Προς το περιεχόμενο

Υποστήριξη αναγνώρισης προσώπου και “tap-to-wake” έρχονται πιθανότατα στο νέο iPhone


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν μιλάμε για το double tap to wake,

υπηρχε από εποχής Windows Phone 8

άρα πολύ πριν

λοιπόν παιδάκια για να λέμε σωστά την ιστορία, ορίστε πόσα χρόνια πριν το είχε η νοκια.. αρκετά χρόνια πριν  

 

https://www.youtube.com/watch?v=1s_UVqH4eRQ

 

στο android το διέδωσε η lg και το εφαρμόζει πιστά και η htc 

 

η apple το θυμήθηκε το 2017, ζήτωωω

 

εγώ το χρησιμοποιώ από το '14-'15 λόγω lg 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σε ελληνικο φορουμ μιλαμε για ελλαδα οχι για αμρικη 

 

 

Με αυτή τη λογική θα έπρεπε να μιλάς για Ελληνικές εταιρίες μόνο αφού η αγορά της Apple και της Samsung δεν περιορίζεται σε αυτή της Ελλάδας.

 

Ούτε η αγορά της Ελλάδας είναι ικανή να διαμορφώσει τιμές για τέτοιες εταιρίες.

 

 

Τώρα αν σου αρέσει να φαντασιώνεσαι ότι η Samsung γλεντάει σε πωλήσεις την Apple στην Ελλάδα μόνο (αφού... μιλάμε σε Ελληνικό φόρουμ όπως λες), άλλο. 

Ο καθένας με την τρέλα του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα μου ντε... τι σχέση έχει ε? Αχ,,,

 

 

Αν δεν έχεις χρήματα φιλαράκι μου κάθεσαι στα αυγά σου και παίρνεις ένα nokia των 20-30 ευρώ και κάνεις την δουλειά σου μια χαρά.

 

Αν έχεις χρήματα πα να πει ότι είσαι πετυχημένος στην ζωή που σημαίνει ότι κάπως το πέτυχες αυτό. Δεν το πάω στην τσιγκουνιά αλλά στο ψάξιμο του συνδυασμού κόστους προς απόδοση. Έτσι λοιπόν όσα χρήματα και αν έχεις αν είσαι απαιτητικός θα πάρεις Android συσκευή και δεν αναφέρομαι στα φτηνά mediatek Κινέζικα κινητά αλλά στα επώνυμα με μεγαλύτερη υποστήριξη κλπ.

 

Αυτό κάνει λοιπόν αυτός που είναι "άνετος" η είναι στα όρια. Αυτό κάνει γιατί λειτουργεί ποιο σωστά το μυαλό του εφόσον του αρέσει να ζυγίζει να ψάχνει να μελετά και να αποφασίζει που θα δώσει τα χρήματα του.

 

Υπάρχει όμως και η κατηγορία αυτών που απλώς νομίζουν πως ξέρουν έχουν οικονομική άνεση και χρόνο να διαπληκτιστούν σε ένα φόρουμ (μέσα και εγώ αφού δεν έχω δουλειά και βαράμε μύγες εδώ πέρα) δεν έχουν μεγάλες απαιτήσεις και αγοράζουν ότι αγοράζουν οι όμοιοί τους. Με λίγα λόγια.. νεοπλουτισμός.

 

ΕΚΕΙ έχει στηριχθεί η Apple και πολλές φορές εκπρόσωποί της το έχουν πει είτε με πλάγιο είτε με ευθύ τρόπο και δημόσια. Αυτό εννοούσα σε προηγούμενο μήνυμα μου με τον όρο "θύματα".

 

Όταν θα έχεις αγοράσει ΟΛΕΣ τις συσκευές Android και ΟΛΕΣ τις συσκευές iPhone που έχουν βγει στην αγορά και τις δουλέψεις όλες για μεγάλο χρονικό διάστημα και βιώσεις την εμπειρία όπως έχω κάνει εγώ (ΟΧΙ δεν είμαι πλόύσιος... είναι η δουλειά μου τέτοια) τότε απλά θα καταλήξεις να έχεις Android συσκευή και όχι iPhone.

 

Δεν ακολουθούν λοιπόν τα Galaxy φίλε μου όπως γράφεις ειρωνικά στο μήνυμα σου. Έχουν δικό τους δρόμο οι συσκευές Android χαράξει και προς το παρόν η Apple δεν μπορεί να ακολουθήσει τους ρυθμούς αυτούς.

 

Ίσως γίνει μελλοντικά δεν ξέρω. Μακάρι. Άλλωστε ο ανταγωνισμός είναι αυτός που κάνει τα πράγματα και τα υλικά αγαθά να πλησιάζουν το τέλειο... προς δικό μας όφελος φυσικά...

 

:)

 

Δεν σε γνωρίζω φίλε μου, αλλά λόγου εργασίας, όπως και εσύ, πρέπει να γνωρίζω τις συσκευές Android όπως εννοείτε και τα IPhone. 
Δυστυχώς με αυτά που γράφεις, μου δίνεις την εντύπωση πως δεν ξέρεις τι και πως λειτουργεί το iOS και τα IPhone, και έχεις μια λανθασμένη εικόνα. Δεν θα κάτσω να αναλύσω ± του κάθε, αλλά καλός η κακός τα IPhone είναι στην κορυφή. Αν είναι καλύτερα από το S8 η οποιοδήποτε αλλό μοντέλο, το αποφασίζει ο κάθε ένας για τον ευατό του. Π.χ. έχω την χειρότερη άποψη για τα Smartphone της Samsung. Και εκεί θεωρώ πως είναι πολύ πιο γελοία η τιμή/ απόδοση, όταν το αργότερο στους 12 μήνες ξεκινάνε τα προβλήματα. (Κάτι που φαίνετε και στην τιμή του S8. Ξεκίνησε στα 890 ευρώ, και τώρα είναι στα 500 - 4 μήνες μετά.)
 

 

Οπότε καταλήγουμε, σε άλλο θέμα: τι θέλει και τι είναι διατεθειμένος να δώσει ο κάθε ένας για οποιοδήποτε προιόν. Από αυτοκίνητα, κινητά, υπολογιστές κλπ.

Εκεί, δεν σου πέφτει λόγος να κρίνεις, ούτε να νομίζες πως ξέρεις καλύτερα. Και αν η Apple, έχει ένα προιόν που το γουστάρει ο κόσμος, κάτι κάνει σωστά. Μήπως ο τρόπος που σκέφτεσαι, και αυτό που θέλεις να κάνεις με την συσκεή σου, δεν είναι κατάληλο το iOS; Σίγουρα.

Αλλά για πολούς άλλους, με ίδιο σκεπτικό, δεν είναι κατάληλο το Android.

 

Φιλικά πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτή τη λογική θα έπρεπε να μιλάς για Ελληνικές εταιρίες μόνο αφού η αγορά της Apple και της Samsung δεν περιορίζεται σε αυτή της Ελλάδας.

 

Ούτε η αγορά της Ελλάδας είναι ικανή να διαμορφώσει τιμές για τέτοιες εταιρίες.

 

 

Τώρα αν σου αρέσει να φαντασιώνεσαι ότι η Samsung γλεντάει σε πωλήσεις την Apple στην Ελλάδα μόνο (αφού... μιλάμε σε Ελληνικό φόρουμ όπως λες), άλλο. 

Ο καθένας με την τρέλα του.

τραβας κολλημα εσυ,για τις τιμες τις ελλαδας μιλησα γιαυτο και σου εβαλα παραδειγματα της ελλαδας  μια και δεν τα ειχες  (μωρε τα εχεις δει γιατι μολις σχολιασει καποιος για την apple αρνητικα τσουπ πεταγεσε σιγα μην δεν εχεις δει και τις τιμες )αλλα αμα θελεις να μιλησουμε για τις τιμες εξωτερικου οκ δεν εχω προβλημα ,στο εξωτερικο παιρνουν τα iphone απο δωρεαν μεχρι και 200 ε αναλογα το προγραμμα που θα διαλεξεις το οποιο ειναι κατω απο 50 ε μηναιος με πολυ χρονο ομιλιας,απεριοριστο ιντερνετ κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο εξωτερικο παιρνουν τα iphone απο δωρεαν μεχρι και 200 ε αναλογα το προγραμμα που θα διαλεξεις το οποιο ειναι κατω απο 50 ε μηναιος με πολυ χρονο ομιλιας,απεριοριστο ιντερνετ κτλ

 

Και λοιπόν? Το ίδιο και τα Galaxy. Ποιο είναι το συμπέρασμα σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...το θέμα δεν είναι ότι έχει ΜΟΝΟ double tap... θα έχει ό,τι είχε ΣΥΝ double tap. Και όπως προαναφέρθηκε, όταν κάτι κάνει η apple το κάνει σωστά

 

 

οπως οι χαρτες πχ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και λοιπόν? Το ίδιο και τα Galaxy. Ποιο είναι το συμπέρασμα σου?

βρε θα με τρελανεις εσυ,θυμασαι απο  που ξεκινησε η συζητηση αυτη? ξεκινησε επειδη εγραψες αυτο 

 

Τόσο true που μετά από 2 μήνες στην αγορά ήδη αρχίζουν οι εκπτώσεις και οι προσφορές στα Galaxy... Μιλάμε για γλέντια.

 

τωρα μου λες και λοιπον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε θα με τρελανεις εσυ,θυμασαι απο  που ξεκινησε η συζητηση αυτη? ξεκινησε επειδη εγραψες αυτο 

 

Τόσο true που μετά από 2 μήνες στην αγορά ήδη αρχίζουν οι εκπτώσεις και οι προσφορές στα Galaxy... Μιλάμε για γλέντια.

 

τωρα μου λες και λοιπον?

 

Τώρα όντως δεν καταλαβαίνεις τι γράφεις ή με δουλεύεις?

 

Προφανώς αναφερόμουν σε τιμή λιανικής και όχι σε συμβόλαια και προγράμματα. 

 

Εσύ μίλησες γι αυτά όταν σου τελείωσαν τα επιχειρήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα τι γκρινιάζεις; Μια χαρά! Και μπράβο σου. Το αν το iPhone λοιπόν αξίζει τα λεφτά του ή όχι είναι άλλο στόρυ. Αλλά μη μου λες για το bluetooth και τα SMS.. Γιατί εντάξει. Αν ποτέ φύγω από Apple θα πάω σε OnePlus. Το μόνο Android που αξίζει. Άντε και κάτι λίγο τα Samsung s8-note 8 με custom rom όμως. 

λολ! Επικη γνωση της αγορας! Εκει να πας,εκει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε κανα φορουμ για κινητα,οπως το xda να δει τι παιζει.

 

Τα OnePlus (σε αυτό έκανες bold) δηλαδή στο XDA είναι προς αποφυγήν? 

 

Μια χαρά βλέπω τα real life reviews. Ειδικά για το 3Τ... Προς τι η ειρωνία περί επικής γνώσης λοιπόν??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

What year is this? Από πότε έχεις να πιάσεις iPhone στα χέρια σου;

 

16GB

Μόνιμη σύνδεση.. Oh lord.

 

χμμμ μάλλον δε κατάλαβες τι εννοώ... ή μάλλον δε το έγραψα καλά... ΔΕΝ θέλω να είμαι online με apple music ή κάποια άλλη εφαρμογή και θέλω μια συγκεκριμένη μουσική συλλογή που έχω σε mp3 γύρω στα 80GB στο κινητό μου... τι επιλογές έχω χωρίς να ξοδέψω 711 ευρώ σήμερα;

 

ωχ σόρυ, τώρα είδα ποιος το έγραψε αυτό... άκυρο αυτό που έγραψα έχεις χίλια μα χίλια δίκια.

 

Μάλλον το popcorn που έτρωγε το πρωί θα φταίει. Θα είχε πολύ βούτυρο και αλάτι...

μπλιαχ... ειρωνεύομαι τον κάθε κλασικό εξυπνάκια που αμέσως μόλις δει θέμα με "apple" ή "iPhone" γράφει αυτή τη βλακεία.. ανήκεις κι εσύ σε αυτό το γκρουπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπλιαχ... ειρωνεύομαι τον κάθε κλασικό εξυπνάκια που αμέσως μόλις δει θέμα με "apple" ή "iPhone" γράφει αυτή τη βλακεία.. ανήκεις κι εσύ σε αυτό το γκρουπ;

Όχι. Αναφερόμουν στα δικά σου λεγόμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...