Προς το περιεχόμενο

Δημιουργίες μελών του Insomnia.


Alithinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδες εφτιαξα μια νεα εφαρμογη για τη τουαλετα αλλα και οπουδηποτε. Διαβαστε ετικετες προϊοντων αλλα ανεβαστε και τις δικες σας:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.back.toiletlabels

 

Σε καμμια-δυό μερες θα ανεβει και για iOS συσκευες. 

 

Αμα δειτε κανενα bug πειτε το.

 

Ωραίος.

Τι γλώσσα χρησιμοποίησες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος.

Τι γλώσσα χρησιμοποίησες;

Ευχαριστω! React Native και node/mongo/amazon s3 για backend

 

Υγ. Παντως τα δυο app store εχουν τεραστιες διαφορες στο τι επιτρεπουν. Η google ειναι χυμα σε καποια πραγματα, η apple πιο σοβαρη και το αναποδο.

 

Παραδειγματα:

Στην εφαρμογη για τις γαλαζιες σημαιες η google με το που ειδε το επισημο λογοτυπο σαν app icon εφαγα πορτα οτι κανω identity theft, η apple το περασε σαν μη τρεχει τιποτα. Εν το μεταξυ, κυκλοφορουσαν ηδη εφαρμογες με το επισημο λογοτυπο (ισως ειχαν και επσημη υποστηριξη αλλα υστερα απο επικοινωνια δικη μου με τον φορεα δε νομιζω να ισχυει κατι τετοιο).

 

Στην εφαρμογη με τις ετικετες, η google το περασε αερας σε 2 ωρες, η apple εκανε 3 μερες και μου εριξε ενα ωραιοτατο reject με μια αραδα λογους οι οποιοι ειναι σωστοι δλδ οτι πρεπει να υπαρχει δυνατοτητα report μιας ετικετας και αλλα τετοια ωραια αλλα και υπερβολικοι καθως τους εξηγησα οτι εγω επιλεγω αν μια ετικετα ειναι σωστη (no drugs, nudity etc) στο backend, αλλα δεν τους νοιαζει, πρεπει να εχει report... Λες και αμα το κανουν report θα κατεβει μονο του μαγικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους χρησιμοποιείτε λεωφορεία στην Αθήνα έφτιαξα ένα bot στο messenger, για να δείτε σε πόση ώρα έρχεται το λεωφορείο!

 

https://www.facebook.com/BusAthens/

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους χρησιμοποιείτε λεωφορεία στην Αθήνα έφτιαξα ένα bot στο messenger, για να δείτε σε πόση ώρα έρχεται το λεωφορείο!

 

https://www.facebook.com/BusAthens/

Παντα ειχα απορια απο που τραβατε τα στοιχεια τηλεματικης, μπορεις να μας πεις απο που;

 

Θυμαμαι την ιστορια με το παλικαρι που μονο δεν τον καθαρισανε που τολμησε να φτιαξει αυτος την εφαρμογη και οχι ο οασα. Φυσικα μετα απο λιγο το φτιαξανε μονοι τους με ποιος ξερει τι μιζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Screenshot από το πρώτο video game που είχα φτιάξει, για άσκηση και εξοικείωση με τα εργαλεία ανάπτυξης.  :-D

Ακυκλοφόρητο είναι.

 

22140774_10155045100688325_3788403982925

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Screenshot από το πρώτο video game που είχα φτιάξει, για άσκηση και εξοικείωση με τα εργαλεία ανάπτυξης.  :-D

Ακυκλοφόρητο είναι.

 

22140774_10155045100688325_3788403982925

 

Παιχνίδι στο οποίο είσαι καταδικασμένος να αποτύχεις δεν νομίζω ότι είναι και πολύ σωστό.....είναι σαν βαράς με σφεντόντα σε τανκ.....καημένε υπερασπιστή.....:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιχνίδι στο οποίο είσαι καταδικασμένος να αποτύχεις δεν νομίζω ότι είναι και πολύ σωστό.....είναι σαν βαράς με σφεντόντα σε τανκ.....καημένε υπερασπιστή..... :)

:lol:

Όχι εντάξει, μπορείς να επιβιώσεις με λίγη προσοχή.

 

Η φάτσα του Βεν θέλει περισσότερες για να ψοφήσει, και κάνει μια έκρηξη μεγαλύτερη απ' τη φάτσα, που πρέπει να έχεις υπ' όψιν.

Του Παπ είναι η πιο απλή και απλά πάει προς τα κάτω αργά.

Του Σαμ πάει πιο γρήγορα.

Του Τσιπ πάει ζιγκ-ζαγκ απρόβλεπτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα μάγκες και γοργόνες!!!

 

Λοιπόν εουμε και λέμε σε απλά και λαϊκα:

 

Images για container που εμπεριέχουν moodle & wordpress έτσι γιατί μας αρέσει η φαλαινούλα:

 

Από προσωπικής απόψεως το guma που αποτελεί ένας αναστο calculator για τα μικρά τα παιδάκια https://github.com/pc-magas/guma.

 

Όλα με GPL kai AGPL να γουστάρουμε την φάση. Γκεγκε; Γκεγκε;

 

Α ψιτ και που είσαι μανάρα εαν κάνεις contribution σου στρώνω και χαλάκι κόκκινο γκεγκε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα μάγκες και γοργόνες!!!

 

Λοιπόν εουμε και λέμε σε απλά και λαϊκα:

 

Images για container που εμπεριέχουν moodle & wordpress έτσι γιατί μας αρέσει η φαλαινούλα:

 

Από προσωπικής απόψεως το guma που αποτελεί ένας αναστο calculator για τα μικρά τα παιδάκια https://github.com/pc-magas/guma.

 

Όλα με GPL kai AGPL να γουστάρουμε την φάση. Γκεγκε; Γκεγκε;

 

Α ψιτ και που είσαι μανάρα εαν κάνεις contribution σου στρώνω και χαλάκι κόκκινο γκεγκε;

 

Θα έκανα contribute στο guma αλλά δεν έχεις κανα test οπότε δεν θα ξέρω αν σπάσω στο σύμπαν :D

(Και αυτό θα ισχύει και για άλλους να ξέρεις) οπότε αν έχεις χρόνο και όρεξη μπορείς να φτιάξεις τα test που λείπουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα έκανα contribute στο guma αλλά δεν έχεις κανα test οπότε δεν θα ξέρω αν σπάσω στο σύμπαν :D

(Και αυτό θα ισχύει και για άλλους να ξέρεις) οπότε αν έχεις χρόνο και όρεξη μπορείς να φτιάξεις τα test που λείπουν

Σπάστο χαλάλι  έχουμε τόσα σύμπαντα όταν το ανέπτυσα δεν ήξερα που μου πηγαίναν τα 4. Δε εάν το "πηρουνίασεις" (fork) σου ανοίγω και σαμπάνια!!!

Επεξ/σία από PC_MAGAS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα.

 

Μιας που ξεκίνησε η διανομή του πετρελαίου θέρμανσης, να σας μιλήσω κι εγώ για μια εφαρμογή.

 

Πρόκειται για το Link.png Site: fuelGR , που πλέον έγινε η μεγαλύτερη πλατφόρμα αναζήτησης πρατηρίων και τιμών καυσίμων στην Ελλάδα.

 

Ξεκίνησε σαν πτυχιακή μου εργασία (για Windows 8.1 Desktop) και καθώς ήταν ιδιαίτερα χρήσιμο, επεκτάθηκε και σε Link.png Site: Android .

 

Πρόσφατα Link.png Site: βραβεύτηκε από το ΤΕΕ στα πλαίσια του 21ου Πανελλήνιου Συνεδρίου Πληροφορικής.

 

Ο χρήστης βλέπει άμεσα στο σημείο του χάρτη που επιθυμεί (μπορεί να εντοπιστεί η θέση του μέσω GPS εάν δώσει άδεια), τα πρατήρια με τις τιμές για το καύσιμο που επέλεξε, αναλυτικότερα:

  • Αμόλυβδη 95
  • Αμόλυβδη 100
  • Super
  • Diesel Κίνησης
  • Υγραέριο
  • Φυσικό Αέριο (η μοναδική πλατφόρμα στην Ελλάδα με τέτοια πληροφορία)
  • Diesel Θέρμανσης

Εκτός από τιμές εμφανίζονται πληροφορίες για τηλέφωνα, εαν είναι 24ώρες ανοιχτό, εαν έχει έξτρα παροχές πχ πλυντήριο, μίνι μαρκετ κλπ, υπολογίζει το κόστος μετάβασης βάσει της κατανάλωσης του οχήματος του χρήστη και εμφανίζει σε ποιο πρατήριο συμφέρει να μεταβεί ο χρήστης.

 

Μπορεί για παράδειγμα ένα πρατήριο να απέχει 2km απο το χρήστη και να είναι πιο ακριβό απο ένα άλλο που απέχει 4km αλλά συμφέρει να γεμίσει στο πρώτο γιατί θα "κάψει" το κέρδος απο το 2ο.

 

Επίσης υπάρχουν αξιολογήσεις χρηστών για κάθε πρατήριο ώστε να έχει ο χρήστης μια εικόνα για την ποιότητα των παροχών του πρατηρίου.

 

Τέλος, είναι η μόνη εφαρμογή με επιβεβαιωμένες τις τοποθεσίες των πρατηρίων είτε απο την ομάδα διαχείρισης είτε απο προτάσεις χρηστών. Έτσι, η εφαρμογή μπορεί να δώσει πληροφορίες μετάβασης προς το πρατήριο ή να δείξει στο χρήστη εικόνα Streetview.

 

Θα χαρώ να ακούσω τη γνώμη σας :)

post-170545-0-92284800-1508098184_thumb.png

post-170545-0-22243900-1508098298_thumb.png

post-170545-0-00775400-1508098351_thumb.png

post-170545-0-22591300-1508098413_thumb.png

post-170545-0-32376000-1508098459_thumb.png

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα.

 

Μιας που ξεκίνησε η διανομή του πετρελαίου θέρμανσης, να σας μιλήσω κι εγώ για μια εφαρμογή.

 

Πρόκειται για το Link.png Site: https://fuelgr.gr">fuelGR , που πλέον έγινε η μεγαλύτερη πλατφόρμα αναζήτησης πρατηρίων και τιμών καυσίμων στην Ελλάδα.

 

Ξεκίνησε σαν πτυχιακή μου εργασία (για Windows 8.1 Desktop) και καθώς ήταν ιδιαίτερα χρήσιμο, επεκτάθηκε και σε Link.png Site: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jimdem.fuelgr">Android .

 

Πρόσφατα Link.png Site: https://fuelgr.gr/innovative-apps-display-at-pci2017/">βραβεύτηκε από το ΤΕΕ στα πλαίσια του 21ου Πανελλήνιου Συνεδρίου Πληροφορικής.

 

Ο χρήστης βλέπει άμεσα στο σημείο του χάρτη που επιθυμεί (μπορεί να εντοπιστεί η θέση του μέσω GPS εάν δώσει άδεια), τα πρατήρια με τις τιμές για το καύσιμο που επέλεξε, αναλυτικότερα:

  • Αμόλυβδη 95
  • Αμόλυβδη 100
  • Super
  • Diesel Κίνησης
  • Υγραέριο
  • Φυσικό Αέριο (η μοναδική πλατφόρμα στην Ελλάδα με τέτοια πληροφορία)
  • Diesel Θέρμανσης
Εκτός από τιμές εμφανίζονται πληροφορίες για τηλέφωνα, εαν είναι 24ώρες ανοιχτό, εαν έχει έξτρα παροχές πχ πλυντήριο, μίνι μαρκετ κλπ, υπολογίζει το κόστος μετάβασης βάσει της κατανάλωσης του οχήματος του χρήστη και εμφανίζει σε ποιο πρατήριο συμφέρει να μεταβεί ο χρήστης.

 

Μπορεί για παράδειγμα ένα πρατήριο να απέχει 2km απο το χρήστη και να είναι πιο ακριβό απο ένα άλλο που απέχει 4km αλλά συμφέρει να γεμίσει στο πρώτο γιατί θα "κάψει" το κέρδος απο το 2ο.

 

Επίσης υπάρχουν αξιολογήσεις χρηστών για κάθε πρατήριο ώστε να έχει ο χρήστης μια εικόνα για την ποιότητα των παροχών του πρατηρίου.

 

Τέλος, είναι η μόνη εφαρμογή με επιβεβαιωμένες τις τοποθεσίες των πρατηρίων είτε απο την ομάδα διαχείρισης είτε απο προτάσεις χρηστών. Έτσι, η εφαρμογή μπορεί να δώσει πληροφορίες μετάβασης προς το πρατήριο ή να δείξει στο χρήστη εικόνα Streetview.

 

Θα χαρώ να ακούσω τη γνώμη σας :)

Δεν είχα καταλάβει τόσο καιρό πως η εφαρμογή έχει φτιαχτεί από τον θρύλο που είχε φτιάξει το "βελτιωτικό κιτ" για το xperia x8... μπράβο παλίκαρε!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σπάστο χαλάλι  έχουμε τόσα σύμπαντα όταν το ανέπτυσα δεν ήξερα που μου πηγαίναν τα 4. Δε εάν το "πηρουνίασεις" (fork) σου ανοίγω και σαμπάνια!!!

 

Man είσαι σίγουρος ότι κάνει compile? :D

Υ.Γ. περιμένω σαμπάνια το πηρούνιασα

 

Άκυρο τώρα είδα ότι έχεις και άλλο project με το dependency στο net.Downloader , my bad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...