, ένα app για πλοήγηση κτλ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, νομίζω ότι το έχεις ξεφτιλίσει εντελώς το θέμα. Δεν φταίμε εμείς για την ψυχολογική σου κατάσταση και μιζέρια.

 

Ευχαριστούμε πολύ για τη συμμετοχή σου...

 

Παρακαλώ. Αν αυτό σε κάνει να αισθάνεσαι άνετα. Πας σε τέτοιες συγκεντρώσεις? Είναι αποτελεσματικές? Αν είναι να το προτείνω και στους υπόλοιπους :D (ζητώ συγνώμη για την ειρωνεία αλλά δεν μπορώ.. να το γυρίσουμε και λίγο στην πλάκα!)

 

Εγώ βρε φίλε μιζέρια και ψυχολογική κατάσταση? Καμία σχέση. Είμαι πολύ καλά φίλε μου και ψυχολογικά και δεν είμαι καθόλου μίζερος αφού συνεχίζω καi ψάχνομαι για λύσεις. 

 

Εσύ είσαι αυτός που τα έχει παρατήσει και δεν ψάχνεται και αρπάζει ότι του σερβίρουν. Απλώς δεν το έχεις συνειδητοποιήσει ακόμη.

 

Συνέχισε τις συνεδρίες φίλε μου και μέσα στο μυαλό σου αλλά και κάνε το και πραγματικότητα και ίσως δεις αποτέλεσμα!

 

Ο Θεός είναι Μεγάλος!

 

 

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα οσοι δεν εχουν τα χρηματα να το παρουν ευτυχως μπορουν να κανουν τζαμπα ψυχαναλυση με δηλωσεις του τυπου "κανω τα ιδια και περισσοτερα με κινεζικο των 200Ε" , "εγω δεν ειμαι προβατο καταναλωτης και δεν θα το παρω" , "η νοκια τα κανει ολα αυτα ηδη απο το 3310" κοκ

 

αλήθεια τώρα το πιστεύεις αυτό; δηλαδή όποιος έχει χρήματα παίρνει μόνο Iphone;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιοσημειωτο το πως φτασατε απο το υποτιθομενο tap to wake του iphone στο πατρις θρησκεια οικογενεια  :-D

 

λεμε και ξαναλεμα τα ιδια πραγματα. Αν δεν εχεις χρηματα κανεις την δουλεια σου αξιοπρεπεστατα και με κινητο 200€, εαν εισαι ανετος ή στα ορια και γουσταρεις να παρεις top συσκευη εχεις το iphone ως την πιο σοβαρη σου επιλογη και ακολουθουν galaxy κτλ.

 

Έλα μου ντε... τι σχέση έχει ε? Αχ,,,

 

 

Αν δεν έχεις χρήματα φιλαράκι μου κάθεσαι στα αυγά σου και παίρνεις ένα nokia των 20-30 ευρώ και κάνεις την δουλειά σου μια χαρά.

 

Αν έχεις χρήματα πα να πει ότι είσαι πετυχημένος στην ζωή που σημαίνει ότι κάπως το πέτυχες αυτό. Δεν το πάω στην τσιγκουνιά αλλά στο ψάξιμο του συνδυασμού κόστους προς απόδοση. Έτσι λοιπόν όσα χρήματα και αν έχεις αν είσαι απαιτητικός θα πάρεις Android συσκευή και δεν αναφέρομαι στα φτηνά mediatek Κινέζικα κινητά αλλά στα επώνυμα με μεγαλύτερη υποστήριξη κλπ.

 

Αυτό κάνει λοιπόν αυτός που είναι "άνετος" η είναι στα όρια. Αυτό κάνει γιατί λειτουργεί ποιο σωστά το μυαλό του εφόσον του αρέσει να ζυγίζει να ψάχνει να μελετά και να αποφασίζει που θα δώσει τα χρήματα του.

 

Υπάρχει όμως και η κατηγορία αυτών που απλώς νομίζουν πως ξέρουν έχουν οικονομική άνεση και χρόνο να διαπληκτιστούν σε ένα φόρουμ (μέσα και εγώ αφού δεν έχω δουλειά και βαράμε μύγες εδώ πέρα) δεν έχουν μεγάλες απαιτήσεις και αγοράζουν ότι αγοράζουν οι όμοιοί τους. Με λίγα λόγια.. νεοπλουτισμός.

 

ΕΚΕΙ έχει στηριχθεί η Apple και πολλές φορές εκπρόσωποί της το έχουν πει είτε με πλάγιο είτε με ευθύ τρόπο και δημόσια. Αυτό εννοούσα σε προηγούμενο μήνυμα μου με τον όρο "θύματα".

 

Όταν θα έχεις αγοράσει ΟΛΕΣ τις συσκευές Android και ΟΛΕΣ τις συσκευές iPhone που έχουν βγει στην αγορά και τις δουλέψεις όλες για μεγάλο χρονικό διάστημα και βιώσεις την εμπειρία όπως έχω κάνει εγώ (ΟΧΙ δεν είμαι πλόύσιος... είναι η δουλειά μου τέτοια) τότε απλά θα καταλήξεις να έχεις Android συσκευή και όχι iPhone.

 

Δεν ακολουθούν λοιπόν τα Galaxy φίλε μου όπως γράφεις ειρωνικά στο μήνυμα σου. Έχουν δικό τους δρόμο οι συσκευές Android χαράξει και προς το παρόν η Apple δεν μπορεί να ακολουθήσει τους ρυθμούς αυτούς.

 

Ίσως γίνει μελλοντικά δεν ξέρω. Μακάρι. Άλλωστε ο ανταγωνισμός είναι αυτός που κάνει τα πράγματα και τα υλικά αγαθά να πλησιάζουν το τέλειο... προς δικό μας όφελος φυσικά...

 

:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...