Προς το περιεχόμενο

αντιμετώπιση γείτονα που μου κλείνει το παρκινκ


stelios_2809

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ενοικίαση του πάρκινγκ από ιδιοκτήτη δεν είναι παράνομη; Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι αν το πάρκινγκ ανήκει ως χρήση σε διαμέρισμα, τότε δεν υφίσταται επιπλέον ενοίκιο ή κάποια άλλη συναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ενοικίαση του πάρκινγκ από ιδιοκτήτη δεν είναι παράνομη; Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι αν το πάρκινγκ ανήκει ως χρήση σε διαμέρισμα, τότε δεν υφίσταται επιπλέον ενοίκιο ή κάποια άλλη συναλλαγή.

αν δεν είναι στην αρχική συμφωνία προφανώς μπορεί να νοικιαστεί ξεχωριστά ακόμα και σε διαφορετικό ενδιαφερόμενο

 

Προφανώς πάντα μιλάω για ατομικό παρκινγκ και όχι για τον κοινόχρηστο χώρο της πολυκατοικίας πχ την πυλωτή  που ανήκει σε όλους τους ενοίκους και συνεπώς και στον νοικάρη του διαμερισματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απο τα ιδια εδω με προκλητικους γειτονες. η σειρα εχει - φιλικη κουβεντα για αρχη για να λυθει (παρολο

που δεν ειναι δικο μου/σου το φταιξιμο) - και μετα εξωδικο κατευθειαν !! και προετοιμασμενος για πολλα.

ασε τους τροχαιους γιατι θα βαρεθουν να σε ακουν.. κανα μαμαλο για να ξεκινησεις νομικα για αρχη.

 

επισης καταλαβετε οταν βγενετε φορα-παρτιδα και τα γραφετε χυμα στο νετς, τα βλεπουν δυνητικα και οι

φταιχτεθ και μπορει να'ναι well-prepared για οτιδηποτε (! αμαν αυτη η αθωοτητα ! φιλους δεν εχετε !? πρεπει 

ολα να τα αμολατε στο νετς? δια πασαν νοσον.....?)

 

επισης αν εισαι διαθετιμενος να ξεκινησεις τσαμπουκα πρεπει να ξερεις με ποιους τα βαζεις (α) και (β) οτι

απο τη στιγμη που δε πατε ηρεμα/πολιτισμενα! δεν ειναι καλη αρχη γενικως. οταν ξεκινας βια/τσαμπουκα

πρεπει να'σαι προετοιμασμενος για τα χειροτερα ! εξυπνος ειναι αυτος που φευγει εγκαιρα/γλυτωνει κακοτοπιες

εν πασα..

 

οντως παντως αν δεν εισαι διαθετιμενος, ξενοικιασε και αστο.

Αυτη η παθητικη αντιμετωπιση ειναι που επιτρεπει σε τετοια πιθηκια να κανουν τετοιες ιστοριες.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ φοβάμαι μην σου τραβήξει μάνα μαχαίρι και για ένα καλό πάρκινγκ πας αδιάβαστος...

Πρόσεχε λίγο τις κινήσεις σου αν δεν έχεις πλάτες δυνατές..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η παθητικη αντιμετωπιση ειναι που επιτρεπει σε τετοια πιθηκια να κανουν τετοιες ιστοριες.

τα εχεις μπερδεψει ολα.δεν ειναι παθητικη αντιμετωπιση.αφου η τροχαια δεν ασχολειται,η γειτονια το ιδιο και οι τυποι-πιθηκια κανουν οτι θελουν εχοντας κανει τη ζωη του κολαση πρεπει παση θυσια να μην μπλεξει αλλο γιατι ειναι αδιστακτοι.αφου δεν τους εχει ηδη αντιμετωπισει πρεπει να ξενοικιασει το παρκινκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά προσοχή λίγο στο τι συμβουλεύουμε τον άλλον.Από τότε  που βγήκαν τα κουμπούρια και τα μαχαίρια, καλό είναι να μην το παίζουν όσοι δεν έχουν εκπαίδευση σχετική, παλικάρια με τα χέρια.Πριν από αρκετά χρόνια, για άλλον λόγο δύο πρώτα ξαδέρφια μάλωναν στο, καφενείο γιατί πλακωνόταν τα μικρά τους.

 

Ο ένας αυτός που είχε το καφενείο ήταν ένας τύπος θηρίο, που για να τον κάνεις καλά όταν ορμούσε σε κάποιον ήθελες το μισό το χωριό.Ο άλλος ήτο μετανάστης στην Γερμανία και είχε γυρίσει πρόσφατα και ήταν μισή μερίδα, αλλά είχε το δίκιο με το μέρος του καθώς όταν μάλωναν τα μικρά ο καταστηματάρχης έδερνε τον γιο του άλλου, παρόλο ότι ήταν ανιψιός του.

 

Όταν η μισή μερίδα πήγε και ζήτησε τον λόγο το θηρίο πήγε ίσα πάνω του,αλλά, όταν ο άλλος τράβηξε το κουμπούρι που έκρυβε κάτω από το μπουφάν, πίσω στην πλάτη και του το κόλλησε στο κεφάλι είδαμε όλοι το θηρίο να κατουριέται πάνω του στην κυριολεξία.Δεν υπάρχουν μαγκιές σήμερα όταν δεν ξέρεις τον άλλον και δεν είσαι κατάλληλα εκπαιδευμένος, να ανταπεξέλθεις σε δύσκολες καταστάσεις.Αναζητείστε νομική συμβουλή και υποστήριξη για να βρείτε το δίκιο σας, γιατί αλλιώς υπάρχει περίπτωση να σας κλαίει η μανούλα σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστυνομία κάθε μέρα, γάμησε τα τσογλάνια δίχως σάλιο!!!

 

Αφού δεν βάζουν μυαλό ας φάνε τις κλήσεις Back 2 Back.

 

Αλλά βρες όντως κάποιον τρόπο να παρακολουθείς τι γίνεται σε περίπτωση που υπάρξουν αντίποινα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα εχεις μπερδεψει ολα.δεν ειναι παθητικη αντιμετωπιση.αφου η τροχαια δεν ασχολειται,η γειτονια το ιδιο και οι τυποι-πιθηκια κανουν οτι θελουν εχοντας κανει τη ζωη του κολαση πρεπει παση θυσια να μην μπλεξει αλλο γιατι ειναι αδιστακτοι.αφου δεν τους εχει ηδη αντιμετωπισει πρεπει να ξενοικιασει το παρκινκ.

Σου ξαναειπα να μην κανεις παραθεση σε δικα μου σχολα.

Αντε να διαφωνησεις με κανεναν αλλο,τοσοι υπαρχουν εδω μεσα.

Δε θελω να χρησιμοποιεις τα γραπτα μου καθως δεν εισαι αξιος συζητησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαξε να δεις κατα ποσο είναι νόμιμο να βάλεις κάμερα στο parking (νομίζω οτι είναι), αν ναι τοτε βαλε κάμερα και ύστερα κάθε 3 ωρες την τροχαία να τον γράφει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για τι παρκιγνκ μιλάμε αλλά σε κλειστό χώρο λογικά μπορεί να βάλει κάμερα, με την αντίστοιχη προειδοποίηση.

Σε συννενόηση πάντα με τον ιδιοκτήτη του πάρκινγκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης χαρτιά έχω βάλει όταν δεν τους βρίσκω του στυλ ''πάρτε το αμάξι εμποδίζει''

 

Χαρτιά Στέλιο βάζουν όσοι δεν διαθέτουν νόμιμη είσοδο πάρκινγκ, όσοι διαθέτουν τηλεφωνούν κατευθείαν στο 100. Το ίδιο να κάνεις και εσύ κάθε φορά που πέφτει στην αντίληψη σου ότι σου κλείνει κάποιο όχημα την είσοδο, θες δεν θες να μπεις ή να βγεις. Και αν δεν έρθουν σε μισή ώρα ξανά τηλέφωνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

 

πιαδια αν δεν τα βρειτε, προσφερομαι εγω να "παρατεθω" και να διαφωνησουμε

αρκετα διαβαζουμε γυρω μας, ας μας κανει αυτο λιγο λιγοτερο ευεξεπτους

Ολος δικος σου :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ φοβάμαι μην σου τραβήξει μάνα μαχαίρι και για ένα καλό πάρκινγκ πας αδιάβαστος...

Πρόσεχε λίγο τις κινήσεις σου αν δεν έχεις πλάτες δυνατές..

δεν πιστεύω. κάθε φορά που γίνεται κάτι η μισή γειτονιά κρέμεται σαν τα τσαμπια στα μπαλκόνια.

γενικά όλο αυτό που γίνεται είναι σε λεκτικό επίπεδο μόνο.

 

Χαρτιά Στέλιο βάζουν όσοι δεν διαθέτουν νόμιμη είσοδο πάρκινγκ, όσοι διαθέτουν τηλεφωνούν κατευθείαν στο 100. Το ίδιο να κάνεις και εσύ κάθε φορά που πέφτει στην αντίληψη σου ότι σου κλείνει κάποιο όχημα την είσοδο, θες δεν θες να μπεις ή να βγεις. Και αν δεν έρθουν σε μισή ώρα ξανά τηλέφωνο.

 

συμφωνώ

 

γενικά την τροχαία την έχω καλέσει 3-4 φορές.

την μία από αυτές έφαγε κλήση οπου και κοπάνησε τη γκαραζόπορτα (εικάζω .. αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ ότι ήταν τυχαίο)

μερικές φορές η τροχαία λέει δεν έχει άμεση απόκριση και σπαταλάω το χρόνο μου εκεί κορνάροντας κλπ.

χθες πχ πήρα την τροχαία σε ότι τηλέφωνο είχε και δεν σήκωσαν ούτε μια φορά το τηλέφωνο.

 

με το γυμναστήριο δεν μπλεκω τους ανθρώπους. απλά τυχαίνει ο ιδιοκτήτης να είναι λογικός άνθρωπος και καταλαβαίνει.

 

εμένα με χαλάει και το κοινωνικό , που εκτός από  αυτά τα παιδιά (μενουν όλοι μαζί σε ένα σπίτι) , η υπόλοιποι γείτονες δεν λένε κάτι.

αλλά αφού δεν παρκάρει κανείς στην πυλωτή τους , όλα καλά.

 

άντε να δούμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πιστεύω. κάθε φορά που γίνεται κάτι η μισή γειτονιά κρέμεται σαν τα τσαμπια στα μπαλκόνια.

γενικά όλο αυτό που γίνεται είναι σε λεκτικό επίπεδο μόνο.

 

 

συμφωνώ

 

γενικά την τροχαία την έχω καλέσει 3-4 φορές.

την μία από αυτές έφαγε κλήση οπου και κοπάνησε τη γκαραζόπορτα (εικάζω .. αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ ότι ήταν τυχαίο)

μερικές φορές η τροχαία λέει δεν έχει άμεση απόκριση και σπαταλάω το χρόνο μου εκεί κορνάροντας κλπ.

χθες πχ πήρα την τροχαία σε ότι τηλέφωνο είχε και δεν σήκωσαν ούτε μια φορά το τηλέφωνο.

 

με το γυμναστήριο δεν μπλεκω τους ανθρώπους. απλά τυχαίνει ο ιδιοκτήτης να είναι λογικός άνθρωπος και καταλαβαίνει.

 

εμένα με χαλάει και το κοινωνικό , που εκτός από  αυτά τα παιδιά (μενουν όλοι μαζί σε ένα σπίτι) , η υπόλοιποι γείτονες δεν λένε κάτι.

αλλά αφού δεν παρκάρει κανείς στην πυλωτή τους , όλα καλά.

 

άντε να δούμε..

Αμα εκλεινε κανα κεντρικο γκαραζ πολυκατοικιας να σου πω εγω για ποτε θα ειχε βρεθει ενας ενοικος να του το κανει καλοκαιρινο το αμαξακι οσο δεν ειναι δικο τους προβλημα απλα θα λεν αα παλι φωναζει ο Μακης απο τον 1ο για το γκαραζ.Μην περνει τροχαια απευθειας κληση στο 100.Ισως να κοιταγα για κανα παραθυρακι να ερθει γερανος τροχαιας να το σηκωσει το αμαξακι του αλλα μετα δεν ξερω αμα θα βρεις γενικα πορτα στο γκαραζ.Αφου ο τυπας εχει πυλωτη δικια του γιατι δεν το βαζει εκει μπροστα να μπορει να το επιβλεπει κιολας μην του το γδαρουν ή οτιδηποτε.?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Χαρτιά Στέλιο βάζουν όσοι δεν διαθέτουν νόμιμη είσοδο πάρκινγκ, όσοι διαθέτουν τηλεφωνούν κατευθείαν στο 100. Το ίδιο να κάνεις και εσύ κάθε φορά που πέφτει στην αντίληψη σου ότι σου κλείνει κάποιο όχημα την είσοδο, θες δεν θες να μπεις ή να βγεις. Και αν δεν έρθουν σε μισή ώρα ξανά τηλέφωνο.

συμφωνώ

 

γενικά την τροχαία την έχω καλέσει 3-4 φορές.

την μία από αυτές έφαγε κλήση οπου και κοπάνησε τη γκαραζόπορτα (εικάζω .. αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ ότι ήταν τυχαίο)

μερικές φορές η τροχαία λέει δεν έχει άμεση απόκριση και σπαταλάω το χρόνο μου εκεί κορνάροντας κλπ.

χθες πχ πήρα την τροχαία σε ότι τηλέφωνο είχε και δεν σήκωσαν ούτε μια φορά το τηλέφωνο.

 

 

Στο 100 έγραψα να παίρνεις(πάντα το σηκώνουν), όχι στην τροχαία :) Και όχι μόνο όταν θες να μπεις/βγεις, αλλά κάθε φορά που πέφτει στην αντίληψη σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...