Προς το περιεχόμενο

Υποστήριξη αναγνώρισης προσώπου και “tap-to-wake” έρχονται πιθανότατα στο νέο iPhone


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρακαλώ. Αν αυτό σε κάνει να αισθάνεσαι άνετα. Πας σε τέτοιες συγκεντρώσεις? Είναι αποτελεσματικές? Αν είναι να το προτείνω και στους υπόλοιπους :D (ζητώ συγνώμη για την ειρωνεία αλλά δεν μπορώ.. να το γυρίσουμε και λίγο στην πλάκα!)

 

Εγώ βρε φίλε μιζέρια και ψυχολογική κατάσταση? Καμία σχέση. Είμαι πολύ καλά φίλε μου και ψυχολογικά και δεν είμαι καθόλου μίζερος αφού συνεχίζω καi ψάχνομαι για λύσεις. 

 

Εσύ είσαι αυτός που τα έχει παρατήσει και δεν ψάχνεται και αρπάζει ότι του σερβίρουν. Απλώς δεν το έχεις συνειδητοποιήσει ακόμη.

 

Συνέχισε τις συνεδρίες φίλε μου και μέσα στο μυαλό σου αλλά και κάνε το και πραγματικότητα και ίσως δεις αποτέλεσμα!

 

Ο Θεός είναι Μεγάλος!

 

 

 

:)

 

Φίλε μου εγώ δεν παίρνω αυτό που σερβίρουν... παίρνω απλώς αυτό που μου αρέσει (εφόσον μου το επιτρέπουν τα οικονομικά μου) συνειδητά. 

 

Επίσης βλέπω ότι κάνεις πολλές υποθέσεις. Κοίτα, τουλάχιστον δεν έχω ανάγκη να σώσω όπως εσύ την οικογένεια μου... γιατί αυτό το έχω κάνει ήδη εδώ και πολύ καιρό. Βρίσκομαι ήδη στο εξωτερικό, αμείβομαι καλά και... ένα έστω υπερκοστολογημένο ριμαδοκινητό δεν μπορεί να με κάνει να νιώσω θύμα. Σίγουρα δεν τα έχω "παρατήσει", μια χαρά είμαι ικανοποιημένος από τη ζωή.  :-D

 

 

Σου εύχομαι βέβαια να το κάνεις κι εσύ εφόσον όπως λες ψάχνεις γενικά για λύσεις. Ο Θεός είναι Μεγάλος.

 

Από την άλλη καταλαβαίνω την ανάγκη σου για δράμα στο thread. Πρέπει να ξεδώσεις κι εσύ.

 

 

Αν σε φέρει ποτέ ο δρόμος σου Αγγλία (μιας και το ψάχνεις για εξωτερικό), μπορούμε να συναντηθούμε κιόλας να σου δώσω μερικές συμβουλές.  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αναγνώριση προσώπου και πράσινα άλογα...Δώσε ρε Apple στο κόσμο επιτέλους πραγματικά χρήσιμα χαρακτηριστικά όπως

- File manager

- Αποστολή ringtone με bluetooth (ήθελα να στείλω το "καράβια στο βυθό" P.q στον κουμπάρο μου και δεν μπορούσα)

- Αποσπώμενη μπαταρία

- Flash στον Safari

- Επέκταση μνήμης με MMC κάρτες (256gb ειναι μονο οι τσοντ...εεεε οι ταινίες που κουβαλάω μόνιμα)

- Τρανζιστοράκι

- Αλλαγή γραμματοσειράς να τα βάλω όλα Comic Sans να γουστάρω

- 4Κ ανάλυση

- Edge οθόνη (απίστευτα βολική)

- Drag & Drop για τα mp3 να είναι όλα ενας αχταρμ...εεεεεε ολα νοικοκυρεμένα στο music player

ΑΥΤΑ θελει ο κόσμος Apple! Οσο δεν τα βάζεις θα σε γλεντάει η Samsung στις πωλήσεις!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, γλέντι της Samsung στις πωλήσεις κινητών δεν το λές... Link.png Site: http://www.idc.com/promo/smartphone-market-share/vendor  . Το γλέντι είναι του Android γενικότερα που είναι στο 85%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, γλέντι της Samsung στις πωλήσεις κινητών δεν το λές... Link.png Site: http://www.idc.com/promo/smartphone-market-share/vendor  . Το γλέντι είναι του Android γενικότερα που είναι στο 85%

Ειναι πολλοι οι Ινδοι ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πολλοι οι Ινδοι ...

ΟΚ! Link.png Site: http://www.idc.com/promo/smartphone-market-share/os . Άντε, μπες τώρα να πατήσεις τις χώρες να τα δεις μόνος σου... Link.png Site: https://www.netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=9&qpcustomb=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο true που μετά από 2 μήνες στην αγορά ήδη αρχίζουν οι εκπτώσεις και οι προσφορές στα Galaxy... Μιλάμε για γλέντια.

ε και?καλο για τον κοσμο αυτο αλλα να σου πω εδω πωλουντε iphone 7 400 ε και ταμπλετ pro επισης με 400 ε δεν τα ειδες η εχεις επιλεκτικη οραση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σύγκριση μεταξύ android και iOS είναι λίγο άσκοπη αν πάρουμε υπόψην μόνο σκέτα νούμερα.

 

Οι εταιρίες με το λειτουργικό της Google είναι πάρα πολλές και καλύπτουν ολόκληρο το φάσμα της αγοράς από την φθηνότερη κατηγορία (οι περισσότερες πωλήσεις) μέχρι την πιο ακριβή.

 

Φυσικά και είναι αδύνατον το iOS να φτάσει να απειλεί το android σε μερίδιο αγοράς μιας και η εταιρία που το χρησιμοποιεί είναι μόνο μία και οι συσκευές της είναι στην πλειοψηφεία τους ακριβές high end. Όχι ό,τι καλύτερο για εξάπλωση δηλαδή...

 

 

 

Προφανώς το iOS δεν χρειάζεται να φτάσει (τουλάχιστον προς το παρόν) το μερίδιο αγοράς του Android. Έχει όλη την υποστήριξη που χρειάζεται από τους devs και η Apple δεν δείχνει διαθετιμένη να ακολουθήσει το δρόμο της Google μοιράζοντάς το σε άλλους μιας και την ενδιαφέρουν και οι πωλήσεις του hardware σε συνδυασμό με αυτό.


ε και?καλο για τον κοσμο αυτο αλλα να σου πω εδω πωλουντε iphone 7 400 ε και ταμπλετ pro επισης με 400 ε δεν τα ειδες η εχεις επιλεκτικη οραση?

 

Όχι δεν έχω επιλεκτική όραση γιατί δεν έχω δει πουθενά τέτοιες τιμές... τουλάχιστον εκτός Ελλάδας.

 

Ενδεικτικά η λιανική τιμή πώλησης του iPhone 7 (32Gb) στην Αγγλία είναι στις 600 λίρες. Μεγάλη διαφορά από τα 400 ευρώ που λες.

https://www.carphonewarehouse.com/apple/iphone-7.html#!colour=black&capacity=32GB&dealType=sf

 

 

Αναφέρεσαι σε καινούργιες συσκευές? Σε σκρουτζομάγαζα? Σε τι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και στο Σκρουτζ το s8 είναι ήδη 20€ φθηνότερο από το ενός έτους iPhone 7. Λογικό όταν ζητάς 800€ για μια συσκευή που τρώει lag και random reboots από την πρώτη βδομάδα. (βλ. κριτικές).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ας το παραδεχτούμε, τόσα χρόνια δεν δούλευε όπως πρέπει το double tap to wake, η υλοποίηση της apple θα κάνει την διαφορά.

 

#1100 και ανεβαίνουμε.

 

Στο G2 που ειχα μια χαρα δουλευε και το wake και το sleep και ειχε και δυνατοτητες gesture με κλειστη οθονη. Ευπροσδεκτο χαρακτηριστικο στο νεο μηλοφωνο αλλα οχι νεωτερισμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναγνώριση προσώπου και πράσινα άλογα...Δώσε ρε Apple στο κόσμο επιτέλους πραγματικά χρήσιμα χαρακτηριστικά όπως

- File manager

- Αποστολή ringtone με bluetooth (ήθελα να στείλω το "καράβια στο βυθό" P.q στον κουμπάρο μου και δεν μπορούσα)

- Αποσπώμενη μπαταρία

- Flash στον Safari

- Επέκταση μνήμης με MMC κάρτες (256gb ειναι μονο οι τσοντ...εεεε οι ταινίες που κουβαλάω μόνιμα)

- Τρανζιστοράκι

- Αλλαγή γραμματοσειράς να τα βάλω όλα Comic Sans να γουστάρω

- 4Κ ανάλυση

- Edge οθόνη (απίστευτα βολική)

- Drag & Drop για τα mp3 να είναι όλα ενας αχταρμ...εεεεεε ολα νοικοκυρεμένα στο music player

ΑΥΤΑ θελει ο κόσμος Apple! Οσο δεν τα βάζεις θα σε γλεντάει η Samsung στις πωλήσεις!

 

- File manager - ΜΑΖΙ ΣΟΥ. ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ.

- Αποστολή ringtone με bluetooth (ήθελα να στείλω το "καράβια στο βυθό" P.q στον κουμπάρο μου και δεν μπορούσα). - ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ, ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΠΟΥ ΛΕΙΠΕΙ

- Αποσπώμενη μπαταρία - ΔΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ

- Flash στον Safari - ΤΟ FLASH ΠΕΘΑΝΕ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟΥ ΙΝΤΕΡΝΕΤ

- Επέκταση μνήμης με MMC κάρτες (256gb ειναι μονο οι τσοντ...εεεε οι ταινίες που κουβαλάω μόνιμα) - ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΑΠΟ APPLE

- Τρανζιστοράκι - ΔΕΣ ΑΜΕΣΩΣ ΠΡΙΝ

- Αλλαγή γραμματοσειράς να τα βάλω όλα Comic Sans να γουστάρω - ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΜΟΣΤΡΑ ΠΟΥ Η ΜΑΜΑ APPLE ΣΟΥ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ "ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΑ", ΤΣ ΤΣ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!

- 4Κ ανάλυση - ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΟΜΟΤΕΛΕΙΑΚΑ

- Edge οθόνη (απίστευτα βολική) - ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΚΑΤΟΧΟΣ ΝΟΤΕ EDGE ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ

- Drag & Drop για τα mp3 να είναι όλα ενας αχταρμ...εεεεεε ολα νοικοκυρεμένα στο music player - ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΔΟΓΜΑΤΙΚΟ ΟΙΚΟΣΥΣΤΜΑ ΤΗΣ APPLE ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΔΥΣΚΟΛΟ

 

Βαλε και ενα πενακι στα παραπανω και παρε το επομενο Note οταν πεσει η τιμη του σε λογικα επιπεδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί γίνεται τόση φασαρία για ένα τόσο χρήσιμο χαρακτηριστικό. Μάλιστα, το είχα ενεργοποιήσει πριν 3 χρόνια στο Nexus 5.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σύγκριση μεταξύ android και iOS είναι λίγο άσκοπη αν πάρουμε υπόψην μόνο σκέτα νούμερα.

 

Οι εταιρίες με το λειτουργικό της Google είναι πάρα πολλές και καλύπτουν ολόκληρο το φάσμα της αγοράς από την φθηνότερη κατηγορία (οι περισσότερες πωλήσεις) μέχρι την πιο ακριβή.

 

Φυσικά και είναι αδύνατον το iOS να φτάσει να απειλεί το android σε μερίδιο αγοράς μιας και η εταιρία που το χρησιμοποιεί είναι μόνο μία και οι συσκευές της είναι στην πλειοψηφεία τους ακριβές high end. Όχι ό,τι καλύτερο για εξάπλωση δηλαδή...

 

 

 

Προφανώς το iOS δεν χρειάζεται να φτάσει (τουλάχιστον προς το παρόν) το μερίδιο αγοράς του Android. Έχει όλη την υποστήριξη που χρειάζεται από τους devs και η Apple δεν δείχνει διαθετιμένη να ακολουθήσει το δρόμο της Google μοιράζοντάς το σε άλλους μιας και την ενδιαφέρουν και οι πωλήσεις του hardware σε συνδυασμό με αυτό.

 

Όχι δεν έχω επιλεκτική όραση γιατί δεν έχω δει πουθενά τέτοιες τιμές... τουλάχιστον εκτός Ελλάδας.

 

Ενδεικτικά η λιανική τιμή πώλησης του iPhone 7 (32Gb) στην Αγγλία είναι στις 600 λίρες. Μεγάλη διαφορά από τα 400 ευρώ που λες.

https://www.carphonewarehouse.com/apple/iphone-7.html#!colour=black&capacity=32GB&dealType=sf

 

 

Αναφέρεσαι σε καινούργιες συσκευές? Σε σκρουτζομάγαζα? Σε τι?

σε ελληνικο φορουμ μιλαμε για ελλαδα οχι για αμρικη 

http://www.insomnia.gr/topic/650440-apple-ipad-pro-97-wi-fi-32gb-405-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%8E/

https://www.Report spam/deal/apple-iphone-7-iphone-7-plus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντησή σου φίλε μου επιβεβαιώνει την λογική μου. Είναι πολλά τα χρήματα που κοστίζει σε σχέση με αυτό που προσφέρει σε επίπεδο hardware και σε επίπεδο software δεν το σχολιάζω καθόλου. Δεν θέλω να προσβάλω κανέναν με την λέξη θύμα. Ίσα ίσα δεν είναι καθόλου προσβολή αν το σκεφτείς καλά. Αν έβαζα τον όρο " ηλίθιο η βλάκα" τότε θα ήταν προσβολή. 

 

Μην αισθάνεσαι άσχημα λοιπόν :) Μόνο για τα χρήματα που τους δίνεις σε σχέση με αυτό που παίρνεις θα έπρεπε να αισθάνεσαι άσχημα. Απλώς η πλειοψηφία αυτών δυστυχώς δεν κατέχουν το αντικείμενο (ξέρω θα προσβληθείς και για αυτό αλλά είναι η πικρή πραγματικότητα).

Ξέρεις τι απορία έχω; Εντέλη έχει κακό/φθηνό Hardware η Apple, η έχει υπερβολικά δυνατό επεξεργαστή και Specs για να σηκώσει το βαρή iOS. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...