Προς το περιεχόμενο

Υποστήριξη αναγνώρισης προσώπου και “tap-to-wake” έρχονται πιθανότατα στο νέο iPhone


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσο θα υπάρχουν θύματα τόσο θα παίζουν οι εταιρίες με τις τσέπες τους ...δεν ξυπνά ο κόσμος με τίποτε. Νόμος του εμπορίου και της ανθρώπινης φύσης.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά όσοι μπήκαν να σχολιάσουν, διάβασαν μόνο τον τίτλο του άρθρου, άσε που τα περισσότερα σχόλια είναι γεμάτα με κλάψα περί χρημάτων.  Αθάνατο Insomnia.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο θα υπάρχουν θύματα τόσο θα παίζουν οι εταιρίες με τις τσέπες τους ...δεν ξυπνά ο κόσμος με τίποτε. Νόμος του εμπορίου και της ανθρώπινης φύσης.

Δλδ οτι ειμαστε εμεις θυματα και εσυ εισαι εξυπνος καταναλωτης ,μαλιστα ...

Οτι σας κανει να αισθανεστε χαρουμενοι   διοτι εχετε πολλα προβληματα  κατι πρεπει να πειτε και εσεις .

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ας το παραδεχτούμε, τόσα χρόνια δεν δούλευε όπως πρέπει το double tap to wake, η υλοποίηση της apple θα κάνει την διαφορά.

 

#1100 και ανεβαίνουμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προχωραμε σε κινητα με περισσοτερο AI ή ειναι ιδεα μου...?  

 

face recognition / iris scan

attention detection

οι βοηθοι ειναι ηδη καπου εδω (cortana - siri) 

κλπ κλπ...... 

 

τελικα... μονο κινητα ΔΕΝ ειναι...!!!!   αρα....αναρωτιεμαι....., γιατι τα ονομαζουμε κινητα τηλεφωνα, και οχι κινητους βοηθους....???????  :-D  :-D


Ρε παιδιά ας το παραδεχτούμε, τόσα χρόνια δεν δούλευε όπως πρέπει το double tap to wake, η υλοποίηση της apple θα κάνει την διαφορά.

#1100 και ανεβαίνουμε.

 

 

ναι οντως... στο redmi Pro θελει triple tap για να πιασει καλα......!!!!  :P  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ας το παραδεχτούμε, τόσα χρόνια δεν δούλευε όπως πρέπει το double tap to wake, η υλοποίηση της apple θα κάνει την διαφορά.

 

#1100 και ανεβαίνουμε.

Στο lumia μου μια χαρά δουλεύει. Πάντως λίγο δύσκολο να καταλάβω τι κινητά είχες στα χέρια σου που κάτι τόσο απλό όσο το double tap to wake δεν υλοποιούσαν σωστά...  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pop corn...δεν έχει και άλλο θέμα με iphone χαμός θα γίνει.

και ο αγώνας συνεχίζεται: όχι pop corn στις 10:30 το πρωί εκτός κι αν είναι ανάλατο, τότε είναι ευεργετικό για τον οργανισμό αλλά όχι με βούτυρα αλλά με λαδάκι... ;)

 

όσο αφορά την "είδηση", δεν έχω γνώμη αφού δεν με βολεύει ένα κινητό με μόνιμη σύνδεση στο pc/mac για να περνάω και να σβήνω μουσική και βίντεο στην 16/32GB μνήμη του... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ο αγώνας συνεχίζεται: όχι pop corn στις 10:30 το πρωί εκτός κι αν είναι ανάλατο, τότε είναι ευεργετικό για τον οργανισμό αλλά όχι με βούτυρα αλλά με λαδάκι... ;)

 

όσο αφορά την "είδηση", δεν έχω γνώμη αφού δεν με βολεύει ένα κινητό με μόνιμη σύνδεση στο pc/mac για να περνάω και να σβήνω μουσική και βίντεο στην 16/32GB μνήμη του... 

What year is this? Από πότε έχεις να πιάσεις iPhone στα χέρια σου;

 

16GB

Μόνιμη σύνδεση.. Oh lord.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο θα υπάρχουν θύματα τόσο θα παίζουν οι εταιρίες με τις τσέπες τους ...δεν ξυπνά ο κόσμος με τίποτε. Νόμος του εμπορίου και της ανθρώπινης φύσης.

 

Εσύ είσαι κόντρα στην ανθρώπινη φύση ή απλώς το φιλοσοφείς?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ οτι ειμαστε εμεις θυματα και εσυ εισαι εξυπνος καταναλωτης ,μαλιστα ...

Οτι σας κανει να αισθανεστε χαρουμενοι   διοτι εχετε πολλα προβληματα  κατι πρεπει να πειτε και εσεις .

Η απάντησή σου φίλε μου επιβεβαιώνει την λογική μου. Είναι πολλά τα χρήματα που κοστίζει σε σχέση με αυτό που προσφέρει σε επίπεδο hardware και σε επίπεδο software δεν το σχολιάζω καθόλου. Δεν θέλω να προσβάλω κανέναν με την λέξη θύμα. Ίσα ίσα δεν είναι καθόλου προσβολή αν το σκεφτείς καλά. Αν έβαζα τον όρο " ηλίθιο η βλάκα" τότε θα ήταν προσβολή. 

 

Μην αισθάνεσαι άσχημα λοιπόν :) Μόνο για τα χρήματα που τους δίνεις σε σχέση με αυτό που παίρνεις θα έπρεπε να αισθάνεσαι άσχημα. Απλώς η πλειοψηφία αυτών δυστυχώς δεν κατέχουν το αντικείμενο (ξέρω θα προσβληθείς και για αυτό αλλά είναι η πικρή πραγματικότητα).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντησή σου φίλε μου επιβεβαιώνει την λογική μου. Είναι πολλά τα χρήματα που κοστίζει σε σχέση με αυτό που προσφέρει σε επίπεδο hardware και σε επίπεδο software δεν το σχολιάζω καθόλου. Δεν θέλω να προσβάλω κανέναν με την λέξη θύμα. Ίσα ίσα δεν είναι καθόλου προσβολή αν το σκεφτείς καλά. Αν έβαζα τον όρο " ηλίθιο η βλάκα" τότε θα ήταν προσβολή. 

 

Μην αισθάνεσαι άσχημα λοιπόν :) Μόνο για τα χρήματα που τους δίνεις σε σχέση με αυτό που παίρνεις θα έπρεπε να αισθάνεσαι άσχημα. Απλώς η πλειοψηφία αυτών δυστυχώς δεν κατέχουν το αντικείμενο (ξέρω θα προσβληθείς και για αυτό αλλά είναι η πικρή πραγματικότητα).

Μιλάς για την δική σου πικρή πραγματικότητα προφανώς.

 

Εσύ είσαι κόντρα στην ανθρώπινη φύση ή απλώς το φιλοσοφείς?

Μην το ψάχνεις μόνο η υπογραφή του είναι 1000 λέξεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ είσαι κόντρα στην ανθρώπινη φύση ή απλώς το φιλοσοφείς?

Φυσικά και δεν είμαι κόντρα. Εσύ τυφλός είσαι μάλλον που δεν βλέπεις τον συνδυασμό (ανθρώπινη φύση / εμπόριο) η δεν είσαι νοήμων να καταλάβεις το νόημα του μηνύματος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι εσείς που κράζετε από πάνω, ελπίζω όταν πηγαίνετε να αγοράσετε μια μηχανή ή αυτοκίνητο, να αγοράζατε από την εταιρία που τα έβγαλε πρώτα. Επειδή όλες οι υπόλοιπες αντέγραψαν τη πρώτη. Innovation. 

 

Στο θέμα μας.

Όλα αυτά φαίνονται φοβερά. Το μόνο που δε θέλω είναι αυτό το αηδιαστικό δαχτυλικό αποτύπωμα στο πίσω μέρος της συσκευής. 

 

ΥΓ. Το μνμ αυτό το γράφω από ενα Samsung Galaxy s6 επειδή πούλησα το iPhone 7 plus που είχα για να περιμένω για αυτό το iPhone. Haters gonna hate no matter what ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μια φορά ακόμη διαπληκτισμός και προσβολές. 1000 λέξεις δεν είναι μόνον το να είσαι Έλληνας η να το έχεις στην υπογραφή σου. Τώρα αν εσύ είσαι αμερικανάκι η γερμανάκι άιντε από εκεί που ήρθες η έλα μια βόλτα από το μαγαζί μου να σε μάθω γράμματα. Βγαίνω εκτός της συζήτησης.

 

Το φόρουμ ΔΥΣΤΥΧΩΣ έχει μαζέψει ΠΟΛΛΑ φρούτα (κάθε ηλικίας) και έχει αρχίσει να γίνεται κουραστικό....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...