Προς το περιεχόμενο

Υποστήριξη αναγνώρισης προσώπου και “tap-to-wake” έρχονται πιθανότατα στο νέο iPhone


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το καλυτερο κινητο εδω και 10 χρονια, μεγαλωνει ακομα περισσοτερο την διαφορα του απο τον ανταγωνισμο.
 

Τωρα οσοι δεν εχουν τα χρηματα να το παρουν ευτυχως μπορουν να κανουν τζαμπα ψυχαναλυση με δηλωσεις του τυπου "κανω τα ιδια και περισσοτερα με κινεζικο των 200Ε" , "εγω δεν ειμαι προβατο καταναλωτης και δεν θα το παρω" , "η νοκια τα κανει ολα αυτα ηδη απο το 3310" κοκ

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για μια φορά ακόμη διαπληκτισμός και προσβολές. 1000 λέξεις δεν είναι μόνον το να είσαι Έλληνας η να το έχεις στην υπογραφή σου. Τώρα αν εσύ είσαι αμερικανάκι η γερμανάκι άιντε από εκεί που ήρθες η έλα μια βόλτα από το μαγαζί μου να σε μάθω γράμματα. Βγαίνω εκτός το φόρουμ έχει μαζέψει ΠΟΛΛΑ φρούτα (κάθε ηλικίας) και έχει αρχίσει να γίνεται κουραστικό....

Ακριβώς η αντίληψη που περίμενα βασιζόμενος στην υπογραφή σου, ο κλασσικός Ελληνάρας, Πατρις Θρησκεία Οικογένεια, που κράζει όλους τους υπόλοιπους λαούς, κλαίγεται για τα χρήματα σε κάθε θέμα και να υποθέσω επίσης δεν γουστάρεις οτιδήποτε είναι ενάντια στην θρησκεία με την οποία ταυτίζεσαι.

 

Γιαυτό μην μιλάς για πικρή πραγματικότητα και ανθρώπινη φύση γιατί τα έχεις κάνει σαλάτα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς η αντίληψη που περίμενα βασιζόμενος στην υπογραφή σου, ο κλασσικός Ελληνάρας, Πατρις Θρησκεία Οικογένεια, που κράζει όλους τους υπόλοιπους λαούς, κλαίγεται για τα χρήματα σε κάθε θέμα και να υποθέσω επίσης δεν γουστάρεις οτιδήποτε είναι ενάντια στην θρησκεία με την οποία ταυτίζεσαι.

 

Γιαυτό μην μιλάς για πικρή πραγματικότητα και ανθρώπινη φύση γιατί τα έχεις κάνει σαλάτα.

 

Καμία σχέση. Δεν έκραξα κανέναν λαό και κλαίω και οδύρομαι για το χάλι που έχει φτάσει η Ελλάδα και ψάχνω να βρω τρόπο να φύγω να πάω εξωτερικό μπας και σώσω την οικογένεια μου. . Επίσης απεχθάνομαι οικτρά την κατάντια της Θρησκείας και έχω σταματήσει πολλά χρόνια να πηγαίνω Εκκλησία για αυτό ακριβώς τον λόγο. Είσαι πραγματικά αστείος (λογικά κάτω των 40 ετών φαντάζομαι).

 

Για τα χρήματα δεν κλάφτηκα ποτέ. Ενώ έχω τρελό οικονομικό πρόβλημα. Εσύ είσαι τόσο άνετος οικονομικά η τόσο ψύχραιμος που δεν κλαίγεσαι ποτέ για οικονομικούς λόγους? Από περιέργεια ρωτάω.

 

Οσο για το ότι δεν συμφωνείς με τον όρο πατρίδα οικογένεια θρησκεία?

 

οκ.

 

Μιας και έχεις αντίθετη άποψη δεν είναι καλύτερα να βρεθούμε από κοντά να τα συζητήσουμε ποιο πολιτισμένα? Να μου εξηγήσεις και εσύ τις απόψεις σου και εγώ?  

 

Και μια φιλική συμβουλή ... μην υποθέτεις ποτέ τίποτε. Ειδικά σε περιπτώσεις τέτοιες όπου δεν γνωρίζεις αυτόν που γράφει πίσω από το πληκτρολόγιο του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι πραγματικά αστείος (λογικά κάτω των 40 ετών φαντάζομαι).

 

 

Και μια φιλική συμβουλή ... μην υποθέτεις ποτέ τίποτε. Ειδικά σε περιπτώσεις τέτοιες όπου δεν γνωρίζεις αυτόν που γράφει πίσω από το πληκτρολόγιο του.

 

Πριν τα 40 όλοι οι άνθρωποι (λογικά) είναι πραγματικά "αστείοι"... Μάλιστα.

 

Την φιλική συμβουλή που δίνεις μήπως καλύτερα να την ακολουθήσεις εσύ ο ίδιος? Αμερικανάκια, τυφλοί, θύματα, ηλικίες, μας ξέρεις όλους εδώ μέσα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ οτι ειμαστε εμεις θυματα και εσυ εισαι εξυπνος καταναλωτης ,μαλιστα ...

Οτι σας κανει να αισθανεστε χαρουμενοι   διοτι εχετε πολλα προβληματα  κατι πρεπει να πειτε και εσεις .

 

Με τετοια υπογραφη που εχει και ασχοληθηκες?

 

Με απογοητευεις Φωτη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντησή σου φίλε μου επιβεβαιώνει την λογική μου. Είναι πολλά τα χρήματα που κοστίζει σε σχέση με αυτό που προσφέρει σε επίπεδο hardware και σε επίπεδο software δεν το σχολιάζω καθόλου. Δεν θέλω να προσβάλω κανέναν με την λέξη θύμα. Ίσα ίσα δεν είναι καθόλου προσβολή αν το σκεφτείς καλά. Αν έβαζα τον όρο " ηλίθιο η βλάκα" τότε θα ήταν προσβολή. 

 

Μην αισθάνεσαι άσχημα λοιπόν :) Μόνο για τα χρήματα που τους δίνεις σε σχέση με αυτό που παίρνεις θα έπρεπε να αισθάνεσαι άσχημα. Απλώς η πλειοψηφία αυτών δυστυχώς δεν κατέχουν το αντικείμενο (ξέρω θα προσβληθείς και για αυτό αλλά είναι η πικρή πραγματικότητα).

 

Από κάποιον που:

(Φαντάζομαι πως...) έχει αγοράσει πριν λίγα χρόνια το iPhone 6 στα 850€, με εμπρόσθια κάμερα μόλις 1,2mp (!!!), χωρίς αναφορές παράδοσης στα SMS (εν έτη 2014 - και μην μου αρχίσετε τα "ποιος στέλνει SMS σήμερα", διότι ακόμη και τις εποχές που στέλναμε SMS, πάλι δεν τις υποστήριζε κανένα iPhone όσο η αποστολή δεν γινόταν σε iPhone), bluetooth που δεν λειτουργεί πουθενά παρά μόνο μεταξύ συσκευών Apple & χωρίς την δυνατότητα επέκτασης μνήμης με κάρτες μνήμης... ΚΑΙ ΘΕΩΡΕΙTΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΚΙΝΗΤΑΡΑ επειδή έχει από πίσω το μήλο...

Tι περιμένεις? Να'ναι αντικειμενικός ή να γνωρίζει γιατί είναι τόσο ακριβό το συγκεκριμένο κινητό, για το οποίο πέταξε τα λεφτά του ώστε να φιγουράρει ότι το έχει? Θα τα δικαιολογούσα όλα τα παραπάνω, αν το συγκεκριμένο κινητό είχε κοστολογηθεί σωστά με βάση όσα παρέχει. Αλλά στα 850€ (ΚΑΙ ΒΑΛΕ) να δικαιολογήσω ΤΙ?? Δεν σηκώνω "αλλά" και "μα - μου" στην συγκεκριμένη τιμή! Θέλω ΤΑ ΠΑΝΤΑ στην συγκεκριμένη τιμή και ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ! Τα'χω? ΔΕΝ τα'χω.

Δυστυχώς οι fans της Apple έχουν το πρόβλημα να θεωρούν ότι έχουν στα χέρια τους ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί, ακόμη και στα Macbooks... τα οποία αμφιβάλλω αν μέχρι σήμερα υποστηρίζουν Blu-Ray Disc Players - τόοοοσο μπροστά η Apple και που είναι τουλάχιστον AΠΑΡΑΔΕΚΤΑ με τη χωρητικότητα μνήμης που σου παρέχουν στα 1200€ (minimum)! 128gb σκληρός δίσκος και πάνω από χιλιάρικο η τιμή? Εδώ γελάνε...

Οπότε μην ασχολείσαι. Ναι, είναι τα καλύτερα! Δεν υπάρχουν καλύτερα! Αυτό θα λες (και θα γελάς...).

Άλλωστε το λέει και η παροιμία: "Στον χαζό... ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ"!!

Δεύτερη ήταν ΠΑΝΤΑ στο μερίδιο αγοράς και δεύτερη παραμένει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς η αντίληψη που περίμενα βασιζόμενος στην υπογραφή σου, ο κλασσικός Ελληνάρας, Πατρις Θρησκεία Οικογένεια, που κράζει όλους τους υπόλοιπους λαούς, κλαίγεται για τα χρήματα σε κάθε θέμα και να υποθέσω επίσης δεν γουστάρεις οτιδήποτε είναι ενάντια στην θρησκεία με την οποία ταυτίζεσαι.

 

Γιαυτό μην μιλάς για πικρή πραγματικότητα και ανθρώπινη φύση γιατί τα έχεις κάνει σαλάτα.

καλά μην είσαι σίγουρος ότι ο κλασικός Ελληνάρας είναι ο Πατρίς, Θρησκεία, Οικογένεια

 

ούτε ότι βρήκες στο πρόσωπο του Πατρίς, Θρησκεία, Οικογένεια αυτόν που δε γουστάρει όσους εναντιώνονται

 

η πράξη αλλιώς τα δείχνει

 

 

μου αρέσει που... λες στον άλλον ότι τα έχει κάνει σαλάτα

LOL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιοσημειωτο το πως φτασατε απο το υποτιθομενο tap to wake του iphone στο πατρις θρησκεια οικογενεια  :-D

 

λεμε και ξαναλεμα τα ιδια πραγματα. Αν δεν εχεις χρηματα κανεις την δουλεια σου αξιοπρεπεστατα και με κινητο 200€, εαν εισαι ανετος ή στα ορια και γουσταρεις να παρεις top συσκευη εχεις το iphone ως την πιο σοβαρη σου επιλογη και ακολουθουν galaxy κτλ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Από κάποιον που:

(Φαντάζομαι πως...) έχει αγοράσει πριν λίγα χρόνια το iPhone 6 στα 850€, με εμπρόσθια κάμερα μόλις 1,2mp (!!!), χωρίς αναφορές παράδοσης στα SMS (εν έτη 2014 - και μην μου αρχίσετε τα "ποιος στέλνει SMS σήμερα", διότι ακόμη και τις εποχές που στέλναμε SMS, πάλι δεν τις υποστήριζε κανένα iPhone όσο η αποστολή δεν γινόταν σε iPhone), bluetooth που δεν λειτουργεί πουθενά παρά μόνο μεταξύ συσκευών Apple & χωρίς την δυνατότητα επέκτασης μνήμης με κάρτες μνήμης... ΚΑΙ ΘΕΩΡΕΙTΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΚΙΝΗΤΑΡΑ επειδή έχει από πίσω το μήλο...

Tι περιμένεις? Να'ναι αντικειμενικός ή να γνωρίζει γιατί είναι τόσο ακριβό το συγκεκριμένο κινητό, για το οποίο πέταξε τα λεφτά του ώστε να φιγουράρει ότι το έχει? Θα τα δικαιολογούσα όλα τα παραπάνω, αν το συγκεκριμένο κινητό είχε κοστολογηθεί σωστά με βάση όσα παρέχει. Αλλά στα 850€ (ΚΑΙ ΒΑΛΕ) να δικαιολογήσω ΤΙ?? Δεν σηκώνω "αλλά" και "μα - μου" στην συγκεκριμένη τιμή! Θέλω ΤΑ ΠΑΝΤΑ στην συγκεκριμένη τιμή και ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ! Τα'χω? ΔΕΝ τα'χω.

Δυστυχώς οι fans της Apple έχουν το πρόβλημα να θεωρούν ότι έχουν στα χέρια τους ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί, ακόμη και στα Macbooks... τα οποία αμφιβάλλω αν μέχρι σήμερα υποστηρίζουν Blu-Ray Disc Players - τόοοοσο μπροστά η Apple και που είναι τουλάχιστον AΠΑΡΑΔΕΚΤΑ με τη χωρητικότητα μνήμης που σου παρέχουν στα 1200€ (minimum)! 128gb σκληρός δίσκος και πάνω από χιλιάρικο η τιμή? Εδώ γελάνε...

Οπότε μην ασχολείσαι. Ναι, είναι τα καλύτερα! Δεν υπάρχουν καλύτερα! Αυτό θα λες (και θα γελάς...).

Άλλωστε το λέει και η παροιμία: "Στον χαζό... ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ"!!

Δεύτερη ήταν ΠΑΝΤΑ στο μερίδιο αγοράς και δεύτερη παραμένει...

 

Ποιος στέλνει SMS πλέον; Κάρτα μνήμης; Σοβαρά; Τι το έχουμε το cloud να αποθηκεύουμε δεδομένα. Και για το bluetooth ξέρω.. Στέλνεις τραγουδάκια όλη μέρα με τους φίλους σου. Και στο κάτω κάτω τα λεφτά δε τα παίρνουν από τη τσέπη σου! Όποιος τα έχει, τα δίνει. Οι υπόλοιποι κάνουν τις επιλογές τους. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος στέλνει SMS πλέον; Κάρτα μνήμης; Σοβαρά; Τι το έχουμε το cloud να αποθηκεύουμε δεδομένα. Και για το bluetooth ξέρω.. Στέλνεις τραγουδάκια όλη μέρα με τους φίλους σου. Και στο κάτω κάτω τα λεφτά δε τα παίρνουν από τη τσέπη σου! Όποιος τα έχει, τα δίνει. Οι υπόλοιποι κάνουν τις επιλογές τους. 

Η απάντηση μου ακόμη και στο "ποιος στέλνει SMS πλέον" βρίσκεται στο μήνυμα μου! Προφανώς και δεν βρήκες να απαντήσεις κάτι άλλο. Ό,τι αφορά τα λεφτά, τα έχω και τα έδωσα (μάλιστα το ίδιο ποσό), αλλά δεν πήρα iPhone! Προτιμώ κάτι ανώτερο. Οι δεύτεροι ας πάνε με τους δεύτερους... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πως καταφερνετε και κανετε τα παντα VS....ειναι αξιοπεριεργα απιστευτο....!!!    

 

ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΣΤΕ....!!!!!!! :shock:  :shock:  

 

Όχι φίλε μου, δεν τα κάνουμε εμείς Vs!

Άλλοι το πάνε κατά 'κει και καταντάνε Vs...

Απλά όταν κάποιος πει ότι κάτι δεν του κάνει στο iPhone ή σε προϊόντα της Apple, πρέπει κατευθείαν να δεχτεί απαντήσεις από τα fanboys της Apple που δεν δέχονται κουβέντα ότι αυτός ο κάποιος 1. Δεν έχει διαβάσει το θέμα του topic 2. Δεν έχει λεφτά να πληρώσει ένα iPhone. Όταν όμως αυτός ο κάποιος έχει πληρώσει το ίδιο ποσό για κάτι άλλο, κι όχι για iPhone, εκεί το θέμα καταλήγει στο Vs!

Τα specs των iPhone δυστυχώς ΔΕΝ δικαιολογούν την τόσο ακριβή τιμή τους, είτε αυτό αρέσει στα Appleboys & girls, είτε όχι. Είναι ΠΟΛΥ ακριβό γι'αυτό που σου προσφέρει! Κι εκεί ξεκινάνε οι ενστάσεις... κι όχι στο αν είναι καλό ή κακό κινητό. Σαφώς και ΔΕΝ είναι κακό κινητό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντηση μου ακόμη και στο "ποιος στέλνει SMS πλέον" βρίσκεται στο μήνυμα μου! Προφανώς και δεν βρήκες να απαντήσεις κάτι άλλο. Ό,τι αφορά τα λεφτά, τα έχω και τα έδωσα (μάλιστα το ίδιο ποσό), αλλά δεν πήρα iPhone! Προτιμώ κάτι ανώτερο. Οι δεύτεροι ας πάνε με τους δεύτερους... 

Το θέμα είναι ότι έχω απαντήσεις σε όλα όσα λες. Απλά δε μπορείς να αναγνωρίσεις την ανωτερότητα ενός iPhone σε ορισμένα πράγματα. Είσαι απλά hater και αυτό φαίνεται. Οπότε τα λεφτάκια σου και σε άλλη εταιρία. Μικρό το κακό. Ελπίζω με τα λεφτά που πλήρωσες να έχεις bluetooth για μεταφορά αρχείων. Άσε μας εμάς εδώ να τα κάνουμε με το ρημάδι το cloud μωρέ. Δεν είναι για όλους αυτά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...